Žena mého života

Žena mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415924/bmid_zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4 767 220

David Raker série

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

You Were Gone , 2018

TamaraKrejčí
23.04.2021 3 z 5

Nějak se nemohu zbavit myšlenky, že tohle by se vyšetřovateli stát nemělo. Že mu leze někdo do soukromí, několik let?? A ten závěr?? Pochopila jsem, že jde asi o nový případ, ale prostě mi to nesedí, takové natahování, jako kdyby měl autor danou smlouvu na 505 stran a hotovo.
Ale ze zvědavosti si ještě od T.W. něco přečtu, ale půjčím v knihovně.

petra3174
22.04.2021 5 z 5

Napínavé! Neskutečně napínavé! Od první strany až po tu poslední. Pokud v každé knize uhodnete, kdo to byl, tak v téhle pravděpodobně ne. O to více je to zajímavé. A stále si kladete otázku proč. Jaký je motiv? Nemůže přece žádný mít. Jenže může. Stručně řečeno velmi povedená kniha. Od autora jsem zatím četla jen tuhle a určitě to nebude poslední.

Maciiik
19.04.2021 5 z 5

Co je na téhle knize to nejlepší a nejhorší zároveň? Že je vše tak dobře napsané a vymyšlené, že se to klidně mohlo stát. Nemůžete si být jisti, kdo je kdo, co se opravdu stalo a kdo tady vlastně lže...
Příběh je tak dobře vystavěný, že jsem knihu nedokázala odložit a za víkend jsem ji celou přečetla. Moje první setkání a Weaverem a myslím, že mám nového oblíbeného autora - už jsem si v knihovně rezervovala první dva díly série ;)

terinkha
18.04.2021 5 z 5

Bavilo, baviló!
Hltala jsem stránku za stránkou a úplně jsem rozuměla, že si David chvílema připadal jako totální blázen.
Námět byl hodně neotřelej a zápletka zajímavá, já mám pro tuhle sérii prostě slabost a jsem ráda, že mě autor pořád dokáže překvapit, udržet napjatou až do konce a nezklamat!
100 %, šup sem s další!

Angelluss
14.04.2021 5 z 5

David Reaker opět nezklamal, poslouchám jako audioknihy a každý příběh s Rakerem je akční a napínavý. Super

Ráčkajda
09.04.2021 5 z 5

Neuvěřitelná série, čtu ji tak jak jde za sebou a už mi zbývá jen jeden díl :-(….doufám, že bude série o Davidu Rakerovi dál pokračovat. Díl mě pohltil jako vždy, nemám co vytknout.

petrik11
29.03.2021 odpad!

neuveriteľne nudné, strašne opísané, dej je v tom balaste úplne stratený. jeho najslabšia kniha.

clarkens
21.03.2021 5 z 5

Velmi poutavé čtení, každá kapitola končí tak, že jsem byla napnutá a pustila se do další. V hlavě jsem měla několik verzí, jak se bude příběh vyvijet, ale vůbec jsem se natrefila, opravdu pěkně zapeklité.
Byla to moje první kniha této série a jdu hned začít od začátku.

danica6371
17.03.2021 5 z 5

Tohle bylo hodně silné. Aspoň pro mě. Před minutou jsem knihu dočetla a ještě plna emocí, jdu psát recenzi. Myslím, že kniha by měla hlavně bavit. Vtáhnout do děje, do imaginárního života, světa, reality. Myslím, že bychom neměli nad příběhy tolik přemýšlet, hledat chyby, nelogičnosti. Aspoň tak to mám já. To není jejich záměr. Nepřemýšlím a čtu. Nechám knihu, ať se sama předvede, co v ní je. Netipuju, nehádám padoucha, prostě si to užívám. A přesně to tak kniha splnila. Stejně jako Muž bez minulosti, byla tato kniha jiná. Jsem ráda, že se v ní našel prostor i pro Haelyho, i když malý. A jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo a nikdy jsem o Davidovi nepochybovala. Na konci mi i slza ukápla. Jediné, co mi trochu vadí, jsou ty velmi obsáhlé a dlouhé popisy čehokoliv. Tento autor je první, u koho mám tendence je přeskakovat, abych se dostala rychleji k tomu podstatnému. Toť asi jediná výtka... čeká mě poslední dosud vydaný díl a upřímně je mi už teď líto, že se s Davidem budu muset rozloučit na nějaký čas. A jsem ráda, že mi přirostl k srdci stejně, jako Kim Stone od Angely Marsons nebo Robert Hunter od Christe Cartera. :-)

slaska77
16.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Jsem opravdu blázen, je můj dosavadní normální život jen představa? Zapomněl jsem na svoji milovanou manželku a myslím, že zemřela? To je drsná sestava. Jak to ve skutečnosti je, se čtenáři dozví až po mnoha a mnoha stránkách pochybností. Moje první kniha Tima Weavera... a myslím že ne poslední, sice nejsem příznivec tohoto žánru, ale v rámci překračování vlastních hranic zase zabrousím. Pěkné.

Kaik
14.03.2021 4 z 5

Musím říct, že tentokrát jsem to Weaverovi nespolkl a nějakým zázrakem docela přesně uhodl, jak se věci mají. To ale nic nemění na tom, že se to opět četlo úplně samo a o Davidovi jsem ani na vteřinu nezapochyboval. Moc se těším na další díl.

Calinda
08.03.2021 3 z 5

Začátek velmi slibný, zhruba do poloviny mě kniha velmi bavila, poté se to začalo lámat a konec už tak nějak prolistován, bohužel pro mě naprosto nereálné, těžko uvěřitelné. Vím, že je to jen smyšlený příběh, ale i tak mám raději příběhy, které by se mohly stát, tady je to úplně mimo. Jinak hlavní postava David Raker sympaťák, možná díky této postavě dám autorovi ještě jednu šanci.

BaNaMa
02.03.2021 5 z 5

To byla bomba, četlo se to samo. Po dlouhé době kniha, která mě nenechala spát. Stále jsem musela otáčet stránky a najednou jsem byla nakonci. :-)
Mohu jen doporučit.

skipiii
27.02.2021 5 z 5

Takhle má vypadat skvělý thriller!

namornice
22.02.2021 4 z 5

Tentokrát to bylo trochu víc zamotané a propletené, nicméně Weaver opět nezklamal a čtení to bylo napínavé se zajímavou zápletkou a originálním námětem. Jsem zvědavá na další díl

EmillyT
17.01.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem za víkend a jako vždy skvělé. Líbilo se mi, že tentokrát byl příběh zaměřený na Davida a jeho soukromý život.

Irika
11.01.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem za pár dní. Ze začátku jsem byla hodně napjatá, co to jako je... Čtenář neví, jestli je to nějaké spiknutí, jestli je hrdina blázen, nebo je všechno úplně jinak?
Postupně se vše rozplétá, ale zápletka a napětí se udrží až do konce.
Doporučuji ????

Palele
20.12.2020 5 z 5

Moje oblíbená série

March
20.12.2020 4 z 5

Zase povedený díl. Čekala jsem, jak nám to autor naservíruje a nemělo to chybu. Každý asi najde něco co je "přetažené za vlasy", ale i tak to bylo skvělé, zápletka, rozuzlení a ten závěr? Pro mne velké překvapení a pan autor nás pěkně navnadil na další díl:-)

petra2284
13.12.2020 5 z 5

Super kniha, zase překvapive rozuzleni