Posvěcené zlo

Posvěcené zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280721/bmid_posvecene-zlo-f0A-280721.jpg 4 210 37

D.C. Detectives série

Detektivní příběh ze série Detektivové z D. C. Washingtonská policie vyšetřuje sérii vražd mladých žen, které mají jedno společné: vrah je uškrtil šálem, jenž je součástí kněžského roucha, proto mu média začala říkat „Kněz“. Protože se evidentně jedná o duševně nemocného člověka, je k vyšetřování přizvána i mladá psycholožka Tess, která má policistům přiblížit pravděpodobný motiv a profil pachatele. Tess se v průběhu vyšetřování sblíží i s jedním z detektivů, ale tím na sebe obrátí pozornost psychopata, který ji zahrne do svých šílených plánů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Sacred Sins , 1987

petraj30
20.06.2022 4 z 5

Velmi povedená detektivka, jen byla podle mě až moc přeslazená. Více bych se zaměřila na druhou linku příběhu.
Možný spoiler.
Vraha jsem přímo neuhádla, ale už na začátku mě trklo, že to musí být někdo ze stanice, takže to zase tak velké překvapení nebylo.
Kniha se dobře četla, ale místy to bylo dost táhlé, konec bych zase o pár stránek prodloužila, ale to já vždycky. Určitě se ke knize vrátím

pip11
11.07.2021 4 z 5

Lehce napínavé krimi v plynulém, pomalejším tempu. Vraha jsem teda neodhalila, ale četlo se to pohodově.

georginaa
08.11.2020 4 z 5

Napínavý detektivní příběh, kde psycholožce Tess jde o život. Policajt Ben vyšetřuje záhadné vraždy až jednoho dne se tyto osudy dvou se spojí. Postupem času se do sebe zamilují a Ben vypátrá vraždícího maniaka. Bravurně napsaný od Nory, jako skoro všechny její knihy.

Kudík
14.10.2020 5 z 5

Sympatičtí hrdinové a i jejich parťáci. Tess i Ben jsou zajímavou dvojicí. Ona psycholožka a on detektiv. Jejich postupující spolupráce (a jak každý tuší, nejen ta) je lehce uvěřitelná. I přes vraždy a úmrtí děj plynul hladce. U jedné z postav jsem přesto byla překvapená jeho koncem, dokonce víc, než totožností vraha.
Věřím, že 2. díl je o Edovi, který byl i přes málo prostoru velmi zábavný. :)

janina66
18.05.2020 5 z 5

Výborné, kniha se četla sama. Nemohla jsem přestat číst. Tess a Ben moc symptická dvojice. Bavil mě Ed, parťák Bena. Dost překvapivý vrah. Napínavé až do konce.

Vatter83
27.12.2019 4 z 5

Kombinace detektivky, romantiky, vážnosti, komiky - super. Rozuzlení a odhalení vraha naprosto nečekané a skvělé.

maličkán
16.04.2019 5 z 5

Co jsem od Nory R. četla, všechno se mi líbilo, ani tato kniha nebyla vyjímkou. Tato spisovatelka má dar, čtenáře zaujmout. Smutný byl osud Joeyho. Tess mi byla sympatická i dvojice policistů. Romantika mezi Tess a Benem mi vůbec nepřekážela.

Disinka
15.12.2018 5 z 5

No nebylo to vubec spatny... sice tam bylo vice ze vztahu detekriva a doktorky ale jinak velice zajimave a zaboha jsem nemohla prijit na to kdo je vrah - az mi z toho doslovne na konci spadla brada...

Skalara
10.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Velice jsem si oblíbila Eda, což je parťák hlavní postavy. Vždy mě dostalo, jak jedl různé klíčky a vytahl si sáček čaje místo kávy :D Detektivní příběh skvělý, nemohla jsem přijít na pachatale a velmi mě překvapilo, kdo to je. Přečteno během dvou dní.

Liggy
23.09.2018 2 z 5

Nuda. Celá kniha je o vztahu policisty a psycholožky a na konci úplnou náhodou chytí vraha.

Anett13
12.07.2018 4 z 5

Kniha se četla sama. Potřebovala jsem ji dočíst co nejdříve. Zajímavé téma. I vrah mě překvapil.

Danuše7
08.07.2018 5 z 5

Krásně napínavé, nevyhýbá se intimním chvílím. myslím, že jsem něco podobného viděla ve filmu.

Zlodějka knih
13.02.2018 5 z 5

Každý řádek a každou stránku jsem hltala a čekala, co bude dál...příběh se mi hodně líbil a kdo je vrah jsem do poslední chvíle ani netušila, proto se mi hodně líbilo, co na nás autorka nakonec vybalila...

Jája92
27.01.2018 4 z 5

Výborná knížka, hltala jsem kapitolu za kapitolou. Super.

Jessybelle
05.08.2017 5 z 5

Kniha se četla snadno a rychle. Zápletka super, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je pachatel.

Laf
16.07.2017 4 z 5

Bylo to pěkné počtení jedním dechem. Jenom mi tam trochu vadilo to, že je to napsané tak uspěchaně. A závěr mě překvapil, protože až do posledních stran vůbec nebylo jasné, kdo by mohl za tím vším být.

Sam99
14.03.2017 5 z 5

Úžasné, jsem nadšena...do poslední chvilky jsem nevěděla, kdo je vrah! Velmi doporučuji. Taky obdivuji téma, které bylo originální a velmi povedeně zpracované.

Aleen
01.03.2017 4 z 5

Taková klasická Robertsová. Co čekáte, to dostanete. Odreagovala jsem se, nemusela přemýšlet, dokoce ani myslet !! :-) Nebudu posuzovat s knihami z jiného žánru, to mi nepřísluší, že? Ve svém oddělení si drží tato autorka již dlouho své postavení a celkem právem.

Kešu1981
24.02.2017 5 z 5

Detektivka s romantikou...ovšem nejvíc mě bavilo sledovat osud 14letého Joyeho a jeho zakončení mě tedy vážně dostalo!...Nora dokáže překvapit :o)

moudivlacek
20.01.2017 5 z 5

Ještě jsem nečetla od této autorky všechno, ale zatím mne nezklamala žádná kniha. Ani tato není výjimkou.
Dva hlavní hrdinové a dva profesní rivalové - policista a psycholožka - kdo má pravdu? Má se vrah chytit a zavřít za mříže, nebo zjistit, proč to udělal a v případě potřeby jej léčit jako jiného nemocného člověka?
I já osobně jsem si kladla tuto otázku. Musím přiznat, že můj dosud jednostranný názor se díky tomuto příběhu změnil. Zůstanu stát někde uprostřed - život opravdu není ani černý ani bílý, má spoustu odstínů.
Kromě napínavého chytání zločince je tu i linie rodící se lásky. Je to nenásilné, ale moc hezké. Kromě těch ústředních hrdinů si určitě jako i já zamilujete parťáka Bena Eda. Jejich vzájemné rozhovory vás pobaví, byť kolikrát jim není do smíchu.
Mohu jen doporučit.