Ďáblova lest

Ďáblova lest https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215576/mid_dablova-lest-215576.jpg 4 236 66

Runa, Šímová a Sumara série

Studentka archeologie jen náhodou unikne podivné smrti a je nalezena v posttraumatickém šoku. Zakrvácený oděv a tajemné magické symboly, které jí kdosi namaloval na tělo krví, nasvědčují, že nepůjde o obvyklý kriminální případ. O pomoc při vyšetřování je proto požádán znalec satanských...

Rav3n
11.05.2020 4 z 5

Po dočtení rozsáhlých Hladových her sloh pana Vašíčka v této útlé knížce kvituji s povděkem. Nezaznamenala jsem jedinou, byť krátkou větu, navíc. Přesný, věcný. Příjemné čtení na jeden až dva večery, určené žroutům mystérií a konspirací.

emilieselden
28.01.2020 4 z 5

Absolutně skvělá.

Jiřina18
05.12.2019 5 z 5

Arnošta Vašíčka mám ráda a tahle knížka se mu povedla

Mirin1349
10.10.2019 2 z 5

Překvapilo mě, jak se dá takový příběh celkem slušně vykreslit na tak strašně malém počtu stran. Rozsahem to bylo opravdu moc krátké, nestačila jsem se rozkoukat a už byl konec, spád se tomu upřít nedá, ale pár stran navíc příběh snesl. V půlce čtení jsem si pak vzpomněla, že jsem kdysi seriálové zpracování viděla a musím souhlasit s předešlými komentáři, seriál byl opravdu o notný kus lepší, což není dobrá vizitka. Nejsem si jistá, jestli po další knize od autora ještě sáhnu.

Mirka2778
03.10.2019 4 z 5

Líbí se mi televizní série a byla jsem zvědavá na předlohu.
Záhadologický námět se opravdu povedl. A proto autorovi odpouštím i nějaké ty otřepané fráze a neoriginální floskule.
Do hodnocení nebudu počítat naprosto nevhodný výběr fotografií, které nám odhalí vraha jen při zběžném prolistování, aniž bysme museli příběh číst.

Galadwen
01.10.2019 3 z 5

Neurazí, ale ani nepřekvapí, čte se dobře a rychle. Jako oddechovka pěkné a víc jsem od toho ani nechtěla. Kdysi jsem viděla TV minisérii, už si ji moc nepamatuju, ale mám dojem, že na rozdíl od Ztracené brány celkem doslovně kopíruje děj knihy. Fotky z filmu v knize mne docela rušily, na tenhle druh "ilustrací" si úplně nepotrpím.

Amitiel76
27.09.2019 4 z 5

Jak už tu bylo řečeno mockrát pode mnou, v tomto případě, je lepší filmové zpracování, než samotná knižní předloha. Seriál je super. Viděla jsem ho již několikrát.... Tak že při čtení této knihy, mi doslova běžel před očima. Viděla jsem podrobně scénu za scénou. O to víc, mě samozřejmě četba bavila. Otázkou pak zůstává, zda by tomu tak bylo i v případě, že bych nejdříve sáhla po knize....
Zpracování poněkud jednodušší. Ploché. Autor tu vsadil na děj, a s postavami moc nepracuje....Ale jako předloha pro film, perfektní.
Autor je opravdu hlava. Už jen ten nápad. Ta myšlenka... úžasné. Všechno působí až moc reálně, a logicky... děsivě.

Sasha001
26.09.2019 5 z 5

Po knize jsem sáhla jen kvůli tomu, že jsem viděla seriál. No... Je pravda, že postavy jsou nevykreslené a někomu, kdo neviděl seriál to může vadit. Na druhou stranu já v postavách viděla seriálové herce a celé seriálové prostředí, a proto mi to ani nevadilo. Každopádně pokud někoho kniha zklame či tolik nezaujme, doporučuji si pustit seriál, kde je dějová linie prakticky totožná.

moničina
02.09.2019 4 z 5

Kniha sa mi páčila, texty boli napísané jednoducho. Avšak nie som si istá, či by ma kniha tak bavila, ak by som predtým nevidela seriál, ktorý bol skvelý a počas čítania sa mi dej odvíjal paralelne so seriálom. Jednoznačne, seriál je lepší, aspoňčo sa týka vykreslenia pováh kriminalistov a Runu.

tabaluga
03.08.2019 3 z 5

Seriál jsem neviděla, ale kniha byla zajímavě napsaná, kdy se hodně střídala nějaká akce.. budu si muset seriál pustit, jelikož dějově to opravdu nemělo chybu. Musím říci, že v knize mi chyběla taková propracovanost. Postavy byly nevykreslene, neměly pořádnou hloubku a to mi pak připadá kniha nereálná, v podstatě jako když se dívám na televizi a není moc možností nad tím uvažovat..další knihy od autora zřejmě číst nebudu i když námět se zdá být velmi zajímavý..

Miky88
03.05.2019 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem taky viděla seriál, tak mi kniha příjde jako doplnění toho, co jsme si mohli jen domýšlet. Mě osobně kniha přišla čtivá - naopak jsem měla nutkání zůstat doma a číst si a číst si. Nevadili mi ani fotky - naopak mi to dokreslovalo děj, protože pořád jsem měla postavy zafixované ze seriálu. Určitě bych knihu doporučila všem, co mají rádi tajemno, záhady a navíc se rádi dozví něco navíc. A Ďáblova bible je "velká" záhada.

soupik2012
08.01.2019 2 z 5

Hm.. tak ani nevím jak začít. Postavy jsou nevykreslené, nelze se s nikým ztotožnit ani někomu fandit. Samotný příběh není nic originálního a pachatele jsem uhodla asi v polovině knihy. Aby docílil autor většího napětí, nutí policisty k naprosto nelogickým krokům. Audioknihu čte pan Jirman dobře a také mohu pochválit hudební podkres. Ale tím má chvála končí.

Metla
04.12.2018

Nebudu hodnotit, jelikož pro člověka, jenž viděl seriál, je tahle kniha úplně zbytečná. V průběhu padesáti stran jsem dospěla k názoru, že Vašíčkův styl psaní mě nudí, zápletka se od seriálové verze podstatně neliší a ono zdánlivě luxusní provedení titulu mne převelice sralo. Odmítám použít korektnější výraz, byl by nepatřičným eufemismem. Co mě totiž definitivně utvrdilo v závěru sáhnout po jiném románu, byly tuhé, špatně se obracející stránky s nesmyslným podtiskem, který akorát navýšil cenu a v praxi nepříjemně odváděl pozornost od textu. Žádám vydavatele, aby si podobné experimenty vetknuli do esovité kličky (s výjimkou případů, kde má podtisk grafické či jinak logické opodstatnění) a ponechali generacemi čtenářů osvědčené černé na bílém, děkuji.

takana
08.11.2018 3 z 5

Dá se to číst, průměrná kniha.

medvídě
16.08.2018 4 z 5

Znám filmové zpracování a tak jsem se po čase dostala i ke knize, která je velmi podobná. Jen bych v knize čekala trochu více myšlenek hlavních hrdinů.
Jinak je příběh zajímavý a čitelný, ale něco mi tam prostě chybělo ...
Jistě si přečtu i další 2 díly o této hlavní trojici.

Sova15
06.06.2018 4 z 5

Viděla jsem seriál a ráda jsem sáhla po krásně naspané knížce.

Whobey
09.04.2018 4 z 5

U této knihy mě mrzelo, že charaktery nebyly nijak hlouběji propracované, celkově to nedokreslovalo děj příběhu. Kniha je psaná dost stroze, stručně, což v tomto případě není ale úplně na škodu.

Až na ten konec (který mě teda neoslnil) to však mělo spád a střídáním dějových linek budila kniha i napětí. Ačkoliv to není kniha, kterou bych si zrovna koupila, aby mi zdobila knihovnu, myslím, že za přečtení stojí. Já se určitě k tomuto autorovi vrátím, neboť v rámci české tvorby představuje pan Vašíček něco nového a jiného než sto padesát tisíc stejných knih od Viewegha. :)

metrolog
29.03.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Autor podle mého názoru má sice trochu problém ve spojení možného reálného děje s tou mysteriozní nadstavbou, takže to nepůsobí tak věrohodně jako knihy některých jiných autorů. Ale jak už jsem napsal, kniha se mi líbila a doporučuji ji všem, kteří se o tuto kategorii literatury zajímají.

KuroHaru
22.01.2018 4 z 5

Jako malá jsem hltala knihy Arnošta Vašíčka o záhadách z celého světa a teď po dlouhé době jsem sáhla i po jeho beletrii. Kniha mě bavila, byl to příjemný zážitek na jeden večer. Dozvěděla jsem se docela dost o satanistickém pojetí světa, křesťanské odpovědi na něj i o židovské mystice. Byly to vlastně všechny záhady a konspirační teorie, které se daného tématu týkají, zasazeny do příběhu, který byl podle mého hodně dobře vystavěn a propleten. Jen způsob psaní mi přišel trochu jalový, ale nijak mi to nebránilo sfouknout knihu na jeden zátah.

Riccia
06.01.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Často se stává, že kníha napsaná podle scénáře filmu není úplně "to pravé". (Nebo byl film podle knížky?) Tady mi přijde, že knížka je skvělým doplňkem. Kromě čtivého děje nabízí ještě nahlédnutí pod pokličku dění v televizní sérii - nabízí historické souvislosti, které ve filmu člověk nemohl tušit. Knížka navíc přináší mnohem víc informací k největší rukopisné knize světa - Codexu gigias. Díky této nejdůležitější "rekvizitě" je tato knížka v tomto roce obzvlášť "na ráně". Knihami, hnihovnami i knihovníky se to tu jen hemží a dvojnásobnou radost z ní mohou mít i všichni nositelé jména Eva, Michal, Iveta, Evita, Petr, Lenka, Luděk, Dan , Pavel, Kryštof, Klára, Lukáš nebo Vítek.