Ve službách zla

Ve službách zla

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269313/ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4.31031

Cormoran Strike (3.)

Career of Evil (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

spackova.p

Jednoznačně nejlepší díl!

levac

Je to jedna z těch knih, které čtete dnem i nocí, a když konečně zjistíte, kdo byl vrah, je vám líto, že už to skončilo a nemůžete být dál ve společnosti Strika a Robin. Z této řady pro mě zatím nejlepší kniha - postav tak akorát, aby se v nich člověk dokázal dobře orientovat, navíc dobře psychologicky propracované, trocha romantiky a humoru, krásný jazyk (to i díky překladu) a navíc se člověk dozví i něco ze současné Británie. Pokud máte rádi oddechové krimi, vřele doporučuji.

Hana86

Bavilo mě to stejně jako Hedvábník, měla jsem rychle přečteno. Líbilo se mi to a bylo to napínavé až do konce.

konformita

O hodně lepší než Hedvábník. Do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Super, povedla se.

Marčullkas

Opět v napětí od začátku až do konce.

AlčaVaca

Velmi jsem si detektivky s Cormoranem a Robin oblíbila. Čtivé, napínavé, žádná hluchá místa, těžko se odkládala :-) Těším se na další...

trudoš

Třetí případ Cormoran Strika je v podstatě stejný, jako předchozí dva. Průměrný standard, kterého nakladatelé vydají do roka tucty, což je vůbec můj problém s celou sérií - zákonitě od Joanne Rowlingové prostě očekávám víc. A dost možná právě proto jsem si její další nefouknutou detektivku o třech podezřelých nebyl schopen řádně užít. Moje chyba, uznávám.
Nic to však nemění na tom, že zápletka románu Ve službách zla skutečně natahovaná je a to často sice zajímavými, ale jinak naprosto zbytečnými odbočkami. Ať už jde o informace ohledně psychicky narušených lidí po amputaci, nebo romantické tokání ústřední dvojice, tohle všechno je v důsledku pouhá cukrová vata. Naneštěstí vata s odbytým finále, protože v rámci složitého kombinování a vyšetřování je pak výsledné řešení poměrně prostinké.
Ovšem závěr se svatbou mě skutečně rozesmál. Jen je pravdou, že celá detektivní série se mění spíše v romantickou, což by v jádru nemuselo být špatně, kdyby se to jako detektivka konečně přestalo tvářit.

Standa24

Kromě napínavého pátrání po vrahovi dívek se v této knížce více dozvíme i o osobním životě a minulosti obou hlavních postav . Dle mého názoru nejlepší příběh Cormorana a Robin.

tyna4828

Za mě nejlepší knížka s Cormoranem!

lubosh

Nuda a vata, děsně užvaněné. V branži průměr, jako detektivka to moc nefunguje a na trhu je k dostání řada lepších. Do dalšího dílu, bude-li nějaký, rozhodně nejdu.

oleg121

Takmer dokonalé. Chémia medzi Strikeom a Robin je neskutočná, musel som im fandiť. A ktovie, možno sa v ďalších častiach aj niečoho dočkáme, veľmi som im v tom držal palce :D. Teším sa na ďalší diel.

Ladislav.Knap

Výborná detektivka od výborné autorky. Drastické scény byly perfektně popsány a kapitoly z vrahova pohledu dodávaly příběhu ještě více napětí.

Schamila

Byla to má první kniha autorky, celkem fajn, napínavé až do konce, ale místy zbytečně zdlouhavé popisky dění. Ale knihu mohu určitě doporučit, holt každému se líbí něco jiného.

Leenah

Další Strikův případ mě opět bavil, i když je pravda, že kapitoly psané z pohledu vraha mi tam přišly skoro zbytečné. Líbí se mi, že se jednotlivé díly neopakují a v každém se čtenář dozví něco nového o hlavních postavách a jejich minulosti. Těším se na další díl, pokud nějaký bude :)

SelenaDemi428

Tenhle díl ze série s Cormoranem a Robin se mi zatím líbil asi nejméně. konec mě však opět překvapil, líbilo se mi více informací z Robininy minulosti, ale nevím, na těch 5 hvězdiček tento díl pro mě prostě není. I tak se ale nemůžu dočkat dalšího dílu (pokud bude, což doufám, že ano :)).

Mil@n

Čekal jsem, že to bude tak, jak předchozí díly, plné nudných, dlouhých a zbytečných pasáží. Ale toto bylo ještě horší. Díky nepřebernému množství dialogů uniká vlastní detektivní děj.
Kdybych věděl, které kapitoly přeskočit, tak by to byla super detektivka.
Vezmu si Matthewa, nevezmu si Matthewa.
Má mě rád, nemá mě rád,
trhám ostny kaktusu.
Tak a dost, nedoposlouchám to, mám to jako audiobook, ale to, jak Robin a Matthew sledují svatbu Kate Middleton, to snad patří do nějaké soap opera a ne do detektivky.
Ubírám hvězdu.
Další knihu už si nepořídím, ani jako ebook ani audiobook.

kasilka

Takový konec???? Doufám, že bude brzo další díl.... :)

Podle mého názoru se jedná o nejlepší díl celé série s Cormoranem Strikem. Audiokniha v interpretaci Pavla Rímského je definitivně o celou třídu lepší než ty dvě předchozí v podání Petra Olivy. Až na tu anglickou výslovnost, která je docela katastrofální. To však není nijak podstatné. Příběh je opět napínavý, závěr překvapivý, autorka se mnohem víc věnuje soukromí hlavních postav, což rozhodně není na škodu - právě naopak ;-). Audioknihu jsem poslouchala jedním dechem, líbila se mi moc a rozhodně ji doporučuji k poslechu i ostatním.

vanilka231

Cormoran a Robin - kniha od knihy lepší a lepší...tleskám a doufám, že bude co nejříve pokračování :-)

CharlesWard

Sorry Galbraitko, ale tohle fakt nejde ohodnotit jinak. Když už si vyšablonuju detektivní příběh, jehož zápletka by vyšla všeho všudy na 200-250 stran, napíšu detektivku na 200-250 stran. Ale to by to nebyla Galbraitka, takže se dočkáte pěti set stránkového kolosu, který vypadá nějak takhle: Ahá mám 4 linie vyšetřování, tak vyšetřuju linku A, hm nic jsem nezjistil, přesouvám se k lince B, ahá průlom v lince A, jé z jahody spadl přběhový zvrat a vyšetřuju linku C, jů průlom v lince D, hm dějivá berlička z linky A.... A s tím domrveným zakončením emociální linky 2 hlavních postav, mě ms. Galbraith taky naštval. Upřímně doufám, že další díl už nebude...

Bohdana11

První dva díly byly zdlouhavé, druhý nuda, tento jsem ani nechtěla číst,po delší pauze jsem se odvážila,kniha mě překvapila byla napínavá od začátku do konce.doporučuji

kacapr

Každý díl lepší a lepší! Doufám, že se dočkáme dalšího pokračování!

xNelly

Super! Rowlingová prostě umí! Tušíte někdo,jak to vypadá s dalším dílem?

amanda99

Všechny 3 díly supr čtení,nemohla jsem se odtrhnout.

Drgajda

Luxusni cteni. Rekla bych, ze dil od dilu je detektivni serie s Cormoranem Strike a Robin lepsi, ctivejsi a propracovanejsi(podrobnejsi nahlednuti do minulosti obou hrdinu). Napinave cteni, ktere nejde odlozit a nuti cloveka uvazovat a spolecne s hlavnimi postavami patrat po vrahovi. Doufam a pevne verim, ze pani spisovatelka bude v zapocate serii pokracovat...

helenkan

Ti dva mě prostě baví. Opět napínavý hned od začátku až do konce a žádná nuda.

marieke

Přesně typ knížky, kterou musíte číst jedním dechem, ale pak je vám líto, že skončila. Sympatičtí vyšetřovatelé, dobrá zápletka, zajímavé postavy, prostředí Londýna...Je úplně jedno, co J.K.Rowling píše, jestli fantasy, sociální román nebo klasické krimi, své řemeslo ovládá na 100% ve všech žánrech.

Isew

Po prvním díle jsem si říkala, že druhý díl už nedám. Dala. Byl ještě horší než ten první. Překombinovaný, příliš jmen a vůbec mě nebavil. A díl třetí? To bylo překvápko. Bavilo mě to od začátku do konce. Sice už v první pětině se dalo odhalit, kdo je vrah. Byli jen tři podezřelí, tak to nebylo tak těžké. Zvláštní je, že indicie, podle kterých se mi to povedlo (a nejsem žádný Clifton, jen to bilo do očí), autorka v závěru nezmínila. Celý příběh odsýpal. Při popisování zvěrstev, kterých se podezřelí v minulosti dopoušteli, jsem se přistihla, že držím sevřenou pěst. Ještě, že nejsem detektiv, protože tyhle hnusy bych asi dlouhodobě nedala.

Fillipa

Bavila jsem se a je znát, že se bavila i autorka. Jen to není detektivka a odstavců, které by se daly vynechat, bylo trochu přes čáru. Závěr je úžasný,
co se týká platnosti obřadu, máme na vybranou :-)

Jelen51

Do třetice všeho dobrého. Nejlepši díl z trilogie.