Ve službách zla

Ve službách zla

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269313/ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4.41247

Cormoran Strike (3.)

Career of Evil (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

Evišťátko
dnes

Krimi zápletka zajímavá, z řad nabízených podezřelých během čtení jsem neustále měnila své typy, abych od poslední pětiny knihy měla tzv jasno. A přesto konec překvapil. Co mě však na knize vadilo, byly, dle mého ,místy zbytečně rozvláčné popisy.

BlackBlade
včera

Rozhodně nejlepší díl z celé dosavadní trilogie s detektivem C. Strikem. Pokud jste zvládli první dvě předchozí knihy, tak hned berte útokem i tu třetí.
Volný konec ponechává otevřená zadní dvířka, že by se k tomu mohl někdy přidat další díl/y. Za mě 90 %

martinka_d

Nejlepší ze všech tří dílů! Už chci další :-)
Hlášky Kudly jsou fakt boží : ,, Pricino, seš v pohodě?"
a Robin a Strike...fakt dobrý, palec hore

Matita310

Tak třetí díl předčil mé očekávání... rozhodně je to nejlepší díl z celé trilogie... ale ten konec? Robin, proč?!

Evule81

Skvělá kniha. Skončila otevřeně, doufám, že brzy přijde nový díl.

terez83

Knihu jsem nedočetla, nemohla jsem ji přelouskat. Vůbec nebavila.

iva.gracova

Musím za mě říci, že z těch tří knih mi tato připadá nejslabší... nebo ne ani nejslabší, ale bavila mě nejméně. Celou dobu jsem uvažovala, jestli by nemohla být o něco kratší (což není dobré...) a místy jsem se v tom ztrácela... konkrétně jsem si pletla dva podezřelé... kdo, za co, jak a proč... A najednou po 500 stránkách - vrah je ON, protože nesedělo toto a toto...
To jakým způsobem rozebírala J.K.Rowling myšlenkové pochody vraha mě místy až děsilo, jako bych ji nepoznávala... ne že by mi to vadilo, jen jsem to nějak nečekala. Asi kdyby to byl jiný autor, možná bych dala i 4 hvězdy... ale prostě nějak jsem od této knihy měla jiná očekávání...

monika0356

Jako vždy přečteno jedním dechem a ten konec...potřebuji další díl :)

Kiwisska

Bylo to napínavé, nechutné, dechberoucí, překvapující a mělo to jedno "ale" (Robin, proč???). Nemůžu jinak než pět hvězdiček.

Veronicess

"Being sworn at by random people was the price you paid for living in London."

Táto kniha bola super. Úplne som zbožňovala hlavné postavy. Som veľmi rada že sme sa dozvedeli viac o ich osobných životoch a minulosti.

Moc sa mi nepáčali kapitoly z pohľadu vraha, ale to bolo pravdepodobne kvôli tomu že som ho nenávidela a myslím si že bol čisté zlo, takže dávam body za dokonalé stvárnenie.

Čo sa mi naozaj páčilo bolo ako táto kniha krásne ukázala na všetku tú nenávisť a násilie voči ženám. Nedávno som čítala škandinávsku detektívku, ktorá sa zaoberala podobnou témou a keď ich porovnám, bolo to sto a jedno. Táto kniha bola jednoznačne oveľa lepšie spravená.

A ten koniec... môžeme už prosím dostať ďalší diel?

HoneyBunny
21.12.2017

I když mi byl tento díl míň sympatickej než jeho dva předchůdci, musím dát pět hvězd a každou hned vysvětlím:
1.J.K.Rowling má neuvěřitelnej spisovatelskej talent, což jí může většina současných autorů jen závidět.
2.Jde o třetí díl série a příběhy si stále drží stejně dobrou úroveň jako na začátku-kniha je neodložitelná.
3.Přidaná hodnota-úryvky písní rockový grupy Blue Öyster Cult.
4.Druhý příběh v pozadí-soukromý život hlavních hrdinů.
5.Cormoran. Víc mě dokáže rozechvět snad už jen Hercule Poirot.

Jedinou slabinku bych viděla v pár dost nechutných popisech uříznutých částí těl najitých v lednici apod;). Jinak je to prostě knižní láska:)

deedulka
11.12.2017

Autorka se nám nějak podezřele vyžívá v těch surovostech. Čím dál více přitvrzuje a začínám mít obavy, kam až to vyšponuje. No dle mého by mohla trochu ubrat a vrátit se surovostí k prvnímu dílu. Jinak byl ale příběh napínavý a hlavního padoucha jsem skoro do konce netušila. Zabrousilo se také podrobněji do života Robin a Cormorana a konečně jsem se dozvěděla nějaké to tajemství, na které jsem čekala od první knihy. :)

frantisek8863
10.12.2017

Jsem rád, že se autorka od prvního nezáživného dílu s každým pokračováním stále zlepšuje. Jen se trochu obávám jak daleko se chystá zajít, protože násilí a utrpení se u postav stupňuje, ale zatím mě to neznepokojuje. Detektivní příběh vystavěný na osobní pomstě a odhalení vraha se prolíná s osobním životem aktérů, kdy se opět poodhaluje jejich skrývaná minulost. S otázkami z minulosti se zároveň řeší i otázky ohledně budoucnosti. Jsem spokojen s oběma vrstvami vyprávění a čekám jak to bude dál...

Bitty666
07.12.2017

Začínám mít pocit,že se v těch nechutnostech paní Rowlingová přímo rochní. Díl od dílu je to zvrácenější. Ovšem opět čtivé, Robinin i Cormuv background promyšlený,hezky to do sebe zapadá. A ten konec.. WTF Robin?

Lee7
06.12.2017

Čím dál tím lepší :) doufám že bude další díl pro pokračování vztahu a objeví se Kudla ve větší míře.

Kopretina
06.12.2017

Nejlepší díl z celé trilogie! Plný surovosti, napětí, navíc i vyprávění z úst vraha. Poprvé jsem měla trochu odhad vraha, takže i soukromá radost. I když je kniha tlustá, čte se rychle, má spád; po každé kapitole říkám: ještě jednu kapitolu, a pak jich deset. Už se těším, až vyjde pokračování!

KSarlota
26.11.2017

super, jen ten otevřený konec :-)

Jerry H
23.11.2017

Parádní kniha jako obě předchozí

Mishell14
12.11.2017

Za mne asi nejslabší kniha z celé série. Působilo to na mne velice zmateným dojmem a občas jsem se musela vracet, abych vůbec zůstala v obraze. Co se týče vztahu Strike Robin připadalo mi, že Robert (J.K) dost spoléhal na to jakou má dvojice Robin & Strike oblibu u lidí. Náznaky a zase jenom náznaky které vyjdou v podstatě naprázdno. Chybělo mi prostě klasické vyšetřování i když se poodhalila minulost Robin a Strika na předešlé dvě knihy to vážně nemá. Docela mne to zklamalo, protože s touhle sérií jsem začala s naprostým nadšením. 3/5

lenkaBajza
06.11.2017

Velmi dobře zpracovaná a napínavá detektivka. Obsahuje prostě vše, co takový žánr má mít.
Nejsem sice odpůrce silných knih, ale myslím, že to bylo zbytečně dlouhé a příběh by se dal výrazně zkrátit, kdyby autorka vynechala některé podezřelé. Takto jsem přečetla 500 stran, kdy se pořád řešilo a prošetřovalo, který z podezřelých by mohl být vrah? a najednou, na posledních 50 stranách, příběh skončil:)
Knihu doporučuji, a i když dávám 3* (byť je kniha lepší než průměr, na čtyři * to ale také nevidím), v budoucnu si přečtu i další knihy ze série.

ivulka15
04.11.2017

Tak tento díl se docela povedl.

hroneczek
30.10.2017

Předchozí díly byly super a třetí je zase ještě o kus lepší, napínavější, propracovanější, ... těším se, jestli bude pokračování, konec zůstal lehce otevřený, tak uvidíme.

pepa4081
29.10.2017

Mám rád knížky paní Rowlingové, protože prostě umí skvěle vyprávět. Chvílemi jsem byl víc zvědav na osobní příběhy Cormorana a jeho asistentky Robin, než na vlastní detektivní zápletku, což se mi stává u detektivek jen velmi zřídka. Knížka čerpá hodně z Cormoranovi minulosti, konec (i když trochu rychlý) měl spád. Pozor - pokud tuhle dvojici nemáte rádi, raději to nečtěte (budete se 550 stran nudit), ale já osobně se těším na další pokračování, ať už bude Strike řešit cokoli.Nanejvýš uspokojivé!

Heyhey
22.10.2017

Nejlepší z celé série. Napínavé, čtivé. Moc dobře se mi to četlo.

Daisy2Little
12.10.2017

Líbil se mi syrový popis současných britských reálií. Autorka velmi autenticky líčí prostředí, ve kterých se odehrávají různá sociální dramata včetně kriminálního chování a to mě také baví. Kniha se mi četla dobře, ale zdála se mi trochu zbytečně zdlouhavá. Nepotěšilo mě ani velké množství brutálních detailů. Rozuzlení se mi zdálo příliš náhodné a jednoduché.

VendyM
11.10.2017

Úžasná, napínavá, četla se jedním dechem.. stejně jako oba předchozí díly :)

DK197
04.10.2017

Za mě asi nejlepší díl série. Nemůžu jinak. Případ se přímo dotýká hlavních hrdinů a mně potěšilo, že se nevracím do světa celebrit a nesnesitelných charakterů. Navíc tato část mistrně kombinuje detektivku (a ty já ráda), romantický příběh (tak krásně nepřeslazený a přirozený) a morbidní a zvrácené pasáže (a ty já taky ráda - jinak bych neměla žaludek na to číst knížky o masových vrazích, krutých osudech apod.) A to je naprosto dokonalá kombinace. Ačkoli se přiznám, že stále žasnu nad tím, že takovou porci hnusu dokáže z pera vycucat zrovna J. K. Rowling. Člověk by to do ní neřekl. :-)

Problém této knížky tkví právě v tom, že mistrně spojuje tři odlišné linie. Protože ten, kdo je zvyklý u detektivky pouze na klasickou detektivku nedocení ani brutalitu a syrovost vraha (je to na čtenáře prostě moc, popřípadě mu pasáže mohou přijít nadbytečné), ani romantickou linku (je to přece detektivka, boha jeho, ne červená knihovna.) A naopak. Někdo bude číst knížku pouze kvůli Robin a Strikeovi a může mu vadit ten zbytek. Ale to je právě to, Rowlingová totiž nepíše žánr, ona píše příběh. Příběh hlavních hrdinů, který se skládá nejen z jejich pracovního (detektivního) života, nýbrž i osobního (tedy milostného a rodinného). A myslím, že morbiditu si tam přidává jako třešničku na dortu, aby všem dokázala, že umí napsat víc, než kouzelný příběh pro mládež. :-) A já s ní tu nálož moc ráda zhltnu i v pokračování.

Spoiler: Ačkoliv - tentokrát trošku pochybu o tom, jak Strike přišel na to, kdo je vrah. Nikoli o tom, že ho najednou trklo, že cosi nesedí, nýbrž to, jak ho to dovedlo k vrahovi. Tedy k tomu, že někdo není tím, kým by měl být.

Melanka
04.10.2017

Napínavé, čtivé, prostě správná detektivka. Ale - Robin, cos to provedla?

markettH
25.09.2017

Říká se "do třetice všeho dobrého" a je to pravda. Tento příběh se přímo dotýká hlavních postav a tím se čtenáři přiblíží něco víc z jejich minulosti. Už se těším až se na pulty dostane čtvrtý díl.

tessa.mik
20.09.2017

Sérii Cormoran Strike mám prostě ráda. Tento příběh jsem opět přečetla jedním dechem. Líbilo se mi to prolínání detektivní práce a vztahu mezi Cormoranem a Robin - vývoje jejich vztahu se mi fakt líbí, nic uspěchaného a při tom s nábojem.
Trošičku mě u tohoto dílu už unavovalo to, jak se pořád vysvětluje kdo je která postava z minulých dílů - ale to je asi tím, že jsem všechny knihy četla ve velmi krátkém časovém úseku a tudíž si pamatuji kdo byl kdo - s odstupem času bych možná tuto výtku brala pozitivně, kdo ví.
Každopádně doufám, že série bude velmi brzo pokračovat.