Daisy Jones & The Six

Daisy Jones & The Six https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454886/bmid_daisy-jones-a-the-six-vYq-454886.jpeg 4 860 233

VYDEJTE SE NA NEJDIVOČEJŠÍ JÍZDU VAŠEHO ŽIVOTA. Daisy Jones vyrůstala na konci šedesátých let uprostřed L.A. v klubech na Sunset Strip, kde už jako dítě poznala alkohol a drogy. V náručí rockových hvězd sní o tom, že bude psát písně, které uslyší celý svět. Po její bezstarostné kráse a božskému hlasu muži šílí. A netrvá dlouho, než si jí všimne i producent Runner Records. Skupina The Six v té době slaví úspěch na prvním turné. Hlavní hvězda, zpěvák Billy, však na své cestě za slávou klopýtá. Utápí se v závislosti, drtí ho tíha narůstající popularity i odpovědnosti, která ho bude čekat jako budoucího otce. Ne náhodou se cesty Daisy Jones a skupiny The Six zkříží. Hlasy Daisy a Billyho tvoří něco úžasného. Něco, z čeho celá Amerika šílí. Jejich hudební splynutí se stává legendou. Jak ale takhle silné emoce mohou zvládnout, a jak ovlivní celou skupinu? To se dozvídáme po desetiletích, kdy má každý možnost vyprávět svůj příběh. Každý tam byl, každý má ale svou verzi toho, co se stalo.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six , 2019

PetK
31.07.2023 4 z 5

Sex, srogy a rockandroll, ženy v popředí i v pozadí. Dobrá sonda do chemie uspesne kapely. Forma vzpomínkový rozhovoru dodává švih. Zhruba v půlce mě to maličko přestávají bavit, když se furt jen dokola natáčelo album, ale zase se to pak zvedlo. Zase něco jiného a zajímavého.

ladakach
12.07.2023 5 z 5

Úžasná, skvělá kniha, která pro mě zatím nemá obdoby. Četla jsem dvakrát s několikaletým odstupem a pokaždé jsem byla jako na trní. Strhující příběh zasazen do ideální doby. Drogy, sex a rokenrol. Tři slova, která definují vše, co od této knihy můžete očekávat. Struktura příběhů, jakým je příběh veden - přímo geniální. Postavy buď milujete, nebo nesnesete - nic mezi tím. Neexistují pasáže, které by byly navíc. Atmosféra z příběhu jako by se vás dotýkala. Najednou se ocitáte v 70. letech a prožíváte vše, co čtete. Hudbu, jako byste sami slyšeli znít v uších. Jak říká titulka, jízda od začátku až do konce....

Letos nově podle knižní adaptace natočen i stejnojmenný seriál, který vám nabízí více méně to, co kniha. Atmosféra je splněna na jedničku. Obsazení je více než uspokojivé, avšak... Když čtete knihu, cítíte to, co postavy. Víte, co si myslí, co prožívají a soucítíte s nimi, svým způsobem je chápete tím, že to s nimi prožíváte. To se do filmu převést nedá. Proto jsou některé detaily lehounce pozměněny, aby herci svými gesty vyobrazili to, co se skrývá v napětí mezi řádky výpovědí z knihy. Což příběhu ubírá na své autenticitě. Určitě je to věrné zpracování, avšak to napětí mezi hlavními postavami a jejich sebekontrola uspokojit jejich největší touhy jako by unikala od smyslu vyjadřování v knize. Možná každého názor. Určitě stojí za zhlédnutí, avšak kniha vede na plné čáře.

Janizoun
07.07.2023 5 z 5

Miluji hudbu, mé kytary jsou pro mě mé lásky do pohody i nepohody a tato kniha byla pro mě krásná čtecí rock jízda. Vůbec mi nevadilo, že kniha je napsaná formou rozhovorů, k této knize to tak nějak patří. Prakticky hltáte rozhovor za rozhovorem a toužíte vědět, jak to všechno dopadne. Tak to bylo aspoň u mě. Očekávala jsem, že se mi příběh bude líbit, protože jsem četla velmi pěkné komentáře "Mandlevest", "mončičáka 42", "Šánky" a u nich jsem si už jistá záruky dobrého čtení. Tak Vám moc děkuji děvčata z databáze knih, knihu jsem zhltla a líbila se mi. Všem doporučuji si tento příběh jedné kapely přečíst, je totiž velmi uvěřitelný.

Mandlevest
26.06.2023 4 z 5

Druhý komentář k této knize s velkým doporučením:-). Komu se knížka líbila, ale forma rozhovorů mu moc nesedla, koukněte se na desetidílnou sérii, skvěle Vám knížku doplní a obohatí o ten příběh, který byl v odpovědích jednotlivých členů naznačen. Úplně vše není podle knihy, někteří hrdinové "dostali" i svůj malý příběh, který v knize nebyl, ale vůbec mi to nevadilo. A navíc, kdo se rád kouká na Sama Claflina, ale nepropadl jeho kouzlu úplně ( Než jsem tě poznala, Hunger games atd.) tady se to zaručeně stane:-). A v roli Daisy výborná vnučka Elvise Presleyho. Skvělé herecké i pěvecké výkony a ty písničky:-). Nejsou to ty z knížky, ale byly napsány přímo pro tento seriál a jsou fakt skvělé. Doporučuji shlédnout všema deseti :-). A kdo nečetl, dejte si knížku i seriál.

johi_murasova
18.06.2023 4 z 5

Tak tohle bylo neskutečné! Drogy, sex a rockn roll, byla to moje druhá kniha od autorky a byla rozhodně mnohem lepší než Malibu v plamenech. Strašně se mi líbil a vyhovoval styl psaní, formou prostě rozhovoru. Do děje jsem byla vtáhnuta prakticky hned a celkově to mělo strašně rychlý průběh, žádné zbytečné natahování, a to já můžu Postavy byly úžasné! Samotná Daisy byla strašná čůza, ale i tak mi byla strašně sympatická, Billy byl zprvu docela zvláštní, ale asi chápu jeho chování, neměl to vůbec jednoduché. Konec byl jedna velká emocionální jízda.. autorka má dar psát strašně živě, že máte pocit, že ti lidé skutečně žili. Moc se těším na seriál, který bude už v dubnu

Mandlevest
17.06.2023 4 z 5

Kniha, čtená trochu časově pod nátlakem dcery, protože máme v nejbližších dnech naplánováno i sledování seriálu. Po pravdě, moc se mi do ní nechtělo a to zejména kvůli netradičně pojatému formátu a téma rockových skupin a peripetií jejich bohémsky vedených životů, bych docenila možná před lety, teď už mě to moc nebere :-). Ale slíbila jsem přečíst před dovolenou (urputnosti zdar:-)) a nakonec nelituji. A to zejména proto, že autorka je zárukou, že knížka se bude velmi dobře číst formát neformát a také jsem byla překvapená, že ačkoliv kniha nemá zásadní zápletku a skoro všechny postavy mě v ní štvaly, celkové vyznění knížky se mi líbilo. Seriál, natočený podle této knihy, je prý skvělý, tak uvidíme jestli mu přidělím imaginárních pět*. Knížce dávám hvězdičky čtyři, protože Evelyn Hugo se mi líbila trochu více.

Books_by_Dee
08.06.2023 5 z 5

IG: books_by_dee

Jak tohle měla být další knížka na 3 dny, bohužel jsem ji slupla jako jahodu během jednoho nedělního dne. Ptáte se proč? Protože mě naprosto překvapila a dostala svojí originalitou. Celý příběh je totiž vyprávěn z POV několika postav a je v podstatě psán jako jeden velký rozhovor. Bylo to moje první setkání s autorkou a rozhodně teď chápu proč všichni hodnotili její další knížku o Evelyn Hugo 5 , protože jestli je Evelyn alespoň tak dobrá jako Daisy, nejde ani hodnotit jinak. Já dávám Daisy 5 , protože vlastně nevím proč ne.

Proč jsem se do Daisy vlastně pustila? Tak nejen proto, že se s autorkou roztrhl pytel v podobě recenzí na její novinku Evelyn Hugo, ale hlavně proto, že tento týden má premiéru seriál natočený na motivy knížky a já jsem chtěla knížku přečíst právě předtím, než se na seriál budu koukat. Knížka je samozřejmě vždycky lepší než filmové/seriálové zpracování, ale mě knížka neuvěřitelně navnadila a podle obsazení a traileru, který jsem mohla vidět, věřím, že nás čeká parádní pokoukáníčko.

Ale teď už ke knížce, ta je plná drog (bez sexu) a pravého rockn rollu. Vypráví o skupině The Six ze 70. let, která k sobě přibere zpěvačku Daisy Jones a teprve poté začne vznikat něco kouzelného. Není to typická romantická knížka, která by vyprávěla příběh dvojice tady těch dvojic máme několik ale za mě ti hlavní byli jasně Billy a Daisy ta chemie mezi nimi .Tohle není romanťárna, tohle je spíš životopisné, ale jak už víme skupina a ani Daisy nikdy neexistovali. Autorka ve vás však probudí pocit, že pak je pravdou.

Je také skvělé, že s nově vzniklým seriálem máme i zpracované písničky . Určitě si je pusťte.

alzbeta2843
28.05.2023 3 z 5

Túto autorku milujem. Jej predchádzajúce knihy ma veľmi bavili (Možná v jiném životě, Jediné prvé lásky), ale táto kniha je úplne iná. Je to úplne iný štýľ a nemôžem si pomôcť ale stále mi tam niečo chýbalo. Námet sa mi veľmi páčil. Bolo to náročné si zapamätať, kto čo povedal aby som si urobila celý obrázok o situácií. Kniha je rozčlenená na jednotlivé kapitoly, ktoré opisujú obdobia v kapele. Ja sa rada zaujímam o kapely a spevákov z obdobia 70. a 80. rokov (sex, drogy a rokenrol), preto som sa na tento príbeh veľmi tešila. Za mňa však tento príbeh postrádal nejakú iskru alebo nejaký zaujimavší námet. Celú knihu som čakala na nejaký wau efekt. Pre niekoho to mohlo byť práve preto super, ale pre mňa sklamanie, lebo viem, že autorka píše zaujimavejšie príbehy. I tak autorku nezanevriem a teším sa na ďalšie knihy.

kleozpatra
12.05.2023 2 z 5

S Daisy jsem bojovala snad půl roku. Prokládala jsem ji různým dalším čtivem a doufala, že k ní najdu klíč, a to jsem byla původně jak z obálky, tak z formy nadšená - ó, je to něco jiného. Lépe si pustit Rumours od Fleetwood Mac pětkrát za sebou. Jsem zvědavá na seriál, podle prvního dílu by to mohlo být snad i lepší. Píšu to tak nerada. Načetla jsem spoustu hudebních biografií a prchavá vzpomínka leckterého bedňáka má v sobě větší hloubku.

mončičák42
06.05.2023 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem mohla nahlédnout pod pokličku života slavné rockové kapely a řeknu vám, byla to parádní jízda. Forma úryvků vypravěných jednotlivými postavami přídávala na autentičnosti a mně skoro nedocházelo, že písničky psané v závěru, si opravdu nemůžu vyhledat a poslechnout. Ale naštěstí jsem je slyšela ve své hlavě při čtení, když jsem se ocitla na koncertě či v nahrávacím studiu. Originální kniha s pečlivě vykreslenými postavami, které vám jsou, i přes svoje nedostatky, všechny sympatické a přejete jim to nejlepší.

marrie5227
29.04.2023 5 z 5

Všichni tam byli a každý si to pamatuje jinak. Tak se prezentuje příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac a zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů. Jednou mi ji Dobrovský nabídl jako dárek zdarma a tehdy jsem ji odmítla. Jenže pak se naskytla příležitost další štafety a hned po dočtení putovala i do mé knihovny, protože tenhle příběh potřebuje každý.

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli?

Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí.

Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy.

Příběh Daisy a celé kapely je jako horská dráha vedoucí od vrcholu slávy po drogové dno. Chlapská ješitnost, rodinné spory nebo neopětované lásky dokáží zničit spoustu krásných příběhů, přesto si Daisy Jones & The Six udrželi noblesu do poslední stránky.

Do knihy jsem se bezhlavě zamilovala a rozhodně se na žebříčku mých oblíbenců vyhoupla na nejvyšší možné příčky.

6591
27.04.2023 5 z 5

V knize se dočítáme o začátku a pádu smyšlené kapely, která se stala nejslavnější v 20. letech. Celá kniha byla napsaná zajímavým stylem, který bych nazvala reportáží. Kniha je protkaná všelijakými emocemi a trhá to čtenáře na kusy. Nejvíce láskyplnou stranou byla například strana 117. Tolik srdíček jsem do knihy ještě nikdy nenakreslila. Celkově se mi líbila romantická linka Billyho a Camily a to nemám moc ráda romantiku...
Velice knihu oživilo i to, že jsem ji četla jako štafetu (zatím nejvíc popsaná jakou jsem kdy viděla).

Kniholapka
25.04.2023 5 z 5

Úplně jiný žánr než normálně čtu, ale chuť vyzkoušet byla silnější. Neprohloupila jsem. Kniha se četla dobře, dostali jsme se mezi život hudebníků a hudebního průmyslu. Dobře vykreslené postavy a vyprávění.

Vilvit
19.04.2023 5 z 5

Oceňuji neotřelý nápad ve formě rozhovoru. Postavy uvěřitelné a díky doutnajícímu konfliktu hlavní dvojice na konci příběh čtenáře doslova pohltí. Atmosféra 70. let je skvěle zachycena vyprávěním, různými vzpomínkami a především hudbou. Nejméně mě bavila část se Simone, nejvíce mě pak překvapil samotný konec.

LenkaMacak
16.04.2023 4 z 5

Další skvělá kniha od TJR, styl vyprávění je trošku jiný, ale po chvíli jsem si na něj zvykla a kniha se četla velmi dobře. 4/5*

barcasknihou
11.04.2023 5 z 5

Sedmdesátá léta, USA, kapela a rocknroll. Už podle tohohle víte, že to bude skvělý čtení. Naprosto mě to pohltilo. Vážně. Neměla jsem vůbec žádná očekávání. Tak nějak jsem věděla, podle recenzí, že to bude dobré, ale že až takhle!
Měla jsem pocit jako kdybych, četla o skutečné kapele a o skutečných životech jednotlivých členů. Nemůžu uvěřit, že ty postavy nejsou skutečné. Hrozně moc mi i vyhovoval styl psaní a zpracování. Od čtení se těžko odtrhávalo, chtěla jsem hrozně vědět jak to celé dopadne.
Můžu říct, že to je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Je to o lásce, rodině, přátelství, ale taky o divokém životě, ve kterém jsou drogy, závislost, nevěra a neopětovaná láska. Mrzí mě jak některé vztahy mezi postavami dopadly. Ale kdyby to tak neskočilo, tak by to nebylo tak zajímavé čtení. Moc jsem si oblíbila Grahama, Warrena a Camilu. I když Daisy a Billy jsou hlavní postavy, tak mě štvalo, jak se k sobě někdy chovali. Billy se i ke kapele a svému bratrovi nechoval moc hezky. Číst tento příběh, o tom, jak se kapela Daisy Jones & The Six dopracovali na špičku byl zážitek.

šneki
09.04.2023 3 z 5

Bylo to fajn, ale doufám , že další knížky mě odloví více.... Postavy fajn, jen příběhově to prostě nebylo úplně dotažené.

Knihom_olka_
09.04.2023 5 z 5

Tuhle knížku jsem hodně dlouho odkládala, a ani nevím proč.
Taylor Jenkins Reid jsem si hrozně zamilovala. A tohle byla už moje třetí knížka od ní.
Jako i další její knihy, je i takhle rozhodně originální.
Že začátku jsem si sice musela zvykat na vyprávění příběhů z tolika postav jen v komentářích, ale za chvíli už mi to nevadilo, a naopak jsem oceňovala originalitu a nevšednost. Co knize rozhodně taky nemůžu vzít, je čtivost.
Co se týče postav, tak ty jsem si rozhodně i přes všechny jejich temné stránky zamilovala. Některé víc, a některé míň.
Celý příběh se mi moc líbil, přesto mi tam asi chyběla nějaká větší pointa a více romantiky.
Něco mi tam chybělo, ale kniha jako celek je super.

bara-offici
25.03.2023 5 z 5

Měla jsou trošku obavy ze stylu psaní autorky, ale přímo jsem si to zamilovala. Dost mi to vyhovovalo a byla jsme překvapena. Co se týče příběhu, 60 a 70 léta sama o sobě miluju, takže jsem nebyla vůbec zklamaná. Vážně skvělá knížka, nedokažu si zatěžovat.

Termaap
24.03.2023 4 z 5

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat, o žádné hudební skupině (fiktivní či reálné) jsem ještě nečetla. Forma rozhovorů mě bavila moc a byla tak autentická, že jsem si (přiznávám) nějakou chvíli myslela, že skupina opravdu existovala, k čemuž jistě přispělo i mé neseznámení se s anotací. Pravda je, že má pozornost měla ke konci knihy z nějakého důvodu sestupnou tendenci, to ale nic nemění na tom, že Taylor Jankins Reid vděčím za parádní čtenářský zážitek. Už mám od ní doma SEDM MANŽELŮ EVELYN HUGO a těším se, čím mě překvapí tentokrát.