Danny, majster sveta

Danny, majster sveta
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51307/bmid_danny-majster-sveta-659db9247ef24.jpg 4 190 190

V jednu tmavú noc je otec nútený svojmu synovi odhaliť o sebe veľké tajomstvo, o ktorom doteraz Danny nemohol nič tušiť. Toto tajomstvo celkom zmení ich život, dni začnú plynúť oveľa rýchlejšie ako doteraz, vyplnené vzrušujúcimi udalosťami. Spoločne prežité dobrodružstvá ich vzťah ešte viac upevnia, pretože „každé dieťa si zaslúži rodiča, ktorý je plný prekvapení“.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Enigma

Danny, the Champion of the World , 1975

Pawlisman
08.03.2017 4 z 5

Spíše povídka o jednom velkém lovu. Krásný popis a vhled do dětskéí duše, od tohoto by to chtělo celou knihu - vyprávění chlapce Dannyho a jeho otce. Další a další dobrodružné výpravy. Skousnutelné čtení i pro dospělé.

Morčička
25.12.2016 4 z 5

Krásná kniha. Ale asi se mi líbil víc Karlík a továrna na čokoládu.

Karcoolka2210
20.07.2016 4 z 5

Prečítané a je to Dahl, ktorý to zasa dal. Teda, u mňa už asi žiadna jeho kniha neprekoná Karlíka a továreň na čokoládu, ale príbeh o Dannym a jeho otcovi bol super. Odporúčam nie len pre deti, ale aj rodičov. :)

bubáček-B
23.05.2016 4 z 5

NEEEJ KNIHA...

quentos
08.04.2016

Nepamatuju jinou knihu, od níž bych se jako kluk tak obtížně odtrhával. Její dočtení jsem tehdy oplakal...

upirek
13.10.2015 5 z 5

Moje nejmilejsi dětská knizka od Dahla!

Witta
30.10.2014 5 z 5

Jedna z těch lepších knížek z dětství, která se koneckonců dobře čte i dnes:-)

Elisa.Day
14.06.2014 4 z 5

Bezva příběh pro děti i jejich rodiče.

Ladys
28.02.2014 5 z 5

Tak aby mě měl můj syn tak rád, jako Dany svého tatínka..... To bych si moc přál. A je mi jedno, že je to kniha pro děti. Já to mám moc rád

knihomilka
19.09.2013 5 z 5

Dobre sa ten príbeh čítal, tentoraz to nebolo také premrštené ako napr. v Charlie a továreň na čokoládu.

fellaZ
19.07.2013 5 z 5

Hezké, vtipné = prostě geniální.

Petrvs
19.02.2011 5 z 5

Ne tak skvělé jako Matylda, přesto perfektní dětská kniha, která mi v dětství bohužel utekla. Přesto je bez rozpaků dobře čitelná i v pozdějším věku - jest to dílko veselé, hravé, vtipné, láskyplné a snad i poučné, kdyby to neznělo tak nudně školometsky ;-)

Četl jsem i povídku "Mistr světa", které vyšla ve sbírce "Jednadvacet polibků" - ta má sice větší spád a správně vybroušenou dahlovskou pointu, ale nepohladí tak jako tahle milá knížečka.

PS: Když už nic jiného, všem doporučuji přečíst si alespoň "PS" na poslední stránce ;-)

Azizi
20.01.2011 5 z 5

Na túto tému Dahl inak napísal aj poviedku pre dospelých - Majster sveta. Skvelé, typický Dahl so všetkým čo k tomu patrí. Človek niekedy až vážne žasne...

deiwi
30.11.-0001 5 z 5

Rozhodně moje nejmilejší kniha z dětství. Četl jsem ji nesčetněkrát a s klidem ji doporučím všem rodičům jako dárek pro jejich děti. Kam se hrabe Harry a Edward :)