Dotek jako led

Dotek jako led https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511723/bmid_dotek-jako-led-mgp-511723.jpeg 4 466 90

Dark Elements série

Layla Shawová se zoufale snaží posbírat co nejvíce střípků svého zničeného života. Svého nejlepšího přítele Zayna se nadále nesmí dotknout kvůli své tajemné síle polibku, který krade duši. Klan Strážců, který ji vždy chránil, před ní zčistajasna ukrývá nebezpečná tajemství. A na Rotha, zakázaného démonského prince, jenž ji chápal jako nikdo na světě, už Layla nemůže ani pomyslet. Jakmile se však konečně začnou rozvíjet její schopnosti, zjišťuje, že pád na dno je jen začátek. Teď se jí nabízí dráždivá chuť toho, co bylo vždy zakázáno, a ona konečně dostává to, po čem vždy toužila. Vzhledem k tomu, že se však doslova rozpoutalo peklo a počet obětí se hromadí, může být cena vyšší, než je Layla ochotná zaplatit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

Stone Cold Touch , 2014

Lutzinka
16.02.2023 3 z 5

Protože jsem rozhodně "navždycky" team ROTH, tak se mi první díl líbil víc. Zaynovi nějak nemůžu přijít na chuť. Tímto zdravím Tamlina.

Layla sice není až tak hloupá, jako Emílie v KH, ale i tak mi dost vadila, autorka jí schválně uvázala pásku přes oči, aby to prostě vyhovovalo jejímu záměru - zamilujme si všichni Zayna, ale sakraaa, to to nešlo udělat trochu líp?

V podstatě tady nebyla ani žádná akce, pátrání po Lilinovi bylo asi tak napínavé a zajímavé, jako hledání ztraceného času, a celkově je vidět, že autorce jde o "romantiku" víc, než o děj.

I tak ty stránky rychle mizely pod rukama a já doufám v trochu lepší další díl, jen mi prosím neříkejte, že skončí s Kameňákem, to bych nemusela přežít...

Matri
14.02.2023 5 z 5

Prvá časť sa mi páčila a druhá jej nezostala nič dlžná. Bola minimálne rovnako napínavá, úsmevná a vzrušujúca. Mám rada milostné trojuholníky, a tiež mám slabosť pre tých temnejšich, ideálne čierno vlasých típkov (rozumej typ Roth), takže budem silno veriť, že nakoniec "vyhrá" ten pravý (Roth Roth Roth)! Síce som pomerne skoro tušila, kto /čo je hľadaný záškodník, ale vôbec nevadí a čítanie som asi prvotriedne užila. Moc sa teším na záverečný diel, len ma asi šľak trafí, lebo naozaj si neviem tipnuť ako to dopadne (s kým dopadne L).

happy19
13.02.2023 5 z 5

Úplně jsem se zapotila...klidnější rozjezd,ale ten dojezd...!
Stop,červená..a teď čekej na závěrečný díl!
Skvělá jízda!Tohle je hodně návykové čtení,-)
Jsem #teamROTH od začátku,na tom se nic nezmění,-)
Holt zlobivý kluci vždy (o)vládnou:-)
A věřím,že tenhle nám ještě ukáže...temnotu prince,-)

"Nebojím se, že přijdu do pekla. Podle toho, co jsem na tomto světě viděl, soudím, že už v pekle jsem."

Dela90
10.02.2023 5 z 5

Layla je rozpolcená mezi tím co prožila a následně ztratila u Rotha a co by chtěla, ale nemůže mít u Zayna. Stále ho nemůže políbit, protože by mu ukradla duši. Strážci její klan, se k ní začne chovat jinak, necítí se v domě dobře. Takže jakmile se jí naskytne příležitost snaží se pátrat po tom co se vyvolo rituálem. Jedno nebezpečí číhá za druhým. Celá škola je v ohrožení. Dokáže Layla odolat svým choutkám? Dokáže spolupracovat s těmi správnými osobami nebo ji to bude stát víc, než je ochotná a schopná zaplatit?

Tohle je naprosto návykové čtení, která vás vtáhne do svého děje mezi strážce a démony.
A vy budete hltat kapitolu za kapitolou. Musím podotknout, že z prvního dílu jsem moc odvářená nebyla. Nicméně, je dobré příběhu dát ještě jednu šanci. Protože tohle, tohle byla bomba! Obrat o 360 stupňů, z kterého jsem si doslova sedla na zadek. Woow! Akce tajemství, nebezpečí a taky trošku romantiky v jednom.

Moc se mi líbilo, že první kapitoly seznamuje autorka, čtenáře s tím, co se stalo v minulém díle, když knížky čtete s časovým odstupem tohle se vážně hodí.

Co se týče milostného trojúhelníku, který byl zmíněn už v jedničce. Nejsem zastánce téhle romantiky. Ale! Tady to sedělo. Layla. Je prostě mladá holka, která úplně neví, co chce. Je mezi nimi taková rozpolcená. Zayne se v tomhle díle docela projevil. Nějak si ho prostě řadím mezi “šampóny” byť Laylu chránil co, to šlo. Pořád mi k ní, ale nesedí. Já jsem prostě na ty grázlíky, co si budeme podívat. Takže tým ROTH.

Bambi se mi doslova vryla pod kůži - její oddanost mě opravdu fascinovala.

Myslím si, že ani na jedné stránce se nenudit nebudete, protože knížka má takový šmrnc. Konec knížky byl naprosto překvapující a dechberoucí. Všechno se protne a vyřeší, ale zároveň zůstane otevřené. A vy najednou zjistíte, že je konec a už tam není žádná kapitola. Musím říct, že jsem byla docela v šoku a doufám, že třetí díl vyjde brzy.

Za mě jedno velké doporučení, tohle fakt stálo za to!

Ketfl
09.02.2023 5 z 5

První díl série nechal nejednoho čtenáře v napětí, jak se celý příběh bude v druhém díle vyvíjet. Já sama se nemohla druhého dílu dočkat. A hned prozradím, že tento díl předčil moje očekávání. Kdo byl nadšený z prvního dílu, tak se rozhodně může těšit na to, že tento díl je mnohem větší jízda. Celý příběh provází jedna akce za druhou, rozhodně se mi nestalo, že bych se začala nudit. Naopak čtenář je doslova nucen otáčet jednu stránku za druhou, aby zjistil, co se stane dál. O napětí, zvraty, ale i romantiku v tomto díle rozhodně tedy není nouze.

Co se týče milostného trojúhelníku, tak nejsem vždy úplně nadšená, když na něj v knize narazím. Přiznám se, že někdy doslova lituji hlavní hrdinku, když si má vybírat. Ač za mě jasně vede Roth, tak Zayne, který v tomto díle dostal také více prostoru, se k Layle celou dobu choval neskutečně ochranářsky a hezky, takže mě snad bude i trochu mrzet, pokud si ho Layla nevybere. Ale stejně doufám, že si vybere Rotha.

Nejvíce mi na knize ale lezlo na nervy chování Layly. Spousta jejích reakcí byla samozřejmě adekvátní jejímu věku (17 let). Někdy ale vůbec nechápala i to, co jí bylo řečeno doslova. To jsem si pak ťukala na čelo, jestli je opravdu tak nechápavá?

Celý příběh samozřejmě vygraduje velkým zjištěním a já jsem nesmírně zvědavá, co si pro nás autorka připravila dál. Doufám jen, že v dalším díle dostanou více prostoru Bambi, drak Dupík a také koťata. Ty bych fakt ráda viděla v akci!

Moc se těším na pokračování!

kristy.books
09.02.2023 4 z 5

Prvý diel série Dark Elements (YA fantasy romance) sa mi dosť páčil, ešte k tomu sa skončil v tom najlepšom, takže pokračovanie som si nemohla nechať ujsť. Trochu som sa bála, ako to bude s mojou pamäťou, veď Polibek bez duše som čítala už pred niekoľkými mesiacmi, no autorka medzi riadkami veľa veci z jednotky pripomenula a objasnila, takže som nemala problém opäť sa rýchlo zorientovať v deji.

Ľúbostný trojuholník, ktorý autorka načrtla už v jednotke, sa v tejto časti ešte viac prehĺbil a skomplikoval. Myslela som si, že mám svojho favorita, no počas čítania sa ukázalo, že môj výber nie je až taký jednoznačný a moje pocity sa menili ako na horskej dráhe. Raz prevládal jeden "nápadník", potom druhý, inokedy boli misky váh vyrovnané... Na konci som však cítila, že jeden z chlapcov u mňa predsa len o kúsok vedie.

Zatiaľ, čo predtým dostal viac priestoru Roth, tentokrát bol v popredí Zayne a ja som si oboch obľúbila. Roth je "rebel", ktorý si robí čo chce, rád porušuje pravidlá, riskuje a robí si zo všetkého srandu. Práve jeho zmysel pre humor na ňom tak zbožňujem, jeho hlášky a nafúknuté ego ma neraz rozosmiali. Zayne je zasa ten "dobrý chlapec", predtým som z neho síce mala zmiešané pocity, lebo sa mi nezdalo, že by Laylu považoval za niečo viac ako kamarátku, a tak jej nechcene ublížoval, ale teraz sme ho mali možnosť lepšie spoznať a jednoducho si ma získal, predovšetkým svojou dobrosrdečnosťou a starostlivosťou. A teraz si medzi nimi vyber...

Ani sama Layla nevedela, čo/koho vlastne chce. Je mi jasné, že táto postava niektorým čitateľom nesadne, tiež som nad ňou miestami prevracala očami. Nemala to však jednoduché, jej doterajší život sa otriasal v základoch, dozvedela sa veľa tajomstiev, otočili sa jej chrbtom ľudia, ktorých považovala za rodinu a musela sa vyrovnať s mnohými zmenami.

Samozrejme, že pokrok nastal aj vo fantasy linke. Na scéne sa objavil nový "nepriateľ", ktorý mohol napáchať veľa škôd, preto museli démoni a Strážcovia spojiť svoje sily, aby ho našli a zastavii... čo sa však ľahšie povie ako urobí. Posledných cca 50 strán bolo najviac akčných, pokazilo sa všetko, čo sa len dalo a dostali sme odpovede na viaceré otázky (mala som pár predpokladov, takže niektoré odhalenia ma až tak neprekvapili). Pri týchto kapitolách som ani nedýchala. Ako to je u autorky zvykom, príbeh opäť skončil v tom najlepšom, takže dúfam, že pokračovania sa dočkáme čo najskôr.

Dotek jako led som si užila, najmä čo sa týka romantiky a humoru, hoci sa musím priznať, prvá časť ma oslovila trochu viac (a to najmä z toho dôvodu, že v tejto časti bolo na mňa málo scén s Rothom). Príbeh je napísaný vtipným štýlom, čítal sa mi ľahko a rýchlo, ani som si neuvedomovala, ako mi ubieha jedna stránka za druhou.

Knihomol_ka
09.02.2023 5 z 5

ᴅʀᴜʜʏ́ ᴅɪ́ʟ sᴛʀʜᴜᴊɪ́ᴄɪ́ sᴇ́ʀɪᴇ ᴅᴀʀᴋ ᴇʟᴇᴍᴇɴᴛs, ᴋᴛᴇʀᴀ́ ᴜᴢ̌ ʙʀᴢʏ ᴠʏᴊᴅᴇ. ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴛᴏ ʙʏʟᴀ ɴᴇᴊᴏᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴠᴀɴᴇ̌ᴊšɪ́ ᴋɴɪʜᴀ ᴛᴏʜᴏᴛᴏ ʀᴏᴋᴜ. ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ʙʏʟ ᴏᴅ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴠᴇʟᴍɪ ᴢᴀᴊɪ́ᴍᴀᴠʏ́ ᴀ ɴᴀᴘɪ́ɴᴀᴠʏ́. ᴛᴇɴᴛᴏ ᴅɪ́ʟ ᴊᴇ ᴅᴀʟᴇᴋᴏ ᴢᴀᴊɪ́ᴍᴀᴠᴇ̌ᴊšɪ́ ᴀ ɪ ᴄ̌ᴛɪᴠᴇ̌ᴊšɪ́. ᴘʀ̌ɪɴᴇsᴇ ɴᴀ́ᴍ sᴘᴏᴜsᴛᴜ ɴᴏᴠʏ́ᴄʜ ᴢᴠʀᴀᴛᴜ̊ ᴀ ᴏᴅ ᴋɴɪʜʏ sᴇ ɴᴇʙᴜᴅᴇᴛᴇ ᴍᴏᴄ ᴏᴅᴛʀʜɴᴏᴜᴛ ᴀ ʀᴏᴢʜᴏᴅɴᴇ̌ sᴇ ɴᴇʙᴜᴅᴇᴛᴇ ᴀɴɪ ɴᴀ ᴍɪɴᴜᴛᴜ ɴᴜᴅɪᴛ. ᴢᴀᴊɪ́ᴍᴀᴠʏ́ ᴊᴇ ᴢᴅᴇ ɪ ᴍɪʟᴏsᴛɴʏ́ ᴛʀᴏᴊᴜ́ʜᴇʟɴɪ́ᴋ ᴍᴇᴢɪ ʟᴀʏʟᴏᴜ, ᴢᴀʏɴᴇᴍ ᴀ ʀᴏᴛʜᴇᴍ.

ᴠ ᴘʀᴠɴɪ́ᴍ ᴅɪ́ʟᴇ sᴇ ᴅᴏᴢᴠɪ́ᴍᴇ ᴄᴏ ᴊᴇ ʟᴀʏʟᴀ ᴢᴀᴄ̌ - ᴊᴇ ɴᴀ ᴘᴜ̊ʟ ᴅᴇ́ᴍᴏɴ ᴀ ɴᴀ ᴘᴜ̊ʟ sᴛʀᴀ́ᴢ̌ᴄᴇ, ᴊᴇᴊɪ́ᴢ̌ ᴘᴏʟɪʙᴇᴋ ᴊᴇ sᴍʀᴛɪ́ᴄɪ́.

ᴢᴀʏɴᴇ ᴊᴇ ᴊᴇᴅɴɪ́ᴍ ᴢᴇ sᴛʀᴀ́ᴢ̌ᴄᴜ̊, ᴋᴛᴇʀʏ́ ᴄʜʀᴀ́ɴɪ́ ᴍᴇ̌sᴛᴏ ᴀ ᴛᴀᴋʏ ʟᴀʏʟᴜ. ᴠ ᴛᴏᴍᴛᴏ ᴅɪ́ʟᴇ ᴅᴏsᴛᴀɴᴇ ᴛᴀᴋʏ ᴠɪ́ᴄ ᴘᴏᴢᴏʀɴᴏsᴛɪ ᴄᴏᴢ̌ ᴍɪ ᴠᴜ̊ʙᴇᴄ ɴᴇᴠᴀᴅɪʟᴏ ᴀ ᴊsᴇᴍ ʀᴀ́ᴅᴀ, ᴢ̌ᴇ ᴊsᴇᴍ ᴍᴇ̌ʟᴀ ᴍᴏᴢ̌ɴᴏsᴛ ʜᴏ ɪ ʟᴇ́ᴘᴇ ᴘᴏᴢɴᴀᴛ.

ʀᴏᴛʜ ᴊᴇ ᴅᴇ́ᴍᴏɴ ɴᴇʙᴏʟɪ ᴘᴇᴋᴇʟɴʏ́ ᴘʀɪɴᴄ, ᴋᴛᴇʀʏ́ sɪ ᴢɪ́sᴋᴀ́ sʀᴅᴄᴇ ɴᴀ́s ᴠšᴇᴄʜ ᴀ ᴛɪ́ᴍ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊɪsᴛᴀ́.

ɴᴇsᴍɪ́ᴍ ᴛᴀᴅʏ ᴢᴀᴘᴏᴍᴇɴᴏᴜᴛ ᴀɴɪ ɴᴀ ʙᴀᴍʙɪ, ᴋᴛᴇʀᴏᴜ ᴍᴀ́ᴍ ʀᴀ́ᴅᴀ ᴜᴢ̌ ᴏᴅ ᴘʀᴠɴɪ́ʜᴏ ᴅɪ́ʟᴜ ᴛᴀᴋʏ ʙʏᴄʜ ᴛᴀᴋᴏᴠᴇ́ʜᴏ ᴍᴀᴢʟɪ́ᴋᴀ ʙʀᴀʟᴀ.

ᴄᴇʟʏ́ ᴛᴇɴʜʟᴇ ᴅᴇ̌ᴊ sᴇᴍ ʜʟᴛᴀʟᴀ sᴛʀᴀ́ɴᴋᴜ ᴢᴀ sᴛʀᴀ́ɴᴋᴏᴜ ᴀ ᴅᴏ ᴘᴏsʟᴇᴅɴɪ́ ᴄʜᴠɪ́ʟᴇ ᴊsᴇᴍ ɴᴇᴛᴜšɪʟᴀ ᴄᴏ sᴇ sᴛᴀɴᴇ ᴀ ᴋᴅᴏ ᴢᴀ ᴛɪ́ᴍ ᴠšɪ́ᴍ sᴛᴏᴊɪ́. ʀᴏᴢʜᴏᴅɴᴇ̌ sɪ ɪ ᴛʀᴏᴜғᴀ́ᴍ ʀ̌ɪ́ᴄɪ, ᴢ̌ᴇ ᴅʀᴜʜʏ́ ᴅɪ́ʟ ᴊᴇ ᴅᴀʟᴇᴋᴏ ʟᴇᴘšɪ́ ᴊᴀᴋ ᴘʀᴠɴɪ́. ᴋᴏɴᴇᴄ ʙʏʟ ᴄᴇʟᴋᴇᴍ šᴏᴋ, ᴊᴇʟɪᴋᴏᴢ̌ ᴛᴏ sᴋᴏɴᴄ̌ɪʟᴏ ᴠᴇʟᴍɪ ᴏᴛᴇᴠʀ̌ᴇɴᴇ̌ ᴀ ᴊᴀ́ ᴘᴏᴛʀ̌ᴇʙᴜᴊɪ ɴᴀ ᴠšᴇᴄʜɴᴏ ᴏᴅᴘᴏᴠᴇ̌ᴅɪ, ᴀʟᴇ ʜᴏʟᴅ ɴᴀ ᴛᴏ ɴᴇᴊʟᴇᴘšɪ́ sᴇ ᴍᴜsɪ́ ᴘᴏᴄ̌ᴋᴀᴛ.

ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴜᴊɪ ᴠšᴇᴍ ᴍɪʟᴏᴠɴɪ́ᴋᴜ̊ᴍ ғᴀɴᴛᴀsʏ. ᴋɴɪʜᴀ sɪ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴢᴀsʟᴏᴜᴢ̌ɪ́ ᴘʟɴʏ́ ᴘᴏᴄ̌ᴇᴛ ʜᴠᴇ̌ᴢᴅɪᴄ̌ᴇᴋ. ᴅᴏᴜғᴀ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ɪ ᴠᴀ́ᴍ sᴇ ᴋɴɪʜᴀ ʙᴜᴅᴇ ʟɪ́ʙɪᴛ ᴀ sᴘʟɴɪ́ ᴠᴀšᴇ ᴏᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴠᴀ́ɴɪ́.

#spolupráce #knihydobrovsky #knizniambasador

Literarytwins
08.02.2023 4 z 5

Dlouho očekávaný druhý díl Dotek jako led ukončil dlouhá čekání fanoušků série Dark elements a přináší nám knihu, která v mnohých ohledech předčila má očekávání. Pro mě byl první díl čtenářsky ještě o fous lepší než Polibek bez duše. Nenašla jsem v knize hluchá místa, kde bych měla pocit, že bych se nudila. Hned od prvních stránek je vám postupně dávkován koktejl plný otázek, zvratů a překvapivých zjištění. Byla jsem stále jako na trní a toužila po odhalení tajemství, začal tak hon za odpověďmi. Nebojte, pokud jste trnuli hrůzou, co se stalo s Rothem, dozvíte se to poměrně brzy. A teď k samotným postavám. Z prvního dílu série víte, že v tomto případě máme co dočinění s milostným trojúhelníkem. (Já osobně jim tedy v knihách neholduji, to už jsou zajímavější klasické harémové romance.) Přiznám barvu a prásknu na sebe, že jsem rozhodně tým Roth a byla jsem zarytě proti Zaynovi, vůbec mi ničím neučaroval. Dotek jako led ale můj pohled na něj trochu pozměnil a získal si mé částečné sympatie. Ale za tu "Lalinku" bych ho hnala, tím mi stále pije krev. Zůstávám však fanda týmu démonů a zejména Rotha a doufám, že z tohoto milostného trojúhelníku vyjde jako vítěz právě on. Bambi a koťátka a další stvoření jsou pro mě vítaným zpestřením a opravdu jsem si je velmi oblíbila. Pevně však doufám, že se v dalším díle dočkáme toho, že Roth konečně "vyvenčí" draka :) Co mi ale jako jediné v knize opravdu vadilo, byla samotná hlavní hrdinka Layla. Já chápu, že je jí 17, ale vzhledem k prostředí, kde vyrůstala a co vše na vlastní oči i viděla bych čekala, že nebude tak hrozně naivní a lepá k věcem. Místy už mi totiž přišla vyloženě už hloupá. Kniha sama o sobě by u mě získala plný počet, ale za Laylu to hodnocení stáhnu. Někdy méně v některých ohledech je možná více. A kdo je vlastně padouch? To byste rádi věděli co? někdo, u koho by to skoro nikdo nečekal. Ne nadarmo se říká, že pod svícnem je největší tma...

EvikU.
08.02.2023 5 z 5

Druhý díl série Dark Elements. Tato série se mi dostala pod kůži. Mám ráda tento žánr, tady jde o hledání Lilina, který označuje lidé jen dotekem a bere jim duši. V prvním díle byl spuštěn proces, kdy přivolali Lilina na svět… začnou se dít nečekané věci a Layla jako dcera Lilith je do toho samozřejmě zapletená a podezřelá. Celá kniha je napínavá, dojemná, skvěle vykreslený příběh i démoni mají srdce.

Romantická linka trojúhelníku Layla, Roth a Zayne. Miluju je všechny tři, ani se nedivím, že se v tom Layla plácá. Oba jsou svým způsobem prostě k sežrání. Přestože mezi Rothem a Zaynem je přirozená rivalita, místy je lepší, když v pátrání po Lilinovi spolu budou spolupracovat.

Laylu jsem si moc oblíbila. Líbí se mi, jakou z ní udělala autorka postavu. Napůl démon, napůl strážce. I to, jak se o svém původu dozvídá postupně. Některé svoje schopnosti teprve poznává, neví jak co funguje… a pak má svůj velký strach. A Bambi, kterou dostala od Rotha, tetování hada, který dokáže obživnout a chránit ji. Toho hada miluju.

Prostředí v knize je tak krásně popsané, že ať už strážce nebo démoni, když se proměňovali ve svou podobu, krásně jsem si je představila. Velmi dobře napsané, mít víc času, přečetla bych ji na jeden zátah.

Na konci knihy jsem měla slzy v očích. Kniha má už navždy kus mého srdce a já se moc těším, jestli bude další díl.

MaláKnihomolka
08.02.2023 5 z 5

Předem upozorňuji, že vám tu můžu svojí recenzí vyspoilerovat první díl.

„I love you Layla, do you hear me? I’ve loved you since the first moment I heard your voice and I will continue to love you. No matter what. I love you.“

V tomto dílu se čtenáři dostane především milostného trojúhelníku mezi Laylou, Zaynem a Rothem. Jak jsem si nejdříve oblíbila bad boye Rotha, tak tady si mě docela získal i hodný Zayne, ačkoliv u mě náš démoní princ před strážcem stále o kousek vede.

Děj byl nabitý akcí od začátku až po konec. Tajemství, zrady, intriky, úmrtí. Prakticky pořád se něco dělo a vás to tak nutí číst pořád dál. Je teda pořád poznat, že to není zrovna nejnovější knižní trilogie, ale mně to na tom vůbec nevadí. I tak si vždycky užívám ten humor, pošťuchování a narážky mezi hlavními postavami. Například Rothovo přezdívku pro Zayna aka Kameňáka si budu pamatovat ještě dlouho.
Taky nesmím zapomenout zmínit moji oblíbenou hadí pokrevnici Bambi. Takové tetování bych brala taky. Plus doufám, že ve třetím dílu dostaneme konečně víc Rothova draka, hah. A na závěr - koťátka! Proč tam nebyly víc? Já ty nezbedy vážně žeru!

Co se týče posledních cca 100 stran knihy, tak to byl vážně nářez. Od začátku jsem sice tušila kdo za přízraky a mrtvými stojí, ale ten zbytek? To bylo vážně nečekaný a já ty stránky naprosto hltala. Opět tu máme dost otevřený konec, takže nám zase nezbývá než čekat na ten poslední třetí díl, který nám doufám zodpoví všechny otázky.

Pokud máte jako já rádi fantasy s romantickou linkou, pak určitě dejte příležitost této sérii.