Daisy Jones & The Six

Daisy Jones & The Six https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454886/bmid_daisy-jones-a-the-six-vYq-454886.jpeg 4 860 233

VYDEJTE SE NA NEJDIVOČEJŠÍ JÍZDU VAŠEHO ŽIVOTA. Daisy Jones vyrůstala na konci šedesátých let uprostřed L.A. v klubech na Sunset Strip, kde už jako dítě poznala alkohol a drogy. V náručí rockových hvězd sní o tom, že bude psát písně, které uslyší celý svět. Po její bezstarostné kráse a božskému hlasu muži šílí. A netrvá dlouho, než si jí všimne i producent Runner Records. Skupina The Six v té době slaví úspěch na prvním turné. Hlavní hvězda, zpěvák Billy, však na své cestě za slávou klopýtá. Utápí se v závislosti, drtí ho tíha narůstající popularity i odpovědnosti, která ho bude čekat jako budoucího otce. Ne náhodou se cesty Daisy Jones a skupiny The Six zkříží. Hlasy Daisy a Billyho tvoří něco úžasného. Něco, z čeho celá Amerika šílí. Jejich hudební splynutí se stává legendou. Jak ale takhle silné emoce mohou zvládnout, a jak ovlivní celou skupinu? To se dozvídáme po desetiletích, kdy má každý možnost vyprávět svůj příběh. Každý tam byl, každý má ale svou verzi toho, co se stalo.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six , 2019

harmonicka
18.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Úplně mě to pohltilo,styl vyprávění jako z dokumentu o hudební skupině přesně odpovídá obsahu.Celkově mě příběh zaujal a chápu,že kdyby spolu Billy a Daisy skončili,bylo by to obrovské klišé,ale stejně mi to bylo trochu líto...

Airelle
18.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Už jste se někdy prostřednictvím knihy ocitli na koncertě? Ne?

Musím říct, že ani já jsem to nečekala, a přesto se to autorce Taylor Jenkins Reid povedlo! Chvilku mi trvalo, než jsem si na styl téhle knihy zvykla, protože to bylo úplně něco jiného, než na co jsem zvyklá. Kniha je psána pouze formou rozhovorů, a tak se o postavách i o vzniku a zániku kapely, dozvíte skrz ně. Pravda se stejně jako v životě hledá těžko, jelikož má každý z dotyčných tu svou.

Daisy jsem si oblíbila hned, i přes její závislosti a problémy, kdežto Billy mě štval od úplného začátku, on je prostě takový diktátor, vše musí být v kapele po jeho, což je něco, co mi jde hodně proti srsti. Kniha je plná postav, ať už členů kapely nebo lidí kolem. Nejradši jsem měla Billyho manželku Camilu, která si jako jediná dokázala udržet reálný pohled a životní nadhled. Má u mě i plusové body za závěr knihy, protože se chovala slušně ke všem, i k lidem, kteří si to úplně nezasloužili.

Paradoxně mě mrzelo, že se jedná o fiktivní příběh, poněvadž jsem měla děsnou chuť googlit postavy a hledat jejich písničky, které byly opravdu krásné, alespoň v mojí hlavě!

Žádné rady, kázání ani násilí nikdy nedonutí někoho přestat, když sám přestat nechce.

A je jedno, jak moc toho dotyčného máte rádi. Nemůžete nikoho vyléčit ani láskou, ani nenávistí, a nezáleží, jak moc máte v tom či onom pravdu, protože ani jedno ho k ničemu nedonutí.

Pravda, k níž se nikdo nehlásí, většinou leží někde uprostřed.

beruzzka
16.03.2023 5 z 5

Takovou knihu jsem ještě nečetla! Byla naprosto úžasná! Celý příběh rychle utíkal a kdo četl Malibu v plamenech, je tu jedna odbočka na Rivru. :-)

Měla jsem pocit, že postavy jsou skutečné a ten závěr! Všem doporučuji

lexikon_tf
12.03.2023 4 z 5

70. léta, rocková hudba, drogy a slunná Kalifornie. A jedna slavná kapela, která po letech vypráví jak to celé tehdy bylo, když se spojila talentovaná písničkářka Daisy s neméně nadaným frontmanem jedné kapely na vzestupu. Avšak každý ze členů již rozpadlé hudební skupiny si to pamatuje po svém.

Moje první setkání s autorkou se celkem povedlo, jen mi malinko vadil styl - vyprávění je pojaté formou rozhovorů se členy kapely, do kterého jsem se zprvu nemohla začíst, ale jelikož byl příběh poutavý, brzy jsem si zvykla.

Líbila se mi skvěle zachycená atmosféra koncertů i toho, jak spolu členové skupiny fungovali či nefungovali na koncertech, v zákulisí nebo nahrávacím studiu. Úplně jsem měla chuť si poslechnout zpěv Daisy Jones. Knihu doporučuji nejen milovníkům muziky, samotný příběh je hezky vystavěn a nechybí ani dojemné chvíle.

AllyP
08.03.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek od dcery, takže jsem neměla vůbec tušení o čem kniha pojednává. O to víc jsem byla mile překvapena a nakonec jsem Daisy Jones and The Six dočetla jedním dechem. Vůbec mi nevadilo, že je psána formou rozhovorů a vlastně bylo hezké vrátit se časem do doby rockových hvězd, mládí, rebelství a nespoutaného života. Byla to prostě jízda...

zsykorova
03.03.2023 5 z 5

Neskutečně dobrý příběh. Sice mi trochu trvalo zvyknout si na styl psaní, ale jakmile si moje oči přivykly, šlo to skoro samo. Za dva dny přečteno.

Ivka14
24.02.2023 5 z 5

Další kniha od této autorky, která mě nadchla. Abych byla upřímná, od "Daisy Jones & The Six" jsem čekal něco jiného, ​​ale rozhodně jsem nebyl zklamán. Ze začátku mě překvapil styl, kterým je kniha napsaná, ale přečetla jsem si pár stránek a zamilovala si to. Kniha mě mnohokrát rozesmála a také mi po tvářích stékaly slzy.

A ta atmosféra... prostě něco úžasného.

Moc se těším na seriál.

marianna7090
20.02.2023 5 z 5

To bola neskutočná jazda. Drogy, sex, rock'n roll. Okamžite idem stavať stroj času a chcem ísť žiť do 70tych rokov v LA.
Úžasné, napínavé, živé, akoby tá kapela naozaj NAOZAJ existovala.
Síce som očakávala zložitejší rozpad kapely, vôbec proti tomuto záveru nenamietam. Som veľmi spokojná, doslova som knihu zhltla za dva dni (keby som nespala, asi by to bolo naozaj za deň).

kris.docekalova
13.02.2023 5 z 5

Tahle kniha je naprosto úžasná. To, jakym způsobem je napsaná je extrémně originální, ještě jsem se s tím nesetkala. Příběh je výjimečný ani ne až tak zápletkou, protože tu jako takovou úplně nemá, spíš to vypráví životní (nebo část života) příběh kapely a jejich členů právě skrz formu rozhovorů. Linie příběhu je v podstatě celou dobu konstantní, což je docela příjemná změna. Člověk se nemusí bát, že to bude jak na horský dráze. I když na konci přijde celkem překvapivý moment, který je jako třešnička na dortu a celý to hezky zakončí.
Když knihu čtete, během dne si na to vzpomenete a přijde vám to jako nějaká vzpomínka a až po chvilce si uvědomíte, že je to jenom kniha, že to není skutečný. To vyžaduje neuvěřitelnej talet ze strany autorky.
Doporučuju všema deseti! A určitě si přečtu další autorčina díla.

Ocásek
11.02.2023 5 z 5

Daisy je mojí první knížkou od autorky a už teď vím, že nebude tou poslední!
Ačkoliv má knížka povětšinou pozitivní ohlasy, tak jsem k ní byla z počátku skeptická, protože je psána formou rozhovorů a já měla strach, že mi tento styl psaní nesedne. Ale to jsem se spletla, styl psaní mi neuvěřitelně sedl. Byla jsem vtažená do příběhu hned od prvních stránek, obracela jsem jednu stránku za druhou a šíleně moc jsem si to užívala!
Ze všeho nejvíc mě uchvátila atmosféra, to bylo prostě něco úžasného - sedmdesátky, sex, drogy a rocknroll. Zamilovala jsem se do postav, do kapely Daisy Jones & The Six a strašně mě mrzelo, že je kapela pouze fiktivní a já si jejich písničky nemůžu pustit na Spotify, protože jsem fakt moc chtěla!
A ten konec? To byla jedna velká emoční jízda, kdy jsem zatlačovala slzy a s otevřenou pusou koukala na jednotlivé stránky. Prostě jsem tomu propadla a jsem moc ráda, že se právě tahle knížka dočká seriálového zpracování!

4,5/5

Knižnípauza
24.01.2023 5 z 5

Tohle bylo tak skvělé čtení!
Wow!
Styl jakým je kniha napsaná se čte výborně a vás to tak vtáhne do děje, že máte pocit že sedíte vedle postav. Už chápu ty hodnocení a ohlasy :) Tahle kniha si ji po právu zaslouží a neměla by vás minout :)
Já si další knihy od autorky určitě přečtu. :)

Veruru1981
17.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Jako bych koukala na dokument o této skupině. Osudová lovestory, ale neobalena cukrem, spíš drogám a rock'n'rollem. Autorka píše neskutečně čtivé, kniha se nedá odložit. Prostě musíte vědět, zda bude happy end nebo ne. Rozhodně doporučuji!

stanislav0373
16.01.2023 5 z 5

Příběh neexistující rockové kapely psaný formou rozhovoru...přiznám se, nechápal jsem nadšení, které kniha způsobila. Mé obavy se ale rozplynuly během několika stránek a musím uznat, že jsem se neskonale bavil. Skutečně mám potřebu si jejich album koupit a poslechnout...

natyyss
28.12.2022 5 z 5

Taylor Jenkins Reid patří mezi velice kvalitní autorky, její knihy prostě mají šmrnc :)
Kniha je psaná formou rozhovorů s členy kapely a dalšími. Je to originální nápad, no já z něj měla trochu obavy, nakonec byly naprosto zbytečné. Daisy Jones byla jízda od začátku do konce, s vynikající atmosférou, co vás pohltí. Postavy jsou zajímavé a chvílema jsem měla pocit, že jsou skutečnými lidmi, co v sedmdesátych letech vážně prožily celý příběh knihy. Tato kniha možná nebude pro hodně náročné čtenáře, ale já si knížku, kapelu i dobu, ve které se příběh odehrává, naprosto zamilovala.

THERISA
22.12.2022 3 z 5

Výborně se to čte, ale v zásadě je to o ničem. Když už se něco má dít, je to tak předvídatelné, že to ani neoceníte. Čtení na dovolenou, od něhož moc nečekáte a moc nedostanete.

Terezka_U
14.11.2022 2 z 5

Zaujal mě nápad s vyprávěním členy kapely. Bohužel si ale myslím, že to mohlo být pojato mnohem víc hravě (úryvky z článků v novinách, "dobové" rozhovory, vyprávění fanoušků, ...). Nad tím, jak na sebe mohou postavy reagovat a doplňovat části příběhu, když vypráví každý zvlášť, se raději moc pozastavovat nebudu. Co mě ale velmi vadilo bylo to, že se nijak neměnil vyprávěcí styl podle toho, jaká postava zrovna mluví. Nebyla zde žádná snaha o diferenciaci postav. Je možné, že to bylo jen špatným překladem, to ale bohužel nemohu posoudit. Ani děj to poté moc nezachránil. Za mě bohužel velké zklamání.

Kochy84
30.10.2022 4 z 5

Když jsem knížku otevřel a zjistil, že je napsána formou rozhovorů, řekl jsem si, že to nedám. Jenže pak jsem se začetl a celý příběh jedné těžko zvladatelné talentované zpěvačky a frontmana, který se za každou cenu snaží nebýt sám sebou mě naprosto pohltil a užil jsem si jej na 5 hvězd.
Jasně, knížce se dá spoustu věcí vytýkat, zvlášť když se tak trochu pohybujete v muzice anebo víte trochu víc o tom jak to v těch sedmdesátých letech chodilo. Zvlášť v kontrastu s životopisem Ozzyho. Ale když se na to podíváte jako na pohádku o tom, jak novinářka, která věci příliš nerozumí, zapisuje vlastně jen to co jí někdo vypráví, smysl to dává. A docela mě štve, že Daisy And the Six neexistujou a já si ty písničky o kterých se píše nemůžu poslechnout.

Madi
24.10.2022 2 z 5

No koukám, že jsem jedna z mála, kterou knížka nenadchla.
Přišlo mi, že se autorka bála jít víc na dřeň co se týče drog a vůbec divokého života hudebních hvězd 70.let. Čekala jsem pořádnou jízdu a divočinu, tak jak tomu doopravdy v těch časech bývalo, ale tady byl hlavním tématem vztah (??) Billyho a Daisy. A ten mě nebavil. A vlastně to i skončilo tak, jak jsem předpokládala.
Obálka je krásná.

kusma
27.09.2022 5 z 5

To byl mejdan :) Kniha mě obsahem i zpracováním dostala. Mám jí doma díky nějaké akci k nákupu zdarma, tak jsem od ní nečekala nic převratného. A ono bylo. Opravdu jsem si čtení užila a unikátní forma vyprávění příběhu mě hodně bavila. Doporučuji a jdu si pustit nějakou rockovou pecku.

Šánka
26.08.2022 4 z 5

Tentokrát si T. J. Raid vybrala prostředí ne až tak běžné pro její romány a povedlo se.
Příběh o raketovém nástupu popularity fiktivní rockové kapely 70. let až po její rozpad se vším, co k tomu patří. Drogy, alkohol, sex večírky a hlavně hudba a láska. Popravdě jsem si myslela, že si v závěru jejich písně poslechnu :-), tak věrohodně byl příběh napsaný. No, to jsem se tedy řádně spletla!
Příběh je psaný formou rozhovorů s jednotlivými členy kapely i s lidmi z jejich nejbližšího okolí. Kniha se čte dobře a rychle, má spoustu pěkných a dojemných momentů, dramatických okamžiků, senzačně napsané postavy, oblíbila jsem si je. Mně trošku vadila ta forma vyprávění, kdy po kratičkém odstavci se mění vypravěč. Více by mi vyhovovaly delší úseky pro jednotlivé vypravěče. To ale nemění nic na tom, že bych i tuto autorčinu knihu doporučila...