Srdcová dáma

Srdcová dáma https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325533/bmid_srdcova-dama-Js6-325533.jpg 4 202 30

D.C. Detectives série

< 2. díl

Úspěšná autorka detektivních příběhů Grace McCabeová si potřebuje odpočinout po náročném turné spojeném s vydáním její nejnovější knihy, a odjíždí proto do Washigtonu navštívit svou sestru Kathleen. Jaké je ale její překvapení, když zjistí, že si upjatá a spořádaná Kathleen přivydělává na erotické telefonní lince a svým klientům je známá jako Desiree. Jednoho dne ji Grace nachází zavražděnou – uškrcenou kabelem vlastního telefonu. Život se jí rázem obrací vzhůru nohama, jako by se ocitla na stránkách jedné ze svých knížek. Akorát že hlavní hrdinkou je tentokrát ona sama. Rozhodne se nečekat, až policie chytí vraha, a místo toho vymyslí odvážnou past, aby ho přilákala k sobě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Brazen Virtue , 1988

Olga8480
08.04.2022 5 z 5

I když jsem netušila, že je tato kniha už druhý díl. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Oddechové početní, které si užijete.

tess.de.veles
13.08.2021 2 z 5

Ač knihu napsala úspěšná spisovatelka, která má v knižním průmyslu své jméno ... nebavilo mě to....líná nuda ... tak bych to popsala....žádný zvraty ...žádná dynamika... nic, z čeho bych se posadila na zadek ... možná je to taky tím, že kniha je z roku '88 ...v tý době si dokážu představit, že měla úspěch a dokázala čtenáře třeba i zaujmout....ale v roce 2021? .... No, nevím nevím....ale má tu docela vysoké hodnocení, tak "chyba" bude asi u mě..... :-)

georginaa
25.11.2020 5 z 5

Druhý díl byl opět působivý, přiváděl mi chvílemi strach, nikdy není poznat druhého neznámého po telefonu, kdo to je za člověka. Pár volání už jsem též zažila a kdybych měla sluchátko tak s ním s chutí třísknu. Nicméně příběh se povedl a moc se mi líbil.

Kudík
15.10.2020 5 z 5

Dočteno a teď přesně nevím, jestli jsem si z 1. dílu Eda tak "zidealizovala", anebo zde ho autorka nepředvedla v celé parádě. Ale i tak se mi kniha opět líbila. Grace byla jako autorka detektivek správně jiná a nějak k Edovi, Benovi a Tess zapadla. Ohledně zápletky jsem se docela děsila v případě oběti č. 3. Po prvním díle a jistém naložení s jednou postavou (konkrétně Joeym) to byla docela oprávněná obava. I přes popsané násilnosti je to nenáročné čtení.

petraj30
13.05.2020 4 z 5

Škoda, že jsem neměla k dispozici první díl, ale tady jsem se dočetla, o čem to asi zhruba bylo, protože zde byli hrdinové z prvního dílu.
Bylo to pěkné, oddechové a nenáročné čtení na jedno odpoledne. Občas jsem se zasmála, ale bylo strašně předvídatelné.
Ed mi připomíná mou drahou polovičku:-). Jen Grace byla pro mě jak neřízená střela a občas jsem se v ní nevyznala, ale byla jsem spokojená:-)

janina66
26.08.2019 5 z 5

Tak to sei moc líbilo. Četlo se dobře. Byla jsem spokojená.

Skalara
14.12.2018 5 z 5

Přišla mi o něco slabší jak první díl. Ale pořád skvělá kniha.

Eeli
03.02.2018 2 z 5

Detektivka psaná autorkou románů pro ženy, takže typicky předvídatelný scénář. Kriminální zápletka je sice nápaditá, ale tomu příběhu nějak chyběla šťáva, byl takový vlažný, nedotažený.

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Výborně napsaná kniha.

Safrika
20.10.2017 4 z 5

Nora zase nezklamala, tentokrat moje prvni detektivka od ni a spokojenost.

devildeny
30.08.2017 5 z 5

Osvědčená autorka nezklamala, velmi povedená romantická detektivka. Ke konci jsem byla napnutá, jak kšandy :)

Jessybelle
07.08.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka, četla se sama. Dokážu si představit, že se k ní za čas vrátím.

zuzana2599
19.06.2017 4 z 5

Příjemná detektivka s romantickými prvky, takové pohodové, nenáročné čtení třeba na víkend nebo i dovolenou. Pro mě spíš milé překvapení, ani jsem nečekala, že se mi příběh až tak zalíbí :-)

brectanka
17.06.2017 5 z 5

Napínavé čtení na letní dovolenou nebo zimní večer. Poutavě napsaná detektivka s milostnou zápletkou.

moudivlacek
09.04.2017 5 z 5

Skvělý díl, nemohu říct, že první byl horší nebo lepší. Jsem ráda, že to navazovalo postavami. Hlavní dva detektivové a jejich protějšky prostě k sobě charakteristicky patří. A byť to není humorné téma, přesto tu jsou řádky, kde se smíchu neubráníte.
Zvláště vše okolo zdravého životního stylu Eda a pravého opaku Grace.
Moc hezká série, škoda, že měla jen dva díly.

zdehan
01.03.2017 5 z 5

Kniha se dobře četla taková oddechovka ale pěkná.

Kešu1981
26.02.2017 4 z 5

Detektiv Ed a spisovatelka Grace...příběh mě bavil...skvělá oddechovka :o)

Safrika
11.01.2016 4 z 5

Jako obvykle přečteno rychle :), Nora je prostě dobrá :).

koki.veru
04.11.2014 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila, protože jsem zvyklá, že Nora píše spíše romantické knihy. Přesto se mi kniha velmi líbila. Velmi napínavá kniha do posledních stran :)

mazzone
11.06.2014 3 z 5

od Robertsovej mam radsej romanticky ladené knihy ako detektívky. prečítala som, oddychové čítanie, ale nezaujalo ma to ako som očakávala :(