Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5837 5837

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

ienda.spk
06.01.2021 5 z 5

Mistrovské dílo! Každý, kdo má rád detektivní žánr, musí tohle přečíst a ocenit. Uzavřený ostrov, deset lidí, napjatá atmosféra. Bude se vraždit a to hodně. Agatha Christie je zárukou té nejvyšší kvality.

hs777
06.01.2021 5 z 5

Léty prověřená excelentní detektivka, a i když člověk zná, stejně je napnutý jako kšandy.

Standa24
05.01.2021 5 z 5

Nestárnoucí klasika, která se čte jedním dechem od začátku až do konce :)

kh1989
04.01.2021 5 z 5

Fantastická kniha. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Dlouho jsem nečetla, tak výbornou detektivku. Klobouk dolů Agatho.

Piškotek_123
03.01.2021 5 z 5

Jedním slovem PERFEKTNÍ!

Adellll
02.01.2021 5 z 5

Skvělá detektivka. I když se pokládám za docela úspěšného "detektiva" při zjišťování viníka, tady jsou většinu knihy neměla ani páru:D. Nemohla jsem se od ní doslova ani na chvíli odtrhnout. Paráda!

josef2900
30.12.2020 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší kniha od autorky a asi nejlepší detektivka, kterou jsem kdy četl

Starmoon
28.12.2020 5 z 5

Úžasný námet a nemenej úžasné spracovanie. Aj pri opakovanom čítaní skvelý (možno aj lepší) zážitok. Na tento knižný ostrov určite poputujem ešte nejedenkrát.

Maku.17
26.12.2020 5 z 5

Nejlepší detektivka, kterou jsem kdy četla. Paní Christie mě na ni navnadila ve své autobiografii, která je mimochodem také dost poutavá! Spisovatelka zde tvrdí, že na tuto knihu je nejvíce pyšná. Tak mi to nedalo a musela jsem ji přečíst a jsem z ní nadšená. Byla jsem i na hře v KV, konec má tato hra jiný, ale byl to příjemný kulturní zážitek.

Verunka926
20.12.2020 3 z 5

i přes to, že detektivky úplně nemusím, můžu říct, že mě příběh bavil a vraha jsem do poslední stránky neodhadla.

verka5083
16.12.2020

Skvělá detektivka, která Vás prostě nezklame.

Lenka339
11.12.2020 5 z 5

Po letech jsem se ke knize vrátila. Velmi čtivá detektivka, prostě klasika.

danica6371
11.12.2020 3 z 5

Asi nejsem úplně cílovka, ale pustila jsem se do knihy, protože jsem kdysi viděla filmové zpracování, ale nic konkrétního jsem si nepamatovala. Nesedělo mi, jak je to napsané, ale chÁpu, rok 1939. Pro mě osobně to nebylo nijak napínavé a ten konec mě vyloženě naštval :-D ale na druhou stranu to byla příjemná změna po Nesbo, Marsons, Carter apod.

Vesmich
11.12.2020 5 z 5

Opuštěný ostrov, skála a na ní ptačí trus a dům a v něm deset malých černoušků s černou dušičkou. Masakr! A jak to ještě celé provází ta úchylácká říkanka!

raty
10.12.2020 5 z 5

Co napsat? Kdyby se mě někdo zeptal na deset nejlepších knih, které jsem kdy četla, tato by ve výčtu nechyběla. Tak asi tak.

Lil30
10.12.2020 5 z 5

Na detektivky moc nejsem, ale objevila jsem ji díky ČV a rozhodně nelituji. Dokonale promyšlený příběh, u kterého jsem opravdu do poslední chvíle netušila, kdo je vrah...a ta dětská básnička k tomu, prostě rozhodně doporučuji.

prochajda
02.12.2020 4 z 5

Hustý...dokonale promyšlený, prostě Agatha.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Moje jedna z nejoblíbenějších detektivek od geniální Agathy Christie. Vynikající vyprávění a úplně nejlepší konec a pak následné vysvětlení. Super. To nejlepší vždy na konec.

Kočičáci
30.11.2020 5 z 5

Jsem skalní fanynka Lady Agathy a jejího legendárního monsignora Poirota ve filmovém a seriálovém zpracování, ale v knižní podobě jsem se k ní nikdy nedostala. Vím, jsem ostuda. Proto jsem to napravila jednou z jejích nejčtenějších detektivek. Chtěla jsem to stihnout ještě zavčasu, než nám z Deseti malých černoušků nadobro udělají Bylo jich deset. Dál změnu názvu komentovat nebudu, i když bych chtěla :-D
Co napsat, prostě dokonalé. Užila jsem si všech deset vražd a byla jsem hodně blízko k odhalení. Dokonalé propojení s dětskou říkankou příběhu dodávalo atmosféru, pořád jsem listovala tam a zpět, abych se navnadila, jaká vražda bude následovat.
Skvělé, vrhnu se na další kousky!

gaaabi
30.11.2020 5 z 5

Klasická skvělá detektivka a skvělá i jako audiokniha čtená panem Vladimírem Čechem. R.I.P.