Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285899/bmid_cizinec-zZL-285899.jpg 4 141 38

Shelby přišla o  manžela a  vzápětí i  o  všechny iluze…Ten okouzlující Richard, který ji hýčkal jako princeznu, jí zanechal obrovské dluhy. Když pak otevře jeho bankovní schránku, zjistí ke svému úžasu, že její manžel nezemřel. On totiž vůbec neexistoval.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Liar , 2015

jindra-svita
18.12.2017

Souhlasím se Zdenča22 - knihu bych tak o čtvrtinu zkrátila. Není to její nejlepší kniha, ale jde to - na dlouhý zimní osamělý večer fajn zábava.,

Zdenča22
12.11.2017 4 z 5

Klasická N. Roberts..romantika i napětí. Pěkný příběh, ikdyž některé pasáže byly opravdu zbytečně zdlouhavé.

buccifalek
02.11.2017 5 z 5

Hezké, čtivé, napínavé.

Věrka256
31.07.2017 3 z 5

Tato kniha byla poměrně chytlavá a dobře se četla. Děj byl hezky promyšlen, ale táhl se. Navíc si myslím, že bych se obešla bez těch drbů. Ty mě vážně nudily a nutily knihu zavřít. Nakonec jsem se jí nějak prokousala, ale nepřišla mi jako jedna z nejlepších.

Shinstria
26.06.2017 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení se špetkou napětí. I když předvídatelné, přesto velice čtivé a líbivé. Od autorky si určitě ještě něco přečtu.

lifeoptimist
10.06.2017 4 z 5

na knize se mi hodně líbila krmi zápletka a dočkala jsem se i docela gradujícího konce příběhu, jak jsem u Nory zvyklá, jinak prokládáno červenou knihovnou :-), takže si na své může přijít každý

raty
13.04.2017 4 z 5

Trochu otřepané téma. Ale jinak klasická Nora
Roberts tak, jak ji mám ráda.

deedulka
02.04.2017 3 z 5

Líbila se mi hlavně ta detektivní část a zápletka ohledně Richarda. Romantická část na mne byla příliš přeslazená, jako i ty rodinné vztahy, kde každý cukrblikoval a přeháněl to s péčí. Některé táhlé pasáže jsem přeskakovala, abych se dostala k tomu normálnějšímu příběhu. Kniha mohla mít klidně o nějakých zbytečných 50-100 vatových stran méně. Těch 472 stran bylo zbytečně moc.

iris861
10.02.2017 4 z 5

Noru Roberts jsem nečetla tak 10let. A tahle kniha se mi opravdu líbila. Určitě si přečtu zase,něco novějšího.

princesse
28.12.2016 5 z 5

Po delší době jsem si přečetla něco od paní Roberts a opět s velkou chutí. A opět nezklamala. Skvěle jsem si početla. Povedená oddechovka. Nechybí ani romantika, ani detektivní zápletka a ani chvíle napětí. A samozřejmě i trocha méně uvěřitelných situací a někdy i vše zalité sluncem až se tomu věřit nedá - zkrátka "robertsovka" jak má být. Přečtena za dva dny. Takže doporučuji.

alzbeta4340
11.11.2016 2 z 5

Strašlivě rozvláčné a zdlouhavé. Příliš mnoho příbuzných a známých. Ani romantická linka mě moc nezaujala a zápletka s mrtvým manželem byla dost brzo jasná.
Autorku mám moc ráda, ale jednou za čas se stane, že mi její knížka nesedne a s Cizincem se mi čtenářsky potkat nepovedlo.

Ivetaa
29.10.2016 5 z 5

Po delší době opět stará známá N.R. Děj byl možná trošičku roztahaný, ale zase jsem aspoň měla čas "vžít se" do postavy Shelby. Mně se kniha líbila, protože ukázala život bohaté paničky z té druhé strany, kdy klesne až na samé dno. Jen ta úžasná rodina, která ji přijala zpět mezi sebe a pomáhala se vším, na co pomyslíte, byla moc i na mě.

SBH
17.10.2016 2 z 5

Začátek se skvěle rozjede. Jenže dalších dvě stě stránek by bylo zapotřebí vytrhnout. Hrdinka rozprodává pozůstalost po atomech. Z jejího návratu do rodného Tennessee, mezi samé skvělé, přející, srdečné a tolerantní lidi, mě dočista rozbolely zuby. Jediná zlá a závistivá občanka tam nejspíš spadla z jiné planety (nebo ze zbytku normálního světa?). Překvapivé rozuzlení v závěru bylo zřejmé od první stránky. Takže jediným světlým bodem byly Griffovy vtipné popisy hlídání tříletého dítěte (půjdeme se honit na silnici mezi auta, půjčím jí elektrickou vrtačku atp.). Dokonce i foto na přebalu mě zklamalo - hrdinka byla přece ohnivá zrzka s nezvládnutelnými kudrnami, nebo ne? Za mě velmi slabé.

zdehan
29.09.2016 4 z 5

Jako vždy Nora Roberts nezklamala kniha se četla velmi dobře za sebe mužu doporučit.

ritz
26.09.2016 4 z 5

Typická kniha této autorky, vždycky se dobře čte, báječná oddechovka.

Lacrimosa
04.09.2016 5 z 5

Nora Roberts v této knize opustila své oblíbené duchařské a nadpřirozené zápletky a musím říct, že udělala dobře. MIlostná zápletka není v příběhu to hlavní (ač hraje důležitou roli), zaměřuje se hlavně na ústřední postavu, jak se dokáže postavit zpět na nohy a dát si život do pořádku. Konec jsem tak trochu očekávala, ale příběhu to vůbec neubralo. Knížku rozhodně doporučuju, příjemné oddechové čtení.

mariva
20.07.2016 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Prostě opět Robertsová ve své nejlepší formě. Protože jsem toho od ní už přečetla hodně, závěrečnou zápletku jsem docela správně odhadla a těšila jsem se na ni od prvních stránek knihy. Jako plus hodnotím i to, že tentokrát byl závěr trochu volnější. U některých jejích knih mi vadí, že jinak výborný a napínavý závěr se vyřeší během jedné stránky a je konec. Tady ještě pár stránek přidala a to knize prospělo.

biki
18.07.2016 4 z 5

Kdyby mi někdo dal knížku přečíst, aniž bych dopředu znala spisovatele, tak po přečtení je to naprosto jasné - Nora Roberts. Její styl je nezaměnitelný, typický a s úspěchem ho uplatňuje prakticky u všech svých děl. A víte co? Vůbec mi to nevadí. Prostě se mi líbí, jakým způsobem má příběhy vystavěné, jak v nich vykresluje své představy o rodině a rodinných vztazích, jak by v ideálním případě měly vypadat - vzájemná láska, úcta, sounáležitost, ochota vzájemně si pomoci za každých okolností ... Pro mě je vždy bonusem nějaká krimi zápletka. V tomto případě se, na rozdíl od dvou předchozích knih, vcelku vyváženě proplétá celým příběhem až po logické, i když tak trochu očekávané, vyústění v závěru. Prostě kniha tak akorát na příjemné strávení propršeného víkendu.