Zápisník smrti 1

Zápisník smrti 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47375/bmid_zapisnik-smrti-1-KEr-47375.jpg 5 681 88

Death Note série

Démon Ryuk ztratil svůj zápisník. Na tom by nebylo nic hrozného... kdyby to ovšem nebyl Zápisník smrti, a kdyby ho neztratil ve světě lidí. A kdyby ho nenašel vzorný studen Light Yagami, který se rozhodl, že zbaví svět zla - tím, že pozabíjí všechny zločince. Je to chvályhodná myšlenka, jenže Light brzy jistí, že pokud chce vytvořit dokonalý svět, nesmí váhat přinášet oběti i z řad nevinných lidí. Těch, kteří se ho snaží zastavit. A bude jich hodně. Death Note: Zápisník smrti vám přináší největší souboj v dějinách lidstva. Smrtící šachovou partii mezi geniálním zabijákem a neméně geniálním detektivem vystupujícím pouze pod pseudonymem "L".... celý text

Komiksy Thrillery Fantasy
Vydáno: , Crew

Desu Nōto: Taikutsu; Death Note , 2003

Eadwyn
15.07.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších mang. Parádní příběh, skvělá kresba. Co víc může člověk chtít?

Marijee
13.06.2016 5 z 5

Příběh je naprosto geniální a hlavní postavy jsem si zamilovala už po několika málo stranách. Ano, tohle je přesně to, po čem si řeknu "nutně potřebuji další díl!"

SmallLucia
20.03.2016 4 z 5

Strašně se mi líbily kresby i příběh. Je to moje první manga a určitě nebude poslední! Snad budou další díly stejně dobré.

Jass
19.03.2016 5 z 5

Příjemné překvapení, většinou se mi ty "profláklé" mangy nelíbí tolik, ale tohle byl dobrý začátek. Jsem zvědavá, jestli bude pokračování stejně dobré.

martinstefko
28.01.2016 5 z 5

Death Note: Zápisník smrti rozhodně není pro každého a myslím si, že je to dospělejší verze mangy, i když nikoli úplně dospělá. Kresba je přece jen místy stále spíše mírnější a není zde nic, co by výrazně šokovalo. Myšlenky, které jsou zde však prezentovány, jsou dostatečně silné, téměř až filosofické. Osobně se těším na další díly a docela jsem napjatý, jak to bude pokračovat. Už dlouho se mi nestalo, aby mě kniha takhle dostala. Death Note: Zápisník 1 to ale zvládl dokonale. 90 % jen proto, že tohle je seznámení se a že si myslím, že to může být ještě lepší.

silvara
27.10.2015 5 z 5

Death Note! Modla fanoušků mangy! Geniální příběh, nádherná kresba, úžasná zápletka. Yagami Light je postava, kterou musíte jen fascinovaně sledovat. Můžete ho nenávidět nebo mu naopak fandit (v tom případě doporučuji navštívit odborníka), i přesto musíte obdivovat jeho zvrácenou genialitu. A zároveň vás nutí zamyslet se nad tím, co byste dělali na jeho místě vy.
Jeden z nejlepších manga comicsů všech dob. Nejlepší způsob jak se s tímhle žánrem seznámit.

trudoš
15.09.2015 4 z 5

Death Note / Zápisník smrti přináší velmi nápaditou a neokoukanou zápletku, která se i přes zbytečnou schematičnost neustále vyvíjí a komplikuje. Nudící se student získá Zápisník smrti, který mu umožňuje ukončit život jakékoliv osoby, jejíž tvář a jméno pozná. A protože jde o studenta špičkového, nenapadne ho nic jiného, než zabít všechny zločince a spasit svět. Což je na jednu stranu celkem fajn, až na to slovíčko „zabít“.
A právě v tomhle podle mě tkví primitivní genialita celé série - jako čtenář se neustále rozhodujete, zda fandit postavě, která vědomě vraždí (i když je doprovázena fajn démonem), nebo tajemnému vyšetřovateli, který je jí na stopě. Oba jsou sympatičtí, oba mají své mouchy, a hlavně - oba mají pravdu.
Aneb kdyby to bylo moc jednoduché, nebylo by to japonské.

Kudo
01.06.2015 5 z 5

Tato manga mě doopravdy dostala! Zpočátku jsem váhal, zda se mám do čtení pustit či nikoli (manga opravdu není můj šálek kávy), a teď děkuji Bohu (smrti?) za to, že jsem se dívat začal. Úvodní kapitola je trochu pomalejší, příběh se rozjíždí, seznamuje nás s charakterem hlavní postavy, s jejími ideály. Následně nalezne zbraň, zápisník, do něhož stačí vepsat něčí jméno, a tato osoba zemře. Zbraň, kterou dokáže dosáhnout svých idejí a cílů - vymýtit svět od kriminality a násilí. Se zápisníkem se zdá, že ve půjde jako na drátkách, realita je však zcela jiná. Zatímco Light Yagami bezhlavě likviduje zločince, jehož práce je všeobecně považována za "boží spravedlnost", tajemná postava, věhlasný detektiv, jehož ještě nikdy nikdo neviděl je jiného názoru. Tento detektiv velmi rychle zareaguje na sérii podivných úmrtí, a záhy na to celému světu dokáže, že nejde o "hněv boží", ale o dokonalý zločin sériového vraha, známého jako Kira. Začne bitva dvou brilantních intelektů, svět se stane jejich šachovnicí, na které vedou společnou bitvu, kdo z ní však vyjde jako vítěz? Rozhodně čtenář!! Atmosféricky naprosto nepřekonatelná a geniální práce, která je precizně zpracovaná, ačkoli v druhé půli už to začíná sem tam trochu skřípat, a poslední díl je prostě průser. Přesto však jde o opravdu kvalitní, troufám si říct až geniální detektivku, která se po právu řadí k tomu nejlepšímu, co může manga nabídnout.
~(4,7★)~

lapetitedeny
31.05.2015 4 z 5

Tak teda sice to nebylo nic, u čeho bych si po dočtení řekla něco jako "Okamžitě potřebuju další díl!!!", ale i tak to bylo bezva (což ovšem nebylo žádné překvapení, protože DN má fakt skvělou pověst). Tak si říkám, že asi na to anime nekouknu, dokavaď nepřečtu mangu, huh :D (Ačkoliv několik dílů jsem už kdysi viděla a tak si řikám... To anime je dost natahovaný, co?)

koniklesni
14.10.2014 5 z 5

(Může obsahovat spoilery) Jelikož znám anime, tak jsem si nemyslela, že se někdy začtu i do mangy, jenže výlet do Prahy, Luxor a už to letělo. První část byla hodně dobrá, líbil se mi Ryuk a jeho komentáře "S těma lidma je sranda", co se týče hlavní postavy Lighta Yagami, tak jsem hodně spokojená s propracovaností této postavy atd. Hodně dobře propracovaná zápletka a co si budeme nalhávat, L-ovi se nedá odolat, on byl hlavní důvod ke koupi mangy a následně sledování anime. jenom škoda, že L později umře. (né v této části)

Daxie L. Jesus
15.09.2014 5 z 5

Málokdy se stává, že mě přečtené dílo naprosto zbaví slov. 5* a víc už ani nechci říkat.

eviku19
18.03.2014 5 z 5

perfektné:)

vladceTyran
08.01.2014 5 z 5

Parádní komix, přečetl sem ho jedním dechem, jenom skoda ze je to rozdělené na tolik dílů. Byl podle toho natočet i serial (přesně podle komixu) a film (nebyla to přesně replika a končilo to úplně jinak, ale líbilo se mi to více :-).)

haništa
09.12.2013 5 z 5

moje vůbec nejoblíbenější manga mám ji už přečtenou snad 3x :D

jirincz
28.10.2013 5 z 5

Moje první manga, a hned úder na hlavičku. Jedním slovem: pecka. Dva géniové proti sobě, skvělé propracovaný děj.

Lenny33
12.08.2013 4 z 5

Pro mě jako laika - mangy mě nikdy nelákaly - je to opravdu příjemné překvapení. Zaujaly mimo-jiné krásné detailní kresby a celkově nečekala jsem takovou propracovanost. :) Skvělé!

ForiCZ
30.06.2013 5 z 5

K japonským komiksům jsem dlouho neměl žádný vztah, přestože se pohybuji mezi lidmi, kteří tím žijí.
Z neznámého popudu jsem se však rozhodl, že si přečtu Death Note. No... za chvíli jsem měl dočteno a chvátal sehnat druhý díl. Sice pro mě bylo trochu obtížné, že se knížka otevírá úplně opačně a opačně se taky čte, ale nakonec jsem si zvykl.
Moc pěkná série – zajímavá myšlenka i děj. Nadšenec do japonské mangy ze mě asi už nebude, ale tohle se mi líbilo.

Azizi
28.06.2013 5 z 5

Napriek tomu, že k mange a anime zaujímam skôr neutrálny postoj, je podľa mňa Zápisník smrti famózne dielo. Neskutočné napätie a náboj sprevádza čitateľa skvelo premysleným príbehom, čoho čerešničkou na torte je vynikajúca charakterizácia postáv a celková mimoriadne zaujímavá atmosféra deja.

Death Note je o dvoch mladých génioch. Jeden je sebavedomý, cieľavedomý študent plný zdanlivých rozporov, ten druhý je zas na prvý pohľad divný asociál, až chorobne bledý, neustále zhrbený a bosý. Obaja však majú bezchybné dedukčné schopnosti, vedia si udržať veľký rešpekt a ich inteligencia je priam až bezhraničná. Jeden aj druhý zdieľajú jeden jediný cieľ – spravodlivosť. Avšak každý ju chce dosiahnuť úplne odlišným spôsobom. Na jednej strane by mohli byť najlepší priatelia, na strane druhej tí najväčší úhlavní nepriatelia. Avšak v skutočnosti sa nachádzajú niekde na nekonečne ostrej hrane týchto dvoch zdanlivo nezlúčiteľných protikladov a práve to spolu s vynikajúco premyslenou zápletkou vytvára dokonalú súhru napätia, vzrušenia a nevyhasínajúcej iskry.

Neustále chcete vidieť viac a viac až vás to celkom pohltí a už nepustí ani na sekundu takmer až do samého konca a vy sa nadobro stanete súčasťou príbehu o záhadnom čiernom notese – Zápisníku smrti.

Petruše90
22.02.2013 5 z 5

Prostě super :) Hned se vrhám na další díl. Jen jsem ze začátku byla trošku zmatena z toho čtení zprava doleva, ale po pár stránkách jsem si zvykla :)

Flipper
04.01.2013 5 z 5

26 miliónov Japoncov sa nemôže mýliť. Asi taký počet si zakúpil túto mangu a vo svete to tiež nebude málo. Death Note sa v prvom booku zamerala hlavne na priblíženie celého systému "ohýbania" sveta na základe jedného zápisníka, ktorý prináša smrť. A keďže pravidlá nie sú definované do úplne presnej formy, začína sa experimentovanie (spojené so zlikvidovaním neprajníkov).
Spoznávanie rodinného zázemia a myšlienkových pochodov Lighta je tu málokedy prerušované (iba ak nejaká tá konferencia G8), čo je viac než dobre, nielen tým, že dáva neznámemu L potrebnú mystickosť (ktorá je síce odhalená v druhom zväzku), ale pri jeho rozhovoroch s Rjúkom, sa pevne definujú (viacmenej) pravidlá zápisníka bez rušivých momentov.
Vystavaná koncepcia deja jednoducho lahodí milovníkom zápletky, napätia, ale aj akcie a ako predjedlo k celej série viac než zachutí.

smrt zfilmováno manga policie zločiny

Tsugumi Ohba
japonská, 1962