Ďáblova lest ekniha

Studentka archeologie jen náhodou unikne podivné smrti a je nalezena v posttraumatickém šoku. Zakrvácený oděv a tajemné magické symboly, které jí kdosi namaloval na tělo krví, nasvědčují, že nepůjde o obvyklý kriminální případ. O pomoc při vyšetřování je proto požádán znalec satanských...

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/215576/dablova-lest-215576.jpg 4.1167
Detektivky, Horory, Literatura česká
Vydáno (ekniha)

Kniha Ďáblova lest

emilieselden

Absolutně skvělá.

Jiřina18
05.12.2019

Arnošta Vašíčka mám ráda a tahle knížka se mu povedla

Mirin1349
10.10.2019

Překvapilo mě, jak se dá takový příběh celkem slušně vykreslit na tak strašně malém počtu stran. Rozsahem to bylo opravdu moc krátké, nestačila jsem se rozkoukat a už byl konec, spád se tomu upřít nedá, ale pár stran navíc příběh snesl. V půlce čtení jsem si pak vzpomněla, že jsem kdysi seriálové zpracování viděla a musím souhlasit s předešlými komentáři, seriál byl opravdu o notný kus lepší, což není dobrá vizitka. Nejsem si jistá, jestli po další knize od autora ještě sáhnu.

Mirka2778
03.10.2019

Líbí se mi televizní série a byla jsem zvědavá na předlohu.
Záhadologický námět se opravdu povedl. A proto autorovi odpouštím i nějaké ty otřepané fráze a neoriginální floskule.
Do hodnocení nebudu počítat naprosto nevhodný výběr fotografií, které nám odhalí vraha jen při zběžném prolistování, aniž bysme museli příběh číst.

Galadwen
01.10.2019

Neurazí, ale ani nepřekvapí, čte se dobře a rychle. Jako oddechovka pěkné a víc jsem od toho ani nechtěla. Kdysi jsem viděla TV minisérii, už si ji moc nepamatuju, ale mám dojem, že na rozdíl od Ztracené brány celkem doslovně kopíruje děj knihy. Fotky z filmu v knize mne docela rušily, na tenhle druh "ilustrací" si úplně nepotrpím.

Amitiel76
27.09.2019

Jak už tu bylo řečeno mockrát pode mnou, v tomto případě, je lepší filmové zpracování, než samotná knižní předloha. Seriál je super. Viděla jsem ho již několikrát.... Tak že při čtení této knihy, mi doslova běžel před očima. Viděla jsem podrobně scénu za scénou. O to víc, mě samozřejmě četba bavila. Otázkou pak zůstává, zda by tomu tak bylo i v případě, že bych nejdříve sáhla po knize....
Zpracování poněkud jednodušší. Ploché. Autor tu vsadil na děj, a s postavami moc nepracuje....Ale jako předloha pro film, perfektní.
Autor je opravdu hlava. Už jen ten nápad. Ta myšlenka... úžasné. Všechno působí až moc reálně, a logicky... děsivě.

Sasha001
26.09.2019

Po knize jsem sáhla jen kvůli tomu, že jsem viděla seriál. No... Je pravda, že postavy jsou nevykreslené a někomu, kdo neviděl seriál to může vadit. Na druhou stranu já v postavách viděla seriálové herce a celé seriálové prostředí, a proto mi to ani nevadilo. Každopádně pokud někoho kniha zklame či tolik nezaujme, doporučuji si pustit seriál, kde je dějová linie prakticky totožná.

moničina
02.09.2019

Kniha sa mi páčila, texty boli napísané jednoducho. Avšak nie som si istá, či by ma kniha tak bavila, ak by som predtým nevidela seriál, ktorý bol skvelý a počas čítania sa mi dej odvíjal paralelne so seriálom. Jednoznačne, seriál je lepší, aspoňčo sa týka vykreslenia pováh kriminalistov a Runu.