Dotek jako led

Dotek jako led https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511723/bmid_dotek-jako-led-mgp-511723.jpeg 4 466 90

Dark Elements série

Layla Shawová se zoufale snaží posbírat co nejvíce střípků svého zničeného života. Svého nejlepšího přítele Zayna se nadále nesmí dotknout kvůli své tajemné síle polibku, který krade duši. Klan Strážců, který ji vždy chránil, před ní zčistajasna ukrývá nebezpečná tajemství. A na Rotha, zakázaného démonského prince, jenž ji chápal jako nikdo na světě, už Layla nemůže ani pomyslet. Jakmile se však konečně začnou rozvíjet její schopnosti, zjišťuje, že pád na dno je jen začátek. Teď se jí nabízí dráždivá chuť toho, co bylo vždy zakázáno, a ona konečně dostává to, po čem vždy toužila. Vzhledem k tomu, že se však doslova rozpoutalo peklo a počet obětí se hromadí, může být cena vyšší, než je Layla ochotná zaplatit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

Stone Cold Touch , 2014

Tess_BooksNerd
07.11.2023 5 z 5

Tento příběh se mi vryl do srdce.
Roth se vrátil. Všechny ty slova, která řekl Layle bolela. Nevěřila jsem ani jedinou minutu, že pro něj nic neznamenala. Zayne mě tento díl vytáčel ještě víc, než v tom prvním. Bylo ho tu až příliš. A když se pak Roth vyjádřil na samém sklonku smrti .. Bože. Doslova jsem těch několik stránek brečela. A když konečně řekl pravdu. Zlomený Roth je jako by vám někdo vyrval srdce z těla, ale pak si uvědomíte clvyznam jeho slov, a to srdce vám znovu vrátí. Už teď se těším na příští týden, až mi přijde 3. Díl. Doufám, že se Layla rozhodně pro Rotha. On ji hluboce miluje a já miluji jeho od prvního okamžiku, co se v prvním díle objevil.

Dyna08
02.11.2023 5 z 5

První díl byl asi lepší, Zayne mi moc nesedl a tady ho bylo za mě až příliš, ale konec mě dostal

Terka18
28.10.2023 5 z 5

První díl byl malinko lepší, ale nic závazného. Příběh mě bavil a byla jsem zvědavá jak se určitě situace vykreslí. Trosku mě stávka nerozhodnost Layly mezi dvěma kluky, ale chápu to, protože oba mají něco do sebe. Jsem zvědavá na další díl. Šup sem s ním

petraLI
06.10.2023 5 z 5

Přečteno a musím přiznat, že ta Layli nerozhodnost mezi chlapci je trochu otravná. Chudáka holky mi ale bylo lito, když se na ní vrhla vlastní rodina. Od druhého dílu jsem čekala trochu víc. Další díl si ale neodpustím, takže šup sem sním.

Xima-85
30.09.2023 5 z 5

Tak přečteno. Po sériích Z krve a popela a Žár těla a ohně jsem se s autorkou ještě nechtěla rozloučit, a tak jsem sáhla po další fantasy, i když už ve věkové kategorii daaaavno nejsem. Je to příběh puberťačky, tak není možné čekat nic vyloženě oduševnělého.
Já jsem spokojená, akce , laska, lehčí erotično ,navíc za me nečekaný konec tohoto dílu......Obě knížky jsem přečetla za pár dní a nemůžu se dočkat nového dílu, který za měsíc vychází.
Mrzí mě, že se k nám nedostaly další knížky autorky. Koukala jsem na její oficiální web a je tam přes 70 knížek a další fantasy série. Hned bych si je přečetla. Třeba jednou..

Janulkaxxx
29.09.2023 4 z 5

Je to sice spise pro nactilete, neco jako Stmivani, ale bavilo me to. Uz se tesim na dalsi dil.

Vikinka224
17.09.2023 4 z 5

Kdybych knihu četla tak před pěti lety, byla bych z ní nadšená. Styl psaní byl takový puberťácký se spoustou rádoby vtipných hlášek, u kterých jsem občas kroutila hlavou, jestli to autorka myslí vážně, nebo je to překladem. Přece jen jsou věci, které zní líp v angličtině než v češtině.
Postavy ale byly dobré, Layla snesitelná, Roth se Zaynem dokonalí. Být na místě Layly, měla bych velký problém si mezi nimi vybrat. Roth u mně ale o malý kousek vítězí.
Konec byl zajímavý a celkem i nečekaný.

Nikidree
12.09.2023 4 z 5

Na druhý díl jsem se těšila a jakmile to jen šlo, četla jsem každou volnou chvíli. Díl nezklamal, jen jsem už asi krapet stará na to, že emoce mezi dvěma kluky zabírají až příliš moc místa v knize. Ale což.
Způsob psaní autorky mi sedí, líbí se mi prostředí, do kterého je tento příběh zasazen a vzhledem k událostem na konci knihy jsem i hodně zvědavá na pokračování

SáraR.
13.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Další skvělá kniha od autorky. Nečekala jsem nic jiného než další dokonalý díl. Moje modlitby byly vyslyšeny. Pokračování příběhu bylo naprosto famózní a strašně jsem si ho užila. Bambi dostala spoustu prostoru a já jen koukala, jaká mrška vyčůraná to je. Možná se i odvážím říct, že je to moje oblíbená "postava". Nechybělo tam ani představení pekelných psů a doufám, že je ještě někdy uvidíme. Romantická linka je samozřejmě skvělá a nemám jí co vitknout. Sice tam nejsou popisy spicy scének tak podrobné, jak bych třeba chtěla, ale bavily mě. Klidně bych tuhle knížku doporučila už od 13-14 let. Zvratů tam bylo až až, což miluju! Ti lilinové ve škole, no, prostě klišé a popisy jak z Vetřelce byli trochu moc. Ale bylo potřeba, aby se někde ukázali, jinak by to celé nemohlo fungovat. Klišé není vždy na škodu, ale tady to chce malinko ubrat. Ale pořád to není takový průšvih, abych ubrala celou hvězdu. To bych Bambi neudělala. ;)

MishRarach
11.08.2023 4 z 5

Druhý díl jsem přelouskala hned krátce po prvním a nebyla jsem si ze začátku moc jistá, zda nepůjdu hned číst anglicky další díl. To jsem i přes otevřený konec nakonec neudělala. Hlavně proto, že tenhle díl byl velmi předvídatelný a já si nejsem moc jistá, co si myslím o milostném trojúhelníku, se kterým tu autorka pracuje. Měla jsem pár teorií, co se děje a vždycky jsem se trefila, což mě trochu otravuje. Ničím jsem nebyla překvapená. A hlavně jsem unavená milostnými trojúhelníky, ve kterých je zaseknutá hlavní hrdinka, kterou bych občas nejraději propleskla, protože se chová jako dítě. I když je pravda, že kdo se tak jako náctiletý občas nechoval. Možná už stárnu a tyhle typy hrdinek nejsou nic pro mě. Rozhodně mě ale tahle série baví víc než z "Z krve a popela". A to asi hlavně proto, že není tak zdlouhavá.

Ella161
01.08.2023 5 z 5

Přesně to jsem potřebovala po dočtení prvního dílu. Jenže jsem si první díl moc nepamatovala, takže jsem si ho musela přečíst znovu, což nebyl nejlepší nápad, protože konec mě zase totálně rozbrečel. Nicméně alespoň jsem všechno měla čerstvě v paměti, takže do tohohle dílu jsme se začetla hned.

Jasně že nebyl tak dobrý jako ten první, kde bylo Rotha plno, tady už tolik prostoru nedostával, což mě hrozně štvalo, protože ho prostě miluju a jsem jasný tým Roth. Nikdy jsem nepřeskočila k druhému týmu, protože Zayne mi už od začátku moc nesedl. K Layle se mi vůbec nehodí, takže mě štvalo, jak si vůbec nebyla jistá svými city, protože já si sakra byla jistá i za ní Jo, opravdu NESNÁŠÍM milostné trojúhelníky a i tady mě vytáčel na max. Každopádně Roth byl opět skvělý. Vždycky jsem se s ním zasmála, protože je vtipný a líbí se mi, jak se chová, jako kdyby mu patřil celý svět. Je si jistý sám sebou a vůbec kam se na něho hrabe Zayne. Layla pro něho byla na prvním místě, a když se něco pokazilo či přihodilo, tak byl vždy po jejím boku ačkoliv tvrdil, že pro to má své důvody a bla bla bla. Určitě mu tohle nikdo nevěřil. Dopřával jí svobodu. Viděl jí, opravdu jí viděl. Ne jen tu jednu část z ní. Přijal jí takovou, jaká je. Důvěřoval jí. Pokud něco pokazila, nebyl kvůli tomu na ní naštvaný. Když si něco vyčítala, tak jí rychle ujistil o tom, že nic nebyla její vina a že nic zas tak hrozného se nestalo. Prostě bylo fakt vidět, že mu na ní záleží a má jí rád. No a Zayne? Ani teď jsem si k němu nenašla cestu. Ne že bych ho nesnášela, ale úplně vřelé city jsem k němu také necítila. Strašně mě štvalo, jak s Laylou zacházel jako s dítětem (jo, někdy se tak chovala) a jak se na ní naštval kvůli všelijaké hlouposti. Sice měl nějaké plusové body za to, jak se jí zastával před svým otcem, ale

Každopádně někde jsem četla, že mu to trochu připomíná Twilight, s čímž musím souhlasit. Taky mi to tak přišlo. Úplně jak v Novým měsíci, kdy Edward tvrdí Belle, jak mu na ní vůbec nezáleží apod., jen proto, aby jí ochránil.

aquaver
30.07.2023 5 z 5

Po dočtení prvního dílu jsem se hned musela pustit do pokračování. A teď fakt na jednu stranu lituji, že jsem se do série nepustila až ke konci roku, protože opravdu se netěším teď na to čekání na třetí díl... Druhý díl byl totiž taky skvělý, i když přiznávám, že o kapku víc mě asi bavil ten první, protože tam bylo víc Rotha... Tím jsem nejspíš na sebe práskla, že se stopro řadím do týmu Rotha. Nic proti Zaynovi nemám, ale k Layle se za mě víc hodí Roth... Už aby tu bylo pokračování :(

Andrejka91
21.07.2023 4 z 5

První díl se mi líbil mnohem víc. U tohoto dílu byla zápletka tak předvídatelná, že jsem celou dobu tušila správně kdo to je. Takže mě konec vůbec nepřekvapil a neohromil. Další díly si ale ráda přečtu, protože mě zajímá koho si Layla vybere.

andrejci
08.07.2023 5 z 5

Druhý díl byl za mě lepší než první. Už to bylo propracovanější a zápletka se mi moc líbila.
Layla už nebyla tolik naivní jak v prvním díle a díky tomu mi přišla o dost sympatičtější. Problém jsem naopak měla se Zaynem. Ten mě místy dost štval. Co mě mrzí oproti prnímu dílu je, že Roth dostal méně prostoru. Hodně jsem se těšila na výměnu názorů mezi ním a Laylou.
Rozhodně mě překvapil konec. Jsem hodně zvědavá jak to po těchto událostech bude pokračovat.
Navíc se mi líbí obálka. Ta se opravdu povedla
Stějně jako 1. díl i tento hodnotím kladně. Čte se to skoro samo a mě osobně to pohltilo.

alzbeta2843
27.06.2023 5 z 5

Prvý diel som hltala a ten koniec ma dostal. Myslela som si, že druhý diel bude o niečom inom (nebudem prezrádzať) a kniha bude jasná a priemerná, avšak veľmi rýchlo ma to uviedlo do omylu. Ako náhle sa dej rozbehol tak som si stále hovorila, kto to hraje na akú stranu? To nie je možné! Vôbec som to neodhadla a o to som si viac knihu užila. Ja budem ale stále tým Roth i keď Zayne to má tiež dosť naklonené :D No sama som zvedavá ako sa budú vyvíjať vzťahy.

TynaBehuncikova
30.05.2023 5 z 5

Miluju, miluju, miluju! Tato série mě úplně pohltila, autorka opravdu umí. Sice mě už místy otravovalo opakování a používání stále stejných frází, ale těžko říct, zda to není jen překladem. První díl jsem byla team Roth, druhý díl jsem team Zayn, tak se trochu cítím jako když jsem jako teenagerka hltala Stmívání a nikdy se nemohla rozhodnout mezi Edwardem a Jacobem :D No jsem zvědavá na pokračování, už aby si pospíšili s českým vydáním!

petusska01
20.05.2023 5 z 5

Fúú, za mňa to bolo celkom nabité. Layla tam s tými chlapmi mala celkom narobené, akože tieto trojuholniky až tak veľmi neobľubujem ale toto ma celkom chytilo. Zayne sa tu konečne trosku prejavil, v prvom dieli mi prišiel ako taký dilinko, tu sa konečne správal ako taký chlap a Layle dosť poplietol hlavu. Roth naopak bol jemný schizofrenik, ktorý od Layli nevedel odtrhnúť ruky, pritom vravel niečo iné. Nečudo, že Layla bola dosť zmätená, ja sama som nevedela zrazu či som tím Zayne alebo Roth. Áno samozrejme, Layla a jej nekonečné myšlienky a pocity viny boli celkom otravné, ale okej, má 17 rokov a teda život (a Abbot) sa s ňou nemazná. Koniec, boj o život a nakoniec aj vrchol zápletky ma samozrejme namotivovali na ďalšiu časť, ktorá je tuším v nedohľadne. Jasné, asi je to pre mladšie ročníky a je tu asi podobný námet v tejto trojke ako tím Edward a tím Jacob (;-)) ale musím povedať, ze u mňa tento diel celkom zabodoval.

Moniska2410
19.05.2023 3 z 5

Já půjdu proti proudu, ale já se s knihou trápila

Jak se mi líbil první díl, tak druhý se za mě strašně vlekl, skoro žádná pořádná akce a Layla mi docela lezla na nervy.

Už v prvním díle nám začal milostný trojúhelník , který v tomto díle pokračoval. Bohužel mi přišlo otravné jak Layla neustále měnila své city od jednoho k druhému. Chápu, že je to mládě, ale takhle nerozhodná??

V jednu chvíli jsem změnila stranu na team Zayn, ale stejně sem se vrátila k Rothovi.

No upřímně ještě nevím, jestli se pustím do dalšího dílu až vyjde.

Nejlepší jsou stejnak Bambi, Dupík a koťata

knihomolka78
17.05.2023 4 z 5

Druhý díl byl taky super, ale první díl byl lepší. Tady mě neskutečně štval pokračující milostný trojúhelník, který byl otravnější, než v prvním díle, protože Layla neustále měnila své city od jednoho k druhému.
Nemám nic proti hodným klukům, ale Zayn mi prostě nesedí, od prvního dílu jsem v Roth teamu, ten má prostě kouzlo.
Jen ten konec - kdo má sakra čekat, než vyjde další díl?!

denniys
13.05.2023 4 z 5

Jak mě první díl spíše zklamal, tak mě druhý neskutečně potěšil.. ano, najde se spousta nelogičností v ději, příběh je klišoidní a milostný trojúhelník ničím nepřekvapí, ale přesto se kniha četla výborně.. za mě opět díky Rothovi, Zayne je až moc "good boy" , najděte mi někoho takového a přesto si vyberu mizeru jako je náš démon, ten má prostě šťávu..
Už ať je další díl..