Cudzie dieťa

Cudzie dieťa https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486395/bmid_cudzie-dieta-cL2-486395.png 4 861 254

Krv nie je voda... Naozaj je to také jednoduché? Keď Pete Riley jedného rána otvorí dvere, netuší, že naňho čaká rodičovská nočná mora. Na prahu stojí neznámy muž, ktorý tvrdí, že Petov dvojročný syn Theo je v skutočnosti jeho. K nešťastnej zámene došlo podľa Milesa Lamberta v nemocnici, kde v ten istý deň porodila jeho žena Lucy aj Petova partnerka Maddie. Oba páry sú v šoku, no snažia sa nájsť cestu, ako prepojiť svoje rozdielne životy a stať sa trochu nekonvenčnou modernou rodinou. Až žaloba podaná na nemocnicu spustí oficiálne vyšetrovanie, ktoré vedie k prekvapivým odhaleniam. Ako veľmi môže jedna rodina veriť druhej? Alebo dokonca jeden partner druhému? Pete a Maddie sú odhodlaní urobiť pre ochranu svojho dieťaťa, čo bude treba. Aj nehrať podľa pravidiel.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Playing Nice , 2020

beruska
23.04.2023 4 z 5

Příběh byl dobře napsaný, ikdyž v některých věcech trošičku naivní...
Líbila se mi psychologie postav, zvlášť Peteho a Maddie..
Kniha mne zaujala a ráda si přečtu i další autorovo dílo :) ...

MisakCZE
16.04.2023 3 z 5

Solidní rodinné drama, u které mě však neskutečně rozčilovala bezmoc, ruku v ruce s hloupostí, jednoho z párů.

Knížka je o sporu dvou rodin, sociálně slabé naivní dvojice a psychopatického zbohatlíka s manželkou. A jak už to tak v životě bývá, na pokáleného i wc spadne ... takto probíhá téměř celý děj, rozuzlení se dočkáte, nikterak však nějak šokujícího.

klarinka9974
15.04.2023 4 z 5

Přečetla jsem všechny knihy od autora ale za mě, je stejně nejlepší Ta přede mnou. Kniha se lehce rozjíždí vyprávěním o porodu a výchově syna. Poté se přichází na jistou záměnu a život se jim pomalu hroutí a to co se ještě neodhalilo se odhaluje. Každý má svoje tajemství, ale jen jeden má to největší, na které se můžete těšit na konci příběhu. Těžko říct, jak by se každý rozhodnul ale i tak si myslím, že konec nemůže být lepší. Kniha se dobře čte, už od začátku vás začne zajímat jak to všechno dopadne a kdo vyhraje. Skvělý nápad a příjemné čtení, žádný brutální Thriller ale velmi promyšlený příběh s tajemstvím.

Bakana
10.04.2023 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od Delaneyho.
Pokud se někdy taková záměna stane, je pro všechny nejlepší, když se na ni nikdy nepřijde.
I když je to (snad!) celé přitažené za vlasy, přece jen těch udání a špatných zpráv bylo v tomhle příběhu trochu moc, pravda je, že pokud se člověk dostane do soukolí, nad celým vaším životem a životem vašich dětí mají moc rozhodovat cizí lidé, kteří vás vůbec neznají a řídí se jen podle pravidel a tabulek. No a ti, kteří vás znají nelení odsuzovat a vyslovovat rychlé soudy (vikářka, ředitelka školky).
Těmito lidmi hluboce opovrhuju, s tímto mám vlastní zkušenosti.

Anniee
05.04.2023 3 z 5

Kniha byla čtivá a téma bylo zajímavé, ale to bylo tak všechno. K postavám jsem si nevytvořila žádný vztah a konec mě taky až tak nepřekvapil.

zimka.r
28.03.2023 5 z 5

1. Ta přede mnou
2. Věř mi
3. Dokonalá manželka
4. Slušní lidé.....nejdřív jsem si říkala, že je to takové téma, které člověk už několikrát četl....ale ten závěr mi opět vyrazil dech! to jako jo! :)

knizni_brouk
19.03.2023 5 z 5

Skvěle zpracovaný a napínavý příběh s několika překvapivými zvraty, avšak řešící i citlivá témata.

Slušní lidé byl můj první psychologický thriller od tohoto autora, proto jsem ke knize zpočátku přistupovala poněkud obezřetně. To se však ukázalo úplně zbytečným. Kniha a zpracování tématu mě uchvátilo, rychle jsem se začetla (málem jsem v čekárně u doktora přeslechla své jméno, jak jsem byla pohroužená do děje) a při čtení mě místy mrazilo. Závěr mi sice přišel poněkud rychlý a ne tak propracovaný jako zbytek knihy, ale tak nějak to autor skončit musel.

Po dvou letech od narození svého potomka se mladý pár dozvídá, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a oni tak v podstatě vychovávají cizí dítě. Setkají se s oním druhým párem mladých rodičů a jejich malých synem a celá čtveřice rodičů se pokouší situaci, do které nečekali, že se kdy dostanou, vyřešit mírumilovně a v poklidu jako slušní lidé, kteří přece jsou. Nebo nejsou?

Krom oné psycho-thrillerové příběhové linie se v knize řeší i vztahové otázky a otázky morálky a rodičovství, střet mezi biologickou a sociální rovinou rodičovství, střet mezi vrozenými vlastnostmi a vlastnostmi získanými výchovou, bezpodmínečná láska k potomkovi, důvěra i hranice toho, na co má člověk žaludek

Doporučuji všem, kdo raději než nějakým krvavým thrillerům dávají přednost těm psychologickým. Avšak už z anotace je jasné, že se v knize řeší i citlivější témata, tak pozor na to.

Doubravka1975
13.03.2023 5 z 5

Skvělý, čtivý psychothriller, silné téma, kdy dojde v porodnici k záměně dětí. Ze začátku děj připomíná seriál Kukačky. Takové Kukačky v anglickém provedení, ale pak o dost drsnější. Krátké kapitoly. Vyprávění z pohledu Peteho a Madie. Závěr trošku přitažený za vlasy, ale jsem moc ráda, že to tak dopadlo.
Asi nedoporučuji čerstvým maminkám a těhotným, jinak samozdřejmě doporučuji

Littlemonday
11.03.2023 5 z 5

Slušní lidé - J. P. Delaney

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě.

Anotace:

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?

Recenze:

Delaney je prostě famózní spisovatel a ještě mě jeho kniha nezklamala. I tentokrát jsem si užila výborný a napínavý thriller plný zvratů.

Téma dětí vyměněných v porodnici je samo o sobě velmi silné, každopádně doplnit ho trochou psycha navíc a udělat z toho příběh, od kterého se nešlo odtrhnout, tomu říkám umění.

V jednu chvíli jsem měla pocit, že nesnáším snad všechny postavy, v duchu jsem je naváděla k lepšímu řešení a jednání. Ale vždycky mě doběhl fakt, že se jedná o jejich dítěti. A tam je rozum krátký, nikdo z nás by podle mě nedokázal s jistotou říct, jak by se choval, kdyby došlo na lámání chleba.

Krátké kapitoly, dva pohledy a skvělý styl psaní - dokud udržíte oči otevřené, garantuji vám, že budete chtít knihu dočíst.

Výborná práce!

5/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday

Janaves
10.03.2023 5 z 5

Skvělé čtení, napínavé, přečteno za dva dny.

Kubajzz
07.03.2023 4 z 5

Tak tahle knížka nešla pomalu odložit. Jen ten konec byl až moc přehnaný, ale i tak rozhodně doporučuji a rád si od autora ještě něco přečtu :-)

micha-ella
05.03.2023 4 z 5

Seriál Kukačky v anglické verzi. Výborně napsané, bavilo mě to, ale konec byl značně nepravděpodobný a přehnaný, prostě literární. Ve skutečném životě by to takto určitě nedopadlo.

Dandulka
09.02.2023 5 z 5

Asi nejlepší čtení, které se mi zatím dostalo do ruky. Jsem moc zvědavá, co přijde příště.

Kalima206
04.02.2023 5 z 5

Nepředstavitelně blbá situace!
Chvílemi sem byla naplněná úzkostí, beznadějí a nakonec i vztekem, že někdo musí řešit takové věci :( sem ráda, že si něčím podobným nemusím procházet a nechci ani pomyslet, jak je možné, že se takové věci dějí a ne vždy se na záměnu dojde :(
Každopádně kniha se mi četla opravdu dobře, obsahuje krátké kapitoly a jsou vedeny z úhlu dvou hlavních osob, tak je to takové jednoduché a přehledné, DOPORUČUJI

MichaelaZlebkov
30.01.2023 5 z 5

Bylo to hodně dobrý, ale konec mi přišel nedotažený… takový otevřený spekulacím.. ale možná právě to byl záměr jinak kniha super, audio podání také

Jiparis
24.01.2023 5 z 5

Naprosto skvělé a přesvědčivě napsané. Místy mi bylo až fyzicky špatně, když jsem se vžila do pocitů rodičů. Manipulace, lži , dokonce trestné činy, kterých se jedna z postav dopouští , děsivé.

dom.ini
19.01.2023 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a bavila me moc! Pribeh byl napinavy a opravdu jsem celou dobu byla hodne zvedava, jak to cele dopadne. Jedine co bych vytkla, tak konec mi pripadal trosinku odbyty a uspechany, ale urcite bych doporucila k precteni.

Toledo
16.01.2023 5 z 5

Páni, knihu jsem od začátku až do konce doslova hltala. Hned v první kapitole se příběh rozjede a až do konce vás nepustí. Skvěle napsané, drží vás v napětí až do poslední stránky.
Moc se mi také líbily krátké kapitoly, čte se to moc dobře.

Karoska
05.01.2023 5 z 5

Naprostá TOPka! Kniha, která tě nepustí, z mnoha důvodů... Je skvěle napsaná, brilantně vystavěná... Možná by někdo mohl namítnout, že se věnuje už x-krát omílanému tématu, i když silnému. Možná ano, ale tento pohled, zpracování a psychologická sonda do nás samotných nemá konkurenci. Nejsi právě třeba i ty tak trochu emocionálně plochá osobnost? Tak trochu psychopat?

Han-nah
04.01.2023 5 z 5

První kniha tohoto autora a nadšení. Téma knihy děsivé, ale tak přesvědčivé, že jsem četla a četla, jak to dopadne. Pořád ještě vydržím nepodívat se na konec knihy.
Námět mi připomenul náš seriál záměny dětí Kukačky. Autor se dobře připravil, protože v knize je zmínka i o záměně dětí u nás.
Mahdie po předčasném porodu leží v nemocnici a její přítel Pete doprovází a stará se o jejich malého synka Thea na neonatální JIP, kde jsou i další nedonošená miminka s rodiči. Nejhorší vize pro rodiče. Podaří se lékařům zachránit je?
Theo je živý chlapec a jednoho dne nastává pro jeho rodiče šok. Dozví se, že došlo k záměně a on není jejich biologický syn. A najednou "Slušní lidé", ale jsou zde všichni až tak slušní? Zdání někdy klame. Dovedou se rodiny domluvit, A co mateřská láska? Rozjede se mašinerie - sociálka, soudy, policie, boj . Obavy a pocity rodičů obou chlapců. Doporučuji k přečtení.