Zápisník smrti 1

Zápisník smrti 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47375/bmid_zapisnik-smrti-1-KEr-47375.jpg 5 682 88

Death Note série

Démon Ryuk ztratil svůj zápisník. Na tom by nebylo nic hrozného... kdyby to ovšem nebyl Zápisník smrti, a kdyby ho neztratil ve světě lidí. A kdyby ho nenašel vzorný studen Light Yagami, který se rozhodl, že zbaví svět zla - tím, že pozabíjí všechny zločince. Je to chvályhodná myšlenka, jenže Light brzy jistí, že pokud chce vytvořit dokonalý svět, nesmí váhat přinášet oběti i z řad nevinných lidí. Těch, kteří se ho snaží zastavit. A bude jich hodně. Death Note: Zápisník smrti vám přináší největší souboj v dějinách lidstva. Smrtící šachovou partii mezi geniálním zabijákem a neméně geniálním detektivem vystupujícím pouze pod pseudonymem "L".... celý text

Komiksy Thrillery Fantasy
Vydáno: , Crew

Desu Nōto: Taikutsu; Death Note , 2003

EleanorJane
30.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Moje první manga. No a zjistila jsem, že čtení mang pro mne asi úplně není. Soustředila jsem se jen na text, ilustrace šly mimo mně. Tím pádem jsem ořezala celý děj jen na dialogy, dalo by se říct. Nicméně ty ilustrace... No... Rjúk vypadá prostě divně. Z prvního dílu se vůbec nic zajímavého nedozvíte. Jasně, je to teprve začátek, ale vůbec mně to nemotivuje číst dál. Dle mého názoru moc ploché. Jsem ale náročnější čtenář. Ale i tak se zkusím na to podívat.

Monni
25.10.2020 3 z 5

Moje první manga a celkem mě to i bavilo. Rjúk je super, ale hlavní hrdina mi zatím moc nesedl. Uvidíme co další díly.

klaraj093
22.10.2020 4 z 5

Nemám asi co vytknout..Za mě rozhodně doporučuji...Těším se na další díly.. Celkem mě to uchvátilo..

DarkNatureHope
22.09.2020 5 z 5

Spokojená.
To, co jsem očekávala, jsem dostala.

Teniskaha
14.09.2020 4 z 5

Úžasná manga!!! Mega příběh, super dialogy. Žeru Rjúka.

Andrée
16.08.2020 5 z 5

Co byste dělali, kdyby se Vám do rukou dostal zápisník smrti?
Chtěli byste změnit svět k lepšímu? Zbavit se zločinců pro lepší budoucnost společnosti? Rozhodovat o tom, komu ukončíte život pouhým zapsáním jména do zápisníku? Nedělá to z Vás ovšem přesně ten odpad společnosti, proti kterému bojujete? A co když Vás chce někdo zastavit? Obětujete nevinné? A vůbec, jaký osud Vás čeká, když si hrajete na Boha?

Skvělá manga! Neotřelá myšlenka, nad kterou se dá jistě dlouho debatovat...

Zvláštní, sobecký Light bez svědomí. Mysteriózní L a naprosto boží Ryuk. Jo, a taky moje první manga. A hle, ono to funguje.

Atlantis
02.08.2020 4 z 5

Celu dobu jsem si při čtení Zápisníku smrti říkal, jaký bych z něj asi měl zážitek, kdybych neviděl stejnojmenné anime. Jestli by se mi tenhle inteligenční ping pong mezi L a Lightem líbil, nebo jestli by mi přišel trapný. Takhle totiž, i když jsem anime viděl před lety, vím konec celé mangy a tak nějak víc vnímám věci, které se mi nelíbí. Například, byl Kira vždycky takhle nechutně namistrovaný?
Každopádně, moje hodnocení vidíte. Nedá mi to. Jde o výborné čtení s inteligentními zvraty a já jsem asi jen nabručený čtenář hnidopich.

DarthSoren
27.05.2020 5 z 5

Death Note je mojí první mangou. Nejdřív jsem ovšem viděl anime inkarnaci, kterou jsem si zamiloval (hlavně první polovinu seriálu). Už mám za sebou i několik dalších anime seriálů, takže jsem byl samozřejmě zvědav, jaké je to mangu číst a jak se příběh liší od seriálové verze. A musím říct, že jsem velice příjemně překvapen. Četlo se mi to výborně a ani to obrácené čtení mi nedělalo žádné větší potíže. Je mi líto, že jsem původně celej ten manga/anime boom tak nějak přespal, protože jsem se na tohle vždycky díval spíše opovržlivě a teď se za to stydím. Ono je to asi osud, protože k Death Note jsem se dostal prostřednictvím mého filosofického výskumu pro katedru. Takže myslím, že můžu hrdě prohlásit, že jsem se stal fanouškem mangy/anime a u prvního dílu to rozhodně nezůstane.

Worry77
10.05.2020 3 z 5

Za mě je to průměr. Zápletka se zatím nezdá být něčím výjimečná.

Clairka
19.04.2020 5 z 5

Moje první manga. Skvělý

Kalgrim
16.03.2020 5 z 5

Death Note byl mojí vstupenkou do světa Mang/Anime. Death Note se okamžitě stal jednou z mích nejoblíbenějších serii a do dnes se drží na třetím místě. Skvělý příběh a postavy. Malba není dechberoucí, ale furt solidní.

martunka
23.01.2020 5 z 5

Perfektní. Byla jsem na to upřímně zvědavá a uznávám, že mě to moc bavilo. Už se těším na druhý díl. Ryuk je super.

michal3736
31.12.2019 5 z 5

Těžko hodnotit první díl, když už jsem serii četl několikrat a viděl Anime taky několikrát. Prostě dechberoucí jízda až do konce

OsolenéKnihy
13.12.2019 5 z 5

Je mi skoro až líto, po jak dlouhé době jsem se k této manze dostala. Bavila mě moc, je napínavá, s příběhem se tady skvěle seznámíme, postava není idiot. Líbí se mi i kresba, která dynamice pomáhá skrze hraní si s pozadím okének a nemění se přímo výrazy, v takové ty absurdní. Proto si to udržuje vážnost trilleru. Na další díly mě to navnadilo.

Dominika13
27.10.2019 5 z 5

Tato manga byla opravdu dobrý kup pro mě! Velmi se mi líbí myšlenka knihy. Smrtonošův zápisník ponechán ve světě lidí. Zapiš do něj jméno a dotyčnému způsobíš smrt! Opravdu mocná zbraň v rukou člověka. Příběh je pro mě napůl detektivkou s prvky fantasy/napůl soubojem geniálních mozků. Skvěle jsem se bavila. Možná malé mínus - kresby se mi více líbily v knize All You Need Is Kill, ale samozřejmě to tuto mangu nikterak nesnižuje.

Any789
28.09.2019

Příběh pojednává o studentovi jménem Light Yagami, který najde zápisník smrti. Totiž ve světě, kde se Death Note odehrává, neumírají lidé jen tak náhodou. To vše je vina takzvaných smrtonošů a jejich zápisníků, do kterých stačí napsat něčí jméno, dotyčného si přitom představit a zemře. Když smrtonoš jménem Ryuk svůj zápisník ve světě lidí ztratí, najde ho někdo, kdo ho jen tak nevrátí, ale naopak se rozhodne pomocí něj vymýtit zlo a změnit svět. Avšak místo toho, aby nechal zločince nenápadně umírat při nehodách, rozhodne se dát celému světu najevo, že někdo začal vykonávat vyšší dobro. Policie však takovýto případ nemůže ignorovat, denně umírají lidé, i když jsou to zločinci. Celé této záležitosti se ujme nejúspěšnější detektiv, jehož identitu ani samotná policie nezná a vystupuje pouze pod písmenem L. Nebezpečná hra mezi takzvaným bohem nového světa a neznámým avšak zaručeně geniálním detektivem začíná.

Light Yagami je, nebo spíše byl vzorný student, než se mu zápisník dostal do rukou. I přes to, že ho hodně lidí už ze začátku považovalo za šíleného a zbytek se k nim určitě po čase přidal, nikdo nevyvrátí fakt, že je opravdu chytrý. Svými hluboko promyšlenými plány čtenáře často překvapí a to je i jeden z důvodů, proč se mi Death Note tak zalíbil. Light má ovšem zvláštní a z velké části také špatnou představu o spravedlnosti a tom, kdo si zaslouží zemřít, a kdo ne. Je sice hlavní postavou, ale zároveň také záporákem. Je tedy spíše anti-hrdinou. Často působí také arogantně a namyšleně, i když zápisník nikdy pro svůj prospěch nepoužil a pevně věří, že to, co dělá, je správně, i když jde o špinavou práci.

Já jsem se o anime a mangu zajímala už od dětství, kdy do této komunity zaplula moje sestra. Už dlouho jsem sledovala anime, a to takovou rychlostí, že už mě nebavilo čekat na další epizody a rovnou jsem své nejoblíbenější příběhy dočetla. Death Note jsem objevila o prázdninách u sestry na polici, ale stále jsem jeho čtení odkládala. Až jednou, když jsem nemohla v noci spát, jsem uchopila první díl a pustila se do toho. Po chvíli už jsem ale dokončovala díl čtvrtý a venku se rozednívalo. Myslím, že předchozí dvě věty perfektně vystihují, jak moc mě to začalo bavit. Příběh je originální a opravdu zajímavý, postavy stejně tak a kresby jsou opravdu krásné a precizní. Naprosto plně si tato manga zaslouží první místo v několika žebříčcích. Jediné, co bych vytkla, je malý pokles kolem konce sedmého dílu. Sice už to poté není tak úžasné, ale stále mě to baví.

sgjoli
13.09.2019 4 z 5

Nakonec jsem dala 4 hvězdy, i když jsem váhala mezi 3 a 4. Líbí se mi ta myšlenka, ten nápad. Zdá se mi to originální, líbí se mi i ta kresba. Ale je fakt, že ten první díl mne nechytil tolik, jako se mi to stalo třeba u Tokijského ghúla. Nepřišlo mi to jako taková pecka, na zadek jsem si z toho vysloveně nesedla. Na některých místech mi tento díl přišel takový rozvláčnější, než jsem očekávala, že to bude. Každopádně další díly určitě zkusím.

BloodyO
17.08.2019 5 z 5

Na světe je spousta lidí kteří by zasloužili smrt a spousta těch kteří umírají a zasloužili by žít. Death Note řeší onu první kategorii ale kdy si člověk smrt zaslouží a kdy má nárok na druhou šanci. Taková moc svádí na scestí a rozhodnout správně může být složité, neli nemožné.

Yaromil
02.08.2019 4 z 5

První díl Death jsem si koupil vcelku náhodou, ale líbil se mi tak, že nezůstanu pouze u něj a těším se další pokračování už tak dobře rozjetého příběhu.

yuria7037
21.07.2019 5 z 5

Já na manga moc nejsem, ale jsem otaku tak se někdy překonám a zjistím, že to vlastně není tak špatné. Samozřejmě první díly mang jsou asi vždycky nejlepší, ale prozradím vám, že na anime fakt nemaj.

smrt zfilmováno manga policie zločiny

Tsugumi Ohba
japonská, 1962