Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267022/bmid_cizinec-nVP-267022.jpg 4 944 261

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Stranger , 2015

Ankavi
31.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, rozhodně jsem neměla problém se začíst, příběh měl zajímavý námět, postupně se rozvíjel, gradoval až do překvapivého závěru. I když jsem doufala, že to dopadne jinak, přesto mě příběh vtáhl do děje a četla jsem tak dlouho, dokud jsem se nedostala až na koenc. Jediné, co bych vytkla, je podle mě už trochu překombinovaný závěr - ale jinak kniha splňuje to, co se od thrilleru očekává. Nemohu hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček a určitě si přečtu i další Cobenovy knihy.

Miro67
20.03.2016 4 z 5

Příběh má spád, čte se jedním dechem. No a konec....Jedním slovem - nečekaný

Kalina
12.03.2016 4 z 5

No prostě Coben. Výborné. Trošku jsem doufala v jiný konec, ale to by asi byl jiný žánr. Mohu doporučit.

fis.rena
10.03.2016 5 z 5

Opět mě pan Coben nezklamal a jsem velice spokojená. Prostě to se mnou umí...nic víc říct nemusím :D

astina
06.03.2016 5 z 5

Přečetla jsem od Harlana Cobena hodně knih a neustále mě udivuje s jakou lehkostí píše. Čtivé, děj má spád a napětí, námět aktuální... Za mě plný počet hvězdiček.

Klára90
25.02.2016 4 z 5

Moje první kniha od Cobena. Než jsem ji začala číst, podívala jsem se tady na hodnocení a říkala jsem si, že jsem na první seznámení s autorem měla šáhnout asi po nějaké jiné jeho knížce. Ale víte co? Mě se knížka líbila. Styl jakým byla napsaná byl čtivý, byla napínavá, tak do tři čtvrtiny knížky jsem nevěděla, co z toho vyleze a byla jsem zvědavá a napnutá. Závěr byl překvapivý, ale zas až tak mě nenadchnul, spíše se mi líbil děj předtím. Představa, co všechno si o vás dokážou lidé zjistit prostřednictvím technologií je děsívá. Myšlenka celé knihy se mi moc líbila, přišel mi zajímavý i Cizinec, i když by se mi líbilo, kdyby se jeho postavou autor zabýval více. Hodnotím kladně a po další knize od autora určitě sáhnu

MikeDV3
19.02.2016 5 z 5

Další kniha od tohoto autora, která mě prostě uchvátila. Kniha má spád, zamotanou zápletku a překvapivé rozuzlení. Co si víc přát. Bravo.

Zea
18.02.2016 2 z 5

No nevím...je to 3.Cobenova kniha, kterou jsem četla. A nějak mě nenadchla. Cca do strany 230 jsem pořád nějak čekala co bude. Závěr byl sice výborný, ale nemohla jsem se k němu nějak prokousat. Moc jsem se na tuhle knihu těšila i na základě zdejších komentářů, ale kdybych nebyla v posteli nemocná, nevím, jak bych tu 3/4 pro mě nezáživné části knihy přečetla. Coben opravdu umí, ale tohle nebyl jeho nejpřesvědčivější počin.

zdehan
17.02.2016 5 z 5

Kniha se četla velice dobře byla napínavá a stále vás to nutilo číst dále mužu jen doporučit

Cleopatra
14.02.2016 5 z 5

Pane Cobene, opět musím zvolat: Bravo! Na knihu jsem čekala napnutá jako kšandy, a vyplatilo se. Donutil jste mne přehodnotit používání slova brilantní. Měla jsem ho za přehnané, ale ve Vašem případě pane, je zcela na místě. Cizinec je prostě brilantní! Rozehrál jste se mnou moc pěknou hru. Děj pěkně odsýpal a já se nemohla od stránek odtrhnout dokud jsem se nedobrala konce. A ten mě, jako obvykle, překvapil. Takže co jen dodat? Škoda že mi vaše knihy připadají tak krátké.....

kneslova
11.02.2016 5 z 5

Skvěle napsaný psychothriller. Jediná slabina je v tom, co už zde bylo napsáno - těžko uvěřitelná zápletka....

putpuda
10.02.2016 3 z 5

H. Cobena jsem si v poslední době hodně oblíbila, všechny knihy, co jsem četla, byly naprosto skvělé. Samý adrenalin. Ale toto mě nebavilo. Nevím proč (vlastě jo, před touto knihou jsem četla Černobílý svět a ten mi pořád leží v hlavě), ale nemohla jsem se zaboha začíst, myšlenky mi pořád někam utíkaly.......Nadělila jsem si ji pod stromeček, tak jsem ji možná měla odložit a vrátit se k ní až bude nálada. Konec byl dobrý, ale než jsem se k němu prokousala :o
Ale určitě se budu těšit na další dílko tohoto autora.

Anita86
09.02.2016

Velmi čtivá kniha, moc mě to potěšilo.
Závěr úplně mazec. Nečekane. Nadšená jsem z ní.

Illaa
07.02.2016 4 z 5

Jedna z lepších detektivek, ale určitě jsem četla už i lepší. Děj byl místy překombinovaný až neuvěřitelný. Ale napětí mě stále nutilo číst dál a dál. Závěr jsem si představovala trochu jinak, ale i tak hodnotím na čtyři hvězdičky.

adelaska
01.02.2016 5 z 5

Harlan je prostě Pán. Pro mě 3. knížka od něj a opět nezklamala. Tuto knihu jsem přečetla během pouhého dne a po celou dobu mě držela napnutou jak kšandy. Nikde nejsou mezery, že by se člověk nudil. Příběh si opravdu celou tu dobu drží to napětí a šťávu, že prostě nejde odložit. A o tom, jak krásně píše a čte se to samo, je zbytečné mluvit. Všechno se mi krásně promítlo před očima, co se o všech knihách říct nedá. I když ano, konce jsou u něj mnohdy přitažené za vlasy, ale příběh si pro mě drží takovou kvalitu, že ten konec je jen třešnička na dortu. To už by asi nebyl Harlan. Troufám si říct, že autor se teď zaslouženě může přiradit k mým nej.

Dadula118
26.01.2016 3 z 5

no,na to jakou to má reklamu,tak z této knihy nějak unešená nejsem. Jako thriller bych to asi nenazvala..... Určitě člověku zamrazí,při pomyšlení,že by toto mohlo stát i jemu,ale....pro mě těžko uvěřitelné,ale o tom to asi je..ale autora nezvrhuji,zkusím i další jeho knihy

mmmisulka.r
22.01.2016 5 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha od H. Cobena. Naprosto skvělý a promyšlený román. Děj, který vás upoutá a konec, který vás ochromí. Recenze již brzy.

teli9845
20.01.2016

Ještě jsem knihu nečetla, ale reaguji na Babouš : Mám stejný dojem z Cobena - strhující, brilantní, napínavé...ale těžko uvěřitelné, až přitažené.

Babouš
18.01.2016 4 z 5

Vynikající námět, čtivé provedení. Můj jediný problém je s uvěřitelností zápletky. V Cizinci není nic, co by se stát nemohlo, ale že by se to stát mohlo, je zhruba stejně těžko uvěřitelné. Od Cobena už jsem četl lepší knihy, ale pořád nepochybně patří mezi špičku současné thrillerové tvorby.

Knižní střípky
18.01.2016 5 z 5

Dnes dočteno a tentokráte opravdu jedním dechem, pro mě zatím nejlepší z Cobenovek, co mám za sebou ( Šest let, Chybíš mi ). Do knihy jsem byla vtažena okamžitě, děj měl spád, napětí a finální rozuzlení mi vehnalo slzy do očí...v dnešní době, kdy žijeme ruku v ruce s internetem a myslíme si, jak moc nám usnadňuje život ( což je mnohdy i pravdou) je třeba se i zamyslet nad tím, o co vše díky internetu můžeme také přijít.... a že ty ztráty mohu být někdy i fatální...jeden den si hlavní hrdina Adam žije tzv. "americký sen" a druhý den je vše jinak....