Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1076 267

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

LuciaRose
17.10.2019 5 z 5

Moje první kniha od autora a jsem naprosto nadšená :) Skvěle se čte, má spád, zajímavá zápletka a rozuzlení. Jsem zvědavá na další díly :-)

Anet2106
15.10.2019 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Strašně zajímavý a originální příběh.

Marci071
24.09.2019 5 z 5

Bezva knížka, můj nejoblíbenější autor. Čte se super

maxx
16.09.2019 5 z 5

Velmi napínavý příběh, který se mi vryl do paměti ….. skvělý spisovatel

lobotak76
09.09.2019 5 z 5

Oproti Honu na mrtvého obrovský posun vpřed, je vidět, že se do toho Weaver pořádně opřel!

ZetHolda
26.08.2019 5 z 5

Další ze skvělých knih tohoto autora. Podařilo se mi přečíst všechny, které jsou dostupné v knihovně. Knížky se vždy drží stejného vypravěčského způsobu. Není to na škodu, děj mě vtáhl do sebe a četla jsem a četla a čekala, jaké překvapení přijde tentokrát. No a David Raker - sympaťák každým coulem, férový chlap, který drží slovo.

janina66
31.07.2019 5 z 5

Super čtení, napínavé, četlo se velmi hezky. Krátké jednoduché kapitoly. Čtu autora od začátku, a tato kniha se mi líbila nejvíce.

Veronika2692
28.07.2019 4 z 5

Knížka mě fakt dostala, jednoduchý styl psaní, ale odsypalo to a pořád se něco dělo, ani chvíli jsem se nenudila. Určitě si přečtu další knížky od autora :)

dikobraz
27.07.2019 5 z 5

Ovela, ovela lepsie ako prvy diel. Zapletka skvela, ziadne hluche miesto. Velmi ma to bavilo. Postupne vsetko do seba zapadlo. Spolupraca s policajnym odpadlikom bola super. Po slabej prvej casti som mal obavy, ale nastastie sa nenaplnili. Paradicka!!!

Asterixxka
24.07.2019 4 z 5

Kniha rozhodně nenudí, dobře se čte a čtenáře vyšetřování případu baví. Bohužel v těchto typech thrillerů vidím takový stále častější "nešvar" snažit se z příběhu udělat hollywoodskou senzaci, kdy vrah/únosce/prostě záporák musí všem vyrazit dech za každou cenu a jeho praktiky a celý příběh, jak kniha postupuje, ke konci působí přehnaně. Možná je to jen tím, že už jsem takových příběhů za poslední dobu přečetla více, každopádně to je ten důvod té 1 hvězdy dolů.

alzbeta4340
24.07.2019 5 z 5

Jedna z těch knih, které čtenáře hned na začátku chytnou a už nepustí. A vůbec nevadí, že postup policie není vylíčený úplně věrohodně. Je to prostě chytlavé čtení, které nenudí.

Petronela16
12.07.2019 4 z 5

Fajn kniha,myslim ze ma bavila najviac zo vsetkych autorovych knih.Sice ma vela stran, ale pokial sa clovek prehryzie takym menej dynamickym rozbehom, caka ho super jazda.Odporucam.

Aghatte
11.07.2019 2 z 5

Knihu jsem přečetla nedávno, a už nevím, o čem byla... A nepomohl mi ani krátký sestřih zde v úvodu. Nějaký les tam byl... Prostě nic moc. Klasika. Nějakej maniak a detektiv s pohnutou minulostí. Přečtu, odložím, neuchovám, neudržím. Ale číst se to dalo :-)

ren6939
01.07.2019 5 z 5

První setkání a jako dobrý. Krátké kapitoly, poutavý děj, člověk stále v akci. 50 stran do konce a říkáte si, kdo z už představených postav může být "ten zlý".
Za mě dobrý!

Terezaa
26.06.2019 4 z 5

Napínavý příběh, nové sympatické postavy. Kniha se četla velmi dobře, za mě povedený thriller.

alexis818
19.06.2019 5 z 5

Naprosto vynikající čtení.Skoro 500 stran akce a čtivosti,žádná hluchá místa.Prostě super,už se těším na další díl se sympatickým Davidem.

Nočnípták
17.06.2019 5 z 5

Moje první kniha od Tima Weavera. Moc se mě líbila. Děj je akční, ale přitom vyšetřování postupuje pomalu a důkladně/ což je asi divné, že se to nevylučuje/. Bylo to tak napínavé, že jsem přečetla za dva večery a noci.
Některé komentáře poukazují na neschopnost policie, ale když není neschopný soukromý vyšetřovatel, tak přece musí být neschopná policie. Kdyby měla policie navrch, tak co by pak vyšetřoval David Raker?
Anotaci ke knize psal asi někdo, kdo ji nečetl - viz. diskuzi

martina1199
11.06.2019 5 z 5

Od autora jsem četla už knihu Hona na mrtvého, která se mi moc líbila, ale Údolí mrtvých je mnohem lepší. Vyprávění je plné akce, pořád se něco děje, napětí trvá až do samotného konce :-)

šipek
10.06.2019 5 z 5

Tak si tohoto autora musím přidat k oblíbeným. Moc dobře se knihy čtou. Soukromý vyšetřovatel David Raker a jeho hledání pohřešovaných osob je zajímavé a plné napětí. Vřele doporučuji k přečtení.

JajinkaBeck
04.06.2019 5 z 5

Pro mě asi doposud nejlepší díl ze všech, které jsem četla (což je šest). Po, řekněme, "rozkoukávacím" prvnímu dílu, který byl sice skvělý, ale pořád tak trochu "opatrný", jsme vrženi do něčeho, kde ve světlo na konci tunelu ani nevěříte, natož abyste ho viděli. Je to tvrdá rána reality, se kterou nejspíš nepočítal ani sám hlavní hrdina. Je nám představen Colm Healy, který sice podle autorova tvrzení měl být "jednorázovka", naprosto ale chápu, co na něm Weavera (a vlastně i Rakera) tak fascinuje a proč se rozhodl s jeho postavou pokračovat. Celé je to neuvěřitelně vymakané, příběh propracovaný a hutný a co je nejlepší - na jeho konci do sebe všechno zapadne. Něco veseleji, něco smutněji, ale zapadne. Dvě noci jsem kvůli čtení tohohle díla nespala. A nelituji!