Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289524/bmid_bez-slitovani-pcU-289524.jpg 4 857 238

David Raker série

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Fall From Grace , 2014

Jana8774
26.11.2019 5 z 5

Napinave.

Pája699
20.11.2019 4 z 5

První setkání s autorem a dám zatím pouze 4 hvězdy. Věřím, že po těch všech recenzí narazím na "lepší" knihu. Nemohu říct, že by se mi kniha nelíbila, naopak. Krásně se četla, děj, spád to všechno mělo, ale ten konec mi přišel zbytečně zdlouhavý a překombinovaný. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora :-)

barusak1
07.11.2019 5 z 5

co říct ... opět skvělé počtení

Anet2106
06.11.2019 4 z 5

Kniha mě natolik zaujala, že jsem ji přečetla během pár dní. Neuvěřitelně napínavé. Když už čtenář tuší, kdo může být ten bad guy, autor ho okamžitě překvapí nějakým zvratem, který vše změní. Od začátku do konce velmi napínavé a čtivé...rozhodně stojí za přečtení.

Kate72
30.10.2019 4 z 5

Nevím co bych ještě napsala. Mám přečtené skoro všechny díly a stále mě baví.

AlenaF
30.10.2019 5 z 5

Bezvadné, napínavé, neotřelé.

Hadroska
03.10.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, velmi zajímavý děj :)

Lukša1
29.09.2019 4 z 5

Čtení jako na sinusiodě. Klasický rozjezd, kde se pomaloučku David pouští do pátrání, ve kterém nám autor musí už popáté sdělit, jak přišel ke svým zdrojům. Popisy jsou mnohdy příliš podrobné (až zbytečné), děj se příliš neposouvá. Zhruba v polovině ale kniha nabere na obrátkách a člověka hltá list za listem. Závěrečná čtvrtina ale nenaplní očekávání, zápletka je tak moc zašmodrchaná a na člověka vypadává spoustu otázek, včetně těch, jak je možné, že pachatel Leonarda hledat přes rok a Rakerovi se to povedlo za kolik? Něco přes týden? A to rozhodně nešlo o místo, které by napadlo jen zázračného Davida. Přesto závěrečné odhalení pachatele stojí za to.

melonka
24.09.2019 3 z 5

Už předchozí díl se mi zdál být ke konci zbytečně komplikovaný, ale tentokrát to autor posunul ještě dál. V konečném důsledku to nebylo komplikované, ale zbytečně moc zamotané.
Jak už tady bylo několikrát zmíněno je lepší to číst na jeden zátah, i tak jsem se někdy ztrácela ve jménech kde kdo a co..obzvlášť tak v půlce knížky.

SPOILER:
Nechápala jsem jak na konci od Melanie přes všechny ty novináře mohl uprchnout.

denča1000
13.09.2019 4 z 5

Poměrně hodně dlouhý a možná až zbytečně natáhlý příběh.

Hodně zamotaný, plný zvratů a nutno číst na jedenkrát, protože když člověk knihu na jeden den odloží, pak zapomene, co se vlastně naposledy oedehrálo, jak moc je zamotaný.

Každopdáně příběh to byl zajímavý.

dikobraz
29.08.2019 5 z 5

Nechapem ako, ale hned po prvom stretnuti s Melanie som tipoval spravne, kto za tym bude... Uplna nahoda, ale vytusil som to. Ale to nijak neznizuje kvalitu tejto casti, lebo moja domnienka sa potvrdila az na zaver. Som zvedavy, ci sa s nou da dokopy, to by bola sranda. K deju. V pohode, nevadila mi ani ta roztahanost, zapletka ok, takze u mna opat spokojnost. A koniec naznacuje, kam sa bude uberat dalsia cast, tak sa tesim. Len by mohol autor dat Davidovi nejaku negativnu vlastnost, takto mi pride az panensky bezuhonny. Ziadne neresti, nechlasta, nesuka prostitutky, no vzorovy obcan...

cadic
18.08.2019 3 z 5

tak nějak za mě asi nejslabší díl série. Za mě moc roztahané, komplikované nějak mě to nebavilo

Merry001
31.07.2019 4 z 5

Tim Weaver, klasika v úvodu knihy, kolem půlky úžasné. Propletenost propracovaná více, než v předchozích knihách. Velice me nadchly rozdílné příběhy, mezi kterými čtenář marně hledal souvislosti. Jejich postupne rozuzleni me nadchlo a muselo také každého dalšího milovníka detektivek. V závěru knihy chtěl ale nejspíš autor zopakovat zlomy v ději tak, jako v předchozí knize a to několikrát. Bohužel to bylo moc prekombinovane až pritazene za vlasy. Kvůli posledním stranám hvězda dolu. Každopádně kniha stojí za přečtení. Dle mého názoru se Tim Weaver neustále jako spisovatel zlepšuje, proto šestá kniha je na mem seznamu.

Adilajla
30.07.2019 4 z 5

Kniha zase úžasná a četla se sama. Spisovatel se díl od dílu zlepšuje. Ale nebylo to už moc překombinované!?! Těším se na další a doufám ,že zase ohromi

Kaik
27.07.2019 4 z 5

Sérii čtu postupně od začátku a u tohoto dílu jsem poprvé přemýšlel o hodnocení tří hvězd. Marná sláva, bylo to roztahané, překombinované a David přehnaně odolný. Avšak... závěr to drtivě zachránil. Byl jednak nečekaný a Weaver se konečně rozjel (a já nemohl přestat číst). Navíc dobrá upoutávka na další knihu - těším se!

iška
25.07.2019 5 z 5

Vše není úplně dokonalé, ale T.Weaver se v každém případě zařadil mezi mé oblíbence a na každou jeho další knihu se těším.

cedos
20.07.2019 5 z 5

Skvělá niha se strhujícím závěrem ostatně jako vždy pan Weaver něčím překvapí a to ve chvíli, kdy si myslíte, že už je to jasné. Docela rozumím tomu, proč tahle kniha vyšla u nás jako první, i když je pátá v sérii … to si nás Mysterypress pěkně nalákalo. Už se těším na další díly a knihu doporučuji.

Wyder
01.07.2019 4 z 5

Jako jo, já jsem byl opět s Rakerem spokojen. Začátek mi nepřišel tak roztahaný, jak je tu zmiňováno, ale chápu, že pokud někdo třeba nečte celou sérii popořadě, může to tak cítit... Inspektorka vystupovala ve třetím díle (Ztracený), a tak se mi to jejich setkání líbilo od začátku. Kniha má ale hlavně famózní poslední třetinu, kdy se děj opravdu rozjede a čeká nás zvrat za zvratem. Závěr z mého pohledu uspokojivý, jen bych chtěl vědět, jak dané postavy dopadly později... Třeba to ale v dalších dílech bude.

P. S. Na konci se dozvíme, o kom a o čem bude další kniha (není to spojler) a já musím říct, že se na Healyho těším, dost mi tam teď chyběl. V každý dobrý knize prostě musí bejt aspoň jedna postava s blbou náladou/životem... :)))

JajinkaBeck
15.06.2019 5 z 5

Další výborný příběh z pera Tima Weavera, který začíná poněkud překvapivě - pomoc potřebuje někdo, od koho byste to v minulosti rozhodně nečekali. Osobně se mi líbí jakési "polidštění" Melanie Crawové (mimochodem, sama sebe vždycky pobavím: netuším, jestli je to přesné a správné, ale já osobně její příjmení čtu jako "Krávová"). Strašně se mi líbí, jak autor neustále hledá nové a nové lokace, kam své příběhy zasadit. Velká Británie tak na mě působí jako jedno velké tajuplné a tak trochu strašidelné místo, ale je to fajn představa. Přiznávám, že konec mě trochu zaskočil, ale to je holt život - i Raker občas musí skousnout, že ne každá cesta vede k tomu úplně kýženému cílí.

Patapuf
16.05.2019 4 z 5

Moje první setkání s Davidem... Ze začátku sem docela bojoval s hlavním hrdinou a chyběla mi hlavně nějaká akce, ale potom se to celkem slušně rozjelo... A i když se mi zdál konec celkem překombinovaný, tak sem po dotčení zjistil, že se těším na další pátrání Davida...