Žena mého života

Žena mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415924/bmid_zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4 767 220

David Raker série

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

You Were Gone , 2018

jana14
05.11.2019 4 z 5

Na Ženu mého života jsem se hrozně dlouho těšila. Kdo četl předchozí díly tak ví, jak velký význam měla pro detektiva jeho zesnulá manželka. Dokonce takový, že za 8 let nebyl schopen navázat žádný další trvalý vztah.. Jenomže pak přišlo zklamání, člověk se raději nemá moc těšit a já jsem si často nejvíc užila náhodně objevené knihy.
V zájmu příběhu se autor bohužel uchýlil k popisu naprosto (doufám) nereálného a neprofesionálního postupu policie při tak jednoduché věci jako je ověření úmrtí. Když od toho ale odhlédnu, tak samotná zápletka mě docela zaujala, vraha jsem neodhadla. V každém případě fanouškům Davida Rakera knihu doporučuji, ostatním pak poradím, aby si napřed přečetli předchozí díly. Už se těším na další díl série a doufám, že tento překoná.

bigben
05.11.2019 5 z 5

Trochu jiný případ Davida Rakera - žádné cizí příběhy, ale vlastní život. Chvílema jsem sama nevěděla, kde je pravda a byla jsem tak zvědavá, že bych bývala přeskočila na konec, abych se dozvěděla rozuzlení. Vydržela jsem....pro mě jedna z jeho nejlepších knížek

lenka7679
04.11.2019 4 z 5

Musím říct, že po ostatních dílech trochu zklamání, tento bych hodnotila asi jako nejslabší ze série. Začátek mi přijde opravdu přepálený. Fakt je, že pak už je to opět frčák a Tim píše velmi čtivě. Konec je opět skvělý i když už mi přijde, že David Raker je tak nějak vyčerpaný, ale třeba mě opět dokáže překvapit jako už tolikrát...

daja51
03.11.2019 5 z 5

Velmi čtivě napsáno, čtenář byl držen v neustálém napětí až do konce - místy sice překombinováno - ale i tak doporučuji všem kdo milují gradující napětí.

Petronela16
30.10.2019 5 z 5

Ani si nespominam, kedy som naposledy dala plny pocet *,ale tato kniha si to jednoducho zasluzi.Vyborny dej, ktory ma hned chytil a uz nepustil a ani chvilku nenudil.U mna zatial jednoznacne najlepsi tento diel o Rakerovi.Podla zaveru o tom Kenedym sa vsak rysuje nieco, povedala by som a dufam ze sa nemylim, aspon tak dobre ako bol tento diel.Dole klobuk pan Wiever, len piste dalej.Urcite necakam len sama na dalsiu knihu.

JustWomen
27.10.2019 5 z 5

Maximálně čtivé, napínavé, dechberoucí, a to od samého počátku. Copak je možné, že opravdu žije manželka Derryn, kterou Raker před osmi lety pohřbil nebo je David psycho nebo si s ním někdo zahrává? Přes pár slabších a nelogických míst, musím uznat, že mě to neskutečně bavilo. Děkuji.

Árie15
25.10.2019 2 z 5

No já nevím, no... Jsem celkem zklamaná.. A jsem z toho sama zaskočená.. Tima Weavera i Davida Rakera mám ráda, na knihu jsem se těšila a vlastně se těším i na další, ale tohle mi přišlo jako strašná slátanina od začátku do konce.. Doufám, že s další knihou si spravím chuť.. Ale nevím...

Ajuszka
24.10.2019 5 z 5

Wow.. Po prvních 50ti stránkách jsem nevěděla jak se jmenuju a po zbytek knihy mi téměř každá strana vyrážela dech. Tim Weaver to opět vygradoval na maximum a kniha je prostě top. Tady není co řešit. Teď si zase počkám na další připravovanou knihu a už se trochu bojím, kam až se to vytáhne tentokrát.

game
20.10.2019

tak toto bola od Tima prvá kniha, ktorú som hodila do kúta. nebavilo, neskutočne stupídny začiatok a postoj polície, na samom začiatku stačilo normálne vyšetrovanie s pár telefónmi a dvomi výjazdmi - Rakerovi stačili - a normálne preverenie nakecaných hlúpostí, a bolo by po príbehu. Vie pán Weaver aj lepšie.

anája
17.10.2019 5 z 5

Nemohu vůbec souhlasit s předešlým komentářem, který prozrazuje o co v knize jde s to se nedělá ,jsem skoro na konci a je to naprostá bomba,tak dokonale propracované a dechberouci a napínavé, že mi zůstává rozum stát kde autor neustále bere ty nápady , protože psát tolika stránkové knihy a držet čtenáře v neustálém napětí vje těžké, už teď dávám všech pět hvězdiček a je pecka, nakonec to potvrzuje i hodnocení ostatních.

tulip131
15.10.2019 4 z 5

Jako by David stárnul, možná to bylo tím, že se ho to osobně dotýkalo, ale i tak, jeho reakce a to jak si dává věci do souvislosti byly tentokrát pomalejší. Dům v domě, tak to není žádnou novinkou. Zajímavé byly odkud se pachatel dozvěděl všechny informace o Derryn a Davidovi i to jak k nim chodil domů. I to jak využíval jiné hříšníky pro své potřeby.
Uvidíme zda David prodá dům, jak vyřeší zvědavého novináře a jeho tajemství "Kennedyho".

Kočička911
15.10.2019 5 z 5

Moje první kniha od Tima a rozhodně ne poslední.
Byla jsem nadšená. Jak příběhem, tak i stylem psaní.
Prostě pecka

vera4669
14.10.2019 5 z 5

Opět jízda od samého začátku, s Davidem jsem cítila snad všechny pocity, naštěstí se s tím popral a záhadu rozlousknul, na začátku krásné věnování, já jsem byla nadmíru spokojená

Lethania
11.10.2019 4 z 5

David Raker je zpět a spolu s ním i jeho dávno "zesnulá manželka". Popravdě netuším, co jsem od tohoto příběhu očekávala, ale že by mě nadchnul se říct nedá. Dlouho jsem se nemohla začíst a až někdy od poloviny knihy mě to chytlo a už nepustilo. Škoda že se nejedná o nic originálního. Na podobné téma bylo napsáno již spousta knih. Nicméně se mi i tak kniha líbila a rozhodně nešlo o ztrátu času.

sabina8042
10.10.2019 5 z 5

Tohle byla jízda! Od první stránky až do konce! Doporučuji, a jednoznačně plnej počet *

LadyNina
09.10.2019

četla jsem ( poté, co jsem na autora náhodou narazila) všechny knihy ze série s Davidem Rakerem... kromě prvního dílu :-) všechny příběhy jsou skvěle sestavené a vtáhnou čtenáře do děje tak, že zapomíná na realitu okolo sebe :-) tato, zatím poslední kniha na mě čeká na poště...a po přečtení dvaceti stránek ukázky jsem netrpělivá, až se do ní začtu...rozum a logika říkají, že David nemůže být TAK vyšinutý... existují záznamy o jeho předchozí práci, vyřešených případech, jsou lidé, se kterými se setkal v souvislostech, které potvrzují, že zůstal skutečně sám... jenže realita mnohdy postrádá logiku...a lidská mysl může mít složité zákruty...díky všem předřečníkům, že jste neprozradili nic podstatného z děje ;-)

martina1199
08.10.2019 5 z 5

Zatím jsem četla jen první dva díly série s hlavní postavou vyšetřovatele Davida Rakera a rozhodně se chystám na další, protože se mi oba líbily a postava Davida je mi velmi sympatická. Není to žádný superman, vede ho jeho inteligence, instinkt a smělost. Často se dostává do potíží a utrží sem tam i nějakou tu ránu. Zápletky knih jsou napínavé, správně zamotané a pokaždé jiné. Určitě se chystám i na další díly - popořadě, tak jak vyšly, ale tento devátý jsem si musela prostě přečíst dřív kvůli zápletce. Je možné, že se opravdu objevila Davidova milovaná a několik let mrtvá manželka? Je možné, že by opravdu trpěl nějakou psychickou nemocí a její smrt si jen namlouval? Co se to kolem něj děje?
Bylo to napínavé a chvilkami taky srdcervoucí. A moc povedené.

hs777
08.10.2019 5 z 5

Neuvěřitelné - devátý díl a znovu neskutečná jízda. Jeho milovaná manželka Derryn, kterou před osmi lety pohřbil, je prý na policejní stanici, zmatená a zraněná. Někdo si s Davidem zahrává nebo ho zrazuje jeho vlastní mysl? Tápala jsem stejně tak jako on, navíc Weaver je mistr posledních slov kapitol, které nedovolí knihu zavřít - opravdu skvělé.

Martiiiik
07.10.2019 5 z 5

Tim nikdy nezklame :-) knížka je výborně napsaná, úplně jsem cítila co David Raker prožívá.. dokonale vyjádřené emoce a ještě připomínka toho, jak snadné je pohrát si s lidskou psychikou a člověk začne pochybovat sám o sobě.. i o tom, kdo je... Dle mého názoru jedna z nejlepších Timových knih ;-)

Titas9001
07.10.2019 5 z 5

Mě tohle čtení prostě neskutečně baví...Každý odstavec posouvá děj rychlým tempem a nutí nás k přemýšlení. Tentokrát žádné vyčkávání a jsme nemilosrdně vhozeni do jakési noční můry každého člověka. My (kteří máme Weavera načteného) víme, že David Raker je člověk, který se dosud nevyrovnal se svou minulostí a jeho pud sebezáchovy je mimo běžné chápání. Ale tohle byla čistá deprese. I když to nikdy nedělám, tak tady mě ta hrůzná atmosféra skoro donutila se podívat na konec knihy, abych se uklidnila :-) A abych se hlavně přesvědčila o tom, že jsme nebyli 8 předešlých knih za úplné blázny. Ještě do toho Kennedy a jakýsi deník stalkera. No....vydržela jsem a cca od stránky 200 je to už zase klasický Weaver a Reker. Déšť, tma, drobné střípky, které se pomalu skládají a nutí vás to číst a číst a číst....Výborné jako vždy!!!!!!!!!!!!!!! Kdybych mohla, tak přidám hvězdu za předmluvu!!!!! Jen lituji, že už vlastně jsme v bodě, kdy budeme čekat na další román celý dlouhý rok. A když vychází na povrch, jak i Tim Weaver to psaní bolestně prožívá, kolik je za tím práce a pochybností, tak si jen přeju, aby těch 10 měsíců, kdy tvoří nového Rakera, přežil ve zdraví, a to ještě mnoho let :-) No jo, červená knihovna se asi píše lehčeji.