Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267022/bmid_cizinec-nVP-267022.jpg 4 944 261

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Stranger , 2015

AndyK
19.10.2017 3 z 5

Váhala jsem, jestli dát hvězdičky tři nebo čtyři. Knížka vzbudila velkou zvědavost, byla taková tajemná... Ale o to víc mě zklamal závěr. Dalo se z toho vytěžit daleko víc.

Kacule88
15.10.2017 4 z 5

Za mě velká spokojenost.

Hope80
09.10.2017 5 z 5

Harlan je jednička. Jen mi trochu trvalo než jsem ji přečetla z důvodu, že nebyl čas, jinak bych jí měla přečtenou už dávno :-)

IvusP
05.09.2017 3 z 5

Pro mě zatím autorova nejslabší knížka (4.přečtená). Bohužel mi přišla nudná, zdlouhavá, příběh s cizincem v podstatě naprosto zbytečný - na celkový děj knihy neměl téměř žádný vliv. Knížka se nečetla vůbec dobře, musela jsem se nutit, a bohužel ani konec ji nezachránil. 3* za to, že autor jinak patří mezi mé nejoblíbenější a toto považuji za výjimečný slabší přešlap ve formě průměrné detektivky.

Janča089
17.08.2017 4 z 5

Pro mě byla knížka napínavá, četla se mi dobře, byla jsem zvědavá. Konec jsem čekala trochu jiný, moc mě zajímalo, jak Corinne vše vysvětlí a jak to bude propletené, ale i tak to bylo překvapující a nečekané.

Modrásek16
15.08.2017

První setkání s HC a určitě ne poslední. Moc se mi to líbilo.

SilvieSisinka
31.07.2017 4 z 5

Velice mě kniha bavila.

zdenkapt
31.07.2017 3 z 5

Kniha není nejhorší, ale očekávala jsem od ní víc...

LibraryGirl
31.07.2017 4 z 5

Na Cobena to bylo místy nudné a zdlouhavé. Bohužel jsem několikrát knihu odložila, dějová linka mě neudržela při čtení. Konec to trošku zachránil (i když zůstalo hodně otázek, které nebyly zodpovězeny), a proto dávám čtyři hvězdy, ale jen kvůli Corinne. Kniha Šest let byla mnohem lepší a čtivější.

Jak daleko jste schopni zajít, abyste ochránili vlastní rodinu?

Michnicka
27.07.2017 3 z 5

Mám knihy od Cobena moc moc ráda, ale u téhle jsem se nudila, neustále jsem se k ní musela nutit a o konci, ze kterého jsem byla zklamaná víc napsat nemohu.

Reader-Hel
21.07.2017 3 z 5

Ještě bych chtěla zmínit, že podle mého názoru byl konec lehce nedořešený, či skoro nereálný. Ani odhalení bandy mě nenadchlo. Ztratilo to ten tajemný nádech. Pak už skoro o nic nešlo.

Reader-Hel
21.07.2017 3 z 5

Super kniha. Dávám bohužel 3 hvězdy, protože podle upoutávky jsem čekala něco jiného, ale kniha mě bavila. Dobře se četla a byla i příjemná na čtení. Konec jsem teda čekala jiný, dosti mě překvapil. Doopravdy jsem chtěla vědět, proč a jak to Corine udělala. Konec mě sice překvapil, ale osobně by se ale líbil jiný závěr.

ina77
17.07.2017 5 z 5

Opět supr počtení!

oleg
10.07.2017 5 z 5

Super čtení,jako vždy-doporučuji.....

viva71
22.06.2017 5 z 5

Harlan nikdy nezklame. Knížka má spád a když už má člověk pocit, že ví KDO to všechno udělal, tak nastane obrat. Tohle mě na jeho knížkách baví.

zoew
19.06.2017 5 z 5

Prvních cca 70 stránek jsem si říkala "nic extra", ale pak se to rozjelo a nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji.

Leni.S89
15.06.2017 5 z 5

Velmi zajímavý příběh s několika dějovými linkami, o které se postará "Cizinec". Tato kniha mě už od začátku zaujala a nenechala mě přestat číst...a konec? z toho mám tak rozpolcené pocity...
ach Corinne..

ArwenAragorn
07.06.2017 5 z 5

Harlan Coben dokáže nadávkovat napětí tak, že knihu nejde odložit. Velice neotřelý námět se závěrem, který mě vážně dostal. V hodnocení souhlasím se Šánkou a dalšími čtenáři s kladnými ohlasy.

maličkán
22.05.2017 3 z 5

Rozhodně jsem od knihy čekala více, když je značena pečetí Bestseller. Střídaly se chvíle napětí a pak zase jakési nudy. Četla jsem ji docela dlouho, takže mě nějak nechytla.

wooloong
09.05.2017 4 z 5

Moje třetí kniha autora (Drž se, Chybíš mi) a mám pocit dejá vu. Pořád stejné prostředí a osoby (předměstské domky středostavovských rodin, dospívající děti, hedgeové fondy, krásné ženy a pohlední muži), jeden vraždící maniak, co páchá sériové vraždy, několik linií příběhu s tajemstvím, které se na konci protnou ... asi si budu muset dát na chvíli oddech. Není to špatné, knížky se čtou hezky, má to spád a vtip, pár dobrých myšlenek, ale je to jak přes kopírák.