Zápisník smrti 1

Zápisník smrti 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47375/bmid_zapisnik-smrti-1-KEr-47375.jpg 5 681 88

Death Note série

Démon Ryuk ztratil svůj zápisník. Na tom by nebylo nic hrozného... kdyby to ovšem nebyl Zápisník smrti, a kdyby ho neztratil ve světě lidí. A kdyby ho nenašel vzorný studen Light Yagami, který se rozhodl, že zbaví svět zla - tím, že pozabíjí všechny zločince. Je to chvályhodná myšlenka, jenže Light brzy jistí, že pokud chce vytvořit dokonalý svět, nesmí váhat přinášet oběti i z řad nevinných lidí. Těch, kteří se ho snaží zastavit. A bude jich hodně. Death Note: Zápisník smrti vám přináší největší souboj v dějinách lidstva. Smrtící šachovou partii mezi geniálním zabijákem a neméně geniálním detektivem vystupujícím pouze pod pseudonymem "L".... celý text

Komiksy Thrillery Fantasy
Vydáno: , Crew

Desu Nōto: Taikutsu; Death Note , 2003

Dudek
28.12.2012 5 z 5

!Pozor, komentář obsahuje závažné vyzrazení děje. Zápisník smrti těží krom výborného nápadu zejména ze dvou věcí. Povedenému prolínání fantastického a pseudoreálného světa a souboji dvou silných a zejména inteligentních hlavních hrdinů. Platnost druhého dokazuje úpadek kvality po smrti Ryuzakiho. Pokud vezmeme v potaz pouze tento první svazek, je jeho velkou silou i počátek vyprávění, kdy se oba protivníci pomalu oťukávají, a vlastně většina děje je zahalena tajemstvím, které ve čtenáři nutně vyvolává otázky a tedy i touhu číst dále.

Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

První manga, co jsem kdy četla a byla jsem přímo nadšená! Ze začátku mi trvalo zvyknout si na jiný styl čtení, ale pak jsem se do toho tak vžila, že jsem zase nemohla číst normální komiksy.
Příběh je naprosto fascinující a napínavý, takže hned musím jít na další díl. Začínám přemýšlet i nad seriálem, jenže to bych se pak tolik netěšila na díl No.4

Selekcaje
14.06.2012 5 z 5

Poté, co jsem zhlédla seriál ve třech dnech a zdály se mi anime sny, jsem neodolala a náhodné střetnutí s mangou jsem nenechala bez odezvy. A musím říct, že mě příběh bavil stejně tak, jako napoprvé. Nehodlám zůstat u prvního dílu i kvůli tomu, že jsem mangu zhltla asi za dvě hodiny. Lighta si prostě nejde nezamilovat. A "L"? Už se nemůžu dočkat, až vyleze z ulity a já si budu užívat jeho výrazy. :)

tsal
25.01.2012 3 z 5

Zdá se, že se anime opravdu drželo mangy zuby nehty, alespoň tedy pokud jde o první díl, za což jsem rozhodně ráda. Je to napínavé, vypočítavé, antihrdinu jsem si prostě zamilovala. A neméně kvalitní je i překlad, ať si kdo chce říká, co chce.

Saruman
30.12.2011 5 z 5

Chuťovka. Nečetl jsem sice české vydání, ale při návštěvě Británie jsem si koupil luxusní černou edici s prvním a druhým svazkem a můžu říct, že opravdu skvělé počtení. Bůh smrti závislý na jablkách, hlavní záporák závislý na přeslazeném kafi a hlavní hrdina tak sympatický hajzl, až to bolí. Plný počet. –– Edit: Tak už jsem četl i české vydání, rovněž plná spokojenost.

Hanyuu-hime
24.11.2011 5 z 5

Sice jsem už před delší dobou viděla anime, ale i tak se mi to hrozně líbí... Miluju ten příběh, který bude už pořád patřit mezi mé oblíbené.

OldaB
23.10.2011 5 z 5

Po přečtení se těším na další díl, hodně povedená záležitost.

Addie
01.04.2011 5 z 5

Delikatesa. A bude ještě líp...

smrt zfilmováno manga policie zločiny

Tsugumi Ohba
japonská, 1962