Den, kdy jsem se naučil žít

Den, kdy jsem se naučil žít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241944/bmid_den-kdy-jsem-se-naucil-zit-241944.jpg 4 733 202

Nový román autora světoznámého bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavě napsaným příběhem, který osloví každého, kdo se zamýšlí nad sebou samým, hledá odpověď na otázku po smyslu života a chce se stát strůjcem svého osudu. Představte si, že se jednoho obyčejného nedělního odpoledne procházíte po nábřeží v sanfranciském přístavu, celkem nezúčastněně pozorujete dění kolem, když v tom vás chytne za ruku mladá cikánka a nabídne se, že vám z dlaně přečte budoucnost. Nebráníte se a pro pobavení a snad trochu i ze zvědavosti nabídku přijmete. Cikánka si vaši dlaň zkoumavě prohlíží, po chvíli však její tvář zbledne, v jejích očích se zračí nepředstírané zděšení. Zlověstná věštba, kterou posléze vysloví, vás nenechá chladným, a třebaže jste racionálně založený člověk a na věštecké předpovědi nevěříte, od tohoto okamžiku už nemůžete žít poklidným, stereotypním způsobem jako doposud a váš život se převrátí vzhůru nohama. Co když cikánka nelhala, co když na jejích slovech něco je? A proč vzápětí po vyslovení věštby zmizela, aniž vás požádala o peníze?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rybka Publishers

Le jour où j'ai appris à vivre , 2014

asakz
05.03.2017 5 z 5

Kniha ve mně zanechala hluboký dojem. A to přesto, že z filosofického hlediska nepřináší nic nového a dějové zvraty jsou často předvídatelné. Je však napsaná velmi čtivě (dělalo mi opravdu problémy se od ní odtrhnout a kdyby mi to okolnosti umožňovaly, asi bych ji přečetl na jeden zátah) a děj je uvěřitelný. Připomíná člověku, co je v životě důležité opravdu a co jen zdánlivě, rozkrývá iluze, o nichž často víme, ale ještě častěji na jejich existenci zapomínáme a tím jim podléháme. Je to ale jen kniha a obávám se, že pouhé přečtení knihy ještě nikdy nikomu život nezměnilo. Pokud však hledáte inspiraci a pozitivní, ale nepřeslazené, povzbuzení, stojí tohle dílo za přečtení.

Květi62
05.03.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, plná ještě zajímavějších a pravdivých myšlenek. Četla se velmi dobře a nutila k zamyšlení. Opravdu žijeme dnes v tak zběsilém tempu, že své blízké často zanedbáváme?

Hamade
02.03.2017 5 z 5

Velmi dobře a čtivě napsaná kniha, která donutí čtenáře k zamyšlení.

Lucikx
12.02.2017 5 z 5

Přečetla jsem knihu jednim dechem, opravdu krásná kniha.

lenka70
29.01.2017

Opravdu nádherná kniha plná moudrých myšlenek,kterou by si měl přečíst každý.....

Bláža9
27.01.2017 4 z 5

Kniha je pěkná, zejména se mi líbily pasáže, kdy tetička Margie vyprávěla o biologii a historii a je zde několik velmi hezkých myšlenek. Neubránila jsem se ale určitého srovnání s knihou od P. Coelha - Veronika se rozhodla zemřít a ta mě zasáhla mnohem víc. I když konec byl opravdu hezký a jednotlivé příběhy skončily tak, že mě donutily se zamyslet, pro mě za 4...

Beky
11.01.2017 3 z 5

Možná zajímavá myšlenka, ale místy jsem se musela do čtení nutit. Vadilo mi přeskakování od jednoho k druhému a působilo to nesourodě ...
Nicméně překvapivý konec. ;-)

sarkap123
26.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Pohltila mě už od začátku, obsahuje spoustu zajímavých myšlenek. Bavilo mě, jak krásně je psychologie zasazená do běžného příběhu. Málokterá kniha mě osloví až tak, abych nad ní neustále přemýšlela a abych přemýšlela nad tím, jak se naučit vlastně žít.

denisa3489
21.11.2016 5 z 5

Pro mě naprosto dechberoucí kniha. Četlo se to tak krásně s lehkostí, kniha však obsahuje plno moudrých podnětů k zamyšlení. Po dlouhé době beletrie s nádechy duchovna. Četla jsem ji přesně v ten pravý okamžik, kdy jsem potřebovala odlehčené čtení, zároveň však takové které má hloubku. Jednoduše perfektní.

Lucky_one
31.10.2016 5 z 5

Opět tak trochu až naivně pohádkový styl psaní, ale vlastně proč ne. :) Ono to vlastně těm moudrým větám lépe sluší v kontrastu jakési odlehčenosti a rozvernosti. Je to skvělá knížka, a její myšlenky bychom si měli připomínat dnes a denně.

Dixinka
30.10.2016 5 z 5

Krásné, zajímavé, poučné čtení. Určitě si chci přečíst i další knihy tohoto autora. Doufám, že myšlenky ve mě zakoření a budu se jimi řídit.

Peace
23.10.2016 3 z 5

"Hledej raději božské v sobě než ďábelské u druhých."

V knize je plno hezkých myšlenek, které není na škodu si čas od času připomenout. Některé postavy v knize mi však přišly trošku nadbytečné, komornější vyprávění by ději neuškodilo.

jasnenka
18.10.2016 5 z 5

Kniha plná krásných, pravdivých myšlenek. Nepřekvapila mě, protože podobných knih je už dost a většinu takových jsem už četla. Na těchto knihách ujíždím :-), takže ANO , byla skvělá!

majuska88
14.09.2016 5 z 5

Myslela jsem si,že to bude super oddychová kniha na deku, ale kniha mě hodně překvapila, donutila mě se zamyslet nad životem :-)

Jájofka
02.09.2016 5 z 5

Tento autor je opravdu skvělý !!! Další jeho kniha , která nutí zamyslet se...

Lusik88
19.08.2016 5 z 5

Laurent Gounelle mě opravdu baví! Další, která stojí za přečtení!!

Radííí
12.07.2016 4 z 5

Knihu doporučuji. Dává dost podnětů k zamyšlení.

Anceroh
17.06.2016 4 z 5

První půlka knihy trochu drhla, ale po návratu Jonathana se už pěkně rozjela a nešlo se od ní odtrhnout. Takže milí čtenáři, když vydržíte první půlku, kniha se vám v druhé části odmění!

motolka
13.06.2016 4 z 5

Moc pěkná knížka, která mě pohladila po duši a nutí k dalšímu přemýšlení o vlastním životě. Ještě si chci přečíst další knížky od tohoto spisovatele.

sporran
13.05.2016 3 z 5

Zajímavá kniha, ale zase až tak výrazně zásadní stopu ve mně nezanechala. Tak jak jsem očekávala.