Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5834 5834

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Marketa1994
06.11.2018 5 z 5

Geniální. :)

karolina5859
29.10.2018 5 z 5

Jedna z knih meho detstvi. Nezapomenutelne napeti.

VerčaFF
29.10.2018 4 z 5

Velmi propracovaný příběh na malém prostoru (myslím jak ostrůvek, tak počet stran). Zápletka je přiměřeně nadsazená s ne až tak překvapivým, jako spíš diskutabilním závěrem. Má to ale tu atmosféru minulých dob a docela dost napětí, takže čtenář se nenudí, i když si přímo hrůzou nehryže nehty... Jako kdyby se v tv díval na Hercula Poirota. Pro mě příjemný zážitek.

Lenka27
27.10.2018 5 z 5

Agathu prostě nejde nemilovat. Deset malých černoušků jsem četla kdysi velmi dávno a přišlo mi na mysl přečíst si je znovu, abych si připomenula geniální stavbu detektivek A. Christie. Příběh promyšlený do detailu, moment překvapení, úžasná atmosféra ostrova, mistrně vykreslené postavy. Úžasné čtivo, určitě opráším další knihy, i když někdy si možná v průběhu příběhu vzpomenu na vraha, který nemusí být jen zahradník, bude mi potěšením strávit pár večerů s paní spisovatelkou.

Blue
23.10.2018 3 z 5

Agatha není čtení pro mne. Já ty její vykonstruované neživotné příběhy nějak nemohu ztrávit.

love_divergent
20.10.2018 5 z 5

Já Aghathu Christie naprosto zbožňuju. Musím říct, že až do poslední chvíle jsem vskutku nevěděla, kdo byl tím vrahem ( i když to v podstatě nevím nikdy). Tato kniha mě opravdu moc nadchla a ani trochu nazklamala mé očekávání.

SSTknihy
18.10.2018 5 z 5

Ó, jak já paní Agathu miluju! Přečetla jsem každou její knihu a mnohé i víckrát, a ona mě stejně vždycky dostane. Pokaždé, kdy už už začínám být pyšná na to, jak jsem chytrá, ukáže mi, že to celé byl jen její záměr a důmyslná hra kočky s myší. Deset malých černoušků patří rozhodně k tomu nejlepšímu a hlavně nejdůmyslnějšímu, co napsala. A ani čas na tom nic nezmění.

Hotovson
11.10.2018 5 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekal.

jaroiva
10.10.2018 5 z 5

Klasika všech detektivních klasik. Povinná četba pro milovníky detektivek!
Nevím, kolik zpracování jsem už viděla, ale ani jedno mě nezklamalo. Samozřejmě - nejlepší je stejně knížka. Poprvé jsem ji četla snad ve 13 letech a je jednou z knížek, které způsobily, že teď mám v knihovně už celé dílo Agathy Christie a chybí mi jen pár knih napsaných pod jinými pseudonymy.

NalinnMane
05.10.2018 5 z 5

Opravdu skvělá detektivka. Naprosto geniální!

TaLu
03.10.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem se dosud na příběhy autorky jen dívala - Hercule Poirot mě dokáže upoutat u televize i opakovaně. Herec David Suchet naprosto dokonale ztvárňuje mé představy, které mám o tomto komplikovaném "mužíčkovi" s velmi aktivními šedými buňkami mozkovými.
Díky letošní čtenářské výzvě jsem si řekla, že nastal čas seznámit se konečně s autorkou. Věděla jsem, že to bude setkání mimořádné a obohacující, ale zdaleka jsem netušila, jak autentické. Jedna z autorek, jejíž knihy se budou číst vždy, nikdy nezestárnou. Díky barvitému vykreslení postav se čtenář přenese na ostrov, zažívá celou škálu emocí spolu s odsouzenci a znovu a znovu vyhledává úvodní básničku, aby odhadl, co bude dál. Nu a chybělo tak málo, a zůstalo by u spekulací....
Plné hodnocení je povinností i ctí. Plně souhlasím s Pánem času, který v epizodě Jednorožec a vosa pochopil, že paní spisovatelku nepřestanou nikdy její čtenáři milovat.

Zrzavá_Tereza
27.09.2018 5 z 5

Tak já musím říct, že teprve s přibývajícím věkem jsme dokázala Agathu dostatečně ocenit a rozhodně se pustím do dalších knížek o dní, protože tohle je pecka.
Žádné zbytečné násilí, žádná vulgarita, ten její styl - ano, ano, ano!

DavidN.
25.09.2018 5 z 5

Když jsem na tuto knihu poprvé narazil, tak mě odradil název. Myslel jsem si, že to bude nějaká ptákovina pro děti. Až po přečtení komentářů a hodnocení zde na webu jsem se rozhodl knihu půjčit a dobře jsem udělal. Je to zatím jediná kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah. Nešlo přestat číst :-)

m.zirhut
25.09.2018 2 z 5

(audiokniha) Po hodine poslechu jsem to vzdal. Vubec me to nebavilo

Macicekh
21.09.2018 4 z 5

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a velice mě nadchla. Těším se, až si přečtu její další..

Hanulka854
15.09.2018 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila Ikdyz čtu především fantasy a sci-fi romány. Celkově se mi líbil děj a propracovanost pripadu.

peanut_reads
07.09.2018 3 z 5

Bombová Christie opět zazářila bombovou zápletkou, ale ať si říká, kdo chce, co chce, to rozuzlení je pod její úroveň! Jaká to škoda... :/

LadyHip
05.09.2018 5 z 5

Mé první literární setkání s "královnou zločinu". Konečně už vím, proč je tak opěvovaná a milovaná generacemi... Krásný příběh, nádherně napsaný, má to v sobě určité kouzlo a eleganci a přitom lehkost vyprávění. Mám ráda, když pátrám společně s postavami, do poslední chvíle jsem nerozlouskla, kdo je N.Z.Namy.

tezka_vazka
04.09.2018 5 z 5

Super detektivka, příběh byl opravdu geniálně vymyšlený, protože konec je podle mého názoru neuhádnutelný.:-)

LordCookie
02.09.2018 5 z 5

Je to úžasná kniha, která se čte úplně sama. Děj je po celou dobu velmi napínavý a ten konec stojí za to. Doporučuji.