Zápisník smrti 1

Zápisník smrti 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47375/bmid_zapisnik-smrti-1-KEr-47375.jpg 5 682 88

Death Note série

Démon Ryuk ztratil svůj zápisník. Na tom by nebylo nic hrozného... kdyby to ovšem nebyl Zápisník smrti, a kdyby ho neztratil ve světě lidí. A kdyby ho nenašel vzorný studen Light Yagami, který se rozhodl, že zbaví svět zla - tím, že pozabíjí všechny zločince. Je to chvályhodná myšlenka, jenže Light brzy jistí, že pokud chce vytvořit dokonalý svět, nesmí váhat přinášet oběti i z řad nevinných lidí. Těch, kteří se ho snaží zastavit. A bude jich hodně. Death Note: Zápisník smrti vám přináší největší souboj v dějinách lidstva. Smrtící šachovou partii mezi geniálním zabijákem a neméně geniálním detektivem vystupujícím pouze pod pseudonymem "L".... celý text

Komiksy Thrillery Fantasy
Vydáno: , Crew

Desu Nōto: Taikutsu; Death Note , 2003

ivič
08.07.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších mang, co jsem kdy četla. Líbili se mi dobře rozepsané postavy a i styl kresby byl přehledný. Těším se na další vývoj událostí.

dancadragneel
15.06.2019 5 z 5

Za mě jedna z těch lepších mang. Rozhodně vřele doporučuji... Sice zvyknout si na překlad shinigami jalo smrtonos bylo dlouhé, ale nakonec se to dalo.
Doufám, že se mi brzy do ruky dostane pokračování

Yokolobuna
12.06.2019 5 z 5

Fenomény mangy a anime zatím tak trochu (vyjma her, co jsem měl k recenzi) proplouvaly kolem mě. Jednou se to však zlomit muselo a proč nesáhnout hned po sérii, která minimálně dle hodnocení patří k úplně špičce?

Rozjezd velkolepého příběhu arogantního japonského teenagera a (anti)hrdiny v jednom Lighta šlape skvěle. Médium mangy příběhu sedne jako ulité, a i když je minimálně první kniha na akci dost skoupá, vůbec to nevadí. I přes absenci větší akce totiž nechybí to nejdůležitější – děj.

Ze zajímavého námětu smrtonosného zápisníku vytřískali autoři skutečně hodně. I když první díl věnuje značnou část svého rozsahu vysvětlování zákonitostí papírové zbraně hromadného, vůbec nepůsobí ubíjejícím dojmem.

Za to může zejména skvělá postava smrtonoše Rjúka. Ten přitom nehraje roli úzkostlivého Kirova svědomí, on je tu jen jen proto, aby si se sáčkem jablek v ruce užil jízdu... a občas přihodil nějaké další pravidlo zápisníku, o kterém se "pozapomněl" zmínit. Kočkování Lighta a jeho smrtonosného stínu tak patří k vůbec těm největším kladům knihy.

Černobílá kresba tempu svědčí, je detailní přesně v těch místech, kde je to potřeba a stejně tak je přehledná. Vůbec se nedivím, že autoři anime nemuseli do původní estetiky skoro vůbec sahat (viděl jsem nějakých 8 dílů... opět zatím jediné anime, se kterým jsem měl tu čest).

Jedinou výtku v tomhle ohledu bych měl k zobrazování rozrušení či emocí obecně. Kreslíř totiž prakticky vždy k adekvátnímu výrazu obličeje postav přikreslil i nějakou tu kapku potu na tvář. Neustále zpocené obličeje jsou tak jakýmsi způsobem komunikace prakticky jakýchkoliv pocitů a panely tak mnohdy působí malinko strojeně a rádoby dramaticky. I když na tenhle "nešvar" si budu muset zvyknout, jelikož z příštích knih asi jen tak nezmizí.

Mnou zakoupená kniha (nebo jde o problém celého vydání?), obsahovala dvakrát zdvojenou dvoustranu. Chápu, ale že jde o tiskařskou chybu, za kterou dílo jako takové vážně nemůže.

Koupeno na přelomu let 2016/2017 za 99,- z e-shopu vydavatelství Crew.

Zkráceně? Rozjezd zatraceně kvalitní konverzační mangy, kde více než o akci a turbohybermega údery pěstí, jde o hru na kočku a myš. Hru, kde jednotlivé role nejsou dané, a děj je posouván slovy a smrtonosnými tahy pera. Prostor k zlepšení stále je, není ho však už moc.

Hodnocení na DK v době přečtení 94 %; Moje hodnocení 90 %

Ricmont
24.05.2019 5 z 5

První díl jsem si kupoval ze zvědavosti abych zjistil jaký je rozdíl mezi předlohou a anime seriálem. Nečekal jsem že mě kniha tak chytne. Ne nadarmo se Death Note považuje za jednu nejlepších mang všech dob.

kikikrat
12.05.2019 5 z 5

Moje první zkušenost s mangou a nemohla jsem si vybrat lepší. Od začátku mě uchvátil příběh i ilustrace. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Kamilajznik
04.03.2019 5 z 5

Tak tohle me hooodne bavilo!!

Johannus
19.01.2019 5 z 5

Dobré a (jak by řekla manželka) mazané...

Tofinka
01.01.2019 5 z 5

Úžasné anime, úžasná manga... K Death Note snad už není třeba nic víc dodat.

Souky02
22.09.2018 5 z 5

Death Note je skvělý. Jak manga, tak anime. *nepočítaje ten nepovedený vtip od Netflixu*

Zápletka přímo skvělá. Je tam hodně akce a napětí. Postavy jsou skvěle promyšlené. Vlastně není co vytknout.
Vřele doporučuji

TimeLord
27.08.2018 5 z 5

Komentár k celej sérii:
Najprv som videl anime, ktoré ma do polovice strašne bavilo. Zistil som, že vyšla aj manga v češtine, a nemohol som to nekúpiť. Naozaj dobre spracované, kresba pekná, skoro všetky postavy boli podarené, a samostatná myšlienka zápisníku smrti je výborná. Manga je naozaj skvelá. Jediné, čo mi vadilo bol Near, ale dokázal som to prežiť. Je to napínavé dielo, s výbornou atmosférou, myslím, že som si to užil viac než anime.

J_D
14.06.2018 5 z 5

Je to fakt zábavné a chytlavé. Neměl jsem si to kupovat, protože to už má třináct dílů a teď je budu muset koupit všechny ;-)

lenkaabooks
14.04.2018 4 z 5

Dcera - nečtenář, chtěla koupit manga. Tak si řeknu, že to musí stát za to a zvědavě knihu otevřu. A ejhle, čte se zezadu a zprava doleva. Černobílé ilustrace mají své kouzlo, příběh mě zaujal. Pokud se nám manga budou doma množit, neodolám :-)

mangagirl
07.10.2017 5 z 5

Stejně jako u mangy Naruto jsem si koupila pouze první díl série Death note. Obě série mang jsem, už totiž viděla, jako anime a velmi mě obě dvě bavily. Proto jsem chtěla mít, aspoň od obou dvou první díl mang.
Takeši Obata má velmi pěknou a sytě černou kresbu se zajímavým námětem na příběh. Stejně tak, jako u jeho jednodílné knihy (mangy) - All you need is Kill - Stačí jen zabíjet, která je mým nejlepším čtivem, který jsem kdy četla a nesmírně doporučuji k přečtení, rozhodně vytvořil jednu z nejlepších série mang v Japonsku.
Ten, kdo má rád nadpřirozeno a detektivky + se dívá na anime a rád by zabrousil i do Japonské četby mang, tak je tahle manga myslím, že tou nejlepší na první pokus zkoušky k četbě.

Lenka.Vílka
27.09.2017 5 z 5

Po stránce příběhu jsem byla absolutně nadšená. Začetla jsem se a už i zvládám bez přemýšlení najet do okna, které je právě na řadě (moje teprve druhá manga), takže už mě nevyrušuje zbytečné přemýšlení, nad praktickou stránkou knihy. Kresbě jsem podlehla během vteřiny. Jenom jsem nevěděla, jestli mám držet palce záhadnému L, protože nebyl takový sociopat jako Light. Teda, sociopat...nepřišla jsem na to, jestli ho odsoudit, protože je fakt magor sociopat nebo obdivovat, protože je ve svém počínání tak dokonale sterilní a promyšlený, protože myšlenka samotná nebyla špatná (zabít spolužáka, protože ti řekne něco ble, by bylo o něčem jiném).

"Stvořím tak svět, ve kterém zůstanou na živu jen ti dobří," (jo, to je ušlechtilé, ale myšlenka pokračuje dál...) "u kterých uznán, že jsou toho hodni" (to už není tak cajk, ne?). "Stanu se bohem nového světa" (hele, kámo, není to úvodka proslovu každého diktátora, hm?!)

Líbilo se mi postupné přidávání informací ohledně zápisníku a zvolná gradace napětí a cílové stanice na poslední straně. Takže ke konci jsem byla tak napnutá, až to nebylo hezký. Jo, další díl rozhodně jo...

Terva
13.09.2017 5 z 5

…..Člověk, jehož jméno je zapsáno v tomto zápisníku, zemře.
Nepředstaví-li si pisatel při zápisu jména tvář dotyčné osoby, nebude zápisník fungovat.
Tím je zajištěno, aby osoby stejného jména nepřišly k úhoně.

Hned první část knihy nese název Nuda. No, zas taková nuda to není.
Jen už to čtení z druhé strany bylo dobrodružství. Než jsem se začetl, několikrát jsem obrátil list pěkně po Česku. Ale jde jen o zvyk a to je železná košile.

Malá ochutnávka:
Tak abych pomalu šel.
Jak to? Kam máš namířeni Rjúku?
Ztratil jsem svůj Zápisník Smrti.
HoHoHo Tak to jsi v pořádným průseru Rjúku!

…..Napíše-li pisatel v průběhu čtyřiceti sekund po zápisu jména i příčinu smrti, dotyčná osoba zahyne příslušným způsobem. V případě, že příčina smrti nebude upřesněna, zemře dotyčná osoba na selhání srdce.

Rjúk – Tento Smrtonoš „ztratil“ ve světě lidí Zápisník Smrti.
Tento zápisník našel sedmnáctiletý Light Jagami – a začaly se dít věci.
Statistika Nuda je, má však cenné údaje. Light se Zápisníku chopil a stal se vykonavatelem Smrti.

…..Po upřesnění příčiny smrti je nutné zapsat jakékoliv další okolnosti úmrtí do šesti minut a čtyřiceti sekund.

Sice černobíle kreslený komiks (Takeši Obata), ale kresba je velmi povedená, magická, uchvacující a ladná pro oči.
Rjúk je nádherná bytost, a se svými křídly si vás určitě získá. Lihgt je hajzlík, ale dá se mu věřit.

…..Majitel zápisníku je schopen vidět a slyšet původního majitele, to znamená Smrtonoše.

Dialogy jsou také perfektní (Cugumi Óba). Co věta, to nějaké moudro, nebo věc nutící k zamyšlení. Vybral jsem jen malé množství citátů, protože jinak bych do profilu mistra Cugumi Óba musel přepsat celou knihu a to jsem teprve u první. Laťka je hodně vysoko a já pevně věřím, že vydrží a snad to v dalších knihách nebude pád z výšky na držku.

CITÁT - Stanu se Bohem nového světa.

…..Člověk, který tento zápisník použije, nepřijde ani do Nebe ano do Pekla.

Líbí se mi, jak se příběh stupňuje. O drama není nouze. Přibývají nová pravidla a na svět vyplouvají nové skutečnosti ohledně používání Zápisníku Smrti. Těším se na další knihu a další dobrodružství.

Tento příběh je fikce. Jakákoliv shoda s žijícími osobami, věcmi či událostmi je čistě náhodná.

BeyondHorizon
03.09.2017 5 z 5

Klasika. I pokud jste někdo, kdo absolutně neví, o čem je řeč, když se řekne manga nebo anime, o Death Note jste nejspíš určitě slyšeli.
Úžasný příběh, geniální postavy a nádherná kresba? Dokonalost. Pokud jste fanoušek všemožných intrik a soubojů inteligence, tohle je to pravé ořechové. A i pokud nejste, věřím, že aspoň pochopíte, proč si to zaslouží svou popularitu.
První díl je skvělým úvodem do příběhu. Nad ničím neotálí a hned po jeho přečtení vám je jasné, do čeho se pouštíte. Co ale bude následovat netušíte.

leuska
29.06.2017 5 z 5

Moje první přečtená manga :D A nejsem vůbec zklamaná! Právě naopak, potřebuju nutně další díl! :D

Mercatino
16.05.2017 5 z 5

Komiks s jehož myšlenkou se ztotožní každý čtenář. Mít tak zápisník smrti, svět by vypadal hned lépe :D Rozhodně doporučuji, ze začátku jsem se musel poprat s tím jak ten komiks vůbec číst, z které strany, jestli s vrchu nebo ze spodku, ale nakonec jsem to zvládl a komiks jsem si báječně užil. Dávám tomuto komiksu velkou šanci, že nakonec skončí v mé sbírce.

Slugterra
27.03.2017 5 z 5

Mangy miluji a tato je má oblíbená, takže jsem si ji samozřejmě musela ihned přečíst...

matufran
10.09.2016 3 z 5

Tak jsem zjistil, že manga není můj šálek kávy. Co ale oceňuji nápad ji číst od zadu a opravdu originální příběh.

smrt zfilmováno manga policie zločiny

Tsugumi Ohba
japonská, 1962