Ďáblova lest

Ďáblova lest https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215576/mid_dablova-lest-215576.jpg 4 236 66

Runa, Šímová a Sumara série

Studentka archeologie jen náhodou unikne podivné smrti a je nalezena v posttraumatickém šoku. Zakrvácený oděv a tajemné magické symboly, které jí kdosi namaloval na tělo krví, nasvědčují, že nepůjde o obvyklý kriminální případ. O pomoc při vyšetřování je proto požádán znalec satanských...

Poeta.kno
20.12.2017 3 z 5

Celou knihu jsem měl pocit, že čtu film a ne příběh. Možná za to částečně můžou i fotografie z filmu.

Romanka89
21.10.2017 4 z 5

Velmi čtivá detektivka, k jejímuž tématu mám velmi blízko - prarodiče pochází z Chrasti a Podlažice jsou kousek. Děda se velmi zajímal o historii, takže o Codexu Gigas mám nějaké povědomí. Mohu jen doporučit.

ewalien
16.09.2017

Vašíčkovy knihy mám velmi ráda, odjakživa mám zálibu v příjemném napětí a tajemnu. Přiznám se, že napřed jsem viděla tu tv sérii s Dvořákem (který mě tam okouzlil), Geislerovou (tu jsem napřed měla chuť uškrtit, mrchu ztvárnila věrohodně) a Trojanem. Takže jsem se dost bála sáhnout i po knize, nerada takhle srovnávám. Ale Arnošt Vašíček je skvělý vypravěč, i přes drobné rozdíly od filmu mě to velmi bavilo a měla jsem prima husinu.
Tuhle knihu mohu jen doporučit, pro chvíle, kdy se chceme trochu bát, je skvělá.

Hell_Rihova
19.07.2017 5 z 5

Velice zajímavá kniha a provedení je skvělé. Jelikož jsem první viděla film, už sice strašně dávno a nevěděla jsem, že je kniha, tak mi to zkazilo to, že jsem už od počátku věděla, jak to dopadne. I tak se mi kniha líbila a byla pro mě napínavá. Místy mi dělalo problém orientovat se a rozumnět náboženských věcem. Ale ani tak mi to na dojmu z knihy neubralo.

Nikolas0311
10.07.2017 5 z 5

Pěkná kniha.
Bohužel tentokrát filmová adaptace vyhrála.

Lucissia
13.05.2017 5 z 5

Moje druhá kniha od pana Vašíčka a i když je čtu, jak se zdá, od konce, opět velké nadšení. Tajemno, stručná fakta, žádné psychologické rozbory... Mně autorův styl opravdu vyhovuje. Navíc doplňující fotografie a kresby, asi se budu muset kouknout i na seriál.
Také, jako některým zde, se mi moc nezdála souvislost s New Yorkem. Jinak jsem ovšem spokojená a to moc. :-)

daza.dt
03.05.2017 5 z 5

Milá knížka, velmi rychle se dá přečíst.
Pro mne až moc krátká, ale vše mělo spád, na českou provenienci velmi zdařilé.

saez
26.04.2017 5 z 5

Přečteno za dva dny.

ivoiro
18.01.2017 5 z 5

Hodně se mi kniha líbila. Shoduje se (až na malé detaily) s TV zpracováním.

hrabe.ruprecht
05.10.2016 4 z 5

Kniha mi připadá jako námět pro seriál. Filmaři pak příběh ještě doplnili o roli Šímové jako příslušníka policejní inspekce a trošičku zapracovali na psychologii postav, která je v knize taková nijaká.

Plútarchos
11.09.2016 4 z 5

Vašíček se ve svých knihách snaží zúročit a přivést na světlo výsledky své dlouholeté záliby - luštění záhad a poznatky ze studia života primitivních kmenů. Osobně si myslím, že se mu to daří. Možná není excelentním spisovatelem, takže jeho knihy jsou tenčí, postavy plošší, nevykresluje na desítkách a stovkách stran charaktery postav, krásu okolní krajiny, atmosféru doby. Vše je pojato až žurnalisticky stroze, pouze základní fakta, nutná ke konstrukci příběhu a zápletky - nepodezírám jej, že knihy píše prvoplánově jako scénář k seriálům; domnívám se, že je to opravdu jen autorovým novinářským stylem.
Záhadná kniha Codex gigas (Ďáblova bible), respektive chybějící stránka 289, je ústředním artefaktem tohoto mistrného díla plného satanských symbolů, magických číselných čtverců, konspirativních bratrstev a blížící se biblické apokalypsy. Ve starém benediktinském klášteře v Podlažicích, při archeologických vykopávkách jsou nalezeny hroby, které vypovídají cosi tajemného. Doktor Runa spolupracuje s kriminalisty na odhalení pachatele okultních satanských vražd.
Arnošt Vašíček je takový český Dan Brown, a je fakt dobrý...

gad
03.06.2016 5 z 5

Nejdříve jsem viděl film a nyní jsem dočetl knihu. S obojím jsem byl spokojen. Velmi. Mám rád tuto tématiku. Určitě si přečtu další knihy pana Vašíčka.

elfos
16.07.2015 5 z 5

Moc dobře se mi to četlo, dobrý dojem z knihy mi pokazila akorát poslední věta, hlavně a konkrétně poslední slovo poslední věty. To už bylo přehnané a jaksi navíc, nepasovalo mi to tam.

Majdule
13.07.2015 3 z 5

Tak jako mnozí jsem tuto knihu četla až vynikajícím seriálu s Ivanem Trojanem v hlavní roli. A pořád je to dobrý příběh s napětím a tajemstvím. Musím ovšem konstatovat, že nic nového kniha oproti seriálu nepřinesla . Chybí linka opilectví vyšetřovatele, což je škoda, protože mu to bere historii. Vůbec je kniha psaná hodně filmově, ve střizích, nepracuje s vývojem ani psychologií postav. Ale jako oddychovka dobré.

jan8292
14.05.2015 2 z 5

Nezbývá mi, než zde zanechat protinázor. Asi jsem zhýčkaný kvalitnějšími knihami, a také autory s větší historickou erudicí. Tahle kniha ale pro mě byla nuda. Dějové úseče se tříští a těžko se drží pozornost, postavy jsou naprosto ploché a tak není ani možné si k nim vytvořit jakýkoliv vztah. A propojení Codexu Gigas se zničením dvojčat v NY mě teda dostalo do kolen.

Abych však nebyl jen kritický, tak jsou určitě horší knihy. Pro mě však toto byla první a poslední kniha od tohoto autora.

Single
26.09.2014

Nejdříve jsem viděla film. Když se mi dostala do ruky knížka, říkala jsem si, že ji snad ani číst nebudu, ale po pár stránkách jsem se nemohla odtrhnout. Pan Vašíček píše opravdu skvěle.

tinka1974
11.09.2014 4 z 5

Já viděla nejprve film. Přišlo mi divné,jak se taková útlá knížka mohla vejít do přídílného seriálu. Ale ano, bylo to fan. Jen některé pasáže jsem mula číst několikrát, abych je pochopila. Ale právě ptoto, že jsem už věděla o co půjde to bylo super

Makovník
19.07.2014 4 z 5

Souhlasím s komentářem MaxQ; bavil jsem se, ale bohužel to všechno strašně rychle uteklo a člověk, než se nadál, četl poslední stránku...

MaxQ
21.03.2013 4 z 5

Český Dan Brown a Šifra mistra Vašíčka. Možná to chtělo víc rozepsat, ale jinak spokojenost.

Dymond
12.03.2013 5 z 5

Nejsem zrovna velkým fanouškem českých autorů, ale musím říct, že Arnošt Vašíček mě mile překvapil... Příběh okamžitě vtáhne do děje a je velice poutavý...