Cvrček na krbu

Cvrček na krbu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457701/mid_cvrcek-na-krbu-qWe-457701.jpg 4 36 8

Jímavý příběh z Anglie poloviny 19. století předkládá viktoriánskou představu o křesťanské lidské vzájemnosti, potřebě sounáležitosti a dobrotivosti, jejíž jádro tvoří pevné rodinné vztahy, které odolají lidské zlovolnosti. Je zalidněn jednoduše charakterizovanými postavami, typickými pro dickensovské příběhy, které jednak dojímají a vzrušují, jednak humorem odlehčují patetické scény ve výrazně sentimentálně idealizovaném ději. Promyšleně rozvíjený motiv svátečního vánočního kouzla, které reálný svět zaplňuje pohádkovými detaily dokresluje představu idyly minulého století tak, aby se vše v mistrném vyprávění mohlo v dobré obrátit.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)

The Cricket on the Hearth , 1845

Luigi1
12.08.2023 4 z 5

Docela jsem si pěkně počet bylo to zajímavé

palka452
27.12.2022 5 z 5

Laskavé a pozitivní

Slávka 1970
20.01.2021 1 z 5

Možná jindy...v jiné době, dnes nepochopeno.

babicka_amalka
01.01.2021 5 z 5

Dickens je můj oblíbený autor - a nezklamal ani tentokrát :-)

Kopretina
20.04.2020 3 z 5

Četla/poslouchala jsem ji jako Eknihu. Nejprve jsem jí vůbec nerozuměla, pak jsem se do ní začetla a začalo mě zajímat rozuzlení. Závěr moc hezký. Odnáším si z toho: raději říct těžkou pravdu než lhát, i když v dobré víře.

Ishir
03.06.2018 3 z 5

Kniha mě moc nebavila.

MOu598
27.07.2017 5 z 5

Četla jsem v říjnu 2014. Podle mých poznámek:
Útlé, rozděleno do tří částí - o třech rodinách, o lidech a lásce, o prostých lidech.
Hezké, moc hezké.
Pan Spisovatel.
Citát:
"Když nemůžete pochválit, raději mlčte."

Hrefna
26.11.2015 3 z 5

Oceňuji záměr knihy - aby si jí rodiny mohly společně předčítat v časech adventních. Příběh je psán archaicky a v košilatých souvětích, až jsem se v některých ztrácela. Je to kniha plná dobroty, pochopení a lásky, což k adventu sedí a díky tomu ji pro sebe řadím do sekce pohádek.