Smrtící bílá

Smrtící bílá https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415664/bmid_smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4 1982 476

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Lethal White , 2018

Evina74
27.01.2020 5 z 5

(SPOILER) Tolik jsem se těšila a nebyla zklamaná. Snad jen žánrové zařazení detektivka už je skoro moc. Hrdinové vás krásně vtáhnou do děje, že i když knihu odložíte, stejně na ně musíte myslet. Nějakých 700 stran se přečte jedním dechem, i když nedochází k obrovským dějovým zvratům a netečou proudy krve. Autorka je zkrátka úžasná vypravěčka a už se těším na další díl (romantiku moc ráda nečtu, ale sláva, že už se Robin konečně zbavila Matthewa).

wiana82
27.01.2020 5 z 5

Já jsem tedy spokojená velmi a doufám, že tato série jen tak neskončí. U této autorky mi nikdy nevadila jakákoli "omáčka" navíc, má výborný vypravěčský talent. Její knihy mít přes 1000 stran, stejně se ráda pustím do čtení. Přišlo mi to velmi srozumitelné, v postavách jsem se neztrácela ani náhodou a červená knihovna?.....no nevím, četli jste někdy červenou knihovnu? Dali si jednou pusu a ještě omylem a dvakrát se objali:-))))))
Líbí se mi i styl a postup detektivní práce Cormorana a Robin.

Laza27
26.01.2020 4 z 5

Ano, je to Galbraith resp. Rowling, takže dobrý. Ale fakt víme, že Strika bolí noha. A fakt víme, že je to k sobě s Robin táhne, tak doprčič, proč je to tak natahované a plné vzájemných mylných domněnek? Začátek vypadá spíš jako kniha o vztahu než detektivka. Ale i tak, je to marný, Rowling prostě umí.

pepa4081
25.01.2020 3 z 5

Je to ještě detektivka nebo už jen romantický román o Cormoranovi a Robin zpestřený nějakým tím zločinem? Nebo je paní Rowlingová placená od počtu stránek? Znám autory, kteří na méně než sedmi stech stranách vytvoří dvě úžasné detektivky. Harry Potter také postupně (co do počtu stran) tloustl, ale u něho se neustále něco dělo. Ne, že bych se u Smrtící bílé nudil, ale velice často jsem si říkal: „Tak dál, dál, ať už se něco děje“. Navíc Robin už mi začíná lézt na nervy. Už jsem jen čekal, kdy ji milující manžel začne tlouct a ona si to nechá líbit. Všechny knihy J.K.Rowlingové mám rád, zde však budu hodně přísný a za tu ukecanost strhnu dvě hvězdy.

Neopol
23.01.2020 3 z 5

Jako detektivka nuda spíš knížka někam do červené knihovny.

Marla
23.01.2020 5 z 5

Naprostá pecka! Úžasně napínavé, od čtení jsem se odtrhávala vyloženě násilím a jen proto, že do práce vstávám opravdu brzo. Díl od dílu lepší, už pátrám, zda se rýsuje další příběh.

sabina3898
23.01.2020 5 z 5

To byla jízda. Už dlouho se mi nestalo, aby mi bylo líto, že jsem dočetla knihu. Strike a Robin mi přirostli k srdci od prvního dílu a mě jejich nový případ bavil stejně jako předchozí. Zdařilé prokládání pátrání s jejich osobním životem mě přišlo fajn a nijak nebránilo tempu vyprávění. Ráda bych, aby JKR udržela vztah Strikea a Robin na hranici nevyřčeného, protože to dává jejich dvojici ten správný rozměr. Takové dvojice mě baví nejvíc. Když se nakonec dvojice stanou partnery ztrácí to příchuť vzrušení i zábavy. Ať si je klidně spojí dohromady na závěr posledního dílu, ale do té doby bych si je přála takhle. Nový člen týmu Barclay by mohl do agentury zapadnout na stálo, vypadá sympatický... Od poloviny knihy jsem měla tušení, kdo je vrah, aby mi závěr knihy ukázal, že jsem vedla jak ta jedle. No a do toho kulisy mého oblíbeného Londýna... Bylo to super čtení.

HoneyBunny
22.01.2020 3 z 5

,,Byly čtyři hodiny ráno, beznadějná hodina, v níž svět prázdných stínů zabydlují jen rozechvělí lidé trpící nespavostí a bytí se zdá být křehké a zvláštní."
...........
,,Její strach byl skutečný, pevně přítomný v lodní kuchyňce, ale musela ho odložit stranou, protože jí nemohl nijak pomoci a jenom by jí překážel."

Pouli
22.01.2020 2 z 5

Detektivky nečtu, ale první díl této série mě nadchnul. Velmi mě zajímá vztah Robin a Strika a jeho vývoj a také, kdy už konečně se Robin zbaví Matta. Ale toto byl poslední díl, který jsem četla. Je to strašně zbytečně dlouhé. Ze začátku se to vleklo. Naopak na konci jsem nemohla přestat ve čtení. V případu jsem tápala až do konce. Pletly se mi postavy a na začátku jsem ani moc nechápala, co přesně vyšetřují. Hodně popisků jsem přeskakovala, já prostě neocením, když čtu jak detektiv jde ke svědkovi přes čtyři kanceláře a dozvím se, jak to v nich vypadá a co si povídá se sekretářkou. A samozřejmě přijel metrem, kde se na lidi mračil a bolel ho pahýl.

Vlaďkaa4
20.01.2020 4 z 5

Ano kniha je dlouha, ale jakmile vas pohlti, nic vas nezachrani. Zase jsem nic netusila, ale mozna me vice nez motiv vrazdy, zajimal vyvoj vztahu Strika a Robin......????

Lumír23
19.01.2020 4 z 5

Třikrát výborně a najednou to není ono. Čtvrtá kniha detektivních kouzel není taková čtivá. Nebo je, ale je dlouuuhá... Chce to nějaké zaříkadlo. Krátké.

orson
17.01.2020 5 z 5

Už čtvrý díl detektivní série od Rowlingové a pořád si drží laťku nestandardně vysoko. Líbí se mi jak detektivní zápletka, tak osobní zápletky hlavních postav. Jsem moc zvědav, jak se to bude vyvíjet dále.

Niu
17.01.2020 4 z 5

Při čtení této knížky, jsem si uvědomila, že kvantita není totéž co kvalita. Ubrat tak 200 stran a bylo by to mnohem lépe stravitelné.
Začátek se mi líbil. Hned navazoval na přechozí díl. Myslela jsem si, že to bude pokračovat ve stejném duchu. Ale kde se poděl, tam se poděl jeden rok. Nevím, jak to spisovatelka dokázala, ale ochladl vztah Robin a Cormorana a stejně tak i můj vůči jim dvěma.
Tato série se mi líbila právě pro to napětí, co je mezi nimi.
Ale skřípala jsem zuby kdykoli se tam objevil Matthew nebo Charlotte a pak jsem chtěla křičet na hlavní hrdiny "Proboha, co to zase děláte, řekni ne, utíkej pryč!!!!" Ač oba hlavní hrdinové naprosto racionální a s chladností sobě vlastní, tak se nechali udyndat takovýma manipulátorama. Brrrr. Tyhle kapitoly pro mne byly očistec.
Příběh v této knize. Za mne asi takto ????????? Všeho moc škodí, v tomto případě nejen stran, ale i větví příběhů. A jak u jiných knížek může být těch větví více, tady si to ne a ne najít cestu k jednomu kmeni. Politika, koně, rodinné vztahy, hnutí, .... Bylo toho moc.
Tak moc jsem se těšila na pokračování a schválně se nechala napínat a počkala si až na letošek, ale abych napsala pravdu, za mne nejslabší kniha série.

daffne
17.01.2020 4 z 5

Já jsem spokojená... Líbila se mi.
Ano, někdo namítá, že je v ní hodně ze soukromí postav a tím vázne děj. To je pravda, ale mně to vyhovovalo. Přišlo mi to více skutečné. Rozhodně lepší než příběhy přeplněné akčními prvky, které jsou ale jen těžko uvěřitelné, a jenom proto, aby kniha získala za každou cenu na dramatičnosti.

pazizanka
17.01.2020 5 z 5

Pěkný povedený díl. Ikdyž musím říct, že předchozí díl, který je psaný ze dvou pohledů, se mi líbil více. Nicméně těch 700stran uteklo poměrně rychle.

pavels36
17.01.2020 5 z 5

Poslední tedy zatím poslední díl série Cormoran Strike hodnotím na plný počet hvězd. I tento díl nezklamal a opět to mělo nejen hlavu i patu,ale i slušný děj, zápletka i konec. Rozhodně doporučuji přečíst nejen tuto knihu,ale i celou sérii. Je to skutečně velmi dobře napsané. Pár drobností by se našlo,ale není to nic co by mi extra vadilo. Takže na detektivní romány to skutečně má hodně vysoké hodnocení. Doporučuji

Francois17
16.01.2020 5 z 5

Bylo to trošku zdlouhavé, ale pořád je to výborné čtení. Baví mě sledovat vztah obou hlavních hrdinů. Pěkné.

Rubyn
16.01.2020 1 z 5

Na každé druhé straně knihy bolela hlavního hrdinu noha, záda i za krkem a pahýl natekl. Při počtu stran knihy to bylo celkem otravné. Tímto dílem s touto sérií končím. Příběh se vlekl a vlekl až mne přestalo zajímat co se z toho nakonec vyklube.

jfialova
16.01.2020 4 z 5

(SPOILER) Po smršti severských krimi, které jsem četla poslední dobou, šlo o příjemnou změnu. Ne že by tyto knihy byly špatné, ale styl psaní autorky je řekla bych ryze ženský co se týká například podrobného vykreslování povahy a pocitů postav, což je oproti poněkud syrovému stylu seveřanů znatelný rozdíl. Neustálé zmínky o bolesti Strikovy nohy mi už tedy způsobovaly téměř fyzické problémy, asi má autorka někoho podobně postiženého ve svém okolí, protože jinak si její sadismus vůči této postavě nedokážu vysvětlit :-) Jinak jde o napínavé čtení, osobu vraha nelze odhalit žádnou jednoduchou dedukcí (i když pocitově jsem tušila, kdo to bude), důležité indicie jsou totiž vyjeveny až v závěru knihy. Ještě na závěr bych dodala, že upřímně gratuluji Robin k jejímu rozhodnutí konečně se zbavit otravného Matta!

vagas
15.01.2020

Strike s Robin mě prostě baví, je to skvělé čtení, tento poslední díl asi nejlepší. Již se těším na pokračování.