Čokoláda

Čokoláda https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56463/cokolada-56463.jpg 4 577 122

Čokoláda série

Mladá žena si v malém městečku otevře obchod s čokoládou, i když se to některým obyvatelům nelíbí.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Chocolat , 1999

locin
15.12.2013 3 z 5

Jedna z mála knížek, kdy jsem napřed viděla film a potom knihu. Vždy se mi víc líbila kniha, ale tentokrát musím názor změnit film mě zaujal víc. Asi to bude tím, že jsem ho viděla několikrát a věděla jsem co kdy bude a v knize jsem to co se mi nejvíce líbilo nenašla. Ale určitě si o této spisovatelky ještě něco půjčím :)

sto7ra
17.11.2013 1 z 5

film je rozhodně lepší. možná to je tím, že jsem ho viděla dřív než četla knihu. navíc ve filmu není tak čarovných a ulítlých věcí jako v knize.

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Útok na všechny moje smysly! Skvělá kniha, po romantice moc často nesahám, ale tohle byla trefa do černého!

kattyV
30.07.2013 4 z 5

Kouzelná kniha se zvláštní náladou a vnitřní poezií. Autorka dokáže psát velmi charakteristickým způsobem, který je k rozpoznání - už se mi stalo, že jsem vzala do ruky knihu a hned z prvních řádku jsem měla podobný pocit a náladu jako z Čokolády- A ejhle, bylo to Ostružinové víno.

SimonaC
12.07.2013 5 z 5

Krásná, lehce čtená kniha ze které sálá vůně čokolády. Vianne připravující horkou čokoládu se špetkou chilli, Anouk hrající si s Pantouflem a pan farář, který jednoho dne stejně neodolá vábení té čokoládové neřesti... :)
Přečteno již po několikáté a zřejmě ještě několikrát přečteno bude.

Catherinee
06.07.2013 5 z 5

kniha se mi moc líbila, asi nejvíce proto, že miluji čokoládu.Pokaždé, když jsem ji četla, cítila jsem tu krásnou vůni a chut čokolády... :)

Hřibče
10.06.2013 3 z 5

Čokoláda není špatná kniha a má v sobě i určité kouzlo, přesto si myslím, že se jedná o jednu z mála knih, kdy byl film lepší jak kniha.

trynitrix
10.02.2013 5 z 5

Krásný příběh a přijde mi že s filmem toho moc společného nemají řekla bych různé příběhy s jedním tématem a teď jsem si oblíbila oba :-) A teď celkově ke knize Vianne mi přišla mírně hysterická :-D Roux mě zklamal taky takovej pošuk :-) a o knězi nemluvně trochu schizofréní :-D ale nebýt záporný postavy nebyl by to ten pravý příběh nejvíce jsem si oblíbila Joséphine a Armande ta byla hodně silnou postavou v tomto příběhu. Jinak se mi líbilo popsání barevnosti kavárny vše výstižné dokázala jsem si to představit,vůně chutě čokolády ....

Kůstka
12.01.2013 3 z 5

I když jsem neviděla film, tak mi přijde, že mě knížka vůbec ničím nepřekvapila.. Rozvedla bych to dál, co jsem nečekala a co ne, ale nechci tady něco prozradit. :) Ale i přesto to bylo příjemné čtení s plnou pusou čokolády, hlavně u konce, při popisování té výlohy.. :))

Kattyka
30.12.2012 5 z 5

krásny, podmanivý príbeh, vrelo odporúčam

petruska.z
06.11.2012 5 z 5

Přiznám se, že knížku jsem četla kvůli filmu, který miluji. Zamilovala jsem se do ní, do té atmosféry, vůně čokolády, osudu hlavních hrdinek. Je to jako pohádka, trochu kouzelná, trošku smutná, trošku strašidelná.

mayinka
06.09.2012

konec knihy? :) vsak ma pokracovani :)) Krysařovy střevíce

Miru
04.06.2012 5 z 5

Příběh protkaný láskou, svobodou a nadějí. Ale především pak vyprávění naplněné silnou nenávistí, předsudky a nepochopením skrývajícími se pod maskou zdánlivé nevinnosti. Hořkosladké jako život. Jako čokoláda.

kusma
07.05.2012 4 z 5

Příjemný, kouzelný, čokoládový příběh.

sabulicka
03.04.2012 4 z 5

Vskutku zajímavý, kouzelný, netradiční příběh s koncem, který většina čtenářů určitě nechtěla, aby byl.

sBety
25.01.2012 4 z 5

Mmm takže čokoláda... Kniha si Vás získá jakýmsi kouzelným podmanivým způsobem, který se autorce velice povedl. Viděla jsem prvně film a jsem ráda, že knihu přesně nekopíruje.

Tereyciiik
25.10.2011 5 z 5

Kniha se moc hezky čte, jen jsem bohužel viděla jako první film a byla jsem tudíž sklamaná jeho vývojem. Doporučuju jen knihu, ikdyž nekončí tak, jak by si člověk představoal..

Kordula 111
23.07.2011 5 z 5

Kouzelný příběh. Rozhodně doporučuji.

andrejs
18.06.2011 5 z 5

Krásný příběh z malého městečka v kouzelné Provence, které je zde hezky prokresleno, stejně jako jednotlivé postavy příběhu. Obvykle u mě vyhrává kniha, ale v tomto případě se moc povedl i film!

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Moje první setkání s bohužel trochu nedoceněnou autorkou Joanne Harris. Nemyslete si, že jde o nějaké lehké čtivo na prázdniny nebo snad o červenou knihovnu, zdaleka ne. Knihy J. Harris jsou plné nenávisti, strachu a životních nezdarů. Jsou však také velmi živelné a mezi černými mraky občas vysvitne i ta ohnivá koule. Co však na knihách této nenápadné autorky upoutá čtenářovu pozornost, je její spisovatelské umění, bohatá slovní zásoba a dokonale vykreslené charaktery postav. Čokoláda je toho příkladným důkazem.