Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267022/bmid_cizinec-nVP-267022.jpg 4 944 261

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Stranger , 2015

PetaZ
16.06.2019 3 z 5

No za me to teda az takova pecka nebyla.. Cekala jsem vic na to, ze se autor tolik opevovany

vera4669
11.06.2019 5 z 5

Výborná kniha, zajímavá zápletka, nečekaný konec, autor mě baví víc a víc

Dandy1
14.04.2019 4 z 5

Četlo se to velmi dobře, jako všechny autorovy knihy. Ale tady mi ten konec přišel nějaký narychlo dopsaný. A poslední kapitola postavená na hlavu. Copak to byla pohádka?

Opatov
14.04.2019 4 z 5

Poměrně zdlouhavý začátek. Ale jinak další perfektní detektivka od Cobena. Zajímavý námět. Coben prostě umí.

ElleNora
23.03.2019 4 z 5

Bylo hodně náročné vstřebat všechny informace a postavy, které nám autor podstrkoval. Občas jsem listovala zpět, abych se úplně neztratila. Ale zápletka byla skutečně vynikající a kniha se skvěle četla. Nejspíš si přečtu i jiné autorovy knihy.

patrick123
22.01.2019

Tentokrát H.C. nezklamal! Kniha je velmi čtivá, napínavý děj až do konce, vřele doporučuji.

85098211
17.01.2019 5 z 5

Jak jsem si již stihla u Harlana Cobena zvyknout, i tato jeho kniha je jedna skvělá jízda! Začátek je možná trochu pomalejší, ale potom se děj rozjede na plné obrátky a už není úniku. Adam mi byl sympatický, držela jsem mu po celou dobu palce ;-), ale konec knihy je poměrně překvapivý a zároveň bohužel i dost smutný. Samozřejmě zase dávám nejvyšší hodnocení, kniha je i tak výborná, a určitě doporučuji! ;-)

March
03.01.2019 4 z 5

Četla, četla a četla....Pro mě skvěle čtení, které jsem úplně zhltla, zápletka aktuální, díky online době a ten konec? Hodila jsem slzu...

M.slon
01.01.2019 4 z 5

Kdybych nečetl jiné knihy od Cobena, asi by mě delší expozice odradila. Ale zkušenost vyhrála :-) a pak to dostalo slušné grády. A přiznám se - ten konec mě fakt dostal, to nebylo od autora pěkné.

buldozer5
26.12.2018 5 z 5

Cizinec. Člověk, který ví o vás, o vaší rodině a společném soukromí víc než vy sami. To je přesně ten typ tématu, který se do tohoto žánru hodí a který mně přijde dostatečně děsivý na to, aby mě kniha hned chytla a nedělalo mi problém se do příběhu začíst. Přesně tak, jak má Coben ve zvyku.
Skvěle pracuje s psychologií hlavní postavy, která jedná přesvědčivě a jak se od ní očekává. I když se tam najde pár zdlouhavých pasáží, moc mi to v tomhle případě nepřekáží, hlavní námět je natolik zajímavý, že se jimi rychle prokoušete a pokračujete dál, protože prostě chcete zjistit, kdo se za označením "cizinec" ukrývá. Když už na to přijdete, v hlavě se vám vynoří další a další otázky, a takhle to jde dál a dál, až zdárně dorazíte k samotnému konci, který mě docela překvapil, i když se v poslední chvíli už dalo očekávat, že se Adam zachová tak, jak se zachoval (musím se pochválit, jak jsem se dobře vyhnul spoleiru). :D
Za mě tedy opět další povedená detektivka smíšená s thrillerem, plný počet bodů si určitě zaslouží.

martina.tim
26.11.2018 2 z 5

Pro mě to byla zatím nejslabší kniha od autora. Taková táhlá pro mě nezáživná dějová linie. Četla jsem ji snad měsíc a ne a ne se začíst spíš jsem se mnohdy nutila.

verca0794
18.11.2018 5 z 5

Coben opět nezklamal a řadím mezi své oblíbené autory.
Skvělý nápad, svižný děj, čtivé, napínavé i zdrcující. Závěr byl překvapivý, opravdu nečekaný. Pecka, takto si představuji thriller!!! Za mě na 100% doporučuji!!

ivana1924
09.11.2018 3 z 5

Nenadchla, neurazila...

abilea
05.11.2018 5 z 5

Dle mého jedna z lepších autorových knih, kde jsem byla opravdu překvapená koncem. Je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů.

Hania932
14.10.2018 4 z 5

Tohle bylo zajímavé čtení. Už jen ten název zní zajímavě. Už od začátku se to celé zvrtne. Asi tak do půlky jsem se celkem nudila, ale tak od strany 100 už to začalo být zajímavé. Bylo tam ale hodně postav a měla jsem trošku problém se v nich vyznat. Celý ten příběh je hodně realistický a čtiví. Je to taková lehká kriminálka. Ale konec byl ze všeho nejlepší. Na konci se všechno dozvíte a najdete tak odpovědi na svoje otázky. A celkově vás ten konec překvapí.
Kniha se mi celkově líbila. Bylo to oddechové čtení. Určitě si ještě od autora nějakou knihu přečtu.

MartulkaS
08.10.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, určitě mám v plánu přečíst si i další. Kniha se velmi dobře četla, zajímavé téma, ale některé kapitoly byly až zbytečné, a těšila jsem se až se jimi prokoušu opět k hlavnímu příběhu.

Peršanka
17.09.2018 2 z 5

Asi do půlky jo, pak už ne.

xSimaix
13.09.2018 4 z 5

Velice realistická, čtivá a zajímavá kriminálka.
Kniha nemá sice moc stoupavého napětí, no působí velmi reálně, prolínání časů a pohledů postav je moc dobře propracované a rozhodně jsem si čtení užila.
Námět příběhu je také velice zajímavý a neokoukaný. Donutí nás popřemýšlet o našich vlastních tajemstvích a snech.
Určitě si plánuji přečíst další knihy od autora.
Velice solidní 4*. :)

PaniJani
13.09.2018 4 z 5

Knihy od Cobena jsou takovou jistou sázkou na skvělý thriller. Bylo tomu i u Cizince, ačkoliv to byla zatím nejslabší (ne do počtu stránek) kniha co jsem od něj četla. Pokud by někdo chtěl si něco od něj přečíst, určitě bych začala jinou...třeba knihy Chybíš mi nebo Nadobro ztracený neměly chybu.
Každopádně konec byl opět nepředvídatelný, typický Cobenovský. Za mě super.

Costanzo
09.09.2018 4 z 5

Tohle byla od Cobena moje prvotina, takže nedokáži plnohodnotně posoudit, jelikož zatím neznám jeho další knihy. Děj byl svižný, celkem dobře se kniha četla, takový konec jsem ovšem nečekala. Určitě přečtu další knihu, myslím, že Coben má ještě co ukázat.