Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1076 267

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

Safrika
12.07.2020 4 z 5

Rychlovka, prvni dil se mi libil vice, ale fajne, uvidime jake budou dalsi dily :).

Solverino
03.07.2020 5 z 5

Doktor Glass byl opravdu celkem zábavný!

Doubravka1975
22.06.2020 5 z 5

Super!!!
2.dil série bývalého novináře Davida Rakera, který v tomhle díle pátrá po sedmnáctileté Megan, která je už 6 měsíců nezvěstná....
A jsem ráda, že se David osobně trochu posunul - život jde prostě dál
A jdu na Ztraceného :):):)

dlabikk
18.06.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že na mě kniha bude moc dlouhá a konec natažený, ale příběh je napínavý a skvěle napsaný až do samého konce.

koki.veru
09.06.2020 5 z 5

Super knížka. Rozhodně lepší než první díl. Naprosto mě pohltila a hltala jsem jí od začátku do konce. Není to tak přehnané, jako první díl - tento je rozhodně reálnější a velice napínavý. Okamžitě se vrhám do dalšího dílu :)

mulder
07.06.2020 5 z 5

Tim Weaver a David Raker jsou mí hrdinové. Svou práci odvádějí na jedničku (u mě na pět hvězdiček), myslím, že si získali a ještě získají spoustu fanoušků, a to zaslouženě. Neřeším, která kniha v sérii je lepší nebo horší, všechny mají svou kvalitu a autor udržuje stejnou laťku. Vůbec mi nevadí, že knihy nečtu v pořadí, jak byly napsány, hlavně, že mi ještě některé k přečtení chybí a při svém mládí autor jistě napíše ještě spoustu takových lahůdek. Údolí mrtvých je výborná kniha, doporučuji! A moje nová dětská knížka "Směj se, nebolí to!" prý taky není špatná:-) A hlavně pomáhá nemocným dětem!

astra3
05.06.2020 5 z 5

Napínavé. Po prvním dílu příjemné překvapení. Reálnější. Doporučuji.

Crimidetectiv
28.05.2020 4 z 5

Moje druhý kniha od tohoto autora. První byla knížka Zmizelý. A mohu říci, že dějově se mi víc líbil Zmizelý. Ale neříkám, že toto stálo za houby. To ne. Jen mi to přišlo o něco slabší. O milimetr. Ze začátku mi trvalo, než jsem do knihy vlastně začetla. Že to začínalo být pro mě hodně zajímavé, abych knihu odložila jen proto, že to bude nutné. Do určité části, prostě zajímavé ano, ale zase až tak, že bych byla do toho pohlcena to zase ne. Ale pak se vše vyvíjelo na plné obrátky. Zvrat, který nastal mě vlastně do děje natolik vtáhl, že u mě byl problém přestat číst. A kdo je tím vrahem, musím říci, že jsem byla překvapena. Ale nebyl to takový šok, jaký jsem měla u Zmizelého. Tady tak nějak vnitřně jsem to tušila. Něco mi tam u té osoby nesedělo jakmile se tam objevila. Takže překvapení se konalo, ale šok, to zase ne. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo, ale nedivím se, že tam unikaly postavím nervy. Já na jejich místě bych reagovala asi stejně nedej bože ještě hůř. A teď k postavám.
David nezklamal a zase jsem o něco více poznala a pochopila. Davida prostě budu zbožňovat. Tady není co vytknout.
Healy, tak chápu jeho rozhořčení, vztek, lítost, smutek. No prostě vše dohromady. A když si ho vybavím ve Zmizelým, tak více věcem rozumím víc. A mohu říci, že Healyho jsem v této knize měla raději než ve Zmizelým. Ale pravděpodobně, kdybych četla nejprve tuto knihu a pak Zmizelého, tak bych na něho názor neměnila a teď tu netvrdila, že v této knize jsem ho měla radši než ve Zmizelým.
Phillips a Hart, prostě hrůza. Chápu, že chtěli toho Rusáka chytit, ale kvůli tomu obětovali tolik obětí? Proboha! To jsem nevydýchala a ani teď to ještě nějak vydýchat nemohu. No jo, hold kariéra je důležitější no.
A i když tuto knihu hodnotím kladně a líbila se mi, přesto dávám o jednu hvězdičku méně, než u knihy Zmizelý. :)

katst
15.05.2020 5 z 5

Neskutečný posun autora, rozhodně mnohem lepší než první díl. Napínavé a velmi čtivé od začátku do konce, žádná hluchá místa, žádné zbytečné popisy a dokonce mi ani nevadí občas až "nadpřirozené" schopnosti Davida přijít všem záhadám na kloub :-). Prostě jízda od začátku do konce.

Pája699
28.04.2020 5 z 5

Dala bych klidně i 10 hvězd, kdyby to bylo možné. Říká se to nejlepší nakonec a tady to platí na 100%. Bohužel jsem četla knížky na střídačku a tento díl mi vyšel jako poslední, ale za mě určitě nejlepší od autora! Tohle byla prostě třešnička na dortu. U knihy jsem se ani trochu nenudila, čtiví jak blázen. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Prostě TOP. Jooo a pachatele jsem i odhalila, což mě potěšilo :-)

ennlady
19.04.2020 4 z 5

Po Honu na mrtvého jsem opravdu nadšená. Pátrání po mladé dívce z dobré rodiny, pomalé postupování vpřed, odhalování mnohých tajemství, k tomu další zločiny a mnohdy krok stranou. Je pravda, že David Raker je tak trošku superman a vývoj příběhu je dost často postaven na velké náhodě, ale i tak .... je to napínavé až do konce a čte se to samo.

iva2111
06.04.2020 5 z 5

Líbil se mi víc než první díl.

ivana1924
04.04.2020 4 z 5

Po prvním dílu (ten mi moc nesedl), jsem mile překvapená. Myslím, že další kniha nebude dlouho čekat.

NikolSeven
04.04.2020 5 z 5

Na Davida Rakera se obrací rodiče Megan Carverové, která je pohřešovaná šest měsíců a nikdo neví, kam a proč odešla. Slibný začátek.
Musím pochválit, že jsem opět během čtení knihy cítila v každé kapitole napětí a zajímalo mě, co se stane dál. Popravdě musím přiznat, že jsem od začátku podezřívala člověka, který nakonec za vším stál (bod pro mě!). Příběh je to chvílemi dosti brutální, přebíhala mi po zádech husí kůže, ale i tak mě to hrozně bavilo!
Kniha mě nezklamala, naopak mi dala vše, co jsem v téhle chvíli potřebovala – dávku napětí, nejistoty a pořádnou dávku emocí.

klarinka9974
31.03.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že první díl bude nejlepší, ale jak se ukazuje, každá jeho kniha je o další stupeň lepší. To byla vážně pecka. Pořád se něco dělo, nemohla jsem přestat číst. A navíc se mi poprvé podařilo v půlce odhalit, kdo by za tím vším mohl stát. Celé to bylo plné napětí, čekání na samotné odhalení a konečná akce byla skvělým závěrem.

Akireee
26.03.2020 5 z 5

1.díl=Pecka... 2.díl=Pecka č. 2...

janca1705
12.03.2020 5 z 5

Tak to byla síla :)

namornice
05.03.2020 4 z 5

Skvělé pokračování případů Davida Rakera. Jsem ráda, že jsem se rozhodla číst sérii popořade - každá z knih je sice samostatný případ, ale detaily z Davidova života jsou odkrývány postupně. Údolí mrtvých je velice dobře napsaná krimi s dobře vystavěnou zápletkou a skvěle nasazeným tempem. Postava Colma Healyho mě baví stejně jako charakter Davida a myslím, že jsou obě velice uvěřitelné. Trošku drsnější případ, nicméně tato série mě opravdu baví. Vrhám se na další díl.

ilčidlo
01.03.2020 5 z 5

Další napínavá a čtivá kniha. David Raker mně prostě baví

makymp
17.02.2020 5 z 5

Myslím,ze tento rok venuju převážně Timu Weaverovi.Jeho styl me opravdu baví. Nadchne tak,ze prostě musíte přečíst i 200 stránek v kuse, i když víte,ze další den v praci protrpite :)