Cizí dluh

Cizí dluh https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475897/bmid_cizi-dluh-qYi-475897.jpg 3 499 106

Démoni z Los Angeles série

Kdo se rozhodne podepsat smlouvu s ďáblem, musí být připravený na všechno. Po otcově smrti Jessica Turnerová zjistí, že jí po něm zbyly dluhy. A ona je ta, která je musí zaplatit. Záchranu hledá u svého věřitele – Liama O´Direa, přezdívaného Ďábel z Los Angeles. Lhostejný a bezcitný šéf místního podsvětí jí však nabídne vskutku ďábelskou smlouvu: život výměnou za to, že se její tělo stane jeho majetkem. „Mohu být tvůj pán, nebo tvůj kat. Klidně tě tady a teď zabiju.“ Cizí dluh není jen další z řady romantických příběhů. Je plný nečekaných zvratů a střetů dvou různých světů, kde se moc a nadvláda mísí s touhou a vášní. Autorka bez příkras popisuje drsný život mafianského podsvětí Los Angeles i temná zákoutí lidských duší. Dokáže mladá, nezkušená dívka ustát střet s pohledným mužem, jehož srdce před lety zkamenělo? A co se stane, když časem oba zjistí, že je spojuje víc, než by chtěli? „Podepiš smlouvu s ďáblem, kotě. Podepiš a tvoje tělo i duše budou patřit jen mně. Udělej to, pokud nechceš zemřít. Budeš moje a jen já rozhodnu, jestli jsi splatila dluh.“... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Nie mój dlug , 2020

Miliamka
18.09.2022 odpad!

Přidávám komentář až po měsících od přečtení, možná proto tak krátký - odporní lidé se chovají odporně k sobě navzájem i k ostatním lidem. Příliš vulgární, hrubé, ale hlavně s důrazem na značkové oblečení a šperky. Ne díky.

happy19
25.08.2022 4 z 5

Tak čas jsou peníze!
Nebudeme ho tu ztrácet,-)
Mělo to skvělou čtivost,spád i děj...
Bonus za mafiánské prostředí!
Prostě polské autorky mají hodně divokou fantazii,-D
Na to si zvyknete;-))
Asi to ní to pro ty,co chodí do kostela:-D

„Je v povaze vášně, že není uspokojena, a většina lidí žije jenom kvůli požitku z ní.“

kaja9825
22.08.2022 3 z 5

Jess má problém. Její otec byl hajzl, co si napůjčoval peníze od lichvářů. No a teď je mrtvý a lichváři chtějí svoje peníze zpět.
Jess nechce umřít a tak jí napadne brilantní řešení… půjčí si peníze od nevyhlášenějšího hajzla v okolí.
Není nic lepšího, než řešit půjčky půjčkama.

Příběh má spád, hned od prvních stránek se jde na věc a žádné cavyky s tím. Což zase oceňuju, protože nemám ráda, když se začátek zbytečně natahuje, když je jasný, kam to bude směřovat.

Určitě knížka není vhodná pro někoho, kdo nemá rád nadávky a sama jsem si chvilkama říkala, že je to už moc.

Začátek byl dost absurdní a často jsem se u toho ušklíbla, ale jak děj pokračoval, tak jsem si oblíbila jak Jess (která ke mi dost podobná v chování), tak Liama. Nakonec když člověk kousne začátek, tak je knížka vcelku dobrá a jsem ráda, že jsem se zapojila do společného čtení, kde jsme všechno probírali. ️
Teď už louskám druhý díl, takže ano, jsem závislá na kravinách

lucisa.n
21.08.2022 3 z 5

Tohle vůbec není můj žánr, byl to v podstatě experiment. Po první kapitole jsem myslela, že knihu odložím a nedočtu. Tak moc vulgární a absurdní to bylo. Každou další kapitolou to ale bylo lepší. Méně sexu a vulgarit, více děje a citů. Tak mi to asi vyhovuje :D Štval mě Liam, jak moc se bránil svým otevřít a projevit své city. Ale to bychom nepotřebovali další díly, že :D Vzhledem k tomu, jak to skončilo, tak se asi do dalšího dílu pustím. Ale čtenářka erotických románů se ze mě ani tak nestane :D

EvikU.
21.08.2022 4 z 5

Začátek knihy mi dal opravdu zabrat. Bylo to moc vulgární a sprostý. Měla jsem chuť knihu odložit. Kdyby autorka na začátku tak moc netlačila na pilu, že musí ukázat hulváta bylo by to za mě lepší.

Naštěstí jsem knihu četla ve společném čtení, tak jsem zkusila vydržet a ve třetině mě začala kniha bavit. Hlavní hrdinové se začali měnit. Jess se zamilovala a Liam také něco cítil. Nedokázal si přiznat, že je to láska.

Kdo má rád erotické romány, určitě bude spokojený i s touto knihou.

Jsem zvědavá jaké budou další knihy.

pipa36
20.08.2022 2 z 5

Na můj vkus příliš mnoho vulgarit, naprosto plytké a předvídatelné postavy a vůbec... jazyk celého "příběhu" je strohý a jaksi nijaký. Hlavní hrdina má mozek natrvalo nastěhovaný v kalhotách a rozhodně ho nepoužívá k přemýšlení, hlavní hrdince nevěříte ani její křehkost, ani její přirozenou krásu. Popisné pasáže nejsou téměř žádné, jen samé povely ("Sedni si!") a "práce" (tzn. "šu...ní" nebo "kulka do hlavy"). Prostě nic od toho nečekejte, tahle kniha vám nic nedá. Vlastně jsem to ani nedočetla do konce - posledních cca 50 stran jen jako rychločetba.
Dávám hvězdu nahoru za to, že při vší té ubohosti alespoň autorka neklesla k tomu, že by z hlavního hrdiny na konci udělala uslintaného romantického osla, který svoji vyvolenou "ukecává k smrti" bláboly o lásce.
Je to můj druhý pokus s polskou spisovatelkou (první bylo 365 dní a po 4 pokusech o dočtení ji po 3 měsících asi dám do nedočtených) a mám takový dojem, že obě spisovatelky si (obecně řečeno) svoji frustraci z mnohdy nucené svázanosti s vírou hledají svoji vlastní cestu ven.

Šajler
31.07.2022 1 z 5

Ráda se odreaguju u erotických románu, kdy nemusíte nějaká přemýšlet nad dějem. Ale tohle bylo čistě porno v písmenkách bez jakékoliv předehry :D

katerina6763
18.07.2022 1 z 5

Taková oddechovka, není možno od toho čekat nic víc. A naštěstí jsem ani nic víc nečekala. :-) Asi se to dá opravdu zařadit do kategorie "erotický román", takže ti čtenáři, kteří očekávají více detailnější popis erotických situací, si nejspíše přijdou na své. Ovšem celý příběh je velmi plytký a povrchní, bez jakékoliv hloubky.

Bobika92
13.07.2022 2 z 5

(SPOILER) V Polsku zřejmě mají klub sexuálně frustrovaných žen, které své pocity musí ventilovat pomocí příšerných příběhů, jinak si to neumím vysvětlit.

Po úděsné Molly jsem zkusila další polskou autorku, abych zjistila, jestli to před tím nebyla jen hloupá náhoda. Jenže i tahle stojí za starou belu.

Hlavními hrdiny jsou Liam O'Dire, vlivný mafián z LA, který všechno řeší šu****m nebo zastřelením, ale pro život je nepoužitelný. Stejně nepoužitelná je i Jessica Turner, plachá křehká dívčina, ktera musí dluh po svém mrtvém otci splatit tím, že bude Liamovi po vůli, nebo ji upálí. Karty jsou rozdány, vše začíná už od první strany, žádný zdržování.

Lehký SPOILER:

Jako takhle, myšlenka dobrá, ale výsledky už ne tak dobré. Jess se hned druhý den nastěhuje k Liamovi do ložnice a celé dny tráví tím, že se koupe, maluje si výrazný makeup, šu*á a nebo si obléká pidimidi šatičky, ze kterých ji leze zadek. Nic víc, pak maximálně sedí na posteli a nesmí na nic sahat. Ví autorka, že má den 24 hodin? Jako ok, taky ještě jí a spí, ale stejně to všechno nenatáhnete na tak dlouhou dobu, takže co dělá ty zbylé hodiny? Užírá se tím, jak musí být poslušná?

A co Liam? Furt něco děsně důležitě řeší a někam jezdí něco zařizovat. V rámci příběhu mi ani moc nevadilo, že nevím co přesně, ale tenhle emočně labilní hrdina s megakoulema, jak je strašně nenasytný a věčně nadržený, nemá moc vrstev. Nadržený - nasraný - vytočený. Eh. Furt by někoho zabíjel, škrtil a vyhrožoval, všichni dle něj skáčou a on stejně pomalu vyletí z kůže v každém třetím odstavci.

Liam má očividně o kolečko navíc a Jess o pár IQ bodů méně, ale jinak jsou jako postavy hrozně plochý a nedokázala jsem si k nim vytvořit žádný vztah. Navíc autorka celou knihu zřejmě napsala na první dobrou, prostě jak ji běžely myšlenky, takže si spousta věcí odporuje nejen v rámci knihy, ale i v rámci jedné stránky. A "drsné" sexuální scény si takhle může představovat jen totálně nezkušená ženská.

Závěrem můžu říct, že se kniha četla celkem rychle, ale asi jsem už moc stará na to, abych prokrastinovala zrovna s tímhle druhem literatury. Erotické romány jsou fajn, ale poslední dobou narážím na samou mizérii. To už jsou lepší povídky na Růžovém slonu.

Na vypnutí mozku asi fajn, ale už se k tomu zřejmě nikdy nevrátím a i přes otevřený konec opravdu nemám nejmenší důvod číst další díl. Bylo to tak nezáživné, že mě to opravdu nezajímá.

Samozřejmě můžete mít jiný názor a bude to naprosto v pořádku, ale za mě škoda práce nakladatele, editora, překladatele a dalších lidí. A papíru, i když jsem četla e-knihu.

Micandy
13.07.2022 odpad!

Co to sakra mělo být ? Asi na 200 stránce knihy jsem se nutila do čtení, nakonec jsem to vzdala. Liam mi nebyl vůbec sympatický,byl to totální hajzl,který Jessicu skoro furt škrtil,choval se k ní i ostatním ženským jako k hadru. Jestli si autorka myslela že si Liama později zamiluju,tak jsem měla chuť ho pořádně praštit. Dlouho se mi nestalo,že bych měla k hlavnímu hrdinovi takový odpor.Knihu jsem dostala a další díl ani nechci.Za mě ne.

mistrikova
12.07.2022 2 z 5

Četla jsem jako e-knihu, kterou jsem si gratis mohla stáhnout zdarma k nákupu KD jako odměnu. Oddychovka pro ty, kteří nehledají nějaké hluboké filozofické myšlenky, děj knihy minimální, počet sprostých slov maximální, charakter hrdinů: samý citový deprivant a bezmozek, sexuální scény bez nápadu...tak si říkám, jestli si ta spisovatelka psaním takových kravim něco neřeší...Dočetla jsem se sebezapřením, když už jsem tu knihu rozečetla a splnila si výzvu. Dvě hvězdičky za snahu autorky.

zp87
06.07.2022 4 z 5

Připadám si jak Jessica (strašné jméno, rovnou to mohla být Tiffany nebo Bettany), jak pořád opakovala - nemělo by se mi to líbit, měla bych ho nenávidět, ale sakra líbí se mi to a chci to a chci ho... No tak asi tak, ale ve vztahu ke knížce.
Nejdřív jsem knížku i odložila, vulgární, násilná, Liam je hovado, až je to skoro trapné... Ale knížka je zatraceně čtivá a já si prostě pak stejně jako Jessica přiznala, že se mi líbí. Ach jo. Ale neměla by. Aspoň mám ten pocit.
Vnitřně bych jí dala možná i 5*, ale odmítám si to přiznat.
A ano, je to násilná porno oddechovka s magorským hlavnim hrdinou. Těším se na další díl, prostě musím vědět, jak to s nimi bude dál.
Je to moje guilty pleasure, ale hodně se rozmyslím, komu knihu doporučím.

Jo a dost se nabízí srovnání s Mount trilogy. Cizi dluh je ovšem mnohem drsnější a to nemyslím v sexu. Liam je hovado, kretén, ne že nemá srdce, nemá ani svědomí a kus mozku.
Mount je proti němu miláček, i když umí taky mafiánovat a když je to potřeba, tak i vraždit. Liam ale první koná a pak myslí a kulku mezi oči používá místo 'máš padáka'.... prostě pipin.

Bryel
14.06.2022 1 z 5

Jedním slovem.. Hloupé. Pořád jsem se nerozhodla, jestli se hloupěji chová Liam nebo Jessica.
Rozhodně je to čtivá kniha, ale obsahem mě vůbec nechytla.

MAU256
31.05.2022 4 z 5

Abych řekla pravdu, nevím, co si o této knize mám myslet. Byla čtivá, to jí nemohu upřít, sexu tam bylo až dost (výdrž - neuvěřitelná), ale něco mi na ní nesedlo. Možná to, že se mi příčí, když se muž chová k ženě, jako by byla kus hadru. To je prostě něco, co nemohu překousnout.
Liam byl kretén, pro kterého nejsou lidi nic, no až na jednu, teď už možná dvě... osoby. Zabíjení na denním pořádku, emoce "nula". Jessica je "blbka", která s sebou nechá vláčet a ještě se do něj zamiluje (zvrhlost). Ale co, vždyť je to kniha a někomu se to prostě líbí.

evineckY
24.05.2022 4 z 5

Bála jsem se, že to bude jen porno, ale to jsem se mile spletla.
Mělo to děj i napětí. Sice nevím, jaký si mám udělat názor na Liama,
ale doufám, že se z tvrďáka stane rozumný chlap.

adevis
19.05.2022 4 z 5

Co Vám budu povídat. Tohle je prostě oddechová literatura, kterou já můžu. Po všech těch depkách a thrillerech je taková změna dost příjemná, navíc ji přečtete hravě za pár dní.

V této knize se setkáváme s mladičkou Jessicou, která se rozhodne po smrti svého otce splatit jeho dluh. Upíše se u šéfa mafiánského podsvětí v Los Angeles, Liama. Náročného a rozkazovačného. Co bude předmětem jejich dohody? :))
V pozadí se zároveň setkáváme s dalšími postavami a například Valerie mi byla velice sympatická.

Další erotický román z pera polské autorky, první díl série. A to je jediné mínus, protože těch sérií už mám slušně řečeno po krk. Ale co už, takovou sexuálně nabitou oddechovku si nechám líbit a další díl si ráda přečtu.

Šárka88
14.05.2022 3 z 5

Co k tomuhle dodat :-D . Ten kdo si chce doplnit slovník sprostých slov, ať neváhá se čtením a začne hned. Jinak dávám 3 hvězdičky, další hvězdu za čtivost. Při čtení jsem kroutila hlavou, zda spisovatelka to myslí vážně nebo doopravdy. Liam není ďábel, Liam je debil, který se chová k ženám jako ke kusů hadru a vraždí je a střílí každého a je pánem ku…..v, co to je proboha ? Jess je maličká, ale blbka leda tak. Nechávat se ponižovat a ještě se zamilovat. Nevím, co tím autorka fakt chtěla říci. Chlap je král a holka smeták.

Dela90
13.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Ze začátku jsem byla mírně na vážkách, protože mi přišlo, že tohle nebude knížka pro mě. Osobně nemám moc v lásce, když je v knížkách jedno sprosté slovo za druhým. Jenže pak se ukázalo, že opak je pravdou.
Myslím si, že věta, která je na obálce: “Když podepíšeš smlouvu s ďáblem, musíš počítat se vším.” Ta tu knížku naprosto celou vystihuje. Liam, ďábel s vražednými sklony, touze po moci a penězích. Démon, kterého se všichni bojí a on jediný má navrch. Pak mu, ale cestu zkříží, dívka Jessica, která jde splácet otcův dluh tou nejlepší cestou, přes postel. On jí ukazuje, kdo je tady pánem. Začnou spolu hrát hru na přítelkyni, kterou bere na své obchodní jednání. On je ten, kdo vše řídí, do doby dokud ona neotočí pravidla a nezačne pronikat do jeho srdce.

Musím uznat, že se to četlo neskutečně dobře, až jsem byla místy fakt překvapená. Doufala jsem, že se z toho arogantního ďábla stane člověk.
Knížka je psaná ze dvou pohledů - ona ho zprvu nenávidí a bojí se ho. On - je pán podsvětí a určuje pravidla hry.
Knížka není jen o sexu, jak by se podle obálky dalo předpokládat, ale zároveň v ní nehledejte nic romantického, je to pikantní ďáblovo čtení, které stojí za to si přečíst!

dencazrnu
08.05.2022 4 z 5

Tak, v první řadě, než začnete tuto knihu číst je třeba si říci, že nečekáte nějakou obohacující literaturu :D Pokud tento bod máte splněný, můžete se do čtení vrhnout po hlavě. Kniha je šílená, zvrácená a je to takové porno na papíře. Je až fascinující Liamova výdrž i neskutečné dovednosti jinak nezkušené Jess a i když si mafiánské prostředí představuji úplně jinak, i tak mě kniha vlastně bavila. Měla jsem jí přečtenou během pár dní a jako oddechová literatura splnila to, co jsem očekávala. :-)

Paksenarion
01.05.2022 odpad!

Tohle asi napsal nějakej automat, ne? Proč jinak by to bylo tak strašně blbé? Od tohodle typu knih člověk nečeká nějakou velkou myšlenku, nebo závratnou kvalitu čehokoliv, ale až taková hrůza... Tahle schizofrenní storka je opravdu odpad. Je mi líto stromů, které musely zemřít kvůli mozkovému výstřiku paní Litkowiec.

Los Angeles

Kinga Litkowiec