Žena mého života

Žena mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415924/bmid_zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4 767 220

David Raker série

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

You Were Gone , 2018

laura
13.10.2021 5 z 5

Příběh o tom, jak snadné je člověka zlomit. Příběh o pochybnostech, bolesti, ztrátě, o krutosti, náhodách i neúprosnosti osudu. Příběh jedné velké lásky a smutku.

Svým způsobem zvrhlé, drsné a drásavé. Chvilkama si autor pohrává nejen s hlavním hrdinou, ale i se čtenářem. Kdo mluví pravdu? Kdo lže?

Spletité klubko polopravd a lží, zoufalá beznaděj i téměř neznatelná naděje, protože: Co když...?

A bolest, laviny bolesti, zalévající vás od hlavy až k patě. Tohle bylo jiné. Přesto napínavé, čtivé a návykové. A tentokrát David nehledal nikoho cizího. Hledal sám sebe...

Za mě hodně bolavé a emočně náročné. Přesto skvělé!

V.Krej
12.10.2021 4 z 5

Zatím jediná knížka, u které jsem nebyla nadšená na 100 %. Zklamal mě totiž ten začátek a prvotní vyšetřování policie, takto by to ve skutečnosti prostě neobstálo. Na můj vkus byla tato část až moc upravená, jen aby se příběh mohl odvíjet tak, jak si autor přál.

Pavlína2019
01.10.2021 5 z 5

Hodnocení píšu ihned po přečtení knihy - a tentokrát jsem plná dojetí a obdivu. Kniha je napsaná opět bezvadně, lehce přečtená za dva dny, neskutečně napínavá, ale i dojemná. Již dříve jsem psala v komentáři, jak krásně a citlivě se dovede autor vyjadřovat. Čtu thrillery a drsné knihy, ale tohle je něco. Autor je fakt machr. Má poslední čtená kniha této série, bohužel na přeskáčku. Těším se na nějaký další díl. Prostě pecka!!

Timkim
27.09.2021 4 z 5

Začátek v celku zajímavý, čekal jsem zápletku z plastické chirurgie, ale ničeho jsem se nedočkal. Konec byl překvapivý, ale ne zcela logický. Linie se dala sledovat, někdy s obtížemi, ale dala. No, dám šanci ještě další jeho knize.

lifeoptimist
01.09.2021 5 z 5

Další super jízda, mazec kam na to autor chodí :-)

Brembelik745
18.08.2021 2 z 5

Nemůžu jinak... Bohužel jen 2*....nebyl to David, nebyl to Weaver.... Jako bych četla knihu od někoho jiného.... 3/4 knihy jsem nevěděla, jestli jsem blázen já nebo David... Zbytečně moc omáčky... Téměř většina knihy je jen o pohovorech Davida s policii... Žádné pátrání.... Na konci je sice BUM, prekvapeni... Ale je to stejně celé divné... Jak by u té osoby neměli v evidenci otisky prstů či DNA z něčeho jiného .... Nevím.... Zklamání... Ani nevím jestli mám číst další díl.... Je to rozhodně nejhorší Weavrova kniha...

Allena24
11.08.2021 3 z 5

Tentokrát mi příběh nesedl....připadal mi jako noční můra (nejhorší sen) Davida Rakera.

iveta3689
06.08.2021 4 z 5

Námět super, děj byl předvídatelný. Zpracování a styl autora jsou ale výborné, takže nemám knize co vytknout.

Warty
05.07.2021 5 z 5

Další skvělá detektivka od Weavera, tentokrát ještě zamotanější než obvykle.

CharlesWard
05.07.2021 3 z 5

Pro jednou to Tim taky zkusil trošičku jinak, než obvykle. Palec nahoru

Péťa1950
02.07.2021 3 z 5

David tentokrát méně akční. Celkově mi děj připadal příliš rozvleklý, některé myšlenky se opakovaly. Krásný dopis od Derryn příběh uzavírá. Pozor na psychopaty, nelze se jim bránit. Přečtěte si.

HanaNov
30.06.2021 3 z 5

Moje první příjemné setkání s Davidem Rakerem...
Když se to vezme kolem a kolem, tak ten příběh stojí absolutně na vodě, tohle je tak vycucané z prstu a naprosto nereálné, že to snad ani nemůže být myšleno jako kostra příběhu. Všechno, co je tu od samého počátku složitě vykonstruované, by se v reálu zřítilo jako domeček z karet už hned v okamžiku, kdy by ona neznámá žena přišla na stanici, ale buďme velkorysí a berme to s nadhledem:)
Příběh má spád, je to svižné vyprávění s mnoha zvraty, navíc psané čtivým stylem, David je sympaťák a mě to prostě (kupodivu) bavilo:)) Oceňuji střídání vypravěčů (Davida i pachatele), které dohromady nádherně spojí příběh a jeho motivaci.
I když mě to opravdu bavilo, víc jak 3* dát prostě nemůžu, protože příběh samotný je kompletně úplně mimo realitu.

Hromdočepice
29.06.2021 4 z 5

Na první pohled/hodnocení je to vlastně celé neskutečná blbost, nelogická jak kulatá krychle. Jenže je třeba: a) trocha nadhledu, když se chceme bavit (kdo chce všechno přesně a logicky, ať si nechá zpřístupnit svazky reálných případů - ale pak se většinou moc nepobaví), za b) Je třeba si uvědomit, že se celý děj odehraje jen v několika málo dnech (ve třech?). Policie by jistě sama na spoustu věcí přišla ve dnech následujících (taky nemají jen jeden případ k řešení a přestupný den má jen 25 hodin, že...), jenže David Reaker si to ošéfuje sám a rychleji, i když při tom nakrátko zapochybuje o své příčetnosti, což je něco, co by měl čas od času koneckonců udělat každý i bez toho, že ho k tomu dožene rafinovaný a z normálu "vychýlený" poberta... Takže za mě slušné čtyři hvězdy, jedna dolů za trochu rozvláčnější konec. Ale zejména první polovina knihy je opravdu skvělá, snad až lehce "bojavá" a mysteriózní jízda!

Comelye
28.06.2021 4 z 5

Knížka mě moc bavila, příběh lehce detektivní, ale v tomto případě je příběh z pohledu dané osoby, které se celý případ osobně týká. Napětí, chování postav i myšlenkové pochody Davida, vtahují do děje. Možná že konec knihy už byl pro mě paradoxně trochu nuda, kniha mohla být kratší, zbytečně se to ke konci protahuje, jinak by byla i na 5* :)

Janaves
13.06.2021 5 z 5

Za mě skvělé. Napínavé, nepředvídatelné. Určitě si přečtu další autorovu knihu.

ivusse
12.06.2021 4 z 5

Další jízda s Davidem Rakerem.

nikanika17
26.05.2021

Knihu nebudu hodnotit, protože jsem ji nedokázala dočíst. Moc často to nedělám, ale tahle kníha mě otrávila natolik, že jsem ji cca ve třetině odložila. Chování zůčastněných osob i souběh událostí byly naprosto nelogické a neuvěřitelné.

Hella
25.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Že by tak dlouho a tak nepovšimnutě tohle nějakému psychopatovi reálně procházelo? Navíc určité momenty (Davidovo probuzení, kopie domu) nejsou podle mě zrovna uvěřitelné. Ale jinak ano, jako obvykle má kniha laťku poměrně vysoko a je čtivá.

RebeccaLynn
23.05.2021 5 z 5

Knihy Tima Weavera čtu vždycky jedním dechem. Už od jeho prvního příběhu, jsem fanoušek Davida Rakera, a mám pocit, že s každou další knížkou je Weaver lepší a lepší. Touhle se rozhodně dostal do čela žebříčku mých oblíbených krimi/thriller spisovatelů. Velmi napínavé, nepředvídatelné, propracované a překvapivé. Už se těším na další příběh.

Monika164
15.05.2021 5 z 5

Moje první a určitě né poslední, přečteno za dva večery, perfektní