Tajný deník Adriana Molea

Tajný deník Adriana Molea https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3263/mid_tajny-denik-adriana-molea-36M-3263.png 4 906 160

Deníky Adriana Molea série

První z oblíbené série deníků Adriana Molea zastihuje hlavního hrdinu ve věku třinácti a půl roku. Je to pro něj nelehká doba, puberta s ním cloumá, svět je plný hlupáků a zabedněnců, kteří pro jeho umělecké vzlety nemají špetku pochopení. On je však pevně rozhodnutý statečně nést těžký úděl intelektuála. A jako by neměl dost starostí sám se sebou, doma vrcholí rodinná krize, matka odchází a Adrian zůstává s otcem, nepraktickým smolařem, navíc právě propuštěným z práce. A do toho všeho se ještě Adrian smrtelně vážně zamiluje do Pandory. Uprostřed osobních trablů a zmatků však hrdina dokáže svérázným klukovským pohledem sledovat a s neodolatelným anglickým humorem komentovat vážné i nevážné problémy, které hýbou britskou společností.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Mladá fronta

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4 , 1982

makn
25.03.2013 4 z 5

Lehká oddychovka 14 letém klukovi :)

bovinka
28.02.2013 5 z 5

Moje oblíbená kniha. První díl čtený snad 20x. A pokaždé se neudržím smíchy. Postupem času mi docházely některé vtípky a narážky. a hláška Už mám zase uhra, to už je můj osud, myslím, že jedno vášnivé pomilování by mi zlepšilo pleť - mi několik let visela nad postelí:-)

lucifuk
19.02.2013 4 z 5

Perfektný humorný denník mladého anglického intelektuála. Výborná sonda do pubertálnej duše. Vtipné, príjemné čítanie

Kapis
06.02.2013 5 z 5

Výborný start do skvělé série, 13 letý ztracený anglický puberťák proti celému světu. Četl jsem kdysi jako mladší a to jsem se smál, až jsem se klátil po zemi, napodruhé v dospělejším věku je to hodně úsměvné a perfektně to rozehřívá celou (zatím) nekonečnou sérii, která časem je víc a víc dospělá, jen ten Adrian je pořád stejné jelito. Líbila se mi ta pasáž, kdy si Adrian vymaluje pokoj na černo a pak píše, že má deprese. Že je autorka skvělá pozorovatelka dosvědčují pasáže, kdy si Adrian kontroluje množství chlupů v umyvadle po holení nebo množství uhrů na ksichtu. Doporučuji lidem všech věkových kategorií.

corvo
24.01.2013

Knížku jsem sice nečetl, ale kdysi dávali u nás v TV stejnojmenný televizní seriál natočený v 80. letech a nasmál jsem se při něm dosyta. Začínalo to písničkou ,,Já miluji děsně Pandoru, mé básně píše intelektuál..."

ytoka
19.11.2012 5 z 5

tato kniha započala mé knihomolství.. všem doporučuji.. já ji letos sehnala bratránkovi (12 let) k Vánocům.. není nová, neboť titul není už možné sehnat nový... ale já mu jí prostě musela sehnat... má tam skvělé odpovědi na vše.. kniha rozesměje a je tak dětsky až dospělácky podchycená pro všechny věkové kategorie.. naprostá spokojenost...

Kůstka
11.11.2012 5 z 5

Nechápu, že jsem se k téhle knížce nedostala už dřív. Neskutečně jsem se těm kecům nasmála. :D

"Zase jednou jsem samá vyrážka. Taky jsem hrozně nadržený. Jsem si jistý, že jedno vášnivé pomilování by mi vylepšilo pleť. Pandora říká, že nehodlá riskovat, že se kvůli několika mým uhrům stane svobodnou matkou. Takže jsem zase odkázaný sám na sebe."

Issiriana
29.08.2012 4 z 5

První kniha, kterou jsem musela číst do povinné četby, a zaujala mě :-)

hajna
14.07.2012 4 z 5

Příjemná a oddychová četba, krásné pozorování, jak děti sledují problémy, které se kolem nich dějí a jak řeší situace, jak jsme je řešili i my, hezké vidět, že v tom nejsme sami! Povedené!

princesse
19.06.2012 5 z 5

Před mnoha lety jsem dostala a jedním dechem přečetla, byla jsem knihomol už jako dítě a samozřejmě následovaly další díly z pera Sue a nezklamal ani jeden z nich. Věřím, že i teď by se mi Adrianovy deníky líbily. Moc povedená série, mé dítě si je určitě z chutí přečte také. Doporučuji.

Honey0105
12.02.2012 4 z 5

Tak tuhle knížku jsem dostala darem před mnoha lety. Nijak mě neuchvátil obal a autorku jsem také neznala, tak jsem knížku hodila do krabice, kterou jsem odnesla na půdu. Nyní se posuneme o pár let dopředu, kdy se naše profesorka na češtinu zmínila o tomhle dílku. Říkala jsem si, že mi ten název něco říká. Doma jsem tedy vlezla na půdu a po chvilce už jsem držela knihu v ruce. Další den už jsem četla a ten ještě další už jsem jí měla přečtenou.
Zcela uznávám, že na začátku jsem se nemohla moc srovnat se stylem, ale nakonec jsem se příjemně bavila a knížku přelouskala opravdu rychle a dokonce i se znatelným nadšením.
Myslím si, že mladším čtenářům třeba doporučit.

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

No tak aspoň vím, co si za dva roky budou myslet moje děti. To už je můj osud!

Maguša
27.12.2011 5 z 5

Úžasné čtení! Tady jsem poznala nefalšovaný anglický humor, který se na mně valil ze všech stran :)

kniholka
07.12.2011 3 z 5

Oddechovka, u které se člověk zasměje.

MajaG
09.11.2011 3 z 5

Pro mě typické oddechové čtení.

miczoken
02.11.2011 5 z 5

Knihu jsem četla v originále a je to "my cup of tea". :-)

Tytyna
02.09.2011 3 z 5

Kniha která zaručeně pobaví...

Addie
06.04.2011 3 z 5

Užitý způsob vyjadřování dodává dílu na věrohodnosti (jako by jej vážně psal malý klučina), celkem mě překvapilo, že mi nepřekážel. Možná pro to pojetí, pro které má člověk pocit, že vyrůstá s autorem deníku... Nenáročná, milá oddechovka.

LilyFair
06.01.2011 3 z 5

Styl psaní fádní a někdy se mi to zdálo i dost přehnané... ale číst se to dá.

Matej
30.11.-0001 5 z 5

Kniha, kterou jsem četl když jsem vyrůstal. Takže srdeční záležitost.
Vřele doporučuji všem, co se chtějí zasmát!