Nikdo není doma

Nikdo není doma https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433458/bmid_nikdo-neni-doma-YxQ-433458.jpg 4 601 159

David Raker série

VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI… Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně onoho osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, trochu popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Jako by se po nich slehla zem. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které si toho večera pořídili. O dva a půl roku později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada pohřešované vesnice úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

No One Home , 2019

Ív688
11.08.2020 2 z 5

Přečetla jsem minulý týden, v poslední době se mi zdá, že autoři vydávají knihy pouze na jedno přečtení...co se týče příběhu, ze začátku jsem se těšila jak se vše vyvine, ale rušily mne dvě linie příběhu, ale nakonec jsem knihu dočetla. Jestli se budu ke knize vracet? Říkám ne, i když hlavní hrdina hledající ztracené osoby, je sympaťák .

lenka7679
07.08.2020 4 z 5

Upřímně souhlasím s komenty, které říkají, že už je to moc překombinované. Také se mi zdá, že už je to velké tlačení na pilu a snaha udělat napětí tak veliké, že nakonec už to přestává bavit. Přes to přese všechno je to prostě čtivé, přitažené za vlasy, co to jde, ale stále hodně čtivé a to se mi na Timovi líbí. Prostě to umí napsat. Chytne vás a vyplivne až na konci knížky, i když už dávno víte, kdo za vším stojí. Těším se na další díl a snad bych si jen přála trochu méně urputnosti. Chválím mnohem méně zmínek o manželce a předchozím životě, i když Tim má prostě stále snahu vše vysvětlovat.

Kerberos
02.08.2020 5 z 5

Opět skvělý díl,tentokrát David bojuje se silnými protivníky a jde mu opravdu o život.Záhadu nakonec rozřeší,ale stojí to hodně životů.Určitě doporučuji a čekám s čím přijde příště.

Klaaarka
31.07.2020 5 z 5

Weaver a Carter jsou už pár let pro mě naprosto TOP autoři. S napětím očekávám každou novou knihu. Tentokrát mě potěšila nová kniha o Davidovi. Jako vždy napínavé a čtivé. A to od první do poslední stránky. Nelze než doporučit.

Bezkyne9
29.07.2020 5 z 5

Velike vrele doporuceni :) ... Tim Weaver je nadprumerny pan spisovatel a tento thriller je na kazde z 500 stran nabity napetim, emocemi, skvele vystavenym dejem a hluboce vykreslenymi postavami. Atmosferou a zajimavou zapletkou. Zaver byl temer podmanivy a autoruv doslov vzal za srdce a zaradil mezi oblibence.

mmmisulka.r
29.07.2020 4 z 5

Asi poprvé jsem lehce zklamaná...
Je to starý, dobrý Tim a vlastně není. Případ propracovaný do absolutního detailu, složitý, zapeklitý, vážně komplikovaný.... Ale!
Čeho je někdy moc, toho je příliš. Ač vše zapadá jako skládačka na své misto, tak to jako celek působí hrozně neuceleně. Přijde mi, že zkrátka moc tlačil na pilu.
Rozvetveny děj, střídání linek minulosti a současnosti....jen trochu kostrbatě skládaných pět set stran do sebe.
Klasicky čtivé, to Tim umí. Nemohu se zbavit dojmu, že i přes obsáhlost děje šlo o šití horkou jehlou...

Wyder
27.07.2020 4 z 5

Já si asi nemohu stěžovat, Weaver mě baví. Rakera mám načteného komplet a i tenhle díl mě bavil. Někdo se tu rozplýval, že na začátku je moc jmen. Popravdě nevím, z té vesnice si teď (pár hodin po přečtení) pamatuju tak Fredu a Patricka, zbytek jmen jsem tak nějak polovnímal a ničemu to nevadilo :-).

Naopak mám na Weaverovi rád, že díky tématu knihy (hledáme ztracené) nemusí na začátku dlouze představovat všechny postavy, jako to bývá v jiných knihách. Tady se spustí pátrání prakticky na prvních stranách a děj se rychle posouvá. To mám na téhle sérii nejradši.

Obecně to asi není nejlepší díl série, ale kvalitu si drží. Nejvíc se těším na McCaskella a Healyho napříště. Ovšem, to si asi ještě rok počkáme:(((...

Árie15
26.07.2020 4 z 5

Tak jsem si trochu spravila chuť po předchozí autorově knize Žena mého života, která byla neuvěřitelná slátanina.. Tento příběh mě bavil o poznání víc a nemít o mnoho větší očekávání, byla bych spokojená.. Nemůžu říct, že se těším na další díl, ale vím, že si ho určitě přečtu..

Miluna40
16.07.2020 3 z 5

Moc jsem se na knizku tesila,ale trochu zklamala. Tak do poloviny me docela bavila,byla napinava,jenze kdyz mi doslo kdo v tom ma prsty,prestalame bavit. Situace byly predvidatelne,nuda. Posledni nekolik desitek stranek uz slo. Celkove mi prislo,ze autorova snaha o velmi tajembe,napinave dilo,nevysla jak mela. Proste prekombinoval- aspon z meho pohledu. Kdo autora necte a chce neco napinaveho,muze byt spokojen. Jeste mam neprectenou "Zena meho zivota" a moc se mi do ni nechce.

PetaJu
09.07.2020 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a nezklamala mě .. byla snad nejlepší z celé série knih. Prolínání minulosti s přítomností vůbec nevadilo, spíše naopak.

Lumír23
28.06.2020 5 z 5

Tak já se budu opakovat v tom, že mě autor baví. To ano. Ale také mi připadá, že v jeho knihách stoupají počty mrtvol, až se začínám bát, kam se může dobrat - vždyť to za chvilku bude jako s těmi ruskými vojenskými filmy - z let minulých. Pokud neznáte pointu, tak se k tomu přidávala hláška - nestačíš odhrnovat nábojnice před televizí... Ale jinak, až na doporučenou redukci mrtvých (zde by bylo dobré postupovat dle rad Járy da Cimrmana), mě to zase bavilo :-) .

cedos
26.06.2020 5 z 5

Po přečtení desátého dílu série už nemám nápad ani slova jak knihu pochválit, abych se neopakovala .... hlavně, že skvělé nápady a slova má pan Weaver .... snad v tom bude pokračovat.

bigben
25.06.2020 4 z 5

Minulá knížka se mi moc nelíbila, ale touhle si u mě autor polepšil. Byla jsem strašně zvědavá, co se stalo, trochu jsem se bála a na závěr trocha smutku...doporučuji:-)

Pípasek
25.06.2020 5 z 5

Četl jsem všechny knihy tohoto autora, nedá se jim vytknout nic.

Petty001
24.06.2020 3 z 5

Zajímavý námět knihy a nečekané rozuzlení. Problém jsem trochu měla s velkým množstvím jmen, děj se prolíná s minulostí. K Weavrovi se ještě určitě vrátím.

Petronela16
24.06.2020 2 z 5

Myslela som si, že Weawer je zárukou dobrého čítania.Ach, aká chyba! Strašne zamotaný dej, príliš mnoho postáv, už ma to niekde tak veľmi nudilo, že som chcela prestať.Vydržala som s maximálnym úsilím, no čo viac dodať: mohlo to byť lepšie,keby nebolo príliš veľa postáv a na mňa až príliš prekombinovany dej,lebo potencional to vcelku malo.Aj majster tesár sa utne.Tentokrat to spisovateľovi dáko nevyšlo.

Evelin2506
22.06.2020 5 z 5

Hezky napsané, zajímavé a překvapivé rozuzlení. Časová linie minulost - přítomnost se mi líbila.

rumova_kulicka
22.06.2020 5 z 5

Podesáté a opět jízda od začátku do konce! Ehm, kdy bude další díl? :-D

hs777
21.06.2020 5 z 5

David Raker mě baví, pátrač po nezvěstných či zmizelých lidech a tady není jen jeden, ale celá vesnice. Od začátku vzrušující, nepřehledné, zamotané a nakonec jako vždy - všechna kolečka zapadnou. Další komentář je zbytečný, za vše mluví mé hodnocení všech dílů.

rm
20.06.2020 5 z 5

Opět velmi záhadné, čtivé a napínavé až do konce. Nemá chybu.