Stín ve dveřích

Stín ve dveřích https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495573/bmid_stin-ve-dverich-Zlf-495573.jpg 4 316 80

David Raker série

ČTYŘI ZÁHADY. ČTYŘI PŘÍBĚHY. JEDEN SPOLEČNÝ KLÍČ… Pro Conisterovy to byl večer jako každý jiný, dokud Paul nevyšel po schodech do prvního patra. Dlouho se nevracel, a tak se Maggie, jeho manželka, vydala nahoru za ním. U postele našla jeho telefon a peněženku, všechna okna byla zamčená zevnitř. Po Paulovi se slehla zem. Soukromý vyšetřovatel David Raker se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách a ví, že každé zmizení – jakkoli nepravděpodobné se zpočátku zdá – má logické vysvětlení. Ani ve snu by ho ale nenapadlo, kam ho případ Paula Conistera zavede. A to je jen začátek jeho potíží… Co spojuje hrozivý objev v londýnském metru, znovu otevřený odložený případ, z něhož záhadně zmizely klíčová svědkyně i hlavní podezřelá, a zdánlivě náhodnou střelbu, k níž došlo tisíce kilometrů daleko? Klíčem k nalezení pravdy bude právě David Raker.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press

The Shadow at the Door , 2021

tulip131
15.06.2022 3 z 5

Zajímavě uchopené, samostatné příběhy v závěru společně vysvětleny. Raker tentokrát byl i jen pozorovatel řešení případu bývalé detektivky Jo. A co bude dál s Haelym, budeme si muset počkat.

Ajuszka
12.06.2022 5 z 5

Po dlouhé pauze jsem se konečně dočkala další knihy od Weavera. je mírně odlišná, než jak jsme u něj zvyklí, ale mě strašně bavila. Důležité, že tam byl David:))
Řešilo se zde vícero případů, jeden zajímavější, než druhý. Opravdu doporučuji k přečtení a těším se na další knihu, doufám že bude brzo.

Petronela16
09.06.2022 5 z 5

Vždy, kedy vyjde nova Weaverovka mi poskoči srdce, že aaaach už je to tu, už sa mám na čo tešiť..... Samozrejme to bolo tak aj v tomto pripade.Mna osobne veľmi potešilo, že to boli 4 kratšie príbehy a nie jeden, ako sme u tohoto autora zvyknutí.
Ako vždy, dej vas vtiahne ,rozžuje a nemilosrdne vypľuje až na poslednej strane.Malinko je na škodu to prepojenie s predošlými románmi, pretože nie "všetci čítali všetko", ale tak mne to nevadilo,lebo ja mam zmapovane všetky pribehy.Priznavam, že som si tiež chvíľu musela pospominat, ako to vlastne bolo predtym, ale zvladla som.
Viac neviem, čo by som dodala, preto len toľko: výborne čitaníčko pre milovnikov napätia.Kto to ešte nepozná vrele odporúčam.
(Len nie ako prvú knihu od autora, lepšie čítať chronologicky)

Pavlína2019
08.06.2022 4 z 5

Tak trošku nevím, co napsat.
Od autora, kterého mám velmi ráda, jsem četla všechno.
Určitě výborně napsaná kniha, ale nejspíš mi úplně na plný počet bodů nesedla, necítila jsem tak velké zaujetí jako dříve.
Budu se těšit na příští.

Didi15
08.06.2022 5 z 5

Opět skvělé , trochu jiný a přitom typický Raker . Nejvíc mě zaujal příběh z metra ,to bylo mrazivé . Takže nyní se už jenom těším na další díl.:)

Evelin2506
07.06.2022 4 z 5

Hodně povedená kniha. Líbila se mi propojenost mezi jednotlivými příběhy i zmínky na minulé případy. Četla jsem všechny, takže jsem věděla "o čem je řeč".

Martiiiik
07.06.2022 5 z 5

Jako vždy od Tima skvělá kniha :-) Mno ano, jsem určitě mírně zaujatá :-D tentokrát čtyři příběhy, v každém alespoň kousek Davida :-) A také plus za to, že se autor nesnažil udělat z jednotlivých příběhů celé knihy, protože takhle to bylo výborné a bohatě dostačující :-) Každý z příběhů je jiný, velmi mě zaujal ten první, jak může člověk prostě zmizet ze svého domu, tomu se snad věřit nedá.. a přece :-) Ale přečtěte si to sami, stojí to za to :-)

Sančez
04.06.2022 5 z 5

Prostě David Raker neskutečná jízda od začátku až do konce. Už se těším na další porci příběhů od Tima. Doufám že to bude brzo.

iška
02.06.2022 5 z 5

“Čtyři příběhy” - trochu mě to znepokojilo, ale v žádném případě pro to nebyl důvod. Je pravda, že je dobré znát předchozí případy, aby se nám vše propojilo, ale pak to stojí za to. Prostě Weaverovy knihy patří k mým srdcovkám.

Aligator805
30.05.2022 5 z 5

Tak trochu jiný Raker. Ale opět skvělé čtení. Velmi pěkná část byla ta s Colmem a vzpomínání na minulost. Už se těší na další díl.

JustWomen
28.05.2022 3 z 5

Začátek super, ale čím dále, tím méně se mi to líbilo. Přišlo mi to nastavované a uměle propojované s předešlými díly. Spousta postav a vzpomínek a spousta uměle vytvořených teorií a řešení případů od pasu na základě fotek, to mi přišlo dost nereálné.

Titas9001
25.05.2022 5 z 5

Tim Weaver píše tak, že mám vždycky za dva dny hotovo. Tahle kniha je hodně pro věrné čtenáře, protože často odkazuje na minulé případy. První část je klasický Raker a tentokrát pátrá po osobě, která se ztratí uvnitř vlastního domu. Hodně mě bavila část s Colmem, který se nedokáže odpoutat od vlastní minulosti a vrací se k zajímavému případu, který sice objasnil, ale zase ten otevřený konec s přesahem do současnosti! Opuštěný batoh v metru? Může být! Zvláště tehdy, když už se to stalo několikrát. A Jo? Instinkty detektiva se nemohou vytratit a vyústění příběhu hodně překvapivé. Raker se vynořuje, pomáhá a pátrá a připravuje si půdu pro další případy! Takže se můžeme těšit.

michaela5515
24.05.2022 4 z 5

V téhle knize je všechno trochu jinak, než jsme u Tima zvyklí. A vůbec to nevadilo. I tak mě to bavilo. Užívala jsem si četné narážky na minulé případy a setkání se starými známými. Těším se na další díl!

mikika
23.05.2022 4 z 5

herdek, i povídky můžou být pořádně temné a depresívní. nejlepší je hned ta první! Jak může člověk zmizet ve svém vlastním domě?

vera4669
22.05.2022 5 z 5

Na nového Rakera jsem se neskutečně těšila a i když to byl trošku jiný styl, tak mě to pohltilo od prvních stránek a po dlouhé době jsem celý den jen četla, dokud jsem nedočetla :)
A už teď se nemůžu dočkat dalšího, Raker je srdcovka :))

Peta0405
20.05.2022 4 z 5

Tak rozhodně to stálo za to. Trochu jiný Raker, trochu jinak pojaté vyprávění, ale také velmi dobré. Další díl vychází v AJ v nejbližších dnech, tak snad se brzy dočkáme překladu :-).

mysterygirl
20.05.2022 4 z 5

Fascinuji me myslenkove pochody tohoto autora. Je genialni.

WaN635
19.05.2022 5 z 5

Dlouho, tuze dlouho jsem čekala na další příběh s Davidem a konečně jsem se dočkala. Setkání s Davidem i Colmem rychle uběhlo a neskutečně potěšilo.
Autor tentokrát pojal knihu jinak než obvykle a provedl nás 4 starými případy, u nichž bylo každé vyústění překvapivé.
Každopádně kdo má Rakera rád, bude s knihou spokojen. Snad nebudeme na pokračování čekat stejně dlouho, jako nyní.

Sandra.dee
17.05.2022 5 z 5

Kazda nova kniha je lepsi a lepsi. Velmi dobre napsane cteni a nemuzu se dockat dalsich pribehu Rakera..

iveta3689
17.05.2022 4 z 5

Parádní čtení. Šikovně popsaný svět kolem Davida Rakera, který se objevuje a zase mizí.