Žena mého života

Žena mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415924/bmid_zena-meho-zivota-3hf-415924.jpg 4 767 220

David Raker série

Tři dny po Vánocích se na policejní stanici v Charing Crossu objeví žena. Nemá mobil ani žádný průkaz totožnosti, jen kousek papíru se jménem soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Představí se jako jeho manželka Derryn. Když na stanici dorazí Raker, je v naprostém šoku. Neznámá žena vypadá jako Derryn, zná podrobnosti o jejich manželství, společných vzpomínkách, a dokonce popisuje i jejich soukromé rozhovory. Je tu ale jeden problém: Rakerova manželka je už osm let mrtvá. Žena tvrdí, že se Raker psychicky zhroutil a podlehl iluzi, že zemřela, a její verzi potvrzuje i uznávaný psychiatr. Raker chce její slova vyvrátit Derryniným úmrtním listem a další dokumentací, jenže… všechno je pryč. A navíc se v případu brzy stává hlavním podezřelým. Bylo jejich manželství skutečné? Nebo Raker celou dobu trpěl bludy? Opravdu je tohle žena, kterou miloval a oplakal? Raker se ocitá na útěku před policií a současně musí vypátrat pravdu dřív, než přijde o všechno – své vzpomínky, zdravý rozum i život…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

You Were Gone , 2018

martineknatasa
04.02.2023 5 z 5

Opět krása. Celá série je skvělá. Líbí se mi způsob psaní, zápletky i to že každá kniha je akční. Jdu číst 10. díl a moc se na něj těším a jak autor zpracuje toto téma.

kudrdlinka
29.01.2023 5 z 5

Pro mě to bylo první setkání s Weaverem a Davidem Rakerem a doufám, že ne poslední. Měla jsem strach, že to bude víc brutální, ale bylo to spíš psychologický. Příběh zajímavý, zápletka originální a konec překvapivý. Poslouchala jsem jako audio a bavilo mě to.

EvelynRose
27.01.2023 odpad!

Jsem velmi zklamaná. Kniha má dobré hodnocení ale upřímně nechápu proč. Zápletka je nesmysl, neznámá žena se objeví na policii s historkou která je děravá jak Ementál a policisté jí to baští. Raker se jako ,,úspěšný'' detektiv taky moc nepředvedl, nejspíš proto že měl příliš práce s rozebíráním svých pocitů. Konec mě nepřekvapil ale moc mě potěšilo že mám knihu za sebou.

tami1
21.01.2023 4 z 5

Knize chybí k dokonalosti opravdu málo.
Na můj vkus je trochu moc rozvláčná a místy překombinovaná. Zato závěr se povedl skvěle. Žádné uspěchané rozuzlení, žádné zbrklé odhalení a pak konec, autor si dal se závěrem skutečně velkou práci. Rozmotává celou zápletku a dokonce pokračuje s jakýmsi "co bylo dál".
Bavila jsem se.

Roubas
14.01.2023 4 z 5

Stejně jako celá řada dalších čtenářů, mám i já krapet problém s logikou. Prvních padesát stránek je krásné a dokonalé psycho, ale poté vám začnou vyskakovat otázky, které začnou celou zápletku krapet nahlodávat (strašně dlouhotrvající Rakerova bezmoc vůči tomu co se kolem něj děje).
Ale kvality série nadále přetrvávají, ať už je to tempo (i při rozsahu 500 stránek hltáte jednu za druhou), postupné odkrývání stop a navíc se i u devátého dílu dokázal Weaver vytasit s něčím novým.
Asi nejslabší díl série, ale co by za něj jiní autoři dali.

VeruMalfoy
10.01.2023 5 z 5

Na začátku knihy jsem si říkala, co to sakra čtu za blbost a za slátaninu... Pak ale jako by něco zapadlo v určitý moment na své místo a vše najednou začalo dávat smysl, náhle měla celá kniha nový rozměr.

Tento příběh mě opravdu uchvátil. I když jsem už na začátku věděla jak to vše doopravdy je a kde je pravda, tak stále jsem celou dobu měla drobné pochybnosti, stejně jako David, o jeho duševním zdraví. Hodně často mi Davida bylo opravdu líto a to ho moc nemusím po celou sérii. V tomto díle jsem s ním ovšem opravdu soucítila. Nikdo by nechtěl zažít to, co se stalo jemu.

Ano, knihu považuji za opravdu zvláštní. Možná nejvíc zvláštní z celé série, protože je zde David jak obětí, tak detektivem. Rozhodně však nejde o slátaninu, jak jsem se původně domnívala. Naopak. Tento kousek vám velice doporučuji. A hlavně... Nevzdávejte to s ní hned, počkejte si do půlky knihy, poté pochopíte proč je potřeba vydržet zmatený začátek a téměř i celou první polovinu. :)

crazyslunicko
31.12.2022 5 z 5

Pro mě je to prvotina od Tima Weavera a moc se mi líbila. Nedokážu si ani představit jaký to pro něj musel být šok, když viděl po 8 letech svou mrtvou manželku na policejní stanici... Staré rány se otvírají a David začne pochybovat o svém zdraví. Opravdu zemřela nebo je David opravdu nemocný a léčí se? Jak je možné, že ta žena ví o jeho životě všechno? Každou maličkost, intimní věci a je jí hodně podobná. Víc asi prozrazovat nechci, abych neprozradila zápletku a nespoilerovala. Každopádně je tenká hranice mezi šílenstvím a normálním životem a je těžké takového člověka poznat..

Swissman
25.12.2022 4 z 5

Ta, jež je zmíněná v každé knize ze série, je tu. A je to natolik depresivní příběh, že mi Rakera bylo fakt líto. Vem čert, že protivník byl až moc dokonalý, a přálo mu štěstí. Pro příběh to tak prostě bylo potřeba. A mně to vadí jenom trošičku.

jirimatejka
23.12.2022 5 z 5

Výtečné, zatím asi nejlepší ze série David Raker.

Luigi1
19.12.2022 5 z 5

Sám coby honící zločince a hledání pohřešovaných je sám podezřelý.

Kudlanka03
29.11.2022 3 z 5

Moje první setkání s Timem a jeho tvorbou. Právě jsem zjistila, že má dalších 11 knih. To je do budoucna moc moc čtení. Jsem na rozpacích, jestli si tohoto autora pustit do knihovny. Zabere dost místa.
Ke knize jsem se dostala v rámci knižní štafety a přečteno jsem měla za dva dny. V tom nebyl problém. Spíš v tom, že s mírným odstupem mi vlastně dochází, že moje pocity po přečtení vyprchaly nějak brzy. Tim se nás snaží rozptylovat hned několika směry. Tak třeba už jen tou ženou. Potom tím, kdo píše o té ženě. Potom samotným vyšetřovatelem, kdy máme pochybovat nebo věřit tomu, že je snad blázen?
Konec mě dostal, o tom nediskutuju. Jen bych potřebovala vědět, zda jsou další knihy podobného typu. Více linek a rozuzlení naprosto nečekané, dramatické, táhnoucí se na 10 stran. V rozhodování však pomůže styl psaní, tedy v přítomnosti, klasicky ichformou. Žádné patosy. Když něco začne, tak to dodělá. Dal si práci s lidmi navíc. To oceňuju.
Třeba mi další kniha přijde odněkud sama. Případně se zeptám v knihovně.
Poslední dobou to tak dělám. Půjčím, přečtu a když mě dostane, koupím si ji.
Co vy a plodní autoři? Jste k nim skeptičtí, nebo vás naopak motivují k tomu, že stále mají cí říct?

katst
09.11.2022 5 z 5

Kniha mě pohltila od první stránky a musím přiznat, že jsem chvílemi sama pochybovala o tom, na ci straně je pravda. Tenhle díl byl fakt super!

alexis818
13.09.2022 5 z 5

Tak tohle byl super díl,opět skvělé,napínavé čtení.Weaver prostě nezklame.

mysce
31.08.2022 5 z 5

Na policii přijde žena, která tvrdí, že je Davidova manželka. Kdo zná tuhle sérii, ví, že Derryn zemřela na rakovinu. My samozřejmě tušíme, že je to hra se čtenářovými nervy, ale síť je utkaná tak přesvědčivě, že všechny nitky téhle neuvěřitelné historky se zdají být pevné.
Někdo tady lže a Raker musí prokázat, že on to není. Ale co když si sám není jistý? Staré rány, které nebyly nikdy pořádně zahojeny, se znovu otevírají a prohlubují. Záhadná žena ví o věcech, které může vědět jedině Davidova žena. Tvrdí, že David je nemocný, že trpí psychickou nemocí a mívá utkvělou představou o tom, že ona, jeho žena, je mrtvá.
Čtenář trne, lapá po dechu a šoky ani nedýchá. Proti Rakerovi mluví jeho lékařské záznamy i uznávaný psychiatr.
O Davidovi jsem sice ani na vteřinu nepochybovala, ale byla to parádní jízda! Kniha se četla úplně sama. Výborná zápletka, skvěle stupňované napětí a nečekaný závěr. Prostě SUPER!

JaniMa
22.08.2022 5 z 5

Kvalitní Weaverovská jízda. (Pravda, na počátku to bylo s chováním postav trochu kostrbaté, ale rozjelo se to.) Autor u mě pro tentokrát zabodoval hned v několika oblastech:
1) Originální námět - Možná se to v současných thrillerech psychopaty jen hemží, ale tady se podařilo uplést k narušenému záporákovi i neotřelou pavučinu souvislostí. Čtenář se do ní rychle chytí.
2) Krátké a svižné kapitoly - Napětí roste, množství popisných vycpávek je v porovnání s předešlými díly malé a k odložení knihy je třeba se přemáhat. Člověk prostě potřebuje vědět, co bude dál.
3) Překvapivé zvraty - Při čtení si nemůžete být až do poslední kapitoly ničím jistí. Na každé stránce čekáte překvapení a jeden odstavec dokáže zcela otočit směr toku událostí.
4) Nepředvídatelný závěr - Přesně jako u předešlých dílů této série... Nic není jak se zdá.
5) Menší množství postav - Nemusela jsem během čtení listovat zpět, ani plnit knihu opoznámkovanými lístečky se jmennými seznamy.

Název knihy ve mně budil obavu, že David bude na každé stránce ronit slzy nad ztrátou Darryn. (Trochu mi to fňukání lezlo na nervy už v předešlých knihách.) Bez plačícího detektiva se to sice neobešlo, ale množství prolité slané vody bylo přijatelné. Také jsem se nemohla ubránit úsměvu nad telefonátem z telefonní budky, komentování použití předplacené telefonní karty a pasáži s kovovou trubkou, kterou ve Weaverově knize prostě každý padouch musí dostat. Málo uvěřitelná byla scéna s umírajícím psychiatrem, který s Davidem rozmlouvá jako by smrt byla něco, co zažívá nejméně jednou týdně. Jinak byla ale tato kniha v mnoha směrech realističtější než předešlých osm.

Doporučuji.

EliskaD
16.08.2022 4 z 5

Devátá kniha v pořadí a stále napínavá a s neotřelým námětem. Je David šílený? Zbláznil se? Léčil se na psychiatrii? Tentokrát pro Rakera velmi těžký případ, ve kterém se musí ponořit do sebe a propátrat i svou vlastní psychiku.

marieke
13.08.2022 5 z 5

Mé první setkání s autorem, na kterého už nějakou dobu slyším jen chválu jako na novou hvězdu krimithrillerů a musím potvrdit. Sice by asi bylo trošku lepší začít sérii s vyšetřovatelem Rakerem od začátku, ale nějak zásadně to nevadilo. Ten se nyní nevěnuje cizímu případu, ale je prověřován sám kvůli tomu, že na policejní stanici dorazí žena, která o sobě tvrdí, že je jeho 8 let mrtvá manželka...Nechybí napětí, ukradená identita, vyšinutý psychopat, poctivá policejní i soukromá vyšetřovatelská práce, téměř strašidelná nemocnice ani podivná úmrtí, prostě vše, co ke kriminálnímu thrilleru patří a to v kulisách mého oblíbeného Londýna a čte se samo od začátku do konce. Už se těším, až si seženu i další díly.

shelma
08.07.2022 5 z 5

Velmi originální námět a i příběh mě celkově potěšil. Pro Davida určitě nejtěžší případ, protože byl hodně osobní. Napínavé až do konce.

MilaJ
07.07.2022 2 z 5

Není to můj žánr...

gigi77
18.06.2022 4 z 5

Pro Davida srdcervoucí a psychicky náročné vyšetřování. Další čtivý thriller a zcela nekonvenční námět. Přesto v porovnání s ostatními díly to nebyla až taková pecka a poprvé jsem u série David Raker zaznamenala nepatrný pocit zdlouhavosti.

Po 8-mi letech, co David pohřbil svou manželku, ji opět potkává, zdravou a živou. „Začíná mi snad strašit ve věži?“

Jste si jistí, že nežijete v pokroucené realitě? Jak snadné je zmanipulovat Vaši mysl a obrátit vám svět naruby! V této obtížné situaci se David musí sebrat, postavit se na nohy a vyšetřit si případ sám pro sebe.