Dotek jako led

Dotek jako led https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511723/bmid_dotek-jako-led-mgp-511723.jpeg 4 466 90

Dark Elements série

Layla Shawová se zoufale snaží posbírat co nejvíce střípků svého zničeného života. Svého nejlepšího přítele Zayna se nadále nesmí dotknout kvůli své tajemné síle polibku, který krade duši. Klan Strážců, který ji vždy chránil, před ní zčistajasna ukrývá nebezpečná tajemství. A na Rotha, zakázaného démonského prince, jenž ji chápal jako nikdo na světě, už Layla nemůže ani pomyslet. Jakmile se však konečně začnou rozvíjet její schopnosti, zjišťuje, že pád na dno je jen začátek. Teď se jí nabízí dráždivá chuť toho, co bylo vždy zakázáno, a ona konečně dostává to, po čem vždy toužila. Vzhledem k tomu, že se však doslova rozpoutalo peklo a počet obětí se hromadí, může být cena vyšší, než je Layla ochotná zaplatit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

Stone Cold Touch , 2014

monika3332
21.03.2023 5 z 5

Přečteno a už se těším na pokračování. Zajímá mě jak tohle dopadne a s kým nakonec Layla bude :)

dam.si.knihu
18.03.2023 5 z 5

Pokud umí někdo napsat fantasy knihu vsazenou do dnešní doby, plnou nestvůr, žhavějších scén, ale hlavně také s poradním romantickým trojúhelníkem, tak je to Jennifer L. Armentrout!
Autorka mě opět nezklamala, byť je tohle "jednodušší" fantasy, u které si nemusíte pamatovat tisíce postav a intrik, tak hlavní zápletka je na jedničku! :)

zuzak82
16.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Už v prvním díle se rozehrál milostný trojúhelník, který tady pokračoval. Bohužel mi to časem už přišlo otravné, jak Layla neustále měnila své city od jednoho k druhému a naopak. Navíc samotný děj se nikam moc neposouval. Jakmile ale začala poslední část knihy, vše se konečně rozjelo a mě to opět začalo bavit.
Za mě tedy průměrných 60%.

Nelly
11.03.2023 4 z 5

Opět slabší čtyři hvězdy jako u prvního dílu - místy dětinské (nevadilo by mi to, kdyby autorka v té úrovni pro mladší čtenářky zůstala a nepřidávala na žhnoucím stavu mezi hlavními protagonisty - a jak to tak vypadá, v dalším díle jistě v tomto směru přidá). Jinak námětově originální, ale na mne málo napínavé a strhující, snad jen závěr to trošku vylepšil. Uvidíme, jak se to vyvine dál, šanci sérii dám...

Slůník
08.03.2023 4 z 5

Pořád se mi moc líbí, jak Layla uvažuje. Ozvláštňuje to tolikrát ztvárněný trojúhelník. A určitě mě zajímá, co autorka s hrdiny zamýšlí dál :-)

Atara16
07.03.2023 4 z 5

Takový další pro mě chaoticky díl.Většina knihy o milostném trojúhelníku a konec pecka.

Mamka_cte
07.03.2023 4 z 5

Druhý díl triologie Dark Elements. Tento díl se mi líbil méně, připadalo mi, že je to stále to stejné dokola. Jediné co, tak konec.. to byla topka a já koukala s otevřenou pusou, protože tohle, TOHLE jsem vážně nečekala. Ale i přes ten začátek se to zase četlo dobře a moc rychle byl konec. A opět.. zas otevřený konec. Autorka za to půjde do pekla

V tomto díle se úplně rozvinul milostný trojúhelník a Layla lítala mezi Zaynem a Rothem jak hadrová panenka bez mozku..
a snad už si v třetím díle konečně vybere. Doporučuji Rotha

Ani v tomhle díle jsem Laylu nemusela, ale už to bylo lepší Zayn se už taky rozhoupal, ale stejnak stále vedl ten temný princ Roth! On je prostě moje další láska ve světě fantasy.

Opět se tu objevila Bambi já bych taky chtěla takového oddaného mazlíka ta mě baví od prvního dílu!

Těším se na závěrečný díl, snad se i více objeví Dupík nebo koťata . V této serii Dark Elements si milovník fantasy přijde na své a ja nemůžu jinak, než doporučit.!

ydnac
06.03.2023 5 z 5

NADPŘIROZENÝ TROJÚHELNÍK PODRUHÉ :-)

Layla přestala vidět duše.
Roth se vrátil z jámy pekelné a pořád je to drzý démon, jen jeho plány jsou trochu nejasné.
Zayn brání Laylu za všech okolností.
Objevují se přízraky a mrtvoly.
Někdo vysává lidem duše...
Vypadá to, že SE ZRODIL LILIN (syn Lilith), nebezpečný démon.
Samozřejmě naše trojice je zmítána emocemi, touhou a přitažlivostí :-)
Sexy strážce a neodolatelný démon :-) To je holt dilema :-)

Dvojka mě bavila víc než jednička :-)
A zase je to tu - OTEVŘENÝ KONEC.
A ČEKÁNÍ NA DALŠÍ DÍL
Těším se :-)

Airelle
06.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Miluju tuhle sérii, první díl byl pro mě příjemným překvapením, ale tohle bylo tak skvělý, jeden z nejlepších druhých dílů, co jsem kdy četla. Většinou bývá druhý díl takový výplňový, ale tohle bylo skvělé pokračování. Na scéně se objevuje Lilin, démonické stvoření, které stejně jako Layla vysává duše.

Vzhledem k tomu, jak končil první díl, jsem byla zvědavá, jak se s tím autorka popasuje a opravdu jsem byla překvapená, takhle jsem to rozhodně nečekala. Chování Rotha mě absolutně štvalo, chvíli jsem si říkala, že nechápu, o co mu jde, nedokázala jsem uvěřit tomu, že to vše, co se odehrálo v prvním díle, byla jen nějaká hra.

Kdo byl dalším překvapením tohoto dílu, byl mile se chovající Zayne, který mě v prvním díle neskutečně vytáčel. Mám ho teď o trochu radši, ale stále jsem v týmu Roth.

Stále zbožňuji Bambi, která má víc schopností než jsem vůbec tušila. Rozuzlení, kdo je Lilin, pro mě sice nebylo překvapení, protože už jsem ke konci řvala: Máte ho tam, je to ten a ten, proč to nevidíte?

sebemi
05.03.2023 3 z 5

První díl se mi líbil o dost více, tady se neřeší,co by se řešit mělo a co mi bylo jasné více méně od začátku,ale v popředí je předvídatelné pubertální drama. A na to už jsem fakt stará. I tak ale Armentrout píše velmi čtivě a opravdu škoda nevyužitého námětu.

PetraKysova
04.03.2023 3 z 5

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že autorka ma výborné nápady ale prevedenie už nie. Áno áno nie som cieľová skupina uz dooost dlho. Tak prečo to čítam....
Takto pre cieľovku ±14 to bude super kniha. Áno akože trojuholník, áno akože vzdorovitá teenka, akože vtipné hlášky.
Pre ±25 viac, ani to neberte do rúk. Milujem nápad tejto knihy, naozaj je brilantný. Ale mal by ho napísať niekto iný. To neustále fňukanie, zatajovanie dosť dôležitých skutočností. Zayn si všimne Laylu až keď sa o ňu začne zaujímať Roth. Akože nie. Na knihu som už stará.
Som zvedavá ako to skončí ale potom celá séria upadne do zabudnutia.
Hviezdičku navyše dávam za krásnu obálku.

CdC
04.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Můj oblíbený díl celé série. Layla se plácá ve všem, co se dá - tím, kým je - démon nebo Strážce? - které schopnosti u ní nakonec vyhrajou? - mezi Rothem a Zaynem, který najednou projevuje zájem, i když předtím byl tak nedosažitelný - a nakonec se plácá v celé té záležitosti s Lilinem. Nic není jasné, všechno je otevřené, a člověka žene dopředu, že potřebuje vědět, jak to celé dopadne. Asi proto se mi tenhle díl tak líbí. Plus mě hodně bavila dvojice Cucka a Kaňka, o těch bych si klidně přečetla i nějaký spin-off. Četlo se mi to dobře, jako hnidopich bych si i v české verzi samozřejmě něco našla, ale čeho si spíš u Armentroutové všímám, je to, že ty knihy častokrát stojí tak nějak o samotě, i když se díly prolínají, protože některé věci autorka využívá jen jednou, protože se jí prostě hodí (to je nejvíc vidět v trojce, kde je jeden brutální kiks). U téhle knihy jsem nechápala, a teď spoiluju: proč všem přijde normální, že Lilin ovládá přízraky po tom, co vezme duši, ale nikdo se nepozastaví nad tím, že Layla, i když duši vzala, to neumí? Třeba u toho "dortíčku". No, ale já si i přesto knížku užila, finále je parádně našlapané a Roth a jeho hlášky jsou prostě super :-)

jitka_dankova
02.03.2023 5 z 5

Neotřelé pokračování příběhu lásky okořeněného o paranormální prvky. Ač milostné trojúhelníky zrovna moc nemusím, tato série mi přirostla k srdci a složité vztahy dospívající dívky, která teprve objevuje všechno o lásce, mne bavilo sledovat. A to už dávno nejsem cílová skupina. Tento druhý díl byl výborný především v tom, že se v něm děje spousta věcí a atmosféra začne být krapet ponurá a depresivní, u mne došlo i na slzy. J. L. Armentrout si holt ve svých sériích libuje v některých bolestnějších momentech, které citlivky jako já můžou krapet rozhodit. Stejně jsem ale tento díl četla několikrát jak v angličtině, tak teď i v češtině, protože je prostě krásný a romantický, stejně jako pak poslední díl série. Rozhodně nejde o žádnou nudnou výplňovku, nýbrž o půvabné čtení pro mladé dívky.

Bryel
02.03.2023 5 z 5

"I zlo je na světě zapotřebí a možná není až tak špatné."

Tak toto byla naprostá bomba! Další skvělý kousek z dílny mé oblíbené autorky Jennifer L. Armentrout.
Dotek jako led je ještě akčnější, nabitější a propracovanější než předchozí díl. Kromě rozumné míry napětí je příběh doplněn i o skvělou dávku humoru a duchaplné dialogy mezi ústřední trojicí (jejich slovní škádlení je přímo kouzelné). Téma milostného trojúhelníku se od prvního dílu výrazně posouvá, přesto je zřejmé, komu si autorka přeje, abychom fandili. Rothovi! :)
Vyzdvihla bych i zapojení zvířecích mazlíčků - had Bambi, pekelní psi Zvonek a Kvítek i ďábelská koťata jsou vedlejší postavy k sežrání. Co bych vytkla? Ten krutě otevřený konec. Takže.. Kdy už bude pokračování? ;-)

bowlly
27.02.2023 5 z 5

No to jsem ale bl..., že jsem ten druhý díl četla. Nedokážu usnout bez toho, abych se nepodívala na net, zda už je info o třetím díle. Kdybych věděla, že to bude taková bomba, určitě bych se čtením počkala, až vyjdou všechny díly a pak si je přečetla najednou. Teď mi nezbývá nic jiného než čekat a čekat a čekat..... tesknit, funět nedočkavostí u PC a doufat, že to bude brzo... sakra!!!

Arlienen
26.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Na druhý díl série Dark Elements jsem se moc těšila. V prvním díle jsem si oblíbila Laylu, Zayna, Rotha a jeho mazlíčky. Zajímalo mě, jak to bude pokračovat, když se Roth na konci prvního dílu obětoval za Zayna. Na tuto otázku jsem svou odpověď dostala.
Jakmile se na scéně objevil Lilin a Layly schopnosti se začaly měnit, tak jsem si říkala, co se to děje?! Až na samém konci knihy jsem se dozvěděla, kdo je Lilin. Upřímně, nebyla jsem překvapená a docela jsem to i čekala, No, autorka nechala konec otevřený a já musím opět čekat na další díl.

Tady je malá ukázka humoru, který v knize najdete. :-)

Cayman sklonil bradu. ,,Jinak řečeno, stačilo jen, aby zažila orgasmus."
,,Proboha," zaúpěla jsem a ruce jsem si připlácla na hořící obličej. Raději bych byla zpátky v uliččce a nechala se tím Strážcem rozsekat na kousíčky než být tady.
,,A s největší pravděpodobností ne vlastním přičiněním," dodal Cayman. ,,Ostatně si to neumím vysvětlit."

,,Zakopla bys a zlomila si vaz nebo bys spadla na jednoho z našich hlídačů. Nebo by sis je chtěla pohladit."
,,Jakých hlídačů?" Rozhlédla jsem se po schodišti. ,,Nic nevidím."
Roth nic neříkal a pokračoval až nahoru. Průměrný člověk by patnáct pater nezvládl, ale on ani nenopadal dech. Rozrazil další dveře a já uviděla něco, co tam předtím nebylo. Na konci chodby před jeho dveřmi seděli dva psi velcí jako čivavy.
Vypískla jsem a zatleskala rukama. ,,Fakt si je chci pohladit! Jsou tak prťaví!"
Povzdechl si. ,,Slyšel jsem, že na velikosti nezáleží."
,,To ti někdo lhal."
,,Aha, to bude ono." Jemně mě postavil na zem a dál mě držel kolem pasu. ,,Měj na paměti, že vzhled může klamat."
Chtěla jsem se k nměu otočit, ale jeden z krysaříků se postavil.
,,Mohla bych ho nosit v kabelce.... V takové té drahé kabelce."
,,Nemyslím si, že se jim líbí, jak to zní."
Nelíbilo. Oba teď stáli, uši měli stažené dozadu a vrčeli. Jeden zaštěkal. Znělo to jako by kvičel.
Zasmála jsem se. ,,Co by mi tak mohli udělat? Pokousat kotníky?"

Koukl na mě a udělal krok stranou, abych si mohla nastoupit. Právě když chtěl zavřít dveře, vyšel z domu Dez a zamířil k jednomu z esúvéček.
Přejel pohledem ze Zayna na mě. ,,Ona jde snad do toho domu s tebou?"
,,Jo." Opřel se o otevřené dveře a sjížděl staršího Strážce pohledem. ,,Máš s tím problém?"
Dez zvedl ruce. ,,To jsem netvrdil. Jen buďte opatrní." Mrkl na mě a ten pohled říkal, že mě chce vytáhnout z auta a přehodit si mě přes rameno. ,,Vždyť je..."
Zakabonila jsem se. ,,Démon?"
,,Ne." Dez pozdvihl obočí. ,,Chtěl jsem říct ,,holka", taková, co je mladá a nepotřebuje se zranit."
,,Aha." Cítila jsem se jako husa. ,,Dík, že na to upozorňuješ."
Zayne mi zavřel dveře dřív, než jsem mohla ještě něco dodat. Když zkřížil cestu s Dezem, řekl: ,,Víš, nedovolím, aby se jí něco stalo."
Přikývl. ,,I tak. Prostě dávejte pozor."
Jakmile Dez zmizel v útrobách garáže, podívala jsem se na Zayna. Posadil se za volant. ,,Hádej co?"
,,Co?" Motor se rozvrněl.
,,Jsem holka."
Koutky se mu zvedly nahoru. ,,Sklapni."

AnnaNes
25.02.2023 5 z 5

Tak tohle byla bomba. Potřebuji třetí díl ASAP.
Team Roth!

evineckY
25.02.2023 5 z 5

Naprosto perfektní pokračování série !
Ne nadarmo je Jennifer L. Armentrout v mém TOP žebříčku mezi deseti nejlepšími spisovateli. Kniha není žádná vycpávka v sérii, ale ještě více akční, než jednička. A žhavá trojka je dokonalá... samozřejmě + Bambi :-)
Nemůžu se dočkat pokračování !!!
Naprosto doporučuji fanouškům :-)

DreamerX9
23.02.2023 2 z 5

Musim říct že druhý díl mi přišel jako velmi slabý odvar z prvního. Vůbec mě to nebavilo a jak jsem byla nadšená z prvního tak to je teď pryč. Bavil Mě ale humor i originalita

Mikuše-Ivet
16.02.2023 5 z 5

Jak já nemám ráda knihy s otevřeným koncem s dalším dílem v nedohlednu.... Další skvělý díl této série....