Ve službách zla

Ve službách zla

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269313/ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4.31344

Cormoran Strike (3.)

Career of Evil (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

ecila13

Fajn oddechovka na dovolenou.

Moc se mi líbí styl, jakým Rowlingová píše. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že Harry Potter byl promyšlenější a napínavější detektivka ;-)

greetchen

Líbila se mi celá série, podle me je dokonce každý příběh o trochu lepší než ten minulý. Tady jsem se rozhodně nechala vodit za nos dost dlouho a kandidáty na to, "kdo je vrah" jsem měnila s každou další přečtenou stránkou. Příběh krásně graduje, čte se sám.

JAnD

Nějak mi nesedl začátek knížky a začítal jsem se déle než obvykle. Ale stála za to a skupina Blue Öyster Cult je také zajímavá a poslouchatelná.
V tomto ohledu mi to připomnělo Pentagram od Nesba, kde byla také dobrá hudba, ale děj mne nenadchnul.

bezprezdivky

Zatím nejslabší kniha ze série s Cormoranem Strikem.

JaneTrafy

Ze začátku me kniha moc nezaujala. I když o napětí nebyla nouze. Skoro od půlky knihy me to chytlo. Zajímavý příběh. Robin i Strika jsem si oblibila. I když v jedno chvíli mi vadila samotná akce Robin. Mrzelo me ze ty dva spolu nezůstali nedali se dohromady. Vraha jsem měla mezi podezřelé i když jsem si myslela ze on to nebude. Měla jsem hned několik teorií a nakonec me čekalo překvapení. Ale i když se mi tato kniha líbila hodnotím čtyřmi hvězdičkami

Andrea81

I když v této knize bylo mnohem víc krve a násilí, vždycky se mi čtou tak nějak samy a na konci mě mrzí, že příběh dál nepokračuje... Strike a Robin mě prostě baví.

Minnie85

Zatím nejlepší ze tří dílů série. Knížka mě pohltila od začátku až do konce. Rozhodně stojí za přečtení!

bibi.r

Ačkoli se někde psalo, že se jedná o nejslabší díl. Mně se líbil víc než ten předchozí. Pravda byl až zbytečně dlouhý, ale stejně jsem až do poslední chvíle netušila, kdo je vrah.

TipsyChipsy

J.K.R. je pro mě absolutní top spisovatelka. Vážila jsem si jí, protože dávala do svých románů vyšší hodnoty jako přátelství, spravedlnost, dobro. Bohužel toto dílo je normální severský krvák podle šablony Nesbo a Kepler, to je násilí, brutalita, úchylnost a vraždy. Fuj fuj fuj paní Rowlingova, opusťte Galbraitha a vraťte se zase k literatuře.

Liggy

Četla jsem hlavně kvůli Cormoranovi a Robin, které jsem si v předchozích dvou knihách oblíbila.
Zápletka opět zajímavá, ale trochu jsem se ztrácela v postavách a ději (což není nutně autorem) a z mého pohledu bohužel pokračuje v jakési sadistické lince, nechybí uříznuté končetiny a prznění malých holčiček, což podle mého soudu dílu na kvalitě nepřidává.
Autor/ka by si měl/a trošku nastudovat anatomii, protože podívat se člověku zpříma do očí a pak ho nečekaně udeřit do ledvin je výkon, který nezvládne ani Cormoran Strike.

prestiggio

No tak mne sa to teda pacilo, a hlavne aj vztahova linia hlavnych hrdinov. Milujem ich oboch, ale ten koniec!!! Dufam ze bude pokracovanie.

jejeja

Jo. Jo. Jo...... zase se mi to líbilo. Četlo se to víc než dobře, i když jsem se občas musela nad propletencem podezřelých zamyslet a zorientovat. Šťávu dodala minulost Robin i Cormorana a Kudla s prcinou byl už jen třešničkou na dortu.

Placi

Osobně se musím přiznat, že se mi asi o trošku více líbily předešlé dvě knihy. Nicméně jde o další díl geniálně píšící Rowlingové (Ano, píše to Galbraith, já vím!) o Strikovi, Robin a "jejich" detektivní agentuře. Tentokrát je to pro Strika velice osobní, vždyť pronásleduje své životní nepřátele, kteří ho všichni nenávidí. Krásně se nám posunul vztah: Strike-Robin. V průběhu knihy to hlavně s Robin vypadá všelijak a je jasné, že v závěru si leckdo nad Robin zaťuká na čelo.

Rovněž jsme se opět dozvěděli mnohem více o minulosti Robin a Cormorana. V tomto ohledu nás autor/ka dokáže překvapit, alespoň já překvapený byl.

Nejvíce mě však v celém příběhu překvapilo, když si Strike sedl do koženkové sedačky v kanceláři a ono "nezapšoukalo". To považuji za významný zvrat v celé dějové lince, neboť se to ještě nikdy dříve nestalo a i samotný Strike byl velice překvapený.

Nyní konečně mohu dokoukat zbylé zatím vydané díly seriálu Strike!

Mates84

Pro me nejlepsi ze vsech 3 dilu.

laeela

Chvili jsem si ji setrila ve ctecce, abych si ji hezky uzila. Bavila mne moc. To, ze je dej zdanlive pomaly a pro nekoho rozvlacny, mi vyhovuje. Jsem vic vtazena do deje, mam prostor premyslet. Postavy jsem si oblibila. Za mne autor proste umi.

KlariN

V podstatě se opakuje syndrom, u Rowlingové velmi dobře známý už z Harryho Pottera - knihy jsou s postupem série čím dál delší, leč děje je méně. Naštěstí srdcem série jsou postavy a jejich vzájemné vztahy. Poznáváme další důležité okolnosti ze životů Cormorana i Robin, z nových hrdinů jednoznačně nejvíc baví Kudla, potěší i rozšíření prostoru pro Robininu matku Lindu, i stopy břitkého humoru. Naopak zcela zbytečný, a pro spád románu značně retardující je návrat nerudného inspektora Roye Carvera. I kvůli němu je to tentokrát za tři, což ovšem neznamená, že bych přemýšlel nad možností exodu. Cormoran, Robin a spol. už dávno patří mezi moje oblíbené hrdiny.

kristkam

Bohužel mě knížka úplně nenadchla. Ze začátku byl děj super, ale potom se to začalo hrozně táhnout a pořád se to opakovalo dokola.

kacenka72

Slabší než předchozí díly a to i navzdory tomu, že zápletka byla propracovanější a sama detektivní práce se mi líbila. Hrdinou tohoto dílu se pro mě stal Kudla a líbily se mi i citáty z písní Blue Oyster Cult... Omezila bych ty emocionální "výlevy" - za mě to akorát ubíralo z děje...

momo01

Táhlo se to a pletli se mi podezřelí mezi sebou. Navíc, když se začalo schylovat k odhalení identity vraha, tak jsem si uvědomila, že mi je fuk, kdo to bude. To asi není u detektivky žádoucí, že?

Sova15

Strik a Robin opět nezklamali. Četla jsem už volání kukačky. čtivé, jako vše od Rowlingové. nebudu víc prozrazovat.

laker4life

To se ti vážně povedlo, prcino. Sice to bylo trochu zdlouhavý a zdánlivě se nic nedělo, ale napětí zvyšovalo líčení vražd a čekání, kdy se vrah dostane k "sekretářce". Mimochodem, Robin WTF??

Nel.K.

Letošek se nese v duchu změn, takže mám "naordinovaných" hned několik detektivek. Ve službách zla je mojí naprosto první (ever), přestože se jedná o poslední díl z trilogie :). Naštěstí znalost předchozích dvou dílů nebyla nikterak nezbytná (podle mého názoru,ostatní třeba vyvrátí) a se Srikem i s Robin jsem se docela rychle sžila. Čtení to bylo zajímavé v mnoha ohledech a absolutně bych neřekla (kdybych si to měla spojit sama), že by mohlo pocházet s Harrym z jednoho pera. Rowlingová je opravdu nevyčerpatelná studnice příběhů z naprosto odlišných světů.

Ze začátku mi trochu vadila neustálá plačtivost Robin (nemyslím tím jen vyšponované situace s uříznutými končetinami), ale ke konci knihy si svoji reputaci napravila. A Strike? Ideální muž (snad i tím, že ho vymyslela žena) :).

Určitě dám šanci i předešlým dvěma dílům..

Jakira

Tohle se bohužel vůbec nepovedlo. Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Je to škoda, protože předchozí dvě knihy s Cormoranem Strikem se mi líbily. Tuhle jsem dočetla jen s velkým sebezapřením, protože rozečtenou knihu nikdy neodkládám.

Dále komentář obsahuje spoilery.

Hned po pár stránkách autorka naservíruje hlavní událost, kdy Strike dostane poštou nohu. Následně určí 3 podezřelé a zbylých 500 stran se nejdřív snaží zjistit, kde bydlí a pak domnělé obydlí sleduje. Jednou on, jednou Robin a tak je to pořád dokola...vážně, nic jiného se tam opravdu neděje. Navíc kolem 400. strany policie konečně začne brát jeho podezření vážně, během "5 minut" všechny podezřelé lokalizuje a dokonce s nimi i promluví...tudíž předchozích několik set stran Strikova snažení vypadá ještě zbytečněji.
Věřím tomu, že Rowlingová psát umí, už to nemusí čtenáři dokazovat, ale tohle je opravdu pod její úroveň. Napsat 550 stránkovou bichli o ničem, to chce vážně kumšt. Chybí tomu všechno, co dělá dobrou detektivku detektivkou, ale předně tomu chybí jakýkoliv nápad, ze kterého lze vykřesat napětí. Noha poslaná poštou byla sice slibným začátkem, ale nic dalšího bohužel nepřišlo.
Sečteno podtrženo...velké zklamání.

moudivlacek

Skvělý díl, tohle byla opravdu ukázka skvělé detektivní práce, která vůbec není snadná. Obdivovala jsem Robin a i zde se ukázalo, jak skvěle se k sobě s Cormem hodí. Na jednu stranu se musím přiznat, že jsem je v duchu dávala dohromady nejen profesně, a v tomto dílu jsem si dávala dlouho naději, ale nic.
Sice jsem tipovala jiného vraha, ale od půli knihy jsem pravého našla. Každopádně skvělá celá série. Je mi moc líto, že není další díl, a jestli je, že není u nás.
Doporučuji celou sérii.

85prcek

Ještě nějakou dobu budu mít husinu.

Radzha

Zvrácené, dechberoucí, nečekané, dokonale zapletené. Úžasná kniha od úžasného autora. Pokud se člověk začne, už ho kniha nepustí a čtenář se těší na další kapitolu a po přečtení i na další díl.
Uvědomil jsem si, že bych byl mizerný detektiv. Do poslední chvíle jsem si myslel, že vrah je někdo jiný. Jedním slovem. Geniální!!!

Evišťátko

Krimi zápletka zajímavá, z řad nabízených podezřelých během čtení jsem neustále měnila své typy, abych od poslední pětiny knihy měla tzv jasno. A přesto konec překvapil. Co mě však na knize vadilo, byly, dle mého ,místy zbytečně rozvláčné popisy.

BlackBlade

Rozhodně nejlepší díl z celé dosavadní trilogie s detektivem C. Strikem. Pokud jste zvládli první dvě předchozí knihy, tak hned berte útokem i tu třetí.
Volný konec ponechává otevřená zadní dvířka, že by se k tomu mohl někdy přidat další díl/y. Za mě 90 %

martinka_d

Nejlepší ze všech tří dílů! Už chci další :-)
Hlášky Kudly jsou fakt boží : ,, Pricino, seš v pohodě?"
a Robin a Strike...fakt dobrý, palec hore

Matita310

Tak třetí díl předčil mé očekávání... rozhodně je to nejlepší díl z celé trilogie... ale ten konec? Robin, proč?!