Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375194/mid_hon-na-mrtveho-Wjw-375194.jpg 4 1354 357

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

Odetta889
08.05.2019 4 z 5

Od začátku jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Průběh děje super. Hvězdu odebírám za preakcnely a těžko uveritelny konec, který mě zklamal.

harena
05.05.2019 4 z 5

Nevěřila jsem, že knihu ještě dnes přečtu, ale protože je skutečně velice dobře čtivě napsaná, podařilo se. A máme tu dalšího nesmrtelného hrdinu, který zdrogován, zbit a omráčen vždy vstane a pustí se znovu do zloduchů. Jen mě už nebavily na třech stránkách popisované rvačky a proto jsem jejich popis jen přelétla zrakem, abych věděla, kdo vyhrál (což bylo samozřejmě zbytečné) a pokračovala ve čtení. Hon na mrtvého je skutečně čtivý a akční thriller, další díly jsou prý lepší, takže budu v sérii o nesmrtelném Davidovi pokračovat.

maličkán
03.05.2019 4 z 5

Četla se moc dobře, ale jednu hvězdu ubírám za tu neskutečnou nezranitelnost Davida. Zmlácenej na smrt, otřepe se a jde dál a znovu a znovu, to by nikdo nevydržel. Konec překvapil, pachatele bych absolutně neuhodla.

muchomurka
01.05.2019 3 z 5

Knížka byla čtivá a napínavá, ale na můj vkus zde bylo příliš násilí - těch dopodrobna popsaných scén, bez toho bych se obešla. Také mě zarazila Davidova výdrž - někdo ho praští a mu se jen na chviličku zatmí před očima, oklepe se a bojuje dál? Velmi nereálné. Chápu, že hlavní hrdina v podstatě nemůže zemřít v prvním dílu série, ale co ho nedostávat do tak moc riskantních situací? Jinak závěr překvapil jen lehce, tak nějak jsem to vytušila ve dvou třetinách knihy. Celý příběh mi tím přišel trochu překombinovaný, motivy byly zvláštní, ale mysl takových lidí asi nepochopím.

vera4669
28.04.2019 5 z 5

Za mě super kniha, přečteno jedním dechem, je to moje třetí kniha autora a líbí se mi styl psaní, některé popisy jsou jako živé a člověk je úplně napnutý jak se s tím vším "nesmrtelný" David vypořádá, těším se na další knihu

izzzinka
28.04.2019 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila a nakonec mě vůbec neoslovila. Zajímavá zápletka, ale překombinované, příliš opakované akce a žádné pořádné vykreslení postav. Hlavní hrdina působí až nesmrtelně. Četla se ale překvapivě rychle. Byla to moje první kniha od tohoto autora a nevím jestli dám šanci dalším.

ivka67
19.04.2019 4 z 5

Dobrá detektivka,napínavé čtení a překvapivé odhalení pachatele.

alexis818
17.04.2019 5 z 5

Tak to bylo super,moc se mi kniha líbila a objevila jsem tím pádem dalšího skvělého autora.Těším se na další setkání se sympatickým Davidem.

Jana8774
11.04.2019 5 z 5

První díl detektivky, musím říci že jsem se nejprve dostala ke čtení titulu Zlomené srdce a řekla jsem si, že začnu prvním dílem. Kniha mě nezklamala, ale další díly jsou lepší!

francouz
09.04.2019 4 z 5

Tak jsem se díky databázi seznámil s dalším výborným autorem detektivek.
Musím , ale souhlasit s některými komentáři níže, že to autor malinko s kombinatorikou přehnal. Myslím, že by se za to nemusel stydět ani profesor matematiky, tak jak je to někdy nakombinováno.
Na druhou stranu mám rád detektivy, kteří dostávají za uši, opět vstanou a hledají ztracenou cestu, která je nakonec k cíli dovede. V porovnání s detektivy, kteří se chovají jako mistři světa omaleta, kteří vědí všechno hned, všude byli dvakrát,.... že Vám to něco připomíná .... Mě tedy určitě, a to nemusím chodit daleko,... nebudu slepičit...
No vidíte, nazval jsem detektiva, někoho, kdo vlastně ani detektiv není. A o to je to lepší, že nemá za sebou traumatizující historii neuznaného detektiva, který narazil na klasického egoistického šéfa.
To dává tomuto bývalému novináři, jakýsi lidský rozměr, navíc je to umocněno jeho vlastním traumatem, kdy ztraitl někoho velmi, velmi blízkého.
Na druhou stranu, určitě nelze upřít této knize spád, za který by se nemusel stydět ani horský vodopád. tak rychle Vás dovede k finále, které vlastně není finále, protože to pravé teprve příjde, No je to opravdu výživné.

Sajmonik
09.04.2019 5 z 5

Super pribeh, temer precteno jednim dechcem urcite se pustim do cele serie.

LadyCarousel
05.04.2019 3 z 5

Byly by to byly čtyři hvězdy, ale musím ubrat jednu za to, že mi některé věci nepřišly reálné. Podle mě by většina lidí jednala v určitých situacích trochu... rázněji. David propásl tolik šancí dostat padoucha, že jsem to raději ani nepočítala, nehledě na to, že nějaké skutečnosti mi zrovna moc neseděly. Ale četlo se to přímo skvěle.

Gaeberys
02.04.2019 3 z 5

Nu, má 4. Rakerovka a zatím nejslabší. Zápletka mě tentokrát moc neoslovila (připadne mi už moc sci-fi), každopádně závěr byl pro mne velmi překvapivý. Čte se svižně a občasné vypravění "jiné strany" k Weaverovým knihám patří...

davas
24.03.2019 4 z 5

příběh mne bavil,četlo se dobře ...zápletka taky slušná,ale na pět * to nebylo ....

čef
18.03.2019 5 z 5

Neústupného detektiva Davida Rakera již dobře známe z jeho předchozích pátrání resp. následujících, mám to nějak zpřeházené. Vždy schytá moře ran a jen s obtížemi vyvázne z mnohých smrtelných pastí. Od smrti ho i v této knize dělí několikrát jen opravdu malá chvilička. Takže si můžete představit o co v této knize jde především – napětí, zvrácení spasitelé a nakonec překvapivé vyústění. Skvělá detektivka však musí mít i něco více. Zde je to alespoň podle mne vše o zapomínání – chtěném i nechtěném, nutném i vnuceném, bolestném i nutném k přežití a cestě vpřed. To jsem se zase ale rozbásnil,že jó.

JessieEx
17.03.2019 3 z 5

Ze začátku to vypadalo velmi slibně... sympatický hlavní hrdina s pohnutým osudem (ztráta manželky), záhadný případ...ale já nevím, postupně jsem přestala být tak nadšená. Určitě mi to malinko připomínalo severské autory, hlavně asi S. Bjørka. Vyprávění v ich formě z pohledu Davida mě bavilo. Ale pak se přidal další vypravěč a to už nemusím, zároveň přibyly popisy nechutných brutalit a ocitli jsme se v prostředí (nechci spoilerovat), které už je taková docela klasika pro podobné thrillery/detektivky. Jako plus považuji, že se to dobře četlo a že na konci byly vysvětleny téměř všechny otazníky (měla jsem jich požehnaně). Neurazilo ani nenadchlo...

sbijecka
15.03.2019 4 z 5

Velmi dobrá a napínavá kniha. Vadili mi snad jen až moc upovídaní "padouši" a konec se mi zdál trochu přestřelený.

Pavlnka
12.03.2019 5 z 5

Velmi jsem se na tento díl těšila a opět nezklamal. Moc se mi líbil.

Tabby
09.03.2019 4 z 5

K autorovi jsem se dostala tak, že každý čekal na další díl s hrdinou Davidem Rakerem, až mě to nahlodalo a i já jsem si ho musela přečíst a zjistit jestli to je takoví trhák.
A musím říci že tohle byla celkem zdařilá prvotina autora. Kniha měla nápad, zápletku, tajemství i akci.
David Raker je bývalí novinář, který se pouští do hledání zmizelých osob a pátrá co se s nimi stalo. Používá při tom většinou klasické metody vyptávání, sledovačky a občas i nelegální metody. Ví, že to vždy není tak jak to na první pohled vypadá, protože každý člověk lže a každý má nějaké tajemství. Postupně rozplétá nitky a dává dohromady skládačku, toho co se stalo. Konec byl trošku přehnaný a nereálný, ale rozhodně si přečtu i další díl. :)

Kerberos
26.02.2019 4 z 5

Sérii jsem četla od čtvrtého dílu,protože první tři díly vyšli později.První díl se mi sice líbill,ale jak se autor vyvíjí tak jsou další díly lepší.Je to akční čtení se spoustou zápletek a konec jsem nečekala.Některé věci jsou těžko uvěřitelné.