Ve službách zla

Ve službách zla

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269313/ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4.41099

Cormoran Strike (3.)

Career of Evil (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

Daisy2Little

Líbil se mi syrový popis současných britských reálií. Autorka velmi autenticky líčí prostředí, ve kterých se odehrávají různá sociální dramata včetně kriminálního chování a to mě také baví. Kniha se mi četla dobře, ale zdála se mi trochu zbytečně zdlouhavá. Nepotěšilo mě ani velké množství brutálních detailů. Rozuzlení se mi zdálo příliš náhodné a jednoduché.

VendyM

Úžasná, napínavá, četla se jedním dechem.. stejně jako oba předchozí díly :)

DK197

Za mě asi nejlepší díl série. Nemůžu jinak. Případ se přímo dotýká hlavních hrdinů a mně potěšilo, že se nevracím do světa celebrit a nesnesitelných charakterů. Navíc tato část mistrně kombinuje detektivku (a ty já ráda), romantický příběh (tak krásně nepřeslazený a přirozený) a morbidní a zvrácené pasáže (a ty já taky ráda - jinak bych neměla žaludek na to číst knížky o masových vrazích, krutých osudech apod.) A to je naprosto dokonalá kombinace. Ačkoli se přiznám, že stále žasnu nad tím, že takovou porci hnusu dokáže z pera vycucat zrovna J. K. Rowling. Člověk by to do ní neřekl. :-)

Problém této knížky tkví právě v tom, že mistrně spojuje tři odlišné linie. Protože ten, kdo je zvyklý u detektivky pouze na klasickou detektivku nedocení ani brutalitu a syrovost vraha (je to na čtenáře prostě moc, popřípadě mu pasáže mohou přijít nadbytečné), ani romantickou linku (je to přece detektivka, boha jeho, ne červená knihovna.) A naopak. Někdo bude číst knížku pouze kvůli Robin a Strikeovi a může mu vadit ten zbytek. Ale to je právě to, Rowlingová totiž nepíše žánr, ona píše příběh. Příběh hlavních hrdinů, který se skládá nejen z jejich pracovního (detektivního) života, nýbrž i osobního (tedy milostného a rodinného). A myslím, že morbiditu si tam přidává jako třešničku na dortu, aby všem dokázala, že umí napsat víc, než kouzelný příběh pro mládež. :-) A já s ní tu nálož moc ráda zhltnu i v pokračování.

Spoiler: Ačkoliv - tentokrát trošku pochybu o tom, jak Strike přišel na to, kdo je vrah. Nikoli o tom, že ho najednou trklo, že cosi nesedí, nýbrž to, jak ho to dovedlo k vrahovi. Tedy k tomu, že někdo není tím, kým by měl být.

Melanka

Napínavé, čtivé, prostě správná detektivka. Ale - Robin, cos to provedla?

markettH

Říká se "do třetice všeho dobrého" a je to pravda. Tento příběh se přímo dotýká hlavních postav a tím se čtenáři přiblíží něco víc z jejich minulosti. Už se těším až se na pulty dostane čtvrtý díl.

tessa.mik

Sérii Cormoran Strike mám prostě ráda. Tento příběh jsem opět přečetla jedním dechem. Líbilo se mi to prolínání detektivní práce a vztahu mezi Cormoranem a Robin - vývoje jejich vztahu se mi fakt líbí, nic uspěchaného a při tom s nábojem.
Trošičku mě u tohoto dílu už unavovalo to, jak se pořád vysvětluje kdo je která postava z minulých dílů - ale to je asi tím, že jsem všechny knihy četla ve velmi krátkém časovém úseku a tudíž si pamatuji kdo byl kdo - s odstupem času bych možná tuto výtku brala pozitivně, kdo ví.
Každopádně doufám, že série bude velmi brzo pokračovat.

Space.Junkienka

Detektivní příběh opět není špatný, ale jakoby mu chybělo něco, co je u špičkových severských autorů normálně v 'základním balíčku'. Každopádně jsem se celou dobu těšila z vývoje vztahu mezi Robin a Cormoranem... I když ten 'svatebně-nesvatební' konec se mi až tak nelíbil...

Val

Tak za mě super. I když se mi velmi líbily dva předchozí díly, tento byl určitě nejlepší. Cormoran s Robin už definitivně sundali masky a začaly se k sobě chovat přirozeně, což hodnotím velmi kladně :-) Kniha byla tentokrát už od začátku velmi čtivá a postavy vykresleny tak, že se šlo krásně orientovat . Doporučuji .

nikol1774

Třetí díl se od předchozích liší tím, že Cormoran řeší svůj vlastní případ. Dost morbidní jako předchozí díl. Co vytýkám je český překlad. Celou dobu jsem si tajně přála aby se Robin vykašlala na Matthewa a dala se dohromady s Cormoranem. A ono pořád nic a nic, až když konečně jede Cormoran na svatbu tak jsem si myslela, že něco. Akorát z českého překladu není jistý jak to dopadlo. Neskutečně mě to naštvalo. Chci další díl. Potřebuji další díl. Rozhodně si tohle přečtu znovu. Opravdu jedna z mých oblíbených sérií.

Baiba

Hodnotím audio, které načetl Pavel Rímský. Robert Galbraith mě bohužel opět moc nepřesvědčil. Cormoran a Robin jsou sice fajn a třeba se v desátém díle i letmo políbí :), ale příběh, i přes svou brutalitu, mě nudil. Celé je to nějaké natahované a zdlouhavé, rozuzlení podivně nepřekvapivé.

simona5r

Sérii s Cormoranem a Robin mám ráda, i když tahle kniha trošku pokulhávala. Nemohla jsem si zpočátku zvyknout na uvolněnou a přátelskou atmosféru mezi Cormema a Robin a mrzelo mě, že to spěje k nevyhnutelnému. Ale konec mě mile překvapil :-)

Lodja

Hodně motivů se tam opakuje. Takže Robinin nářek na to, jak Matthew neoceňuje její práci uslyšíte osmsetkrát, Strikovo přemítání o tom, že všichni tři podezřelí jsou opravdu, opravdu, ale opravdu nebezpeční psychopati minimálně dvakrát tolik. Opět jsem z toho měla trošku pocit, že celou knížku se točili kolem pár nedůležitých stop a potom to Strike ex machina vyřešil úplně z plezíru.
Ocenit musím pár dost dobrých motivů - jako krytí hlavního padoucha a jeho vlastní psychopatické vsuvky (i když masturbaci nad uříznutými ženskými ňadry bych možná do příště oželela) nebo zmínky o nemoci BIID (člověk se aspoň dozví něco nového).
Takže za Kukačkou, ale před Hedvábníkem. Asi tím, jak je to nenáročné, se to čte dost samo.

Lector

Tak nám Harry dospěl, stal se z něj mudla, v Afghánistánu přišel o nohu, kouří, pije a je vulgární…
Ale je to sympaťák.
Mám pocit, že Joanne jako autorka detektivek postupně dozrává. Třetí díl série na mne zatím udělal nejlepší dojem.
Přiznám se, že už jsem trochu otupělý z těch psychopatů, kteří v sobě vidí „boha“, ale na druhou stranu, v tomto příběhu zločinec nedostal na svoji „sebeprezentaci“ prime time, a tak se čtenář s jeho duševními pochody seznamuje takříkajíc v druhém plánu. Odhalení darebáka nebylo tak překvapivé, ale ani příliš podbízivé.
Na autorce se mi líbí, jakou péči věnuje detailům, a nemám na mysli detaily technické. Píši o tom, jakou pozornost věnuje dialogům mezi postavami. Jako autorka je v tomto smyslu „empatická“. Někteří její kolegové před sebou látku hrnou, aniž by se zamysleli, co z toho všechno lze vytěžit (ale neříkám, že takové knihy jsou špatné - jsou přímočaré). Soukromé problémy postav, jak už to tak bývá, jsou podány poměrně civilně a nijak zvlášť pateticky.
Příběhy Cormorana Strika na čtenáře nekladou mimořádnou zátěž, ale jsou příjemnou oddychovou literaturou.
Až se Cormoran příště objeví, opět s ním zajdu na „pintu“ (snad už se mu bude dařit lépe). A to i přesto, že autorka příběhy s tímto drsňákem adresuje spíše ženám. S tím nemám problém.

LadyAnn

Kde je další díl? Super čtení! Nedokážu se rozhodnout, jestli jsem si víc oblíbila Cormorana nebo Robin, ale po přečtení dalšího pokračování se chci dozvědět, jak to bude dál a těším se na čtvrtý příběh.

Nell005

Všechny tři díly s Cormoranem byly perfektní. Dlouho mi stál v knihovně Hedvábník, teď jsem dokoupila první a třetí díl a nemůžu se dočkat dalšího! Velice se mi líbí, že jde o klasické vyšetřování bez různých technických blbinek, které za pomocí databáze všech lidí na planetě vyřeší případ. Za mě velice povedené detektivky, které chytnou a nepustí. Nemohla jsem se odtrhnout. :)

Danago

I když z obou předchozích knih jsem byla neskutečně zklamaná, tak když se mi tato kniha dostala do ruky rozhodla jsem se detektivovi Cormoranu Strikovi dát ještě další šanci. Ach jo, proč jsem to jen dělala. Naivně jsem si myslela, že se autorka zlepší , že bude knížka napínavá, a bude o něčem! Bohužel se nese ve stále stejném stylu. Naopak se mi tento díl zdál ze všech tří úplně nejslabší. Celá zápletka postrádá nějakou logiku vyšetřování. a jako v předchozích knihách najednou detektivovi zázračně sepne a vše do sebe zapadne. Bohužel , za mě NE.

VerčaFF

Nejtlustší a nejnapínavější díl série o Cormoranovi Strikeovi. Líbilo se mi, že se vyšetřování zaobírá několika podezřelými a my až do konce nevíme, kdo je ten správný. I když já jsem si tentokrát nečekaně správně tipla. Vztah mezi Robin a Cormoranem se posunuje, ale nesklouzává k přehnané romantičnosti ani k trapnosti. Předpokládám, že bude pokračování:-)

spackova.p

Jednoznačně nejlepší díl!

levac

Je to jedna z těch knih, které čtete dnem i nocí, a když konečně zjistíte, kdo byl vrah, je vám líto, že už to skončilo a nemůžete být dál ve společnosti Strika a Robin. Z této řady pro mě zatím nejlepší kniha - postav tak akorát, aby se v nich člověk dokázal dobře orientovat, navíc dobře psychologicky propracované, trocha romantiky a humoru, krásný jazyk (to i díky překladu) a navíc se člověk dozví i něco ze současné Británie. Pokud máte rádi oddechové krimi, vřele doporučuji.

Hana86

Bavilo mě to stejně jako Hedvábník, měla jsem rychle přečteno. Líbilo se mi to a bylo to napínavé až do konce.

konformita

O hodně lepší než Hedvábník. Do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Super, povedla se.

Marčullkas

Opět v napětí od začátku až do konce.

AlčaVaca

Velmi jsem si detektivky s Cormoranem a Robin oblíbila. Čtivé, napínavé, žádná hluchá místa, těžko se odkládala :-) Těším se na další...

trudoš

Třetí případ Cormoran Strika je v podstatě stejný, jako předchozí dva. Průměrný standard, kterého nakladatelé vydají do roka tucty, což je vůbec můj problém s celou sérií - zákonitě od Joanne Rowlingové prostě očekávám víc. A dost možná právě proto jsem si její další nefouknutou detektivku o třech podezřelých nebyl schopen řádně užít. Moje chyba, uznávám.
Nic to však nemění na tom, že zápletka románu Ve službách zla skutečně natahovaná je a to často sice zajímavými, ale jinak naprosto zbytečnými odbočkami. Ať už jde o informace ohledně psychicky narušených lidí po amputaci, nebo romantické tokání ústřední dvojice, tohle všechno je v důsledku pouhá cukrová vata. Naneštěstí vata s odbytým finále, protože v rámci složitého kombinování a vyšetřování je pak výsledné řešení poměrně prostinké.
Ovšem závěr se svatbou mě skutečně rozesmál. Jen je pravdou, že celá detektivní série se mění spíše v romantickou, což by v jádru nemuselo být špatně, kdyby se to jako detektivka konečně přestalo tvářit.

Standa24

Kromě napínavého pátrání po vrahovi dívek se v této knížce více dozvíme i o osobním životě a minulosti obou hlavních postav . Dle mého názoru nejlepší příběh Cormorana a Robin.

tyna4828

Za mě nejlepší knížka s Cormoranem!

lubosh

Nuda a vata, děsně užvaněné. V branži průměr, jako detektivka to moc nefunguje a na trhu je k dostání řada lepších. Do dalšího dílu, bude-li nějaký, rozhodně nejdu.

oleg121

Takmer dokonalé. Chémia medzi Strikeom a Robin je neskutočná, musel som im fandiť. A ktovie, možno sa v ďalších častiach aj niečoho dočkáme, veľmi som im v tom držal palce :D. Teším sa na ďalší diel.

Ladislav.Knap

Výborná detektivka od výborné autorky. Drastické scény byly perfektně popsány a kapitoly z vrahova pohledu dodávaly příběhu ještě více napětí.

Schamila

Byla to má první kniha autorky, celkem fajn, napínavé až do konce, ale místy zbytečně zdlouhavé popisky dění. Ale knihu mohu určitě doporučit, holt každému se líbí něco jiného.