Dědictví minulosti

Dědictví minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411341/bmid_dedictvi-minulosti-JCe-411341.jpg 4 245 45

Napínavý děj svého nového, v pořadí jedenáctého románu postavila autorka opět na prolínání dvou velmi vzdálených časových rovin - v historické se vrací o dvě tisíciletí zpět, do Británie osídlované Římany v dobách počátku křesťanství a jeho prvních kontaktů s vírou keltských druidů. Současná hrdinka Abi Ruthefordová, vikářka anglikánské církve, musí hned ve svém prvním působišti na farnosti v Cambridgi čelit předsudkům nejen pro své mládí a vzhled, ale hlavně pro své neobvyklé léčitelské a vizionářské schopnosti. Její útěk do Glastonbury, posvátného kraje plného tajemství, kde podle legend měl pobývat i Ježíš, oživí dávný příběh lásky, zrady a pomsty, a zároveň pomůže pronásledované hrdince překonat složité životní nástrahy.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Brána

Time’s Legacy , 2008

martina1199
05.06.2019 4 z 5

Klasická Barbara Erskinová, napínavé čtení až do konce a opět velmi zajímavé téma :-)

JancaMia
16.12.2018 5 z 5

prolínání současnosti a minulosti, krásně se četlo a nedalo se odtrhnout ..

ferda16
31.07.2018 4 z 5

Hezká knížka. Líbilo se mi téma a příběh byl napínavý. I zakončení mělo pěknou myšlenku. Propojenost náboženství - minulosti a současnosti. Parádní.

Modrina
25.10.2017 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Souhlasím, že konec malinko drhnul, ale i tak to bylo čtení, od něhož jsem se jen těžko odpoutávala.

petrulkaa
19.08.2017 3 z 5

Tak tato kniha se oproti ostatním knihám této výborné autorky příliš nepovedla,obzvlášť ten konec nic moc. Bylo tam na mě až moc přesunů hrdinů do minulosti. Opět se mi líbilo vypravěčské umění mé oblíbené spisovatelky. Proti ostatním knihám je to ale průměr.

Kerberos
18.06.2017 4 z 5

minulost versus současnost poutavě podané,prostě se to dobře čte

Linda007
12.10.2016 5 z 5

Super, zatím se mi líbili všechny knihy od autorky. Tahle bych řekla, že je jedna z jejích lepších. Moc se mi libily obě dějové linky.

Oxi
02.06.2016 5 z 5

Krásný příběh, druidové a Ježíš ... téma k zamyšlení.

monte
25.04.2016 3 z 5

Je mi líto, ale četla jsem od Barbary lepší knihy.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Ďalšia skvelá kniha, aj keď je o Ňom. Jeho nemusím, ale príbeh je dobrý.

TheMelorry
05.12.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, jako vždycky autorka nesklamala, právě naopak. Moc se mi líbilo téma knihy - o Ješuovi. :)

Laf
22.11.2015 3 z 5

Knihu bych ohodnotila jako průměrnou. Začátek byl příliš vleklý a nudný, ale když se přejde tato část, začíná být děj o něco zajímavější.

polly43
07.07.2015 2 z 5

Je to moje první kniha od této autorky,moc mě neoslovila,měla jsem potíže se do ní začíst.

Elishkad
27.12.2014 2 z 5

Knihy od Erskine mám velice ráda, ale tahle knížka se příliš nepovedla. Děje v knize je max. na povídku a ani postavy (včetně hlavní hrdiny) mě nezaujaly a jejich osud mi byl dost jedno.

tess.de.veles
18.12.2014 1 z 5

No, tohle tedy bylo veliké !!!! zklamání.
Barbaru miluju, ale tohle se jí tedy na MŮJ vkus moc nepovedlo !!!!

niknikita
08.04.2014 4 z 5

Mysteriózní příběh z kraje, kde měl pobývat Ježíš, plný tajemství a legend, lásky i zrady...občas jsem měla pocit, že vyprávění se moc vleče, proto nedávám plné hodnocení.
Glastonbury, kde se děj odehrává, má posvátné kouzlo a určitě nejen pro mne.

ina77
08.03.2014 5 z 5

Mohu napsat pouze,že jako vždy bomba.Nemohu si pomoci,ale její knihy jsou opravdu nadčasové a já se v nich vždy najdu!
Jedna velká paráda!

moonchild
27.02.2014 5 z 5

Jakmile jsem jí koupila,tak jsem jí začla číst.Začla jsem hned v tramvaji.Kniha mě totálně dostala.

monna
09.12.2013

Super kniha od bezvadné spisovatelky...Erskinovou miluji, mám přečteny všechny její knihy co u nás vyšly, hledám spisovatele co píše obdobným výtečným stylem a vkládá děj tak bravurně do více časových rovin jako Erskinová...čtu ráda i knihy od Woodové a Smitha, ale v porovnání s Erskinovou to není ono, ona má výtečný styl psaní knih a u ní se mi ještě nikdy nestalo abych se u knihy nudila...ba právě naopak nemohu se dočkat až se znovu začtu do její knihy, je naprosto skvělá...

Selinute
10.11.2012 3 z 5

Taky ráda čtu Barbaru Erskinovou, ale tuto knihu hodnotím jako průměrmou.