Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267022/bmid_cizinec-nVP-267022.jpg 4 944 261

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Stranger , 2015

Lemurka
26.04.2020 3 z 5

Napínavé, zajímavé, četlo se to dobře.

Evelin
11.03.2020 4 z 5

Od tohoto autora ma prvni kniha. Hodnotila bych ji jako prijemny prumer. Casem si prectu i jeho dalsi knihy...

MartinProtschke
10.03.2020 5 z 5

Moje první a bude to můj oblíbený autor. Seděly mi krátké kapitoly, skvělý vývoj děje a ten dvojnásobně překvapivý konec mě dostal.

MilanCFC
02.03.2020 5 z 5

Není to úplně pětihvězdičkový Coben, k tomu tam stále něco "cobenovského" chybělo, ale i tak jde pořád o výbornou, čtivou a napínavou knížku s dost zajímavým, ačkoliv dost krutým nápadem "záporáků". Překvapilo mě, a zároveň také potěšilo, že linii s Adamovou manželkou autor vyřešil tak, jak vyřešil, a nešlo tedy o brakový závěr. Ale co mě potěšilo ještě více, ačkoliv to byla zmínka zhruba na čtyřech řádcích, bylo takové nepatrné a nenápadné propojení s Myronem B. z Cobenovy několikadílné série o sportovním agentovi a bývalém basketbalistovi. Ta postava se mi vryla pod kůži, a tak její minipřítomnost zde potěšila.
A docela se těším na nový seriál, co vyšel teprve nedávno.

zdendula31
27.02.2020 5 z 5

Zase jedna z povedených..

Allena24
20.02.2020 5 z 5

Přidávám se na stranu spokojených čtenářů a ráda dávám 5*. Panu spisovateli děkuji za postavu Adama a jeho sarkasmus.

kofola33
19.02.2020 4 z 5

Od autora jsem cetla i lepsi knihy, ovsem priznavam, ze jsem byla ovlivnena serialem na Netflixu, ktery se mi libil kupodivu vice nez knizka. Prvni pulka knizky byla trochu nezazivna, ale pak uz to melo spad.

wee_n
19.02.2020 5 z 5

Pořádně mě knížka chytla až někdy v půlce, ale za to jsem jí pak dočetla rychlostí blesku a neskutečně mě celý vývoj událostí překvapil.

Lena79
25.01.2020 5 z 5

Knihy od Cobena mám ráda, jsou čtivé. Tato není výjimkou a navíc, příběh byl napínavý. Za mě ano, doporučuji

Lubisek
23.01.2020 5 z 5

Mé první seznámení s Harlanem...a byla to JÍZDA OD ZAČÁTKU AŽ DO KONCE. :)
Knížka se čte neuvěřitelně rychle. Stránky vám doslova letí pod rukama. A vy se ani nenadějete a jste na konci příběhu. Tohle je opravdové umění.

Jak již jsem řekl, je to vůbec poprvé, co čtu knihu od tohoto autora, a tak mě velmi překvapilo, že děj začíná hned od první stránky. Hned zpočátku se na scéně objevuje tajemný Cizinec, který v příběhu hraje vlastně nejdůležitější roli.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER:
Celý příběh je opravdu zajímavý. A závěr? Ten mi vyrazil dech. Postupem příběhu je vám odhalena identita tajemného Cizince, dokonce se i dozvídáme, kdo je zodpovědný za různé vraždy. Nicméně na konci si uvědomíme, že to byla pouhopouhá předehra k tomu, co se dočteme na posledních stránkách. A to rozluštění hlavní dějové linie: Záhadného zmizení Adamovi manželky Corinne.

Musím podotknout, že když jsem dočítal poslední řádky, měl jsem téměř slzy v očích. Bylo to popsáno velmi krutě, ale bohužel reálně. A vidina toho, že vše může dobře dopadnout, se rázem rozplynula.
Opravdu velmi napínavý, dechberoucí a strhující konec.
HLUBOKÁ POKLONA. ;)

makymp
13.01.2020 4 z 5

Některé pasáže se příliš vlekly,přečetla jsem od něj i lepší knihy. Stále však patří mezi TOP autory a závěr byl opět skvělý a nečekaný.

Pantáta1900
17.12.2019 5 z 5

Bylo to napínavé až do konce :)

Papaj
11.11.2019 4 z 5

Další dobrá kniha od Cobena.
Silný emotivní konec u kterého mi nebylo příjemně. Takový konec jsem nečekala..

1amu
10.11.2019 1 z 5

Zpackaná kniha + známý marketingový tah - samolepka SVĚTOVÝ BESTSELLER, aby na to kupující skočili. Měl jsem štěstí, půjčil jsem si ji v knihovně. Až do poloviny se dala číst, i když hlavní motiv byl nepřesvědčivý. A pak šly nelogičnosti pěkně v řadě za sebou. Domnívám se, že většina nepoctivců, šmejdů a podobných existencí ví, že jim Facebook může způsobit plno nepříjemností, pro se mu vyhýbají. Neví to zřejmě Harlan Coben (i když se prodává dobře). Druhá polovina knihy již silně kulhá a závěr mi připomíná hezký český film Limonádový Joe ( ale to byla parodie), pokud to autor myslel vážně, tak je to vážně, ale opravdu vážně, jedním slovem š p a t n é !

niknikita
04.11.2019 5 z 5

Harlan Coben se opět vyznamenal a já se při každé jeho knize ptám, jak to ten sympaťák dělá, že mne naučil číst žánr, který mně nikdy moc nezajímal.

Kekik
31.10.2019 4 z 5

Moje první kniha od Harlana Cobena se četla skvěle. Zápletka děje je dobře promyšlená. Překombinované to také naštěstí není.
Jediné, co bych vytkla, je to, jak Johanna zjistila tolik informací o Adamovi a jeho počínání. A jak je možné, že u člověka, který používá to nejlepší zabezpečení počítače na světě, je snadné zjistit jeho pravé jméno jen na základě falešného jména? (Příklad: Falešné jméno Ema Novák nás zavedlo k Editě Bílé. Ale jak?) To mi trochu kazilo čtení, ale asi to moc zbytečně hrotím. Jinak je tam vše hezky popsáno, vysvětleno. Konec americký, ale to ani trochu nevadí.
Těším se na další knihy autora.

marimari
20.10.2019 5 z 5

Další, od které jsem nemohla odejít!

0323
04.09.2019 5 z 5

Cizinec byl super

vera5841
04.08.2019 5 z 5

Tento žánr běžně nečtu. Knihu jsem ale dostala a tak jsem si řekla, že jí dám šanci. Udělala jsem dobře.
Kniha se četla velmi dobře a byla napínavá.
Pravděpodobně brzy zkusím i některé z dalších děl autora

Oksalakka
20.07.2019 5 z 5

SPOILER! Coben je zvláštní autor. Zhruba ve dvou třetinách knížky vám dojde, že to bude zase další standardizovaná zápletka, konec bude jako ve spoustě jiných Cobenů přestřelka na chatě u odlehlého jezera, ale stejně to dočtete a pokud je to možné, okamžitě sáhnete po dalším. Protože Coben umí skvěle vyprávět. Opravdu skvěle. Je to jako když si povídáte s dobrým kamarádem, se kterým si říkáte i tajnosti. Takže si jdu hned sehnat další knihu :)

Coben je v podstatě takový verbální kokain.