Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284847/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-Ytp-284847.jpg 5 2830 353

Richelle
06.03.2017 2 z 5

Příjemná kniha. Avšak mě nějak neoslovila. Možná je to tím, že ze psů mam hrůzu. Četla jsem knihu, když jsem byla malá a nedávno. Ke knize nemám v plánu se vrátit.

dancadragneel
06.03.2017 5 z 5

Nádherná knížka, která každé dítě rozhodně okouzlí. Překrásné ilustrace a fotky a k tomu dokonalý příběh o štěňátku.

martas006
06.02.2017 4 z 5

Nádhera, četla jsem ji jako povinnou četbu ve škole a moc se mi líbila.

Alfička03
20.01.2017 5 z 5

S touto knihou se mi vrací myšlenky že jsem pod ochranou mích blízkých. Četla mi jí babička když jsem byla úplně malinká a já ( i když jsem to znala naspaměť ) jsem vždycky byla napnutá jak to skončí. Doporučuji dětem mladmím osmi let .

Jitka_Roškotová
04.01.2017 5 z 5

Dášeňka je jedna z nejkrásnějších knih mého dětství. Pokaždé, když vzpomínám na knížky, které mi v dětství rodiče četli, nebo které jsem pak ráda četla sama, vybaví se právě vyprávění o životě tohoto roztomilého štěněte. Neumím si představit, že bych tuhle knížku neměla ve své knihovničce a nečetla ji svým dětem. Poprvé jsem ji dceři četla dokonce už když jí bylo pouhých 8 měsíců a do té doby ji před čtením čteme pravidelně, protože patří ke knížkám, které se asi nikdy neomrzí. Velkým plusem jsou nádherné fotografie, díky kterým si děti dokážou Dášeňku lépe představit a získají k ní i bližší vztah, než z pouhých ilustrací (i když i ty jsou skvělé). A díky tomuto bližšímu vztahu mají pak i lepší vztah ke psům, případně ke zvířatům obecně. Mělo by ji znát každé dítě...

LuthyLaura
26.12.2016 5 z 5

Dášenku čtu synkovi na dobrou noc tak jednou za půl roku. Samozřejmě na jeho vyžádání. A díky Dášence je Karel Čapek synkův první oblíbený spisovatel. Už od čtyř let.

Klárai
21.12.2016 5 z 5

Dášenka nikdy nezklame.

jolii
03.12.2016 5 z 5

No, my pejskaři musíme dát jedině pět hvězdiček.

destak
23.11.2016

Příjemná, milá a lidská knížka, u které se vážně moc těším až ji budu číst dětem (svým i nesvým) :)

haki34
21.11.2016 4 z 5

Kdo by neznal Dášeňku ??? Příběhy doplněné fotografiemi, ať si děti lépe dokáží to skotačivé štěně představit .. Jedna z knih mého dětstvi ...pravda, nejvíc mě v té době zajímali hlavně ty obrázky :))

Dani3
11.11.2016 5 z 5

Moc pěkné povídání.

hanka24
15.10.2016 5 z 5

Oblíbená knížka z dětství, nádherně psaná, nikdo se u ní nemůže nudit. Vždycky jsem si pejska přála a proto pro mě byla tahle knížka takovou náhradou :)

AlenaZelova
30.07.2016 5 z 5

Přečíst si Dášeňku mě napadlo díky čtenářské výzvě. Pamatovala jsem si hlavně obrázky, ale teď s odstupem času se na knížku dívám opět trochu jinak. Knížka mě opravdu mile překvapila a jsem z ní nadšená! Krásně popsáno, úsměvné, příjemné čtení doplněno vtipnými obrázky a fotografiemi.

Edona
17.07.2016 4 z 5

Ač mě se do ruky dostala až ve dvaceti (díky za čtenářskou výzvu), svým dětem ji dám mnohem dřív. Krásné povídaní, doplněné ilustracemi a nakonec i fotkami "nebezpečné" Dášenky.

kamila234
31.05.2016

mne baví vypravění na cédečku je lepší než kniha.

Liliana2006
03.05.2016 5 z 5

nic tomu nechybí

bara9550
29.04.2016 5 z 5

kniha z dětství, která bude doufám i knihou mých dětí v dětství :)

Mondie
24.04.2016 5 z 5

Ano, kniha mého dětství. :)

Tanaka T.
16.04.2016 4 z 5

Roztomilé a úsměvné... Je vidět, jak měl autor své pejsky rád. I já jsem si ráda po letech toho malého psího raráška připomněla.

alnahu
14.03.2016 5 z 5

Díky čtenářské výzvě ,jsem se vrátila opět do dětských let a půjčila si tuto nádhernou knihu od vnoučat a znovu si ji přečetla. Byla to v mém dětství má nejoblíbenější kniha s ilustracemi Josefa Čapka. I dnes se mi líbí, jak pan Čapek popisuje právě narozené štěňátko "bylo to takové bílé nic, co se do dlaně vešlo". Čapek krásně popisuje Dášenčiny první krůčky. Když ji narostou zoubky, jak se snaží vše rozkousat , kouše i svoji mámu Iris. V dalších kapitolách Čapek popisuje fotografování Dášenky , která je velmi neposedná. Na konci knihy najdeme celé Dášenčino fotoalbum. Tato kniha by měla patřit do každé dětské knihovničky, je to velmi milý ,úsměvný příběh jednoho štěňátka. Kniha se líbila mě ,mým dětem a teď i mým vnoučátkům.

psi pohádky pro děti zfilmováno Večerníček štěňata pro děti od 4 let

Karel Čapek