Den, kdy jsem se naučil žít

Den, kdy jsem se naučil žít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241944/bmid_den-kdy-jsem-se-naucil-zit-241944.jpg 4 734 203

Nový román autora světoznámého bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavě napsaným příběhem, který osloví každého, kdo se zamýšlí nad sebou samým, hledá odpověď na otázku po smyslu života a chce se stát strůjcem svého osudu. Představte si, že se jednoho obyčejného nedělního odpoledne procházíte po nábřeží v sanfranciském přístavu, celkem nezúčastněně pozorujete dění kolem, když v tom vás chytne za ruku mladá cikánka a nabídne se, že vám z dlaně přečte budoucnost. Nebráníte se a pro pobavení a snad trochu i ze zvědavosti nabídku přijmete. Cikánka si vaši dlaň zkoumavě prohlíží, po chvíli však její tvář zbledne, v jejích očích se zračí nepředstírané zděšení. Zlověstná věštba, kterou posléze vysloví, vás nenechá chladným, a třebaže jste racionálně založený člověk a na věštecké předpovědi nevěříte, od tohoto okamžiku už nemůžete žít poklidným, stereotypním způsobem jako doposud a váš život se převrátí vzhůru nohama. Co když cikánka nelhala, co když na jejích slovech něco je? A proč vzápětí po vyslovení věštby zmizela, aniž vás požádala o peníze?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rybka Publishers

Le jour où j'ai appris à vivre , 2014

LBZ
05.11.2017 3 z 5

Chápu (jistě chválihodný) záměr autora. Z mého pohledu je zpracování hodně násilné, nepravděpodobné a místy dost iracionální (např. nikdo se opravdu nepokusil najít filmaře?).

tarasnica
24.10.2017 5 z 5

Perfektní příběh, poutavé čtení... Člověk se něco dozví a mnohokrát se dokonce zamyslí.

evask
22.10.2017 5 z 5

Čtyři a půl hvězdy bych dala. Během čtení jsem přemýšlela, jaký fígl má ten vyřčený ortel. A rozuzlení - to teda bylo docela riskantní. Ale myšlenky zajímavé, to zas jo.

Gabba99
19.10.2017 4 z 5

Kniha inspirativní, k zamyšlení, postavená na jednoduchém příběhu. Myšlenky zde uvedené, jsem již znala z jiných zdrojů, ale nikdy není na škodu si tyto připomínat, protože v realitě na ně prostě zapomínáme. Důležité však je nejen o nich přemýšlet, ale také je zavést do praxe.

Simii45
10.10.2017 4 z 5

Neskutečně krásná a inspirativní kniha.
Jsem ráda,že ji mám doma a že se k ní jednou budu moct vrátit.

Ema22
09.10.2017 3 z 5

Kniha mě potěšila, ale ničím nepřekvapila. Začátek byl velmi pomalý a Jonathanův život bez smyslu podán zbytečné polopaticky. Několik příběhů vedle sebe, které se protly jen částečně. Třeba Austina bych vynechala úplně. Zato Gary mě dojal.
Zajímavé myšlenky autor násilně zasadil třeba do prohlídky muzea. Ne vždy byla omáčka okolo nutná. To asi drhlo mně. Ano, chci se naučit odlišit řešitelné problémy od těch mnou neovlivnitelných a tento stav přijmout. Protože nemusím vždy všemu rozumět, někdy to stačí přijmout.

Ininka333
01.10.2017 5 z 5

Krásná knížka. Přečtena za jedno odpoledne. Donutí se zamyslet nad vlastním životem. Ráda se k ní vrátím.

The_Edge
27.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která mi pomohla si uvědomit mnoho věcí. A i když není lehké je hned aplikovat, tak minimálně vědět to, kam by člověk mohl a měl směřovat, je ohromně důležité.

ji7967
17.09.2017 5 z 5

Po knize od L.Gouunelleho Filozof... jsem se dostávala k další poměrně dlouho. I přesto, že mě všechny jeho knihy nadchly, Filozof už mi přišel jako opakování tématu (i když, pokud bych nečetla vše předchozí, asi by nadchl i on). Nicméně, jsem ráda, že jsem se k této knize opět dočetla. Je skvělá. V podstatě rady jak na sobě pracovat a velmi zajímavé postřehy z života a žití zpracovává do příjemného i napínavého příběhu. Ostatně jako vždy. Za mě skvělé, úžasné dílo, které by si měl přečíst každý!

michal.fremund
17.09.2017 5 z 5

Mnoho momentů mě i dojalo.....tenhle kousek opět nezklamal

i.stefany
15.08.2017 5 z 5

Moudrá kniha, ve které si každý tu svou pravdu najde.

IvusP
09.08.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha, kde si každý musí najít životní moudro, které pro něho má hlubší význam, nebo se ho osobně týká. A pokud ne, tak se jím po přečtení stane. Chytlavý příběh, hezky napsáno, donutí vás k zamyšlení (víc takových knih).. Za mě palec nahoru a ke knížce se určitě někdy vrátím (ač to běžně nedělám), určitě doporučuji.

Mahuleno
28.07.2017 3 z 5

Obávám se, že svým komentářem půjdu proti proudu a kdyby to byla diskuze, asi bych si to dost "odskákal". Trochu pohádkový příběh...jistě, každý z nás by asi chtěl, aby lidé na sebe byli slušní, navzájem k sobě poctiví a korektní, ale Jonathanovo "páchání dobra" je v řadě případů dost naivní, někdy hraničící až s porušováním soukromí (prolézt plotem a posekat sousedovi zahradu...). Tam, kde je na místě (výhodnější smlouvy pro klienty), to autor moc neřeší.
Tenisový příběh mi připadl jako přílepek, vložený jenom proto, aby v závěru i
Austin Fisher mohl ukázat smysl pro poctivou a čestnou hru, za cenu velké osobní oběti.
Nedokončený je pro mne příběh bezskrupulózního voyera Ryana, asi bych v závěru minimálně nechal cigánku přijít za ním.
Nelze než souhlasit s tím, že by si člověk měl vážit života a dokázat vychutnávat i zdánlivě bezvýznamné drobnosti, které život přináší. Bohužel Jonathanovy reakce na tetiččiny rady jsou, jak už jsem zmínil, někdy přitažené za vlasy.
Á propos, tetička - zpočátku jsem si říkal, že takovou tetičku bych bral, po dočtení už si nejsem tak jistý :-). Hrála dost vabank.

AnnaAm
24.07.2017 5 z 5

Krásné moudra života vložené do nádherného příběhu. Myslím, že každý si z knihy odnese aspoň něco. Určitě doporučuji. V dnešní době plné pesimistických lidí, lidí který hledí len na svoje dobro, závistivých lidí a podobně, je nutnost psát a číst tyhle knihy.

JointlieKat94
19.07.2017 5 z 5

Naprosto úžasné! Jedna z mála knih, která mi změnila žití. Tohle je potřeba přečíst, a kdo přečte.. musí být snad na věky šťastný. :)

anett_18
13.07.2017 5 z 5

Kniha mě zaujala nejenom svým dobře zpracovaným příběhem, ze kterého vychází ponaučení a vlastně krásně shrnuje všechna moudra, která v knize naleznete, ale i charakteristickým vývojem hlavní postavy a bezvadným popisem ostatních postav. Nejdříve se mi moc nelíbilo, že je tam více dějových linií, ale nakonec z toho autor krásně vybruslil a i tohle tedy hodnotím kladně :)

hankahin
17.06.2017 5 z 5

Velmi inspirativní kniha.

Leniii
10.04.2017 5 z 5

Krásná kniha plná zajímavých a pravdivých myšlenek..pokud někdo hledá pozitivní a inspirativní čtení, tak toto je správná volba.

nef
26.03.2017 5 z 5

Tato kniha mě dostala a řadím ji hned ke svým oblíbeným(cenným). Nepřestávám na ten příběh myslet. Chci si ho v hlavě uložit a pravidelně si ho připomínat.

Stačil jeden jediný silný moment a odstartoval vše. Jak málo stačí.
A taková povedená teta, ta by se hodila většině z nás.;)
Líbílo se mi prolínání více příběhů, v jednom případě fakt úchylného.

Každý by si měl tuto knihu (včas) přečíst, aby nelitoval. Dá mu hodně a třeba se na dar života následně začne dívat úplně jinak.
Nechci psát více, abych nekazil zážitek z knihy.;-)

Žurinka
16.03.2017 4 z 5

Velice zajímavé, nutí člověka k zamyšlení a celkem nenásilně.