Dotek jako led

Dotek jako led https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511723/bmid_dotek-jako-led-mgp-511723.jpeg 4 466 90

Dark Elements série

Layla Shawová se zoufale snaží posbírat co nejvíce střípků svého zničeného života. Svého nejlepšího přítele Zayna se nadále nesmí dotknout kvůli své tajemné síle polibku, který krade duši. Klan Strážců, který ji vždy chránil, před ní zčistajasna ukrývá nebezpečná tajemství. A na Rotha, zakázaného démonského prince, jenž ji chápal jako nikdo na světě, už Layla nemůže ani pomyslet. Jakmile se však konečně začnou rozvíjet její schopnosti, zjišťuje, že pád na dno je jen začátek. Teď se jí nabízí dráždivá chuť toho, co bylo vždy zakázáno, a ona konečně dostává to, po čem vždy toužila. Vzhledem k tomu, že se však doslova rozpoutalo peklo a počet obětí se hromadí, může být cena vyšší, než je Layla ochotná zaplatit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

Stone Cold Touch , 2014

Lucika002
11.05.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla během ani ne jednoho dne a jsem bez dechu. Klobouk dolů, tato kniha mě úplně odrovnala. Nemůžu čekat, než vyjde další díl v češtině, takže se jdu vrhnout na pokračování v originále!

Lucie.285
09.05.2023 5 z 5

Oba díly přečteny na jeden zátah a teď si budu muset počkat na třetí díl. Autorka opět nechala konec knihy otevřen, takže to bude dlouhé čekání. Nevím proč, ale celá série mi dost připomíná sérii Stmívání, což je moje srdcovka, protože to byly první knížky, které jsem přečetla a nebyly v povinné četbě. Máme tu milostný trojúhelník a hrdinku, která se nedokáže rozhodnout. Moc se mi to líbilo. Já jsem rozhodně #teamRoth, ale musím říct, že Zayne je taky neskutečný sympaťák, o to těžší bude třetí díl, až se konečně rozhodne a jednomu z nich zlomí srdce, já to samozřejmě nevydržela a musela jsem si to zjistit... Příjemný fantasy svět zasazen do dnešní doby.

Janík511
02.05.2023 3 z 5

Ach jo, jestli budu ještě půl knihy číst jen o nudných pocitech komu nakonec dá, tak se asi zbláznim. I sem musí autorka cpát takové blbosti na tolik stran? Stačily mi dva díly Království.. a fakt dost. Tohle je na stejné vlně, jsem akorát zklamaná. Jak může mít kniha tak vysoké hodnocení? Mě to teda vadí, chci více akce, ne nudu.

pipa36
30.04.2023 4 z 5

Tak přesně z tohohle důvodu už nečtu ještě nedopsané (nebo nedokončené) série...
Layla coby polostrážce-polodémon se i nadále snaží najít své místo v tomto vesmíru a nijak jí přitom nepomáhá, že doslova "plandá" (krásné moravské slovíčko :-)) mezi nadpozemsky krásným Strážcem a uhrančivě svůdným démonem... No, popravdě řečeno, tato linka byla někdy až otravná, ale nemůžu popřít, že ke spádu příběhu to jaksi patřilo.
Bylo to super, bavila jsem se. Teď jenom čekat na další díl...

LenkaVes
30.04.2023 4 z 5

Tak za mě super! Milostná motanice, jsem zvědavá jak to celkově dopadne. V tomto příběhu bylo i víc akce. Ale ten konec??? Tss ... to jako máme čekat rok na pokračování???
:-))

blanka5960
29.04.2023 5 z 5

Druhý díl série Dark Elements nese název Dotek jako led a opět se budu opakovat, ale i tento díl byl skvělý pro mě i malinko lepší než předchozí.
Layla začíná být více svá, je prostořeká, odvážná, zapojuje se do bojů i pátrání po Lilinovi (tohle je příšerné jméno :-D), chce zjistit kdo bere lidem duše.
Příběh je napínavější, plný přízraků, neobjasněných úmrtí, démonů, pekelných stvoření.
Do příběhu zasáhnou i čarodějové a cena bude vysoká.

Layla, Zayn, Roth... milostný trojúhelník má v tomto díle velký prostor. Zatímco Layla má dilema a váhá, já mám jasno od prvního dílu #teamroth
Doufám že autorka je také team Roth
Bambi a koťátka už známe, tak tajně doufám, že se dočkáme draka Dupíka ;-)
Sečteno a podtrženo, skvělá série a ten konec...proč nám to dělá, kdo to má vydržet do dalšího dílu.
Hodnocení

Lavina
27.04.2023 5 z 5

Tak tohle bylo strhující.Za mě jedna z nejlepších knih poslední doby.Kniha měla vše-akci,napětí,romantiku,lásku,
žárlivost,přátelství,drama,záhadu,
překvapení, nebezpečí, zákeřnost...nevím co víc dodat....potřebuju další díl

Denča23
18.04.2023 5 z 5

Druhý díl úplně super. Ale ten konec ? Tak napínavé :(

klarka009
17.04.2023 5 z 5

Už z prvního dílu jsem byla nadšená a teď tomu nebylo jinak. Bylo to opět velmi čtivé, přečteno jsem měla za dva dny. Se dvěma dětma to je, si myslím, velký úspěch :D Jediná věc, která mi vadila byla, že romantický trojúhelník se zde ještě více rozvinul a Layla nevěděla za kým dřív skočit :D doufám, že už dostane rozum a zjistí že Roth je pro ni ten pravý :) protože Zayn je až moc velký slaďouš a ty já nemusím.. Co se týče děje tak ten pěkně odsýpal a nenudila jsem se ani chvilku.
Mám pro tento druh knížek prostě slabost, takže vám ji stoprocentně doporučuji :)

euwie
17.04.2023

(SPOILER) Tuhle sérii jsem si naprosto zamilovala. Nechápu, že jsem po ní sáhla až teď, ale jsem ohromně ráda, že jsem to udělala. Shrnula bych akorát jediné mínusy, kterých jsem si během čtení všimla. Budu trochu rejpat. :) 1) Všimla jsem si toho, že různé postavy neustále používají jednu a tu samou hlášku: "Detaily." Truchu mě to štve, protože autorka klidně mohla napsat cokoliv jiného, aby tím od sebe postavy odlišila. 2) Zayn. 3) Jak Layla neustále přelétávala mezi Zaynem a Rothem.

Ale nechápu, jak tady v komentářích všichni od půlky knihy věděli, kdo je Lilin. Připadám si úplně blbá... :)

Verresa
16.04.2023 5 z 5

Musím říct, že naprostá pecka. Po pár letech sáhnu po fantasy knize a trefa do černého. Nejen, že obálka je úchvatná, ale děj je hodně čtivý. Jsem zvědavá koho si Layla nakonec vybere, protože to nemá vůbec jednoduché. Nemůžu se dočkat pokračování.

1259
15.04.2023 5 z 5

Nemám nic proti těm hodným klukům, ale prostě ti špatní jsou pro mě víc sexy. A prostě Roth je špica nad všechno a všechny. Jen se přenést do knižního světa a být na chvíli volný.

Mečounka
13.04.2023 5 z 5

Kniha mě naprosto vtáhla a přečetla jsem ji na můj vkus až moc rychle, přestože jsem chtěla, aby to trvalo déle. Už dlouho mě takový příběh jako je Layly nevtáhl a už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Tejna
13.04.2023 5 z 5

No, tak tohle jsem přečetla asi rychleji, než jsem chtěla. Příběh mě pohltil stejně jako v prvním díle a těším se na pokračování.

helg_abooks
12.04.2023 4 z 5

Druhý díl Dark Elements se mi líbil o něco víc. I když se přes polovinu knihy stále řešilo vlastně to samé. Děj pokračoval přesně tam, kde skončil v prvním díle.
Zde si u mě některé postavy vylepšily reputaci. Přestože Layla byla stále nerozhodnost sama, už jsem si k ní našla cestu. Možná za to mohla Bambi. Nebo ji možná konečně změnil Roth k obrazu svému. Byla průbojnější , odvážnější a kapku drzá. Zayne je fajn, hodnej kluk. Určitě ho mám raději, než jsem měla. Ale jsem spíš na badboye. Zayne se k ní nehodí.
Tento díl jsem protrpěla až do konce. A když už nastal a zdálo se, že nemůžu trpět víc, tak se stalo něco, co mě úplně zlomilo.
Trochu doufám, že ve třetím díle se Layla už konečně rozhodne, jestli chce strážce nebo démona a milostný trojúhelník se vytratí

Dizzy3
10.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Co jsem to za sadomasochistu, když si přečtu i druhý díl a třetí je v nedohlednu??!!! Příběh byl skvělej, i když bych řekla, že první díl se mi líbil o trochu víc a přesně vím čím to bylo! Všem se omlouvám, ale nesnáším Zayna.. jako jo je to takovej slušnej správňak, ale Roth je moje krevní skupina a to co chudák musel podstupovat a odehnal od sebe Laylu a když jí to pak vysvětlil a ona na to nic.. úplně mě to vytáčelo ufff!! Zkrátka příště víc Rotha a žadného Zayna. Teď už jen čekat jak to dopadne..
P.S. Jsem zvědavá co bude Roth dlužit za to, že Laylu zachránil..určitě to nebude jen tak..

Tereza350
07.04.2023 5 z 5

Za me super knizka,druhy dil byl dokonce o neco lepsi nez prvni,to same obalka.Tesim se na pokracovani a jsem zvedava komu dal Layla prednost.Romanticka zapletka mi malinko pripomina The Vampire diaries.Kdo to asi nakonec vyhraje..ja doufam,ze Roth:-)

MAU256
31.03.2023 5 z 5

Další krásně čtivé pokračování příběhu Layly. Asi se mi líbil o trošičku víc než první díl. Mrzelo mě, jak se k ní zachoval "její klan". Fandím Zaynovi i Rothovi, přála bych jim, aby se nakonec Layla nějak rozdvojila, aby ji měli každý a ona měla oba. Protože vybrat si mezi těmito dvěma, nezávidím rozhodování. Asi od poloviny knížky jsem začala tušit, kdo by mohl být Lilin, nemýlila jsem se. Už se moc těším na pokračování. Doufám, že nás autorka nenechá moc dlouho čekat.

Jlozkin
23.03.2023 5 z 5

Prave docteno. Tento dil se mi libil vic, jak prvni. Shltla jsem ho zachvilku a strasne me mrzi, ze zatim neni dalsi dil. Od pulky knihy jsem tusila, kdo ten Lilin bude, ale to vubec nevadi, protoze pribehu to vubec na kvalite neubralo. Dej je napinavy, prekvapujici a lehce eroticky. Jeste tak vedet, s kym nakonec Layla bude. Mam rada Zayna i Rotha, ale doufam, ze to bude Zayn. Co jsem cetla v komentarich, jsem asi jedina...:D

katasokolov
22.03.2023 5 z 5

Tahle pekelná pohádka mě prostě baví čím dál tím víc!

Postavy i příběh jsou top strop. Ani ve druhém díle nejsme ochuzeni o cliffhangery, které nejsou na první pohled patrné. Taky naprosto chápu, že Layla má dilema - upřímně, taky bych si mezi Rothem a Zaynem neuměla vybrat :).

Armentrout prostě tyhle fantasy světy umí a milostné linky a chemie mezi hlavními protagonisty jsou vždy na jedničku s hvězdičkou.

Moc se těším na třetí závěrečný díl a tuto sérii vřele doporučuji. V tomto případě mi ani nevadí, že se spíš jedná o young adult, nežli o new adult.