Adrian Mole – léta v divočině

Adrian Mole – léta v divočině https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3627/bmid_adrian-mole-leta-v-divocine-xbx-3627.jpg 4 210 22

Deníky Adriana Molea série

Konečně jsou tady ona toužebně očekávaná léta v divočině světa, ale žádná sláva to není. Třiadvacetiletý Adrian musí opět čelit nepřebernému množství osobních problémů a trápení. Svět kolem něj je jako vyšinutý: Pandora se provdala za bisexuála, rozvedení rodiče si (zřejmě v nějakém pominutí smyslů) vybrali naprosto nevhodné životní partnery, a co opravdu nelze skousnout, je, že z úhlavního nepřítele Barryho se stal slavný spisovatel, zatímco Adrianův první román se nedaří a nedaří. Kdy to všechno skončí?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Mladá fronta

Adrian Mole: The Wilderness Years , 1993

m2056
20.12.2023 2 z 5

Kniha se čte v dobře to je jediné pozitivem knihy. Kniha nudí čekal jsem deníky něco jako Mladí v hajzlu ale tohle je trápení a ještě horší jsou přidané pasáže z připravované knihy hlavního hrdiny prostě špatně.

Vidlička
08.06.2023 5 z 5

" 'Jářku! Copak to tu máme za božího tvorečka?' zahýkal Twyselton-Fife."

A já hýkám s ním nad dokonalostí každé hlášky každého dne. Adrian v nejlepší formě!

Kochy84
03.05.2023 5 z 5

Po minulém díle velmi příjemné překvapení. Adrianovi je 23 a je to ještě větší loser než dřív. Na začátku knihy je to dokonce tak do očí bijící, že jsem se několikrát přistihl nad myšlenkou začít na toho člověka hlasitě křičet, jenže on by mi nejspíš odpověděl nějakou premoudřelou frází a pak by mě ve svém románu Hle.. nechal trpět. Pak Adrian postupně padne na dno, někoho potká, zase ztratí, zase někoho potká, trochu absurdně cestuje... Já bych nerad spoileroval, tahle knížka si to nezaslouží.
Nejhorší na tom všem je, že jsem právě zjistil, že žiju ve lži. Myslel jsem, že jsou Léta v divočině poslední. A ono ne, takže jdu shánět Léta u kapučina..

magnolia
12.05.2022 5 z 5

Ten Adrian... zase mě dostal, zase trochu jinak, ale pořád dobrá zábava. Byla jsem i napnutá, jak to celé dopadne. A když se dělo něco vážného - dostavilo se i skoro dojetí, tak dobře (a nadčasově, jak už napsal jeden uživatel přede mnou) to paní Sue Townsend napsala. A jako odměna za trochu "dospělejší" díl série - Sporg z Kronku :)

Dom95
06.04.2022 5 z 5

V jednu chvíli jsem se opravdu musel smát nahlas. A to když Adrian píše knihu, kde hlavní hrdina začne psát knihu. Adrian ale svou knihu nemůže dokončit, dokud nebude dokončený příběh knihy v knize. A tento příběh knihy v knize končí tak, že hrdina knihy v knize začne psát knihu :-D Inception jak vyšitej :-D

jenda88
07.02.2022 5 z 5

super kniha, líbí se mi, jak autor dokázal ztvárnit svým životem zajímavého hrdinu

hippiesak
02.02.2021 5 z 5

Ano! Paráda! Stále stejně dobré, ne-li lepší, jako předchozí díly. Tato kniha (knihy) mají jednu výhodu, aspoň podle mě. A to, že nestárnou. Je to napsaný v roce 1993 a já se u toho bavím v roce 2021 :) Adrian je prostě ňouma :) A člověk ho vlastně musí milovat. Protože jinak to prostě nejde :) Dám si nyní pár týdnů pauzu a po čase se vrhnu na "pětku". Časová osa se opět posouvá, tak jsem zvědavej :)

1bublina
15.10.2020 2 z 5

Kniha jsem našla na zastávce v knihobudce. Nevěděla jsem, že je to 4.díl série. Začátek byl zábavný, prostředek nudný a depresivní a od návštěvy Londýna jsem to dočetla až do konce. Konec se mi líbil. Ostatní díly asi číst nebudu.
Jestli někdy vyjde Hle! Rovné kopce domoviny, určitě to číst nebudu :-)

kap66
28.09.2020 4 z 5

Grobián se v restauraci objevil opilý a rozvášněný a pokračoval tím, že vyhodil Luigiho, Roberta a všechny zaměstnance kuchyně mimo mě. „Ty můžeš zůstat, Adriane,“ řekl. „Jseš zrovna takovej zasranej packal jako já.“

Po dvou desítkách let (fakt, nekecám) jsem se vrátila k inteligentnímu outsideru Adrianovi. Tak ho v paměti mám, ale teď dumám: mám vzpomínky těmi léty zkreslené, nebo už v předchozích dílech byl tak trapný, nedůvtipný, neempatický, hyperkritický, netaktní a vtipný spíš jen mimoděk? Jestli ano, tehdy jsem to brala, protože (jéžkovy voči, která matka by si to nepamatovala?!) to k puberťákovi patří. U čtyřiadvacetiletého muže jsem se musela chvíli na jeho příšernou povahu snažit přistoupit; podařilo se. Půl hvězdičky navrch za Adrianův román (děsivý), ve kterém hlavní hrdina píše román (vtipný)! Dobrý konec, ale - protože mě tenhle díl od dalších neodradil - je mi jasné, že ten „zasranej packal“ zůstane označení věrný.

Jaruš7
26.07.2020 4 z 5

Jak napsal "Patapuf" u dalšího dílu " je to mimoň, ale mám ho rád", takže asi tak.

Citace:" Snesu hlídání tří dětí, čtyři dny v týdnu? ... Když mě Christian. viděl jak knížku (Bílý hotel) vyndávám z tašky, povytáhl obočí a řekl :" Nenechávejte to tady ležet. Alpha přečte, na co přijde."
"V četbě byste měl své děti podporovat," řekl jsem.
"Bílý hotel je trochu silný kafe pro dítě, které ještě věří, že na konci zahrady bydlí dobré víly," odpálil Christian.
Musím říct, že mě to překvapilo. Včera jsem se byl na konci podívat. Je tam spousta rezavějících hraček a zapáchající kompost. Určitě to nevypadá na Říši víl.
Nechal jsem "Hle" (svůj rozepsaný román) ležet přes noc v kuchyni na stole. ...když ráno Alpha řekla:" Na straně čtyři máš chybu ve slově 'vzpomněl' . Píše se to m-n-ě."
Jestli něco nesnáším, tak je to předčasně vyspělé dítě. Je to hrozně nepřirozené. Byl jsem v pokušení říct Alphě, že by se každá víla, která se rozhodne žít v tom pekelném svinčíku na konci zahrady, měla nechat očkovat proti tetanu, ale neudělal jsem to. "

Potěšení.

Angie_Missfit
29.09.2019 4 z 5

Pokračování deníku jednoho britského smolaře, opět jsem přečetla jedním dechem. Nemyslím, že by byla kniha výrazně slabší, než první díl, zkrátka jen popisuje ranou dospělost a problémy s ní související, takže je to maličko smutnější a humorných situací není tolik, ale to mi nevadilo, jelikož je kniha psána stejným sarkasticko - depresivně - popisným stylem, jako předchozí, čímž si mě autorka už před lety získala. Opět bych v některých pasážích Adrianovi nejradši uštědřila pár facek, aby se koukal probrat a jeho neschopnost interagovat s okolním světem byla na nervy jdoucí, jinde mi ho bylo líto, jinde jsem ho naprosto chápala. Kniha končí celkem otevřeně a nadějně. Vzbuzuje ve čtenáři dojem, že Adrian možná konečně našel sám sebe i spřízněnou duši, ale dle anotace další knihy mám tušení, že to zase nebude tak jednoduché. Stejně mu budu držet palce a ráda si přečtu další díl. Doporučuji všem, komu deníkové knihy vyhovují a koho zajímá, jak se dospělý Adrian pere se životem stylem sobě vlastním.

Martin_Happy
23.07.2017 4 z 5

Slabší než první díl, ale pořád to celkem funguje. Jen mi přijde, že je Adrian trochu moc velký loser a psychopat

Dakarianna
12.04.2017 3 z 5

Pravdivá zpověď mě moc nezaujala a už jsem nad Adrianem málem zlomila hůl. Nicméně jsem se odvážila i na tento díl a je rozhodně lepší. Jako dospělý mě holt Adrian už tolik nebaví...

fruitbueno
24.10.2016 5 z 5

S Adrianem Molem je to těžké, když je ho hodně, začne po chvíli stereotypní deníkové schéma nudit. Když je ale dávkován v rozumné míře, s dostatečným časovým odstupem, nacházím v něm vždycky něco, co pobaví, rozesměje a přinutí knihu přečíst na posezení.

VePe
23.08.2016 2 z 5

Pobavila jsem se, místy mi to přišlo na "jedno brdo", ale nakonec jsem knihu neodložila.

Patapuf
14.09.2014 4 z 5

Čím dál tím víc se mě Adrian dostává pod kůži... neuvěřitelně odpočinkové čtení...

vehement
03.07.2014 4 z 5

Adrian "dospěl" ,trochu, ale magor je to pořád stejnej.

endroo25
29.01.2014 4 z 5

Kvalita na urovni predchoziho dilu. konecne se Adrian trochu rozhoupal do zivota. :-) a taky jsem zjistil, ze mi Adrian pripomina jednu serialovou postavu - Sheldona Coopera z Big bang theory. :-)

Ronin Roujin
29.09.2013 5 z 5

O ždibíček slabší než úvodní díl ale stále parádní čtení u kterého se člověk zasměje. Jen ty romány v románun jsou trošku nudnější ale to je feature ne bug. XD

Kate.S
01.05.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale nepřišla mi tak dobrá jako první dva z Adrinových deníků. Jinak je to ale pěkná kniha, která mě opět pobavila. Chudák Adrian. Věčný smolař. Vypadá to, že on asi nikdy nebude šťastný a nedosáhne svých snů. V části, kde se dozvídá, že Bianca ho opustila kvůli jeho otčímovi, jsem ho opravdu upřímně litovala. Je to v podstatě smutný příběh o životě snílka napsaný humorným způsobem. Přála bych mu, aby byl šťastný.