Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1076 267

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

Nikol117
14.10.2020 4 z 5

Nevim vlastne, co na to napsat. Napinave, ctive...do posledni chvile vlastne netusite, jak to vse dopadne. David je sympaticky a vlastne i cela knizka je zajimava.

Ráčkajda
10.10.2020 5 z 5

Tak mám dalšího oblíbeného autora..... neohrožený David Raker mi je sympatický a knížka se četla krásně:-)

laura
10.10.2020 5 z 5

Mrazivé, tajemné, plné nevyřčených tajemství i záhad, plné lží a polopravd. Velice čtivé. A velmi překvapivé. Na konci mi vážně spadla brada - a to se mi obvykle nestává. Autor mě dokonale zmátl.

Napínavé, nabité překvapivými zvraty a stejně tak překvapivými odhaleními, plné mrazivé hrůzy, skoro jako byste mrtvé slyšeli opravdu šeptat ve větru...

Mě se to líbilo, dokonce ještě víc než Hon na mrtvého. Zápletka uvěřitelná, vygradování skvěle načasované. Od knihy se nedalo odtrhnout. Hned se vrhám na další díl...

Za mě naprosto skvěle vystavěný příběh, který mě dokázal překvapit, udržet v napětí od první do poslední strany, který mě bavil a ze kterého mě mrazilo... Doporučuji!

Jana-Marie
10.10.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla. Jen je to podobný styl detektivek, které jsem už četla - takže ničím moc neurazila, ale ani nepřekvapila - proto dávám nižší počet hvězdiček.

konicekbily
07.10.2020 5 z 5

Autor dokáže vytvořit dokonalou zápletku, které vše podřídí - včetně nepochopitelného jednání zúčastněných - a to mu umožňuje zapojit hlavního hrdinu do řešení "neřešitelných" problémů. A protože se David asi v předchozím životě jmenoval Superman - tak mu jejich řešení nečiní vůbec žádné potíže. Dokonalá pohádka pro dospělé!

veronika9761
29.09.2020 4 z 5

Naprostá bomba, občas sem nestíhala ani číst. Za dvě ultranelogicnosti v závěru ubiram jednu hvězdu, i tak je to solidní naloz.

ERIK 2
09.09.2020 5 z 5

Opět velice napínavý a tajuplný případ Davida Rakera. Sedmnáctiletá Megan Carverová zmizí ze školy, její přítel Charlie Bryant zmizel taky. Nikdo neví jak začít rozplétat nitky tohoto případu. David Raker přišel o svou manželku Derryn, která mu zemřela na zákeřnou nemoc. Při řešení případu se dostane do spolku opuštěných lidí, kteří přišli o partnerku nebo partnera a i tam naráží na vodítko.A ten konec, super.

ydnac
31.08.2020 5 z 5

Výborné, jako vždy :-)

Péťa1950
29.08.2020 3 z 5

Všechno souvisí se vším, vraždící psychopat, priority policie a hlavně neohrožený a nezničitelný David Raker. Čtivé, nutí vás číst bez přestání. Sérii čtu na přeskáčku, jak mi knihy dodává knihovna. Ale nevadí to.

V.Krej
27.08.2020 5 z 5

Ke dvojce jsem se dostala jako k poslední a musím říct, že i před 3 lety měly jeho knížky stejnou kvalitu jako ty nejnovější. Příběhy sériových vrahů mě baví, děj byl napínavý a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jedna z nejlepších v celé sérii.

Petty001
25.08.2020 5 z 5

David Raker opět nezklamal ! Tentokrát kromě napětí a překvapivého konce také trochu tajemna. Jen tak dál !

lifeoptimist
22.08.2020 5 z 5

Já byla opět spokojená, kniha byla jízda a jsem ráda, že čtu popořádku, dávám tentokrát plný počet, jelikož mi to přišlo ještě víc napínavější a lepší než jednička .... tak s chutí do dalšího dílu :-)

March
18.08.2020 4 z 5

Skoro 500 stránek a nebyl čas na oddych, knizka mela spád, zadna nuda. Hlavní hrdina opět MacGayver:-), ze všeho dostane, všechno zvládne, no prostě kluk štěstěny, ale bavíme mě. Těším se na další pokračování. Jo a vraha jsem odhalila:-)

Warty
15.08.2020 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka. Čtivé, napínavé, se skvělým závěrem.

kofola33
06.08.2020 5 z 5

Druha kniha o Davidovi se mi libila vice nez ta prvni, nechybelo napeti, cteni odsypalo, za me proste dost dobry!

hrabalikoval
05.08.2020 5 z 5

Zajímavý příběh, překvapivý konec. Popravdě mě strašně baví ty krátké kapitoly a lehkost psaní. Prostě se mi jeho knížky dobře čtou a neumím se od nich odtrhnout než je nedočtu. A to mě na tom moc baví.

gigi77
31.07.2020 5 z 5

Skvělé, čtivé ... knihy od Tima Weaver nezklamou

hana1039
26.07.2020 5 z 5

Nemůžu jinak, prostě super... Je to moje druhá kniha od tohoto autora, ale jak vidím, zase skvělá.. Plno napětí, David Raker si vždycky umí poradit,a z ničeho si nic moc nedělá, vrhá se neustále do nebezpečí a chce za každou cenu každého zachránit nebo alespoň najít...obávám se, že se budu stále opakovat i v jeho dalších dílech :-)

Arwen777
19.07.2020 5 z 5

Tak takhle si představuji dobrý kriminální thriller - od první stránky napětí až do konce.
Moje první kniha od autora a pro mě naprostá bomba.
Jsem si vědoma nedostatků a klišé - neschopná policie, chytrý, superschopný, empatický a fyzicky velmi zdatný vyšetřovatel, který všechno zvládne a rozmotá klubko, což policie nedokázala. Vodítka, kterých si všimne jen on, přátelé, kteří poskytují nadstandardní služby, bez váhání se vrhá do každého nebezpečí, prostě kladný hrdina. Ale proto to právě čteme, pro tu naději, že existují lidé, kteří se nás zastanou tam. kde policie selže, kteří neváhají nasadit svůj život za záchranu někoho jiného.
Ano, takových knih se nedá číst několik za sebou, ale jednou za čas - proč ne, byla to skvělá zábava.
Výborně napsané, dobře vymyšlená zápletka a popisy tajemného lesa - už dlouho jsem se takhle nebála.
Takže pro mě je David Raker novým oblíbeným vyšetřovatelem a určitě si přečtu nějakou další knihu série.
Doporučuji.

muf-rodrigo
17.07.2020 3 z 5

Tehle komentář musí být chápán jako shrnutí pocitů člověka, který poprvé četl knihu tohoto typu. Mám zkušenosti se sci-fi detektivními příběhy Isaaca Asimova, s klasickými knihami Agathy Christie či G. K. Chestertona, nebo spletité špionážní věci od le Carrého, ale tohle je něco jiného. Pozitivum je, že se kniha čte velmi lehce, má jednoduchý svižný jazyk, děj má spád, nikde nezadrhává ... a to všechno je z mého pohledu i vada knihy. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že je tu béčkový příběh s béčkovými klišé, příběh, který tu už tisíckrát byl, příběh, který je svojí plochostí, přímočarostí a dodržováním "tradičních" postupů říká o zfilmování nějakým druhořadým studiem. Opět je tu ultrachytrý vyšetřovatel, tvrdý i citlivý, který nedělá chyby při výslechu, nedělá chyby při vyšetřování, vidí za dva rohy, vždy brnkne na správnou strunu, pro ženy je okouzlující, chlapy sere a má na telefonu přátele, co pomůžou kdykoli s čímkoli, samozřejmě tak trochu nelegálně, no a už to jeho jméno - Raker, to prostě musí být tvrďák s hebkým srdcem, a veškeré vyšetřování se děje - jak jinak - jedině v noci. Klišé na klišé. Ale i když pominu takové ty mačo, slzobolné a patetické pasáže, stejně je tu ještě jedna věc, která mohla reputaci napravit, ale neudělala to. Příběh je totiž komplikovaný hlavně tím, že někdo něco tají, protože jinak je děj děsně přímočarý, připomínal mi koridorovou počítačovou hru - utíká jedním směrem, na místě činu či jiném zkoumaném místě je právě tolik indicií, aby se detektiv mohl posunout dál, žádné nevedou do slepé uličky, nejsou redundantní, nikdy žádnou zásadní věc nepřehlédne, všimne si vždy toho, čeho si jiný (třeba celé vyšetřovací týmy) nevšimne a právě ta jedna věc ho ve vyšetřování posune o level výš, v ději je spousta nepochopitelných nesmyslů (nebudu vyzrazovat děj, ale každého musí zarazit např. zbytečnost určitého prvku na konci, který ale zároveň způsobí ... nemůžu prozrazovat). Suma sumárum - čekal jsem od knihy víc, nějaký propracovaný příběh, který by měl i hlubší záběr, nutil mne se zamyslet, měl různá tmavá zákoutí a slepé uličky, a třeba i na chvíli zvolnil, dostal jsem však jízdu na tobogánu - rychlou, přímou, krátkou, béčkovou. Možná si to žádá dnešní doba - všechno rychle, bez zbytečných kliček a přemýšlení. Nemám na čtení moc času, musím si hodně vybírat. Tenhle typ knih, co v nich příběh letí o závod a jsou zmlasknutý za jedno odpoledne, takové jednohubky, co proletí hlavou a moc tam toho nezanechají, není asi pro mne. Vyžaduju knihy, na které budu myslet ještě za 10 let. Ostatní jsou sice pro tu chvíli zábavné, ale ve finále ztrátou času.