Den Trifidů

Den Trifidů https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29820/bmid_den-trifidu-65e238215baa1.jpg 5 5606 830

Trifidi série

Když v roce 1951 vyšel poprvé Den trifidů od, měl autor John Wyndham za sebou už řadu románů a povídek, s nimiž však literárně příliš neuspěl. I Den trifidů vycházel původně jen v časopisecky na pokračování. Velký zájem čtenářů si však vynutil několik knižních vydání a způsobil, že se Wyndham věnoval již nastálo vědecko-fantastickému žánru. Román o tom, jak neznámý roj meteoritů způsobí u většiny pozemšťanů slepotu a jak toho využijí průmyslové rostliny „trifidi“, které náhle vyvinou zcela nečekané vlastnosti a zaútočí na lidi, má v sobě dostatek prvků neobvyklostí, aby čtenáře přitahoval. Zároveň mu však nechybí onen wellsovský obecný pohled na život a jeho reálné jádro, které z fantastického příběhu činí podobenství o skutečném ohrožení přírody člověkem a člověka přírodou.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Day of the Triffids , 1951

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha, trochu zamyšlení nad lidstvem a jeho dominancí. Hodně jsem se bála volného pokračování jménem Noc trifidů, ale je to napsané mazaně - z pohledu syna hlavního hrdiny a časově o 20 let později, takže změna stylu je vlastně logická a žádoucí.

Hellboy
30.11.-0001 4 z 5

Nebýt těch pitomých Vládců z nebes by byli Trifidi mou první post-apokalyptickou zkušeností. No každopádně tato kniha byla ve své době asi skutečně průlomová, skoro bych řekl, že z ní dodnes mnoho autorů čerpá. Skvělý zážitek. 85%

derhaa
30.11.-0001 5 z 5

Výtečná kniha a natolik jsem si oblíbil autora, že jsem začal sbírat jeho první vydání a právě tato kniha byla první, kterou se mi povedlo vydražit na jedné aukci.

Doporučuji si přečíst. Obzvlášť lidem, kteří čtou scifi poprvé, protože není technologická, ale její pojetí je o lidských osudech a bližší zařazení v rámci scifi bych asi uvedl postkatastofická ...

lalak
30.11.-0001 4 z 5

četl jsem ji jako povinnou četbu, vůbec toho nelituji...

Li@
30.11.-0001 5 z 5

Sci-fi opravdu nemám ráda. Toto byla první (a zatím poslední) sci-fi knížka, co jsem četla. A musím říct, že mě nadchla. Napínavé, zajímavé, prostě super. Doporučuji.

pj
30.11.-0001 5 z 5

Moje první postapokalyptické sci-fi a musím říct že trefa do černého. Výborná kniha, po jejímž dočtení jsem měl okamžitě hlad po dalším takovém žánru :-)

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Výborná kniha, Pravda, Noc Trifidů se už tak nevyvedla.

Melvin
30.11.-0001

SCI-FI moc nemusím, ale tuto knihu my půjčila kamarádka a opravdu mě strhla, přečetla jsem jí jedním dechem, opravdu dobrá. Doporučuji! Ráda bych si přečetla i Noc trifidů doufám že ji seženu.

Dejf42
30.11.-0001 5 z 5

Vynikající kniha. Dokonce i ten seriál BBC není špatný, ale jak známo kniha je kniha :-)

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila na doporuceni kamaradky a dobre jsem udelala, i kdyz nemam moc rada ich-formu, ale tady to bylo opravdu skvele.

Teda reknu vam ze bych se nechtela nikde s trifidem setkat, docela bestie a to jak skoro vsichni lidé oslepli hrůza zvlást kdyz byli v prostredi s takovymahle kytkami, jinak kniha byla velice dobra a konec se mi take moc libil