Deníček moderního fotra 2

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trably a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248230/denicek-moderniho-fotra-2-VRr-248230.jpg 3.3291

Deníček moderního fotra (2.)

Humor, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Deníček moderního fotra 2

oluskace

U prvního dílu jsem se bavila víc. Ještě si chci přečíst třetí ze zvědavosti. Ale asi to mělo skončit prvním dílem

Falda

O něco slabší než první díl, ale je to opět příjemná, usměvavá oddechovka.

jana1941

První díl byl lepší, ale i tak je to fajn čtení

Nunynka

Druhý díl se mi líbil víc než první. Víc jsem se zasmála. I když na druhou stranu se mi Čeněk začíná trochu prejidat. Ale vzhledem k tomu,že mám dva malé syny,tak se mi knížka četla dobře a i poslední díl si přečtu.

trudoš
15.12.2018

Druhý díl Deníčků mi už přišel slabší, hlavně proto, že Dominik Landsman poměrně záhy vyčerpá nové náměty a už po prvních třech kapitolách sklouzne do opakujícího se stereotypu zoufalého otce a jeho rozjíveného klučiny. Přestože jsem si užíval historky z různých příhod, samotné eseje o tom, jak je mateřská peklo a co všechno s malým Satanem dělat lze či nelze, mě už tolik neoslovovaly. A změna úhlů pohledu na tom nic nezměnila.
Co mě ovšem nadále baví je autorův humor, především jeho kulantní hrátky se slovy, kdy se nepotřebuje uchylovat k vulgaritám, aby přesto přišel o bobříka slušné mluvy. Zároveň jsou z většiny jeho zážitků cítit životní zkušenosti, třebaže nadsazené do ad absurdum. I když kdo ví, něco člověk zkrátka nevymyslí, maximálně přidá špetku ironie, aby se z toho definitivně nezbláznil. Například etuda o samostatnosti a obouvání je naprosto dokonalá. Kdo si kdy prošel „rodičovskou dovolenou“, jistě ty chvíle absolutního zoufalství nad nespravedlností vesmíru dobře zná.

PetK
20.11.2018

Audio pro mě bylo zábavnější než čtení. V rámci žánru, kterou je oddechovka, je to dobré, vtipné, všem občas zoufalým rodičům doporučuji. :-)

Layyen
01.11.2018

Vtipný, ujetý, někdy trochu trapný ale pobaví:)

Honey0105
15.10.2018

Znovu mohu napsat: Úsměvné.
Kniha je skoro kopií dílu prvního. Nic převratného, nového, ale situace stále úsměvné. Příjemné odreagování, ale žádný zázrak. Každopádně poslední strana pobavila hodně.
Až budu znovu potřebovat nějakou oddechovku, tak mile ráda sáhnu po nějaké další autorově knize.