Cudzie dieťa

Cudzie dieťa https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486395/bmid_cudzie-dieta-cL2-486395.png 4 861 254

Krv nie je voda... Naozaj je to také jednoduché? Keď Pete Riley jedného rána otvorí dvere, netuší, že naňho čaká rodičovská nočná mora. Na prahu stojí neznámy muž, ktorý tvrdí, že Petov dvojročný syn Theo je v skutočnosti jeho. K nešťastnej zámene došlo podľa Milesa Lamberta v nemocnici, kde v ten istý deň porodila jeho žena Lucy aj Petova partnerka Maddie. Oba páry sú v šoku, no snažia sa nájsť cestu, ako prepojiť svoje rozdielne životy a stať sa trochu nekonvenčnou modernou rodinou. Až žaloba podaná na nemocnicu spustí oficiálne vyšetrovanie, ktoré vedie k prekvapivým odhaleniam. Ako veľmi môže jedna rodina veriť druhej? Alebo dokonca jeden partner druhému? Pete a Maddie sú odhodlaní urobiť pre ochranu svojho dieťaťa, čo bude treba. Aj nehrať podľa pravidiel.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Playing Nice , 2020

xena2711
30.10.2021 5 z 5

Kromě Dokonalé manželky jsem od autora přečetla vše. Tato kniha mi sedla asi nejvíce. Parádní psychothriller, čtivý, skvěle napsaný, super vymyšlený do detailů. Příběh, který nechce v životě žádný otec ani matka zažít.. Určitě doporučuji.

NelaMaty
30.10.2021 5 z 5

Naprosto skvělé! Moc dobře se četla, dej krásně utíkal.Užila jsem si ji stejně, jako knihu Ta přede mnou.

ArwenAragorn
29.10.2021 5 z 5

81%
Tu řekla králi žena, jejíž syn byl ten živý a jíž se srdce svíralo soucitem nad jejím synem: "Dovol, můj pane, dejte to živé novorozeně jí, jen je neusmrcujte!" Ale druhá řekla: "Ať není ani moje, ani tvoje. Rozetněte je!"
První kniha královská 3, 26

Tak tohle byl znamenitý psychologický thriller. Velice čtivý, znepokojivý, přesvědčivý, napínavý, s chytlavou zápletkou a s koncem, který mě totálně dostal. Je to taky kniha náročná na emoce, jednu chvíli se mi chce brečet, za chvíli zase zuřím. Vykreslit postavy se tady podařilo dokonale, jak já jsem jednu z těch hlavních nenáviděla!
Od knížky jsem odcházela jen velmi nerada a myslím, že je autorova nejlepší, takže si ji určitě ani vy nenechte ujít!

TVer
25.10.2021 5 z 5

Za mně asi nejlepší kniha od autora. Přečetla jsem ji v podstatě za 1 den, prostě jsem musela vědět jak to dopadne. U některých věcí bylo od začátku jasné, že se stanou, ale i tak to bylo stejně napínavé.
Rozhodně doporučuji.

Tereziee
24.10.2021 5 z 5

Poslední dvě knížky autora pro mě nebyly tak moc wow jako jeho první kniha Ta přede mnou. Takže jsem se do knížky pouštěla s lehkými obavami. Musím ale říct, že Slušní lidé mě moc bavili. Celé téma knihy záměny děti bylo originální a napínavě zpracované, takže jsem se nemohla odtrhnout. Samozřejmě se kniha neobešla bez thrillerových klišé, pro příklad: hlavní hrdinka trochu pije a občas je trochu mimo. Celý příběh jsem fandila Petemu a Maddie. Konec pro mě nebyl zas takovým překvapením, ale i tak jsem si čtení moc užila.

Katerina015
24.10.2021 5 z 5

Napinave od zacatku do konce. Tohle cteni jsem si moc uzila

adevis
19.10.2021 5 z 5

Maddie s Petem mají skvělého syna Thea. Jednoho dne se ale dozvědí, že jejich syn byl v porodnici omylem vyměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě…

Zprvu jsem si myslela, že hlavní postavy jsou opravdu slušní, Maddie, Pete, Miles i Lucy… ale v polovině knihy došlo k prozření. Nevěřila jsem nikomu, fakt nikomu! Každý konec kapitoly mě nutil číst dál a dál. Pořád jsem čekala na ten zvrtat. Na rozuzlení. Kdy mi teda autor konečně naservíruje, jak to celé před dvěmi lety bylo. Při čtení existovalo milion otázek. Možná proto jsem knihu přečetla za čtyři dny. Nedokázala jsem přestat. Skvělý to bylo! Víc k tomu nemám co říct. Jen ten konec mi přišel moc rychlý.

Takže… Pokud někdo z vás tohoto britského autora nezná a ještě od něj nic nečetl, dělá velkou chybu. Rozhodně to brzy napravte! Každá Tonyho kniha je skvost. Já četla všechny a po přečtení této si troufnu říct, že je ze všech nejlepší!

Pajic21
18.10.2021 5 z 5

Tohle se povedlo. Kniha mě bavila. Děj byl skvěle vymyšlený a zpracovaný.

mysterygirl
15.10.2021 3 z 5

Nevim, jestli cteme všichni stejnou knihu, ale ja cetla horko tezko. Zacatek se mi libil, ale nejak me to ve tretine přestalo bavit.

dencazrnu
15.10.2021 4 z 5

Za mě tedy jednoznačně nejlepší kniha od autora. Po zklamaní u Dokonalé manželky jsem měla trošku strach, ale tohle byla parádní jízda. Tahle knížka vás chytí a rozhodně nebudete chtít přestat. Hrozně mě baví krátké a svižné kapitoly včetně střídání postav, které příběh vyprávějí :-) Celkově je knížka hrozně čtivě napsaná, jen ten konec byl za mě trošku uspěchaný a moc jsem mu nevěřila, proto strhávám jednu hvězdičku. Ale jinak skvělé a určitě doporučuji :-)

Domisek1
13.10.2021 5 z 5

Tak takhle kniha byla výborná. Tak silný a poutavý příběh jsem hodně dlouho nečetla. Hyenismus jedné rodiny je až dech beroucí. Hlavně příběh je snadné si představit a v žít protože se v určitých podobných situací bohužel děje. Velmi poutavá kniha která vám nedá spát a nepustí od čtení. Četla se sama.. Zhltala jsem jí jak malinu .

Haen
05.10.2021 5 z 5

Výborné. Téma podobné našim Kukačkám, ale v drsnějším hávu. Boj o dítě, které najednou vaše není. Je to bitva, kde jedna strana opravdu nezná slitování a k cíli neváhá jít i přes mrtvoly. Rozbor psychopatické osobnosti vyvolává husí kůži, nad tímto člověkem není možné vyhrát, pokud nechceme použít stejné prostředky. Skvěle a svižně napsáno, nudit se nebudete.

Ajuszka
02.10.2021 5 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha od tohoto autora.
Jako matka dvou dětí si nedokážu, a ani nechci, představit, že by se mi tohle přihodilo.

Zápletka byla opravdu úžasná, kniha se četla díky krátkým kapitolám rychle.
S Petem a Maddie jsem soucítila a stála jsem na jejich straně. Některé pasáže mě opravdu zvedaly ze židle.
Konec dobrý, všechno dobré.
Doporučuji všemi deseti.

Pitbullka
02.10.2021 5 z 5

Skvělé čtení, knihu jsem přečetla za jediný den. Napínavé, krátké kapitoly. Zápletka zajímavá, postavy mě taky bavily.