Deník citového vyděrače

Deník citového vyděrače https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94471/bmid_denik-citoveho-vyderace-kyn-94471.jpg 4 478 85

Srbský spisovatel Dušan Radović řekl: „Jsou muži a muži. Někteří dokáží udělat šťastnými mnoho žen, a některým se s bídou povede udělat nešťastnou jen jedinou.“ František, hlavní protagonista knihy Deník citového vyděrače, se této teorii vymyká, a úspěšně ničí život své (v pořadí již čtvrté) manželky.

belina1
02.01.2016 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem,zábavná,pravdivá a zároveň hrozivá v tom, co dokáže žárlivost :( určitě doporučuji

studentice
13.09.2015 4 z 5

Nadprůměrná kniha od této autorky. Při čtení mě místy mrazilo a nemohla jsem se dočkat dalšího zápisku v deníku. Knížka nutí k zamyšlení-jak dobře své blízké vlastně známe...

MartinkaS
03.07.2015 4 z 5

Miluji knihy této autorky, které mají hořkou chuť drsné reality. Málo kdo totiž pluje na svém růžovém obláčku celý život. Kniha vypovídá o tom, jak někteří lidí jsou až extrémně sobečtí a lásku si pletou s tím, jak k sobě někoho (ať už za použití jakýchokoliv prostředků) připoutat. Sobeckost, sebeláska, intriky, manipulování a chorobná žárlivost... člověka až mrazí, čeho všeho jsou lidé schopni ve jménu "lásky"

viva71
22.04.2015 5 z 5

Knížka se čte jedním dechem.

RobertRoberts
11.03.2015 2 z 5

Manipulace, tyranizování, citové vydírání, sebeláska, sebestřednost a bezcitnost. Opravdu si myslíte, že víte s kým žijete?

Kabi
02.01.2015 5 z 5

Další skvělá kniha. Opět bych doporučila většině manželským párům. Některým ženám v mém okolí by to snad konečně otevřelo oči.

jana.hud
20.11.2014 5 z 5

Knížka je skvěle napsaná, ukazuje nám jak jeho,tak její pohled a názor na manželství.
Kdyby nebylo konce knihy (!!!), tak si nemyslím, že byl František až tolik podlý a žárlivý. Jen měl každý jiný názor na manželství. A hlavní hrdinka také nebyla ženou bez chyby. Měla svojí práci, svůj byt, mohla si jít kam chtěla...rozhodnutí být s manželem bylo dobrovolné.
Spousta žen v naší společnosti je na tom stejně, možná i hůře - mají děti, bydlí u manžela a nemají kam utéct.
Knížka mě donutila se zamyslet se nad tímto tématem a ráda bych si o tom přečetla více.

Klára90
01.11.2014 4 z 5

Teda, tahle knížka mě dokázala zvednout ze židle...krásně napsáno, chvilkama jsem opravdu chytala nehorázný vztek na bodlé intriky Františka a říkala jsem si, že to snad ani není možné....smutné je, že to možné je...zároveň jsou v knize i vtipné pasáže, které příběh odlehčí. I když happy endy nějak extra nemusím, u této knížky mě až mrzí, že se slavný happy end nejspíš nekonal...hrozně jsem ji fandila. Sympatická hlavní hrdinka, velmi čtivý příběh. Za mě velmi dobrá kniha

kacaaba
08.08.2014 4 z 5

Tak to byla síla. Pěkně se to četlo, jen mě mrzí, že to nemá jasný konec.

Zorka
20.07.2014 4 z 5

Psychologický profil chorobného žárlivce a psychopata líčený formou dílo v díle. Za mě ano.

mariva
01.04.2014 5 z 5

Zpočátku jsem myslela, že snad půjde o první knihu od Monyové, do které se nezačtu. Ale od okamžiku, kdy hrdinka otevřela "Deník" děj nabral spád a zbytek už jsem přečetla na jeden zátah. Z knížky mrazí, kam až může dojít žárlivost a potřeba ovládat toho druhého. Určitě stojí za přečtení.

matas888
16.03.2014 3 z 5

Odpočinková četba.

monte
03.01.2014 5 z 5

Kniha se mi velice dobře četla. Kam až taková "láska" může dojít. Ještě, že jsem takového Františka ve svém životě nepotkala.

Michaela91
05.09.2013 3 z 5

zajímavý pohled na život manželů z obou stran. Konec jsem četla velice rychle abych konečně věděla co se stalo. Zatím nejlepší kniha kterou jsem od autorky četla.

dara1111
06.08.2013 5 z 5

Je to asi divné, ale doteď jsem od této autorky nic nečetla, kniha ,,Deník citového vyděrače" byla má první a nejspíš se pustím do dalších. Moc se mi líbila, dobře se četla, je v ní humor, ironie, ale i tragédie poznání, že človek je schopen žít delší dobu vedle partnera, aniž by poznal jeho pravou tvář, že člověka, kterého miluje vlastně vůbec nezná... a to poznání bylo kruté.

verunka32
31.07.2013 5 z 5

Zajímavý příběh. Jedna z těch lepších, které spisovatelka napsala.

VladkaBU
25.07.2013 5 z 5

příběh, který má překvapivé vyústění. Kam až může láska dojít

luky123
29.06.2013 5 z 5

Pro mě rozhodně nejlepší knížka od paní Monyové. Chvílema mě při čtení mrazilo...

meduzka123
07.03.2013 3 z 5

Knihu bych chtěla určitě doporučit, vypráví o pohledu na věc z druhé strany, než ji vidí hlavní hrdinka. Čte se to velice dobře a má to celkem zajímavý konec. Měla jsem z toho až husinu a přemýšlela jsem nad tím ještě i druhý den.

Leskodka
21.01.2013 5 z 5